Pračka Kandy pípá, protože

pračka, kandy, protože

Pračka Kandy nefunguje. příčiny a řešení

Již dříve jsme psali o tom, proč se pračka Kandi vůbec nezapíná. Tento článek je o tom, proč se pračka stále zapíná, ale nefunguje. To znamená, že mycí program není zvolen, a proto jej nelze spustit. K tomu může dojít z následujících důvodů

 • Praní nelze spustit, protože dveře nejsou zamčené.
 • Program nelze zvolit z důvodu vadného přepínače.
 • Voda se spustí, ale mytí se nespustí.
 • Voda nepřitéká a pračka neběží.
 • Displej svítí, ale nereaguje na tlačítka.
 • Tlačítko Start je vadné.

Stručně řečeno, tento popis se vztahuje na jakýkoli problém s pračkou. Podrobněji se však budeme zabývat pouze těmi, které nastanou před zahájením praní.

Poruchové kódy stroje Candy a jejich význam

V závislosti na typu modelu může pračka chybu zobrazit různými způsoby:

 • Elektronicky řízené modely Activa zobrazují na displeji chybu.
 • Modely Candy Aquamatic signalizují závadu blikajícím levým spodním světlem. Počet bliknutí po pauze a označení chybového kódu.

U modelů Candy Holiday, Aquamatic, Activa a dalších modelů jsou běžné tyto chybové kódy: E01, E02, E03, E04, E05, E09.

Název kódu chyby Význam, dešifrování
Е01 Dveře dveří nejsou pevně zavřené. Porucha inhibitoru nebo mechanické západky.
Е02 Chyba při příjmu vody. Nádrž naplněná až po okraj nebo nedostatek vody na mytí. Může se jednat o problém se sacím ventilem, pressostatem nebo řídicím modulem.
Е03 Žádný normální odtok vody. Uplynula doba určená k vyprázdnění. Problémem je ucpaný drenážní systém nebo čerpadlo.
Е04 Chyba při příjmu vody. Nádrž je naplněna nad předepsanou úroveň. Plnicí ventil nebo pressostat může být vadný.
Е05 Voda se neohřívá. Vadný trubkový ohřívač, elektronická řídicí jednotka, teplotní čidlo.
Е07 (08, 09) Něco je špatně s motorem nebo jeho součástmi: volič tacho, triak, řídicí modul.

Stroj nevypouští vodu

Zjistili jste, že se vaše pračka Candy nevyprazdňuje. Program se může zastavit uprostřed praní. Protože voda neodtéká úplně, vytahujete po odstředění mokré předměty.

 • Odvodňovací systém je ucpaný. Mohly by se ucpat nečistoty ve vypouštěcím filtru nebo vypouštěcí hadici. Zkontrolujte čerpadlo a sací potrubí od nádrže k čerpadlu.
 • Vypouštěcí čerpadlo (čerpadlo) je vadné. V čerpadle se často zachytí drobné předměty, které mohou způsobit jeho poškození.

Výměna ložiska

Chcete-li vyměnit ložiska, musíte vědět, jak pračku Candy rozebrat. Ty jsou obtížně dosažitelné a ne každý je může zvládnout.

Řešení problému s odvodněním

 • Čištění vypouštěcího filtru. Nachází se ve spodní části: na předním panelu za malým poklopem. Odšroubujte filtr a zkontrolujte, zda není ucpaný.
 • Zkontrolujte odtokové potrubí. Položte spotřebič na bok a sáhněte skrz základnu spotřebiče k odtokové trubce. Další informace o čištění a výměně filtru naleznete v části

Zkontrolujte vypouštěcí hadici spolu s potrubím, které může být také ucpané. Lze jej opláchnout pod tlakem vody a vyčistit.

 • Po kontrole oběžného kola nechte zkontrolovat čerpadlo (pumpu). Vyjměte odvodňovací filtr a podívejte se otvorem. Pomocí svítilny zkontrolujte, zda se kolo otáčí, nebo ne. Pokud se nepohybuje, je problém s čerpadlem nebo se na hřídeli oběžného kola zachytila nit či kus látky.

Chcete-li vymazat chybové hlášení a obnovit funkčnost stroje, musíte se dostat k čerpadlu.

 • Odpojte přístroj od elektrické sítě a zdroje napájení.
 • Položte spotřebič na bok s otevřenou základnou.
 • Vyšroubujte upevňovací šrouby čerpadla.
 • Odpojte přípojky odpojením vodičů.
 • Po vyjmutí čerpadla zkontrolujte, zda není oběžné kolo ucpané.
pračka, kandy, protože

Pokud je čerpadlo vadné, můžete nainstalovat nový díl v opačném pořadí.

Další programy a funkce mixéru Kandi

Názvy programů a možností na spotřebiči Kandi se liší od názvů a možností na spotřebiči, který není vybaven systémem Kandi. Pokud jste dříve používali dávkovač LG nebo Bosch, budete si muset zvyknout na nové symboly. Všechny režimy praní jsou popsány v návodu k obsluze pračky.

READ  Kompaktní pračka s vertikálním plněním

Před použitím pračky doporučujeme přečíst si návod k použití a seznámit se s hlavními symboly na ovládacím panelu a popisem pracích režimů.

Další informace o režimech praček Candy. Popišme si ikony na ovládacím panelu pro jednotlivé programy.

 • „Aqua Plus. Na obrázku je vidět ikona „“ a dvě kapky vody. Tím se aktivuje cyklus s dodatečným mácháním. Ideální pro praní dětského oblečení, lůžkovin a spodního prádla. Doba chodu časovače 30 až 40 minut.
 • „Intenzivní“. Ikona pro tričko se skvrnami. Režim určený pro praní silně znečištěných předmětů. Teplota cyklu se pohybuje od 60 do 95 stupňů. Vhodnější pro jemné tkaniny. bavlnu, len, směsové tkaniny. Nepoužívejte ji na saténové, vlněné nebo krajkové tkaniny. Stroj běží téměř 3 hodiny.
 • „Opožděný start“. Hodinový ciferník se šipkou. Volitelný doplněk, který umožňuje uživatelům nastavit vhodný čas spuštění cyklu. V závislosti na modelu je možné zpoždění 1-24 hodin.
 • „Vlna“. Obrázek tří klubíček vlny. Jemný cyklus speciálně vyvinutý pro praní vlny. Ochlazení vody v nádrži. cyklus trvá asi hodinu. Minimální otáčky bubnu v tomto případě.
 • „Expresní mytí“. Symbol pro plechovku s označením 32. Jedná se o rychlý cyklus, který trvá půl hodiny. Ideální pro předměty, které potřebují pouze rychle osvěžit. Voda se ohřeje na 30 stupňů Celsia.
 • „Předmáčení“. Miska s nakresleným písmenem „P“ uvnitř. Stojí za to spustit algoritmus pro velmi špinavé oblečení. Je důležité nezapomenout přidat prací prostředek do dvou přihrádek dávkovače najednou. Výdrž 170 minut.
 • „Vypouštění vody bez otáčení“. Označuje se symbolem „Z“. Používá se pro tkaniny, které nelze ždímat.
 • „Sportovní oblečení“. Režim je označen Sport. Perte v teplé vodě zahřáté na 40 stupňů Celsia. Doba cyklu 70 minut.
 • „Systém Mix and Wash“. Tento algoritmus se označuje příslušnou zkratkou „MW“. V tomto režimu lze do bubnu vkládat různé tkaniny. Doba cyklu je 3 hodiny.
 • „Bavlna. Režim vhodný pro každodenní použití. Ideální pro praní přírodních tkanin. Teplotu vody lze nastavit, stejně jako intenzitu odstřeďování.
 • Cyklus „Ruční praní“. Dlaně uvnitř umyvadla. Zejména pro jemné oděvy. Dosáhněte pouze 30 stupňů Celsia, otáčejte se při nejnižších možných otáčkách.
 • Symbol košile s nakreslenou spirálou a diagonálními tahy vedle ní. Tato možnost pomůže zlepšit kvalitu tkaniny po vyprání. Stisknutím tlačítka lze klimatizaci a aroma klimatizaci přepnout do základního režimu.
 • Vzor sněhové vločky. Další krátký algoritmus v délce 50 minut. Praní ve studené vodě, vhodné pro mírně znečištěné prádlo. Nejnižší možná spotřeba energie.
 • „44“. Toto číslo představuje rychlé mytí trvající 44 minut. Platí pro lehce znečištěné předměty. Minimální spotřeba kilowattů na cyklus při těchto nastaveních.
 • „Super Rinse“. Tuto možnost označuje také mísa se sprchovými tryskami stříkajícími svisle místo šikmo. Pokud je funkce připojena k hlavnímu cyklu, doba praní se prodlouží o 30-40 minut.

Uživatelé většiny modelů Candy jsou překvapeni, že kolem programu nejsou žádné štítky. Výběr režimu je založen na typu tkaniny. Kolem voliče jsou umístěny ikony a je zde uvedena také teplota ohřevu vody. O jakých symbolech mluvíme?

 • List. Označuje řadu programů pro praní jemných tkanin. Teplotu ohřevu a intenzitu otáčení lze nastavit. Buben se otáčí plynule s dlouhými pauzami. Více vody v nádrži než obvykle.
 • Žárovka. Algoritmy pro syntetické a směsové tkaniny.
 • Jádro vlákna. Tyto režimy praní jsou ideální pro praní vlny. Oděvy se velmi důkladně oplachují, aby se co nejméně mechanicky opotřebovávaly.
 • Mrak se šipkou dole. Řada pracích režimů pro odolné tkaniny. Oděvy je třeba intenzivně prát.

Před zahájením praní je třeba všechny špinavé předměty roztřídit podle typu tkaniny. Přístroj pak vybere nejvhodnější program. Nakonec se stiskne tlačítko „Start“. Přístroj nyní spustí cyklus.

Abyste se vyhnuli záměně se „zašifrovaným“ ovládacím panelem, stojí za to přečíst si uživatelskou příručku k vašemu konkrétnímu modelu Kandi. V uživatelské příručce najdete všechny potřebné informace o připojení a spuštění pračky. V brožuře najdete také podrobný popis všech dostupných režimů.

READ  Proč pračka se sušičkou nasává špinavou vodu?

Žádný zvuk z reproduktoru

Pokud vrzání nevychází z reproduktoru, ale z bubnu, zadní nebo horní části pračky, je problém v něčem jiném. Je také pravděpodobné, že slyšitelný zvuk pouze připomíná vrzání, ale ve skutečnosti zní jinak. Uživatel je spíše „oklamán“ následujícími chybami:

V takových případech je skřípavý zvuk nutně doprovázen podezřelým rachotem, skřípáním a hučením. Problém však lze vyřešit rychleji a bez profesionálního řemeslníka. Pokud je tedy příčinou vrzání řemen, je třeba jej vyjmout, umýt v mýdlové vodě a potřít borovou kalafunou. A co je nejdůležitější, řemen neprokluzuje a nevydává nepříjemný skřípavý zvuk.

Pokud je na vině vrzání protizávaží, není to pravda: odstraňte horní panel stroje, uvolněte kabeláž a ovládací desku a poté vizuálně zkontrolujte stav betonových bloků. Poté zkontrolujte beton několika zatlačeními, a pokud máte podezření na uvolněné šrouby, utáhněte je. Pokud jsou viditelné praskliny a odštěpky, je třeba jej vyměnit.

Nepoužívejte stroj, pokud je hnací řemen uvolněný, protizávaží není upevněné nebo pokud je v bubnu cizí předmět.

Chcete-li z pračky odstranit cizí předmět, sejměte zadní panel, hnací řemen a najděte místo, kde se nachází topné těleso. Musíte vyjmout ovládací modul a znovu vstoupit do prostoru mezi bubnem a nádrží uvolněným otvorem. Stačí do prostoru posvítit baterkou, zafixovat cizí těleso a poté vzít dlouhou pinzetu a předmět vytáhnout.

Univerzální metody řešení problémů

Co dělat, když se prací program, který se většinou spustí, zhroutí?? Není nutné ihned volat technika servisního střediska nebo se pokoušet stroj sám rozebrat a sáhnout do řídicího modulu. Nejprve se musíte pokusit co nejbezpečněji uvést spotřebič do provozu.

Problém často vyřeší jednoduchý reset pračky.

Chcete-li stroj resetovat, postupujte takto

 • Vypněte přístroj stisknutím tlačítka napájení ze sítě;
 • odpojte dávkovač od napájení;
 • Počkejte 20-30 minut. Během této doby se systém „obnoví“;
 • Spotřebič znovu zapněte a zkuste znovu spustit prací program.

Pračky | Candy. Smart Pro. Rychlé a chytré praní

Pokud tato metoda nepomůže, můžete zkusit spustit autotest. Touto funkcí jsou vybaveny téměř všechny moderní pračky. Zpravodajské služby kontrolují jeden prvek systému za druhým a hledají „slabá místa“. V deseti procentech případů dávkovač závadu dokonce odstraní. Ve zbývajících 90 % případů označí závadu, což vám také ušetří čas a pomůže vám rozhodnout se, jaký další postup zvolit.

Chcete-li aktivovat diagnostický režim, musíte:

 • Otočte programový knoflík do polohy 1 a stiskněte tlačítko „On“;
 • Otočte přepínač do polohy 2 a vypněte pračku se sušičkou;
 • Vraťte přepínač do polohy 1 a znovu zapněte dávkovač;
 • pak rychle přejděte do polohy 3 a spotřebič opět vypněte;
 • nastavte knoflík do polohy 1 a spusťte spotřebič;
 • přepnutí do režimu „Drain“. Tímto způsobem se aktivuje diagnostický režim.

Postupujte rychle, aby pauza mezi přepínáním programů netrvala déle než tři sekundy, jinak nelze diagnostiku spustit. Po dokončení testu stroj zobrazí chybový kód. Rozluštěním chybové zprávy pomocí pokynů lze zjistit, co se v systému pokazilo. Pračky bez obrazovky upozorní na poruchu blikáním displeje na ovládacím panelu. Poté je naplánována další generální oprava spotřebiče.

Hlavní výhody:

Protože opravujeme pouze spotřebiče Candy, díky našim zkušenostem dokážeme snadno identifikovat a vyřešit všechny závady. Včetně elektronických závad.

Široká škála služeb neumožňuje, aby byli k dispozici profesionální technici. nuceni pod různými záminkami odmítat opravy, když se poprvé setkali s neznámým problémem.

Vadné spotřebiče nám můžete přinést k opravě:

Každý zaměstnanec má u sebe ceník potvrzený vedením. Opravy se provádějí výhradně za ceny v něm uvedené.

Nemají žádné doklady a náklady na opravy se často strhávají z jejich hlav. V případě dotazů od klienta nelze prokázat, odkud cena pochází.

Všechny náhradní díly, které používáme k opravám, jsou vyráběny v italském městě Bruggerio. Uchováváme je ve vlastním skladu a dodáváme přímo od výrobce.

pračka, kandy, protože

nuceni nakupovat náhradní díly v maloobchodních prodejnách s odpovídající přirážkou. Řada podnikavých řemeslníků navíc dokáže nainstalovat ekvivalent vyrobený v Číně nebo Indii.

READ  Lze myčku umístit nad pračku?

Hlavní výhody:

Úzká specializace

Protože opravujeme pouze spotřebiče Candy, díky našim zkušenostem dokážeme snadno identifikovat a opravit jakoukoli závadu. Včetně elektronických závad.

Interní workshopy

Rozbité spotřebiče nám můžete vrátit k opravě:

Pevné ceny

Všichni zaměstnanci budou mít ceník potvrzený vedením. Opravy lze provádět pouze za uvedené ceny.

Náhradní díly a opravárenské soupravy

Všechny náhradní díly, které používáme, jsou vyráběny v italském Brugeriu. Máme je ve vlastním skladu a dodáváme je přímo od výrobce.

Jaké mohou být náklady na opravu?

Podejte si žádost online. Až 15% sleva na opravy.

Ceny platí od 01.04.2022 až 30.04.2022.

Porucha Cena Časová záruka Online objednávání
Filtr-interference od 500 ₽ 30-60 minut 2 roky Objednávka (- 15%)
Topné těleso od 800 ₽ 40-50 minut 2 roky Objednávka (- 15%)
Ovládací skříňka od ₽ 400 40. 90 minut 2 roky Objednávka (- 15%)
Snímač teploty od 500 ₽ 40-50 minut 2 roky Objednávka (-15 %)
Služba Cena/záruka online objednávka
Interferenční filtr od 500 ₽ / 2 roky Objednávka (- 15%)
Topné těleso od 800 ₽ / 2 roky Objednávka (-15 %)
Ovládací skříňka od 400 ₽ / 2 roky Objednávka (- 15%)
Snímač teploty 500 ₽ / 2 roky Objednávka (-15 %)

Postupná demontáž

Před opravou je nutné odpojit dávkovač od elektrické sítě. Tím bude pracovní proces co nejbezpečnější. Kromě odpojení jednotky od napájení je třeba odpojit i hadici studené vody, aby nedošlo k zaplavení celého okolí.

Jak odstranit střešní okno? Prvním krokem je sejmutí horního krytu spotřebiče. Víko lze zajistit různými šrouby, které lze snadno odstranit křížovým šroubovákem. Šrouby jsou umístěny pod horní částí panelu na zadní straně. Po jejich vyšroubování můžete jemně přitlačit na část krytu. Je třeba vyvinout tlak na přední stranu. Nyní můžete zvednout tělo víka směrem nahoru.

Jak vyjmout zásuvku na prací prostředky? Pračka Candy má dávkovač, který není obtížné vyjmout. Pro správné vyjmutí zásuvky na prací prostředky je třeba najít samostatné plastové tlačítko dotykem. Obvykle se nachází uprostřed zásobníku. Stiskněte tlačítko a přitáhněte nádobu k sobě.

Jak odstranit ovládací panel? Ovládací panel je k pračce připevněn dvěma šrouby. První šroub se nachází pod dávkovačem prášku. Druhý šroub je na opačné straně. Manipulace s ovládacím panelem je velmi choulostivá, protože je velmi křehký. Jakmile je ze zařízení vyjmut, měl by být okamžitě zavěšen na háček nebo odložen, aby nedošlo k náhodnému poškození křehkých prvků.

Jak vyjmout servisní panel? Chcete-li servisní panel vyjmout, stiskněte obě západky k sobě a poté stiskněte třetí uprostřed. Jak sejmout přední panel? Nejprve je třeba odstranit kovovou svorku, která drží límec střešního okna na místě. Olejové těsnění je uloženo ve víku zavazadlového prostoru. Kovová svorka je zajištěna malou pružinou. Lze na něj mírně zatlačit a svorku odstranit. Nyní můžete zasunout límec dovnitř bubnu.

Po odstranění vnější svorky se ji nepokoušejte vyjmout celou, protože byste poškodili okraj. Proč? Je to proto, že je na svém místě držen vnitřním límcem.

Servisní dvířka mohou bránit vyjmutí přední stěny, proto je dobré je odšroubovat. Je utažen několika šrouby. Poté je třeba sejmout přední panel spotřebiče. Odpojte svorky, které drží protiprachový kryt. Pokud varnou desku mírně nadzvednete, můžete snadno odstranit přídavné háčky, které ji drží na místě. Uvnitř ovládacího panelu jsou mikroobvody, které lze samozřejmě v případě potřeby demontovat jednotlivě.

Jak sejmout zadní kryt. K vyšroubování šroubů musíte použít šroubovák. Obvykle jsou po celé zadní stěně umístěny šrouby, které bezpečně drží předměty.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS