Podlahové dlaždice z PVC pro podlahové vytápění

Jak kombinovat podlahové vytápění a PVC dlaždice FineFloor

Při výměně podlahových krytin je stále častěji otázkou, zda v rámci renovace instalovat podlahové vytápění. Při výběru podlahového vytápění si uvědomte, jak se bude zvolená podlahová krytina chovat při trvalém vytápění a zda je obecně kompatibilní se systémy podlahového vytápění. Které podlahové krytiny jsou vhodné pro podlahové vytápění??

PVC dlaždice FineFloor se úspěšně používají v systémech podlahového vytápění.

Podlahové vytápění se doporučuje používat s teplovodními systémy podlahového vytápění, elektrickými systémy podlahového vytápění a infračervenými systémy podlahového vytápění. Jedním z požadavků na podklad s podlahovým vytápěním musí být hustota a pevnost podkladu.

PVC nevede elektrický proud, a proto nabízí vysokou úroveň bezpečnosti při použití podlahového vytápění s elektrickým topným systémem. Emise jakýchkoli látek z podlahové krytiny se při zahřívání nezvyšují, což bylo potvrzeno testy.

Změny teploty způsobené podlahovým vytápěním Křemenná vinylová podlaha velmi dobře odolává teplotním změnám. Kombinace vinylové a křemenné moučky, dvouvrstvé vyztužení skleněnými vlákny zaručuje vysokou tepelnou stabilitu. Je třeba mít na paměti doporučenou teplotu povrchu podlahy, která je 28 stupňů Celsia. Pokud tato teplota není překročena, vlastnosti dlaždic se nemění.

PVC dlaždice mají stejné tepelné vlastnosti jako dřevo, a proto je podlaha teplá. Což znamená, že podlaha je příjemná na boso, i když nemáte podlahové vytápění.

Tepelné ztráty jsou minimální díky malé tloušťce křemenného a vinylového povlaku.

 • Lze jej použít s jakýmkoli typem podlahového vytápění;
 • Dlaždice z PVC nevedou elektrický proud;
 • Odolává teplotám od.30 až 60 °C;
 • Dlaždice z PVC mají elastickou lepicí vrstvu;
 • Vysoká tepelná stabilita.
 • Vyberte si podlahovou dlaždici z našeho katalogu;
 • Připojte se k naší skupině na u a zjistěte více o křemenných a vinylových dlaždicích FineFloor;
 • Najděte nejbližší prodejnu dlaždic FineFloor.
 • Položte své dotazy online;
 • Pošlete nám e-mail

Použití materiálu článku pouze se souhlasem společnosti finefloor.Ru

Na čem závisí povrchová teplota dlaždic podlahového vytápění Art Vinyl??

 • Omezení jsou stanovena ve zvláštních dokumentech. Cílem těchto omezení je bezpečnost.

Podlahy značky Art Vinyl od společnosti Tarkett navíc procházejí dalším dobrovolným testováním pro získání ekologické certifikace „Vitality Leaf“.

To znamená, že povrchová teplota podlahového vytápění s vinylovými dlaždicemi Art Vinyl musí zůstat na 29 °C. I při vyšších teplotách si naše nátěry zachovávají své lineární vlastnosti a zůstávají pro spotřebitele příznivé. Je důležité podlahu nepřehřívat, jinak dojde k poškození dlažby i topného systému. Podlahové vytápění je třeba instalovat postupně a každý den zvýšit teplotu o několik stupňů.

Je důležité si uvědomit, že při výběru a instalaci podlahového vytápění byste se měli obrátit na odborníka a dodržovat doporučení výrobce. Správný výběr a dodržování instalačních a provozních pravidel zajišťuje nejen bezproblémový provoz systému podlahového vytápění, ale také dlouhou životnost povlaku.

Systémy podlahového vytápění lze použít v kombinaci s vinylovými dlaždicemi za předpokladu, že

 • Topné těleso je zabudováno do podlahové mazaniny;
 • Konstrukce podlahového vytápění zajišťuje, že na povrchu podlahy nedochází ke kondenzaci vodní páry;
 • Povrchová teplota podlahy s povrchovou úpravou nepřekročí 29 °C v místnostech s trvalým pobytem osob.

Modulární podlaha Art Vinyl je vhodná pro pokládku s teplovodním a elektrickým podlahovým vytápěním.

Hlavní součásti vodní hladiny

Konstrukce vodního podlahového vytápění je vícevrstvá, takže než přistoupíme ke studiu instalačních a kladečských schémat, prozkoumejme každou vrstvu systému zvlášť.

Hydroizolace

Kdyby existoval jen jeden materiál na všechno, nebylo by nutné zkoumat trh se stavebními materiály a hledat ten nejlepší a nejvhodnější pro vaše potřeby.

Polyethylen nebo Ruberoid se používají k hydroizolaci podlahy pod dlaždicemi podlahového vytápění, pokud jsou položeny na zemi.

Reflektory

Reflektor je vrstva fólie nebo kovové desky. Pokud si zakoupíte druhý z nich, má smysl okamžitě zakoupit produkty s kanály pro potrubí.

Izolátory

K izolaci použijte místo čedičové vaty extrudovaný pěnový polystyren. Minerální vlna je svými vlastnostmi silně hygroskopická, a protože se jedná o systém podlahového vytápění na bázi vody, pak jakýkoli únik zkazí izolační vrstvu, což bude stát solidní opravu.

READ  Jak vyměnit ventilátor v koupelně

Potrubí

Nyní se dostáváme k hlavní vrstvě oteplovacího „koláče“. Potrubí. Zde proudí voda, která ohřívá podlahu pod dlaždicemi. Trubky mohou být vyrobeny z různých materiálů. To má vliv na jejich cenu, technické údaje a podmínky použití. Potrubí pro podlahové vytápění

Foto Materiál
Výrobky z polypropylenu jsou schopny se při vystavení teplu výrazně rozpínat. Lepší je koupit trubky na bázi polypropylenu vyztužené vlákny.
Kovové plastové modely pro teplý systém jsou odolné.
Měděné trubky jsou pružné a mají dlouhou životnost. I když stojí mnohem více.
Ocelové modely jsou velmi odolné a kvalitní, i když je časem může poškodit koroze.

Základna

Vzhledem k tomu, že hovoříme o dlaždicích, je třeba vzít v úvahu, že podklad je pevný. Pokud se nepoužije potěr, lze použít vodotěsné sádrokartonové desky, překližku a dřevo.

Existují tři základní způsoby instalace vodního podlahového vytápění:

Schémata pokládky podlahových krytin z PVC

Každý způsob instalace je svým způsobem jedinečný, protože se instaluje podle osobních preferencí a dovedností a také v různých typech domů.

Typy vhodných podlahových krytin

Správný výběr podlahové krytiny je důležitou funkční součástí „koláče“ podlahového vytápění, proto je třeba při výběru správného řešení zohlednit následující skutečnosti:

 • Odolnost proti dlouhodobému vystavení vysokým teplotám;
 • Odolnost vůči cyklům ohřevu a chlazení
 • Tepelná vodivost;
 • Obtížná instalace;
 • Snadná péče;
 • Design a textura povrchu.

Laminátové podlahy

Laminovaná deska je deska z dřevovláknitých desek s povrchovou úpravou s kresbou dřeva. Výběr materiálu podle jeho kvality a vlastností.

Většina laminátových podlah na trhu není určena pro podlahové vytápění a většina výrobců uvádí, že. Důvodem je porézní struktura dřevovláknitých desek (nízká tepelná vodivost, náchylnost k praskání při zahřívání), vysoký obsah formaldehydu, který se uvolňuje do ovzduší.

Teplou podlahu je přípustné pokrýt laminátovými deskami, pokud má materiál:

 • Je zde značka označující možnost použití v kombinaci se systémem podlahového vytápění;
 • Třída odolnosti 32 nebo vyšší;
 • Nízká pórovitost;
 • Vodoodpudivou impregnací, odolnou vůči teplotním výkyvům (pokud je podlaha opatřena vodní vrstvou);
 • Bezpečnostní třída E0 nebo E1 (málo škodlivých látek nebo žádné škodlivé látky).

Laminát, který splňuje tyto požadavky, lze použít v obytných prostorách v kombinaci s vodní nebo elektrickou topnou smyčkou pod betonovou mazaninou, s vodní smyčkou na lamelové konstrukci nebo s podlahou s infračervenou membránou. Ve všech případech je nutné použít speciální podložku, nejlépe od stejného výrobce.

Koberce

Koberce se obvykle používají k tomu, aby byly podlahy teplé a příjemné na dotek, aby se snížil hluk v místnosti a aby se malé děti chránily před pádem. Koberce eliminují kontakt s chladným povrchem podlahy díky svému silnému podkladu s nízkou tepelnou vodivostí a vzduchová vrstva tvořená vlasem slouží jako další tepelný izolant.

Právě tyto vlastnosti však způsobují, že koberec není vhodný k položení na vyhřívanou podlahu. Materiál je špatným vodičem tepla, a aby systém fungoval efektivně, musí se zvýšit teplota topného okruhu, což vede ke zbytečným nákladům na energii.

Pokud má být koberec umístěn v dětském pokoji, pracovně nebo obývacím pokoji, je třeba věnovat při jeho nákupu velkou pozornost. Aby byla zajištěna maximální tepelná vodivost a aby se do ovzduší neuvolňovaly škodlivé látky, musí být zvolená podlahová krytina

Výrobci obvykle uvádějí, zda lze konkrétní koberec položit jako finální vrstvu teplé podlahy.

Linoleum

Přírodní linoleum lze použít jako podlahovou krytinu pro podlahové vytápění nebo elektrické topné kabelové systémy. Důležité je:

Použijte fólii bez izolační plsti nebo pěnové vrstvy;

Materiál položte na betonovou mazaninu o tloušťce nejméně 5 cm nad trubku nebo kabel.

Tento materiál při zahřátí měkne a má špatnou nosnost, proto nepatří mezi doporučené krytiny pro podlahové vytápění. Přírodní linoleum lze položit, pokud je speciálně určeno pro podlahové vytápění (je příslušně označeno).

Syntetické linoleum se nesmí instalovat. Nevede teplo, může uvolňovat škodlivé látky a při vystavení vysokým teplotám se deformuje a ztrácí atraktivitu.

Keramické dlaždice

Při výběru nejlepší podlahy stojí za zvážení kamenné a keramické dlaždice nebo porcelánová keramika. Mezi výhody těchto materiálů patří:

podlahové, dlaždice, vytápění
 • Čistota prostředí a zdravotní nezávadnost;
 • Vysoká tepelná vodivost;
 • Minimální koeficient tepelné roztažnosti;
 • Odolnost vůči opakovaným cyklům ohřevu a chlazení
 • Odolnost proti mechanickému poškození, vodě a agresivním médiím
 • Trvanlivost;
 • Široká škála vzorů a textur.
READ  Jak vypnout vytápění plynového kotle

Dlažba. Nejpraktičtější povrchová úprava pro vstupní haly, kuchyně, koupelny a vytápění promění studenou dlažbu v příjemnou podlahovou krytinu na dotek.

Při výběru keramických obkladů nebo porcelánových dlaždic do obývacího pokoje, ložnice nebo dětského pokoje je třeba dbát na přesnou regulaci teploty instalovaného povlaku. Vzhledem k vysoké tepelné vodivosti se taková podlaha snadno přehřívá, což snižuje mikroklima v domě a je zdraví škodlivé.

Příliš teplá dlažba je nebezpečná zejména pro děti, které si hrají na podlaze, protože v dětském pokoji je vhodná teplota kolem 18 °C. Děti mají intenzivní krevní oběh, takže přehřátí vede ke zvýšené zátěži kardiovaskulárního systému. Stačí, aby dlažba nebyla studená a byla příjemná pro kontakt s bosýma nohama.

Dlaždice jsou vhodné pro pokládku na teplou podlahu:

Parkety a dřevěné podlahy

Klasické masivní dřevěné podlahy rozhodně nejsou vhodné pro podlahové vytápění. Dřevěné podlahy rychle praskají nebo se kroutí. Parkety jsou praktičtějším řešením.

Parketová prkna z přírodních materiálů. Spodní vrstvy jsou vyrobeny z levného dřeva a horní z dýhy z ušlechtilého dřeva. Můžete instalovat na potěr nebo na podlahu z infračervené fólie.

Existuje levnější varianta parket, která jako podklad používá dřevotřískové a dřevovláknité desky, ale nelze ji vytápět kvůli její drobivé struktuře a vysokému obsahu formaldehydu.

Měli byste mít na paměti, že vaše podlaha musí být označena jako vhodná pro podlahové vytápění, jinak není zaručeno, že škodlivé výpary uniknou, a existuje vysoké riziko, že se podlaha rychle rozpadne.

Varianty dekorativních podlah

Při výběru podlahové krytiny je třeba vzít v úvahu řadu faktorů, které ovlivňují účinnost vytápění místnosti a osob v ní žijících.

Výrobky musí splňovat následující parametry:

 • Odolnost vůči vysokým teplotám;
 • Odolné vůči nepřetržitému ohřevu a chlazení;
 • Vysoká tepelná vodivost;
 • Šetrnost k životnímu prostředí;
 • Instalační technologie;
 • Snadná údržba;
 • Trvanlivost;
 • Trvanlivost;
 • Odolnost proti oděru a chemicky aktivním látkám;
 • Struktura povrchu, barva a design.

Vzhledem k tomu, že podlahové krytiny se pokládají na desítky let, poslední věc, na kterou je třeba myslet, jsou náklady na materiály. Je lepší zvolit drahý, ale kvalitní nátěr, o jehož stav se nebudete muset starat až do další generální opravy budovy.

Nejlepší povrchové úpravy pro podlahové vytápění

 • Keramické dlaždice. Materiál je relativně levný, má vysokou tepelnou vodivost, rychle se zahřívá a přenáší energii téměř beze ztrát. K dispozici je široká škála výrobků tohoto typu, které se vyznačují různými konstrukčními řešeními. Nevýhodou je, že vnější dekorativní vrstva se časem opotřebuje a padající předměty na podlaze zanechávají na povrchu jasně viditelné třísky. Vyberte si dlaždice třídy tvrdosti 5-6, třídy odolnosti proti opotřebení 4-5 a nasákavosti 3-6 %.
 • Porcelánová kamenina. Jedná se o odolnější nátěr, ale je také dražší. Materiál má homogenní strukturu v celé ploše, takže jeho povrch není mechanicky znatelně poškozen. Vysoká tepelná vodivost porcelánové kameniny zajišťuje účinný přenos tepla z topného tělesa do místnosti. Nevýhodou je, že imituje přírodní kámen, takže není ideální pro design obývacího pokoje.
 • Dlaždice z PVC. Dlaždice pro podlahové vytápění si zachovávají své vlastnosti při všech teplotách, dokonce i při teplotách pod bodem mrazu. Vyznačují se příjemným pocitem, i když je topení vypnuté. Materiál při zahřívání nevylučuje žádné škodlivé látky. Jeho průměrná tepelná vodivost umožňuje instalaci dlaždic přímo na kabelové rohože nebo infračervenou fólii. Teplá podlahová dlažba se snadno instaluje a její pokládku zvládne i začátečník.
 • Vinylové dlaždice. Teplá vinylová dlažba je ideální do ložnic, kuchyní a dokonce i do dětských pokojů. Vinylové parkety mají vícevrstvou konstrukci s lepicí podložkou. Lze jej lepit ihned po odstranění ochranné fólie bez použití cementové malty nebo tekutých hřebíků. Keramické inkluze zajišťují vysokou odolnost výrobků proti oděru a ošetření ultrafialovým zářením zachovává barvu po celou dobu používání. Teplá dlaždice při zahřátí nemění své vlastnosti

Zvolte materiál, který zajistí efektivní vytápění s minimální spotřebou elektrické energie.

Vlastnosti využití teplých podlah

Systém byl původně navržen pro použití v koupelnách a chodbách, ale spotřebitelé často instalují podlahové vytápění i v obytných místnostech. To je zcela přijatelné, pokud jsou dodržována poměrně jednoduchá pravidla. Jinak se něco, co by mělo vydržet nejméně 20 let, pokazí už po dvou letech. Proč tomu tak je? Skutečnost je taková, že existují tři významná omezení používání.

READ  Gril Tefal lze mýt v myčce nádobí

Teplota ohřevu

Maximální teplota ohřevu systému při použití křemene. Vinylu by neměla přesáhnout 28 °C. Za prvé je to dáno konstrukčními vlastnostmi samotné podlahy. Příliš vysoké teploty způsobují měknutí, delaminaci a deformaci vrstev. Pouze porcelánová kamenina nemá díky své husté a téměř homogenní struktuře žádná omezení při zahřívání.

Za druhé, podlahová krytina poměrně dobře vede teplo a komfortní teplota podlahy nepřesahuje 20-25 °C. Pokud se pokusíte vytápět místnost s teplou podlahou, na podlahové krytině bude chůze nepříjemná.

Tvrdost povrchu

Podlahové vytápění musí být instalováno na pevném povrchu, aby se podlaha nekroutila (u infračervených membránových podlah).

Architektonická a interiérová omezení podlahového vytápění

Elektrické podlahové vytápění instalujte pouze v otevřených prostorách, aby nedošlo k přehřátí a popálení systému. To znamená, že při instalaci je důležité vzít v úvahu architekturu místnosti a umístění interiérových detailů. Na povrchu podlahy by neměly být položeny žádné koberce ani nábytek (včetně čalouněného).

podlahové, dlaždice, vytápění

Podlahy s infračervenou (IR) fólií jsou pravděpodobně nejodolnější na trhu. Pokud například zakryjete běžnou topnou podlahu silným kobercem, budou se intenzivně zahřívat samotná topná tělesa. Nakonec celý systém jednoduše vyhoří a selže. Infračervená podlaha naopak začíná odolávat. Teplo z něj aktivně působí na povrch a doslova propaluje podlahu.

V praxi se vyskytly případy, kdy byly na podlahové vytápění umístěny polstrované židle nebo pufy. A již po 2-3 hodinách podlahový systém vypálil nátěr do černa.

Použití infračervených podlahových krytin je opět podmíněno omezením tvrdosti podkladu. Podklad obrazovky v infračervených systémech je často založen na levném plastovém polyethylenu, který ztěžuje instalaci podlahové krytiny.

Zde je stručný přehled různých typů podlahového vytápění.

Výhody a nevýhody podlahového vytápění s křemennými vinylovými dlaždicemi

Vinylové dlaždice Quartz jsou moderním dokončovacím materiálem, který nabízí následující výhody:

 • Vícevrstvé vrstvení. Každá vrstva je vyrobena z ekologicky šetrných a bezpečných surovin. Při vytápění podlahovým topením neuvolňuje povrchová úprava žádné škodlivé látky do životního prostředí.
 • Odolnost vůči vlhkosti. Lze jej také univerzálně použít v místnostech s vysokou vlhkostí. To je výhodné, protože elektrické podlahové vytápění se často instaluje v koupelnách.
 • Odolnost proti opotřebení. V porovnání s laminátovou podlahou splňuje tato podlaha třídu 32.
 • Praktičnost. Snadná údržba, neabsorbuje nečistoty a lze jej čistit jednoduchým čisticím prostředkem.
 • Odolnost proti ohni. Tento materiál nehoří a nepodporuje plameny, proto jej lze použít v místnostech s vysokými nároky na požární bezpečnost.
 • Vysoká tepelná vodivost. Systém s takovou povrchovou úpravou rovnoměrně vytápí místnost.
 • Zvukově izolační vlastnosti. Sendvičová konstrukce tlumí nárazové vlny a hluk až o 19 dB.
 • Opravitelné. Jednotlivé prvky lze snadno vyjmout a nahradit novými. Není třeba volat řemeslníka, aby to udělal. Při používání elektrického podlahového vytápění může být nutné vyměnit část kabelu. Povrchovou úpravu podlahy lze po dobu renovace demontovat a po dokončení renovace opět smontovat.

Křemenné vinylové podlahy se vyznačují dlouhou životností nejméně 25 let. To je do značné míry způsobeno nedostatkem změkčovadel v obkladech. Při zahřátí se nedeformuje, takže může být položen v blízkosti vyčnívajících prvků a stěn.

Stejně jako každý jiný materiál má i křemenný vinyl své nevýhody:

 • V případě lepené instalace je obtížné dlaždice demontovat.
 • Povrch quartzvinylu položený na betonovém podkladu je chladný a nepříjemný. Proto je podlahové vytápění v takových podmínkách více než vhodné.
 • Mezi dlaždicemi vznikají mezery. To je hlavní rozdíl oproti válcovaným dlaždicím.
 • Před pokládkou dlaždic je důležité pečlivě vyrovnat podklad. V opačném případě budou viditelné všechny jeho vady.

V kombinaci se systémem podlahového vytápění může být pokládka křemenných vinylových desek opodstatněná, pokud se místnost s betonovým stropem nachází nad nevytápěnou provozní podlahou nebo sklepem. Existuje také důvod pro dodatečnou izolaci potěru na studeném podkladu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS