Prádlo po vyprání není cítit po kondicionéru

Recenze: Vernel Fabric Conditioner. Zápach na mém oblečení nezmizí.

Dobrý den všem! Dnes se s vámi chci podělit o své dojmy po použití kondicionéru na prádlo Vernel.

Svou recenzi začnu tím, že výběr klimatizace není nedůležitý, stejně jako výběr prášku, který by měl důkladně vyprat oblečení od všech druhů nečistot. A není překvapivé, ale poněkud nespravedlivé, že kondicionér, dobrý, stojí téměř třikrát více než malé balení prášků.

Když nám došel kondicionér na praní, musela jsem si vybrat, který koupím tentokrát, protože ten minulý mi vůbec nevyhovoval. Mám na trhu velký výběr změkčovačů tkanin od různých výrobců. Opravdu nesnáším, když mé oblečení voní po růžích nebo něčem velmi silném a nepříjemném, ale ať jsem čichala kondicionéry kolikrát chtěla, našla jsem jen tyto vůně.

Zoufalá jsem se rozhodla naposledy zhodnotit vůni kondicionéru Vernel. Má poměrně širokou škálu, ale ne více než 10 vůní. Proto si můžete vybrat vůni, která se vám líbí. Náhodou jsem narazila na kondicionér Vernel „Fresh Breeze“, myslela jsem, že jeho vůně je stejně štiplavá a odpudivá, jako jsem cítila předtím. Ale k mému překvapení byla vůně trochu štiplavá, ale příjemná, byla přímo na nose. Poté, co jsem se rozhodl ji koupit, jsem konečně dokončil své pátrání a šel vyprat oblečení a zhodnotit používaný kondicionér.

Podívejme se blíže na tento změkčovač tkanin. Láhev je poměrně velká. Na přední straně kondicionéru je louka s bílými květy. Obal je jasný a poutavý.

Co nám slibuje výrobce změkčovače tkanin Vernel??- změkčuje oděvy. antistatický účinek (není vůbec špatný). příjemná vůně (o vůni vám povím níže). usnadňuje žehlení.

Kondicionér je podle výrobce vhodný pro různé druhy prádla, což je velká výhoda. Nemusí se ředit vodou jako některé kondicionéry jiných výrobců. Je však třeba dbát na to, aby nedošlo ke kontaktu kondicionéru s látkou, aby nedošlo k jejímu znehodnocení. Výrobce Interell Ltd.

Doporučené dávkování je uvedeno na zadní straně lahvičky. Jeho použití je velmi snadné.

Jmenovitý objem kondicionéru na tkaniny Vernel „Fresh Breeze“ 1 litr se slevou. Jeho běžná cena je více než sto.

Víčko kondicionéru je velmi funkční: slouží jako víčko a odměrka, což je velmi pohodlné a praktické.

Barva Vernel Fresh Breeze je jemně modrá jako modrá.

Konzistence je tekutá, což ji činí velmi nehospodárnou a rychle použitelnou.

Když k němu přičichnete přímo z lahvičky, je trochu štiplavý. Ale na oblečení je snesitelný a dokonce příjemný.

Ale všiml jsem si jedné malé, ale velmi zajímavé věci. Vůně se téměř nikdy neuvolňuje. Když je umyjete, voní celý byt. Je příjemná, svěží a lehká. Oblečení má vůni kondicionéru Vernel Fabric Conditioner „Fresh Breeze“ po velmi dlouhou dobu. I když se zdá, že vůně úplně zmizela, stačí se trochu zapotit nebo látku mírně namočit a vůně začne opět vonět. Je to docela vražedný zápach.

Nevím, jestli je stálost vůně plus nebo minus. Pro muže je pravděpodobně pozitivní, že je lepší vonět po kondicionéru než po něm. Ale z pohledu ženy si myslím, že je to mínus. Dívky přece chtějí vonět jako parfém, ne jako kondicionér na prádlo.

Výrobce měl pravdu, pokud jde o měkkost oblečení a antistatický účinek. Oblečení je po použití klimatizace měkké, jako by bylo postříkáno antistatickým prostředkem.Žehlení však ve skutečnosti není o nic snazší. Žehlí jako obvykle, jen začnou vonět po kondicionéru.

Celkově se mi kondicionér na tkaniny Vernel „Fresh Breeze“ velmi líbí. Navzdory nevýhodám mohu doporučit.

V čem prát oblečení, aby krásně vonělo?

Vaše oblečení může někdy po vyprání nepříjemně zapáchat? Nebojte se, dá se to snadno opravit! Existují způsoby, jak osvěžit oblečení a dodat mu příjemnou vůni, i když máte jen pár minut času.

Čím déle oděv nosíte, tím silněji voní. Pokud jste nějaký kus oblečení měli na sobě několikrát, nenechávejte ho spolu s ostatním čistým oblečením, jinak může i ono nepříjemně zapáchat. Skladujte špinavé oblečení odděleně od čistého. Některé oděvy lze před vypráním nosit pouze jednou, zatímco jiné lze nosit poměrně dlouho, než začnou zapáchat. Špinavé a zapáchající oblečení se snažte vyprat co nejdříve.[1]

 • Punčochy, trička, ponožky, trikoty, punčocháče, halenky, trička a spodní prádlo je nutné prát při každém nošení.
 • Šaty, džíny, kalhoty, pyžama, šortky a sukně lze prát až po několika nošeních.
 • Podprsenku můžete vyprat po dvou až třech nošeních. Kupte si několik podprsenek, abyste nemuseli nosit stejnou podprsenku dvakrát za sebou.
 • Jeden kus oděvu lze nosit 3-5krát a poté by se měl vyčistit. V čistém prostředí, například v kanceláři, lze oblek nosit déle. Naopak, pokud chodíte do špinavých nebo zakouřených míst, je třeba podprsenku čistit častěji.

Použití vonného pracího prostředku nebo esenciálních olejů.

Většina pracích prostředků má svěží vůni, ale některé voní silněji než jiné. Vyberte si přípravek se specifickou vůní a nepřekračujte doporučené dávkování. Nepoužívejte více pracího prostředku, než je uvedeno na obalu, jinak by mohl zůstat na oblečení a způsobit nepříjemný zápach.[2] Pokud se snažíte vyhnout umělým vůním, zkuste přidat 10-12 kapek esenciálního oleje do pračky při posledním máchání.[3]

PRACÍ rutina, která FUNGUJE 7 osvědčených tipů, které vám (nejen) na mateřské usnadní praní prádla

 • Před nákupem pracího prostředku zkontrolujte, zda vám vyhovuje jeho vůně. Otevřete uzávěr a přivoňte si.
 • Experimentujte s esenciálními oleji a najděte si vůni, která vám vyhovuje. Nebojte se smíchat několik esenciálních olejů, abyste dosáhli té správné vůně.
prádlo, vyprání, není, cítit, kondicionéru

Vyjměte oblečení z pračky co nejdříve po vyprání.

READ  Plynová varná deska se po uvolnění nezapne

Snažte se, aby vaše oblečení neleželo v pračce. Vyprané oblečení ihned vyndejte a pověste na šňůru nebo dejte do sušičky. Pokud necháte oblečení v pračce příliš dlouho, dokud je mokré, může to vést ke vzniku plísní, které mu dodají zatuchlý a nepříjemný zápach. Pokud omylem necháte oblečení v pračce a ono zplesniví, můžete se nepříjemného zápachu snadno zbavit pomocí bílého octa.[4]

 • Nalijte sklenici (250 ml) bílého octa do dávkovače pracího prostředku a znovu vyperte prádlo.
 • Tím se zbavíte nepříjemného zápachu, ale pokud chcete, aby vaše oblečení vonělo, měli byste je znovu vyprat s pracím prostředkem.[5]

Hloubkové čištění pračky octem každých šest měsíců.

V pračkách se časem tvoří plísně a vzniká nepříjemný zápach, který se přenáší na vaše oblečení. Do pračky nic nevkládejte. Do dávkovače mycího prostředku nalijte 2-4 šálky (0,5-1 litr) bílého octa. Spusťte celý prací cyklus s maximální intenzitou a teplotou. Pak přidejte šálek (260 g) jedlé sody a spusťte další cyklus. Poté otřete buben a vnější část stroje hadříkem z mikrovlákna.[6]

 • Pokud chcete, můžete ocet nahradit bělidlem nebo běžně dostupným čisticím prostředkem na pračky.
 • Pokud používáte bělidlo, při prvním čištění pračky vyperte bílé předměty.
 • Pokud pračku se sušičkou nepoužíváte, nechte dvířka pootevřená, aby se z bubnu odpařila zbytková vlhkost, jinak by se v nich mohly usadit plísně a bakterie způsobující zápach.

Před uložením do skříně se ujistěte, že je oblečení zcela suché.

Neskladujte vlhké oblečení ve skříni, protože hrozí riziko vzniku plísní, které způsobují nepříjemný zápach. Pokud prádlo není po sušení v sušičce zcela suché, sušte je znovu asi 15 minut. Oblečení můžete také pověsit k sušení na vzduchu.

Přidání proužků nebo esenciálních olejů do sušičky.

Sušicí plátna dodávají prádlu příjemnou vůni, změkčují tkaninu a mají antistatický účinek. Při vkládání vypraného prádla stačí vložit pruh do sušičky a spustit běžný program sušení. Pokud používáte prací prostředek s určitou vůní, zkontrolujte, zda jsou k dispozici proužky do sušičky od stejného výrobce.

 • Abyste oblečení příjemně provoněli, můžete také nanést několik kapek esenciálního oleje na kousek látky a vložit ji do sušičky spolu s oblečením.
 • Pokaždé použijte nový pásek do sušičky.

Správná péče o sušičku.

Po každém sušení nezapomeňte vyčistit korkový filtr, protože může zanechat pachy, které se přenesou na vaše oblečení. Alespoň jednou ročně filtr vyjměte a umyjte jej teplou vodou s jemným čisticím prostředkem. Alespoň jednou měsíčně otřete buben sušičky hadříkem z mikrovlákna namočeným v roztoku horké vody a bílého octa v poměru 1:1.

Pověste oblečení k sušení.

Někteří lidé raději nepoužívají sušičku a věší oblečení na speciální stojany nebo šňůry. Po sušení prádla na čerstvém vzduchu vydávají příjemnou svěží a čistou vůni.[7] Pokud sušíte oblečení venku, mějte na paměti, že některé tkaniny mohou na slunci vyblednout. Pokud věšíte oblečení uvnitř, musí být místnost dobře větraná. můžete například sušit oblečení v blízkosti otevřených oken.

 • Pověste bílé oblečení na slunce. Sluneční světlo látku vybělí a čerstvý vzduch dodá oblečení příjemnou čistou vůni.
 • Nezapomeňte, že při sušení v bubnové sušičce nemusí být oblečení tak měkké jako v sušičce na prádlo.

Domácí prostředky, které zbaví vaše oblečení nepříjemných pachů během chvilky

Jednou denně vám do schránky přijde jeden z našich nejčtenějších článků. Připojte se k nám na u.

Tkaniny skvěle pohlcují pachy, což je velmi velká nevýhoda. Nepříjemné pachy se mohou objevit na konci dne nebo po mytí, ale ať už je jejich původ jakýkoli, musíte vědět, jak se jich zbavit. Novate.Na výběr je několik účinných produktů.

Obecné rady

Před praním oblečení zkontrolujte štítek. Ihned se zobrazí informace o doporučeném režimu a povolené teplotě. Pokud je vaše oblečení označeno na štítku „pouze chemické čištění“, neměli byste se pokoušet odstranit zápach sami, protože tuto práci zvládne pouze profesionální čistírna. Nebo můžete vždy zvolit prací prostředek s mírně méně agresivními chemickými látkami, abyste minimalizovali možnost poškození tkaniny.

Nevzdávejte se používání změkčovačů tkanin. pomáhají také odstraňovat nepříjemné pachy. Důvodem je, že voda z vodovodu je nasycena solemi a minerály, a proto je „těžká“ a „neaktivní“. Pro nápravu této situace a dosažení lepšího výsledku praní je třeba vodu změkčit.

Některé pachy lze odstranit pouhým vyvětráním. Například aceton není odolný, a tak lze oblečení nechat několik hodin na volném prostranství. Ionty napadají molekuly a vůně je neutralizována.

Upozornění: Při odstraňování pachů ze syntetických tkanin je třeba dbát zvýšené opatrnosti. Obvykle napadají jedlou sodu, ocet nebo alkohol, které mohou být velmi agresivní. Ty mohou po kontaktu s nimi způsobit změnu barvy nebo dokonce roztržení tkaniny.

Prostředek na mytí nádobí

Nejobtížněji se odstraňují pachy způsobené syntetickými látkami nebo produkty na bázi ropy. Jsou neuvěřitelně vytrvalé, takže zbavit se zápachu je opravdu náročné. Například zápach benzínu nebo parafínu nezmizí ani po dvou umytích a vyvětrání. Takto by se to řešit nemělo.

Nyní jsou k dispozici dva kroky čištění. Nejprve zřeďte 100 ml prostředku na mytí nádobí (bezbarvého) ve studené vodě a namočte špinavou věc na dvě hodiny. Po uplynutí doby oděv důkladně vyždímejte a vyperte jej v pracím prostředku smíchaném se lžící jedlé sody.

Roztok jedlé sody

Pokud si myslíte, že benzín je to nejhorší, co se vašemu oblečení mohlo stát, pak se mýlíte. Zápach fenolových sloučenin nebo jejich analogů, které obvykle doprovázejí nekvalitní čínské zboží, hračky a tašky, je mnohem obtížnější odstranit. Bohužel se jich nemůžete zcela zbavit, ale můžete je učinit méně nápadnými.

Za tímto účelem přidejte jeden šálek jedlé sody do nádoby se čtyřmi šálky horké vody a poté roztok nalijte do mísy se studenou vodou. Tkaninu zcela ponořte a nechte ji namočenou asi čtyři hodiny, pokud možno přes noc. Poté můžete oblečení vyprat v pračce podle pokynů na štítku. Pokud i po několikerém vyprání stále zapáchá, vložte oděv do sáčku s otevřenou nádobou s jedlou sodou a na několik dní jej uzavřete, aby soda pohltila všechny nepříjemné pachy.

Roztok čpavku

Agresivnějším, ale účinným řešením je roztok čpavku. To může pomoci odstranit zápach plísní, žluklého oleje nebo mastnoty a zatuchliny ze starších oděvů. Zřeďte 10 ml na umyvadlo s teplou vodou a namočte předmět na dvě až tři hodiny. Pokud tkanina nepatří do kategorie choulostivých, můžete do prostoru pro kondicionér pračky a sušičky přidat čpavek. Pokud se obáváte, že na oblečení zůstane výrazné čpavkové aroma, můžete si být jisti, že se rychle odpaří, takže se nemusíte obávat o svěžest výrobku.

READ  Jak správně vložit nádobí do myčky nádobí

Čpavek může také pomoci zbavit se zápachu z druhé ruky. Za kvalitní zboží od známých značek získáte výhodnou nabídku, ale mnoho lidí se obává, že se nebudete moci zbavit podivně vonícího zápachu. Naštěstí to není nic složitého. Vezměte 20 mililitrů 10% čpavku a zřeďte jej v pěti litrech vody (100 mililitrů na 10 litrů u větších předmětů). Oblečení namočte na hodinu do tohoto roztoku, poté ho vymáchejte v teplé vodě a nakonec vyperte v pračce.

Ocet

Vůně kolínské vody a deodorantu může být absorbována látkou. Pokud se ho chcete zbavit, pomůže vám obyčejný stolní ocet. Nalijte studenou vodu do umyvadla, přidejte půl šálku octa, počkejte, až se rozpustí, a pak předmět namočte na hodinu a půl. Po uplynutí doby opláchněte v teplé vodě a odešlete do pračky. Skvělé na octu je, že pomáhá nejen zbavit se zápachu, ale také odstraňuje případné skvrny v podpaží. Chcete-li zabránit tomu, aby vaše oblečení zachytilo kyselý zápach octa, nezapomeňte při praní použít změkčovač tkanin, nebo ještě lépe, vložte do sušičky nějaký dávkovač vůně.

Sůl

Pot je pravděpodobně jedním z nejotravnějších problémů. Deodoranty ho ne vždy dokáží neutralizovat, takže se nakonec dostane na celé oblečení. Naštěstí máme univerzální řešení, které vás zbaví nejen špíny, ale poradí si i s několika dalšími skvrnami. A to je sůl.

prádlo, vyprání, není, cítit, kondicionéru

Citronová šťáva

Přidejte šálek pravé citronové šťávy do misky na mýdlo pračky spolu s pracím prostředkem.

Zaprvé, barevná prostěradla budou vypadat světlejší a zadruhé odstraní nečistoty a skvrny uvízlé mezi vlákny. A po vyprání máte zaručenou dlouhotrvající citronově svěží vůni.

Při každém spuštění pračky dejte 0,5 šálku jedlé sody do zásuvky na prací prostředek nebo jen do bubnu. Soda změkčuje vodu, a tím zvyšuje účinnost prášku a gelu.

Další účinek. jedlá soda odstraní bakterie, plísňové spory, skvrny a cizí pachy. Po tomto praní bude vše měkké a svěže vonět, od prádla až po bundy.

Jak pečovat o zásobník na oplachovací prostředky

Aby se kondicionér při praní vždy dostal do bubnu, pečlivě se starejte o zásuvku na prací prostředek. Za tímto účelem:

 • Po každém mytí zásobník opláchněte. Pokud se mycí prostředek zcela neopláchne, časem ztvrdne a při dalším mytí spotřebiče se hůře nanáší.
 • K čištění nádoby použijte kartáč.
 • Jednou za 3 měsíce spusťte pračku bez prádla a přidejte do zásobníků kyselinu citronovou.
 • Jedlá soda a ocet pomohou odstranit usazeniny vodního kamene na stěnách mycího prostoru. Naplňte zásobník octem a bohatě ho posypte jedlou sodou. Po 20-30 minutách roztok opláchněte vodou a v případě potřeby silně znečištěná místa vydrhněte kartáčem.

Jak zajistit, aby prádlo po vyprání krásně vonělo

Přispěvatel(é): Bridgett Price. Bridgett Priceová je úklidová guru a spolumajitelka společnosti Maideasy, která se zabývá úklidem obytných prostor ve Phoenixu v Arizoně. Získal magisterský titul v oboru managementu se zaměřením na digitální a tradiční marketing na univerzitě ve Phoenixu.

Počet zdrojů použitých v tomto článku: 8. Jejich seznam najdete v dolní části stránky.

Počet zobrazení tohoto článku: 47 961.

Pokud vaše čisté prádlo nepříjemně zapáchá, je možné, že jste prali zbytečně. Jednou z nejčastějších příčin nepříjemného zápachu oblečení je plíseň, ale je třeba vzít v úvahu i další věci. Před praním namočte zašlé a špinavé oblečení, aby se z něj linula svěží vůně. Existují také způsoby, jak situaci napravit, když už jste prádlo vyprali, a udržet jeho krásnou vůni po delší dobu.

Nastříkejte esenciální olej na špinavé prádlo. Přidejte několik kapek oblíbeného esenciálního oleje do malé lahvičky s rozprašovačem. Přidejte vodu a protřepejte. Roztok nastříkejte na špinavé oblečení před praním v pračce. [1] X Zdroj informací

Používejte vonné pudry a mýdla s vůní. Prací prostředky jsou k dispozici v různých vůních, takže si můžete vybrat podle svého vkusu. Upozorňujeme však, že vonné prášky mohou zanechávat více zbytků než běžné prací prostředky, což zvyšuje riziko vzniku plísní v pračce. [2] X Zdroj informací Alternativně můžete použít prací prostředek bez parfemace, který neobsahuje žádné vonné přísady. [3] X Zdroj informací

 • Tkaninu lze použít několikrát. Stačí ji navlhčit vodou a vymačkat přebytečnou tekutinu. Po každém použití k látce přičichněte, abyste zjistili sílu vůně. Pokud je slabý nebo nezřetelný, vyperte látku spolu s oděvem a poté znovu přidejte několik kapek oleje.
 • Místo hadříku můžete použít vlněné sušící koule. [5] X Ref

Prádlo důkladně vysušte. Po vyprání musí být oblečení zcela suché na prádelní šňůře nebo v sušičce. v žádném případě nenechávejte nevysušené oblečení ve skříni. I malá vlhkost stačí k tomu, aby vznikl problém s plísněmi. Nechte je na šňůře nebo je vraťte do sušičky, pokud jsou ještě mírně vlhké. [6] X Zdroj dat

 • Pokud to není možné, vlhké oblečení nemačkejte a dejte je do koše na prádlo. Nechte je uschnout na ramínku, věšáku nebo šňůře na prádlo a poté je vložte do koše na prádlo.
 • Všechny tyto výrobky mají samy o sobě štiplavý zápach. proto je někdy nutné prát oblečení potřetí s pracím prostředkem, abyste se zbavili nadměrných zápachů.

Zbavte se zápachu v pračce. Pokud je zdrojem zápachu samotná pračka, nalijte do bubnu dva šálky bílého octa a poté spusťte prací cyklus bez prádla při 60 °C. Po dokončení zkontrolujte zápach a v případě potřeby cyklus zopakujte. [10] X Zdroj informací Některé pračky mají speciální samočisticí funkci. Zkontrolujte návod k použití a spotřebič provozujte při maximální teplotě uvedené v návodu.

Po každém mytí spotřebič vyvětrejte. Nezapomeňte, že plísně mají rády vlhko a tmu. Dvířka ani víko byste neměli zavírat ihned po mytí. Vždy nechte pračku otevřenou pro lepší cirkulaci vzduchu nebo ji nechte sušit alespoň tak dlouho, jak dlouho trvá prací cyklus. [11] X Zdroj informací

Proč je po praní cítit zápach z kanalizace??

Ve většině případů je zápach způsoben problémy s instalací.

Proč pračka po vyprání zapáchá jako kanál?

 • Nesprávná instalace pračky. Po instalaci se často vypouštěcí hadice zasune přímo do odvodňovacího systému. Chybí však vodotěsnost, takže se do pračky může dostat nepříjemný zápach z kanalizace. Po umytí vás nečeká vůně svěžesti, ale zápach odpadní vody, splašků, exkrementů.
 • Nevěšení prádla včas. Prádlo ihned po vyprání vyneste na balkon nebo ven. Nezapomeňte, že nedostatečná cirkulace vzduchu podporuje zatuchlý zápach a plísně. Pro odstranění problému je třeba zjistit příčinu nepříjemného zápachu. Velmi často je to způsobeno nesprávným používáním spotřebiče. Pračku je třeba během používání čas od času vyčistit. To platí pro vypouštěcí hadici, filtr, gumová těsnění a buben.
READ  Pračka vám vysype prádlo rzí - co máte dělat?

Jednoduché triky, které vám pomohou lépe prát prádlo

Jednou denně obdržíte jednoho čtenáře do své schránky. Připojte se k nám na a

Zatímco v minulosti praly ženy v domácnosti ručně, v dnešním světě lze prát v pračce. Usnadňuje život a šetří spoustu času. Pračka je rozhodně skutečným pomocníkem. Existuje však několik triků, které stojí za to znát, protože díky nim bude praní prádla ještě lepší.

Sůl může opravdu pomoci smýt tmavé barvy a odstíny

Sůl je nejen nepostradatelným pomocníkem v kuchyni, který zlepšuje chuť mnoha pokrmů. Tento produkt pomůže mnohem lépe umýt tmavší předměty. Sůl se používá poměrně snadno. Vezměte standardní sklenici o objemu 250 ml, naplňte ji do poloviny solí a vložte ji přímo do bubnu. Samozřejmě bez hrnku. Do zásuvky na prací prostředek není třeba přidávat sůl, což je důležitý aspekt. Praní jako obvykle.

Soda pro svěžejší a příjemně vonící oděv

Soda je stejně jako sůl důležitým pomocníkem v kuchyni. Řeší mnoho dalších problémů, nejen kulinářských. Pro změkčení vody a osvěžení prádla přidejte asi polovinu nebo ¾ šálku jedlé sody přímo do bubnu pračky. Kromě výše uvedených vlastností dokáže jedlá soda odstranit i nepříjemný zápach potu, se kterým si ne všechny prášky poradí. Odstraňuje také štiplavý chemický zápach pracích prostředků.

Glycerin pro zjemnění a zjemnění pletenin

Úplet je velmi choulostivá tkanina, proto buďte při praní opatrní. Jemnější a měkčí pletené oděvy lze po vyprání opláchnout v roztoku glycerinu. Připravte si ji tak, že ve 2 litrech teplé vody rozmícháte asi 2 čajové lžičky látky.

Čaj a káva mohou zachovat barvu tmavého oblečení

Čaj a káva mohou kupodivu pomoci i při praní prádla. Osvěžující nápoje jsou také vynikajícími přírodními barvivy. Mírně ztmavuje barvu oblečení, dodává mu stálost a chrání ho před ztrátou odstínu. Použití čaje a kávy při praní je velmi jednoduché a snadné. Půl litru by se mělo převařit. Můžete si dát čaj nebo kávu, pokud dáváte přednost. Poté přidejte získaný roztok do prádla v režimu máchání.

Ocet a jedlá soda mohou pomoci vyčistit pračku

Aby pračka dlouho fungovala a zlepšila se kvalita praní, je třeba ji pravidelně čistit. Pomůže vám ocet a jedlá soda. Ze směsi jedlé sody a vody v poměru 1:1 vytvořte pastu. Směs se pak nanáší přímo na buben a zásobník, do kterého se posílá čisticí prostředek a pryžové těsnění. Hmota se takto ponechá 40-50 minut. Zároveň je nutné odstranit nánosy, nečistoty a prach. Po uplynutí stanovené doby vše důkladně otřete čistou houbou. Zapněte pračku a zvolte nejkratší možný cyklus, aby byly všechny části důkladně čisté. Pro dosažení nejlepších výsledků je třeba proceduru opakovat přibližně jednou týdně. Ocet je také dobrý způsob, jak vyčistit stroj. Nalijte 9 % pracího prostředku do přihrádky na prášek a přidejte 100-150 ml. Zapněte pračku a zvolte nejdelší cyklus. Jakmile přístroj načerpá vodu a ohřeje ji, je třeba stisknout tlačítko pauzy a nechat jej hodinu zapnutý. Poté můžete znovu spustit mycí cyklus, ale na kratší dobu, a poté buben vyčistit houbou.

Křída odstraní mastné skvrny z oblečení

Je známo, že mastnota se špatně umývá. Existuje však malý trik, který tento problém vyřeší. Potřete čerstvou skvrnu křídou a nechte ji působit asi 10 minut. Mimochodem, křída je skvělá na bělení límců na halenkách, košilích a dalších věcech. To stačí k tomu, abyste tkaninu před praním otřeli. Vyperte oděv v pračce v preferovaném pracím cyklu.

Kostky ledu místo žehličky

Oděvy po praní často mačkejte. Aby se předešlo těmto následkům, je nutné poslat několik kostek ledu spolu s prádlem přímo do bubnu. Ty mohou v pračce vytvářet skleníkový efekt, takže oblečení je po vyprání hladší.

Hliníková fólie pomáhá rychlejšímu sušení oděvů

Fólie se může hodit nejen v kuchyni, ale také při praní prádla. Dokáže například zajistit, aby prádlo po vyprání bylo prakticky suché. Vezměte fólii, srolujte ji do malé hroudy o velikosti tenisového míčku a vložte ji přímo do bubnu.

Ocet zjemní tkaniny

Kondicionér, který obvykle pomáhá změkčit oblečení po praní, není vždy po ruce. To však není důvod k rozčilování. Ocet je vynikající domácí čisticí prostředek. Funguje stejně dobře jako drahý prací prostředek. Stačí přidat 9% roztok přímo do prostoru pro kondicionér. Nejenže prádlo změkčí, ale také vyčistí a vydezinfikuje samotnou pračku, což je důležité.

Preventivní opatření

Nejlepším způsobem, jak se vyhnout problému se zapáchajícím prádlem, je přijmout preventivní opatření. Tyto postupy jsou rychlé a snadné, a přitom se nemusíte starat o to, proč prádlo zapáchá. Je třeba provést následující kroky

 • nechte dvířka stále otevřená, aby vzduch mohl volně cirkulovat;
 • po vyprání prádla v pračce manžety pokaždé otřete do sucha, abyste zabránili vzniku plísní
 • opláchněte a vysušte dávkovač pracího prostředku a dalších mycích prostředků;
 • Neskladujte prádlo v pračce, jinak bude po vyprání vydávat nepříjemnou vůni (k tomuto účelu je vhodnější koš na prádlo);
 • nenechávejte vyprané prádlo v pračce dlouho po skončení cyklu;
 • provádět pravidelné čištění částí stroje pomocí specifických přípravků;
 • Nepřehánějte to s pracím prostředkem a nepřekračujte doporučené dávkování.
prádlo, vyprání, není, cítit, kondicionéru

Použití kondicionérů zabrání tomu, abyste si včas všimli, že věci po umytí zapáchají; příjemná vůně problém jednoduše zamaskuje.

Pokud všechna doporučení nevyřešila problém „jak mohu pomoci svému oblečení, aby po praní vonělo vlhkostí?“?“Pokud je příčinou poškozené oběžné kolo, musí být na jeho místo instalován nový náhradní díl. Problém může být mnohem hlubší a souviset s technickým stavem pračky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS