Proč byste neměli dávat magnety na ledničku

Proč byste si neměli dávat magnety na ledničku?

Pravděpodobně máte na lednici spoustu magnetek s fotografiemi. Ať už jako dárky od přátel, nebo jako dárky od vás. Jste si jisti, že jsou neškodné pro vaše spotřebiče i pro vás?? V tomto článku se budeme zabývat tím, zda mohou být umístěny na lednici: je to mýtus nebo skutečná hrozba.

Už od středoškolských hodin fyziky víme, že magnetické pole má negativní vliv na všechny spotřebiče, včetně domácích. Právě tato skutečnost stála u zrodu mýtu o nepřipevňování magnetů na ledničky. Ti, kteří tomuto tvrzení věří, však přehlížejí několik důležitých faktorů. Za prvé, takové příslušenství je tak malé, že prostě nemůže vyzařovat silné magnetické pole, i kdybyste s ním zavěsili celou lednici. Za druhé, všechny základní prvky pro provoz chladničky se nacházejí v zadním víku a malé magnetické pole z předmětů na dveřích se tam těžko dostane.

Předpokládá se také, že tento druh příslušenství může akumulovat negativní energii, která bude mít negativní dopad na potraviny. Tato teorie obecně nemá žádné logické vysvětlení, věřit nebo ne, je na vás, abyste se rozhodli.

Ale přesto existuje poměrně málo lidí, kteří mají potěšení umístit magnety na lednici, pro ně mají jen plusy.

Proč zavěsit magnety na lednici?

Magnet se kupuje jak pro sebe, tak jako dárek. Je příjemné potěšit své zaměstnance, příbuzné levným suvenýrem po návratu z cesty. Po vynaložení malého množství peněz si můžete vybrat jasné a kreativní „magnetické“ dárky pro Nový rok, 8. Března nebo profesionální dovolenou.

Tiše se každý stává majitelem obrovské sbírky magnetů na lednici, která se neustále rozšiřuje.

Obyvatelka Nevady Louise Greenfarbová byla tak zapálená do sběratelství, že se dostala na stránky Guinnessovy knihy rekordů. Její sbírka se už nevejde na ledničku a nyní čítá přes 30 000 kusů. Kopie. Unikátní předměty mají své místo v expozici Guinnessova muzea v Las Vegas.

Magnety mají široké praktické využití v každodenním životě i v jiných oblastech.

  • Držák. Na dveře chladničky lze pohodlně připevnit poznámku, recept, denní rozvrh, objednávku jídla nebo jiné informace.
  • Nástroj pro maskování. Během používání chladicí jednotka získává vady. Škrábance, promáčkliny, které na bílých stěnách jasně vyniknou. Vzhledem k tomu, že nákup nového zařízení je nákladný, můžete vylepšit barevný obraz.
  • Dekorativní prvek. Výběrem suvenýrových výrobků podle barvy nebo tvaru je možné ozdobit kuchyňské spotřebiče neobvyklými vzory, napsat básně nebo výroky.
  • Vzdělávací prvek. Zakoupením sady písmen a číslic můžete své dítě vzdělávat v kuchyni.
  • Psychologický prvek. Speciální magnety na hubnutí podpoří lidi na dietě.
  • Propagační média. Levná a účinná reklama se šíří na propagačních akcích nebo je přiložena k obalu výrobku.
READ  Jak podávat koprovou vodu z lednice

Navzdory všeobecné oblibě této levné výzdoby existují zarytí odpůrci, kteří v tomto koníčku vidí více škody než užitku.

Magnety na lednici, výhody a nevýhody

Dobré důvody, proč nepoužívat magnety

Lidé s kardiostimulátorem by si neměli příliš oblíbit šperky s magnety. Koneckonců silné magnetické pole vytvořené množstvím příslušenství na domácích spotřebičích může vyřadit stimulant. Neodymové magnety vytvářejí silné pole, které poškozuje elektronické prvky. Důrazně nedoporučujeme jejich používání. Pohyb magnetů způsobí silné nebo mikroskopické škrábance, které se postupně zanášejí nečistotami. Pokud je těchto škrábanců příliš mnoho, ochrana kovového krytu se časem zhorší. Malé děti rády sbírají hračky a předměty z lednice

Mohou si je však nechtěně upustit na hlavu, což je velmi traumatizující. Proto je lepší se takovým situacím vyhnout a feromagnety vůbec nezdobit

Proto nedoporučujeme magnety na lednici, pokud máte malé děti. Měly by být umístěny nanejvýš v horní části.

Pochybné argumenty

  • Magnetické pole může poškodit senzory a řídicí jednotku. Vědci tvrdí, že feritové magnety mají velmi nízké pole, které nemůže ublížit, ani když jich na dveře nalepíte 200.
  • Silné poškrábání pláště. Moderní doplňky a šperky se vyrábějí z kaučuků, magnetická sloučenina tvoří maximálně 50 procent. Proto je magnetická vrstva velmi měkká, a proto nedochází k poškození laku.

Teď už víte, jak moc mohou magnety poškodit vaši ledničku. Jsme však přesvědčeni, že nejsou tak škodlivé, zejména pokud se to s nimi nepřehání. Staré atributy lze odstranit a následně nahradit novými, aby nedošlo k poškození lidského zdraví ani k narušení funkčnosti zařízení.

Mýty o magnetkách na lednici

Teorie, že magnety by mohly poškodit ledničku, má vědecký základ. Magnetická pole mohou skutečně narušit strojní zařízení. Zastánci této teorie však neberou v úvahu některé důležité body. Vektor magnetické indukce (zjednodušeně intenzita magnetického pole) běžného dekorativního magnetu je zanedbatelně malý. Nestačí narušit něco tak masivního, jako je lednička.

Černé magnety, které připevňujeme na ledničku, mají velmi slabé magnetické pole

Pokud však na spotřebič umístíte několik desítek magnetů? Zde vstupuje do hry samotná struktura chladničky. Všechny důležité součásti jsou umístěny blíže k zadní straně skříně. Pole magnetů připevněných ke dveřím jednoduše nedosáhne na vnitřní části.

Mýtus o vlivu magnetů na chladničku vznikl s největší pravděpodobností kvůli elektromagnetickým ventilům, které jsou přítomny v konstrukci některých modelů spotřebičů. Tato část reguluje teplotu v komorách a může být skutečně narušena magnetickým polem. Síla dekorativních magnetů však k tomuto efektu nestačí.

Dalším důvodem, který lidem brání vyzdobit si ledničku podle svých představ, jsou znamení. Lidé, zvířata a místa nemají viset na dveřích. Předávají svou negativní energii potravinám v lednici. A nezáleží ani na povaze zobrazené osoby nebo na historii oblasti. Ti, kteří se drží této pověry, věří, že i obrázek Matky Terezy zkazí energii jídla.

Pověrčivý obrázek ovoce a zeleniny na magnetkách je vítaný

proč, byste, neměli, dávat, magnety, ledničku

O obecné škodlivosti magnetů

Především je třeba poznamenat, že magnety umístěné na dveřích chladničky jsou obzvláště škodlivé, pokud jsou zavěšeny na spotřebičích starého typu, protože nejsou vybaveny dodatečnou ochranou. Negativní účinky těchto prvků se projevují především tím, že magnetické pole začne pronikat do lednice a ovlivňovat potraviny. Člověk by si myslel, že magnety zavěšené na dvířkách moderních spotřebičů jsou neškodné? Ano, to je pravda, a v tom případě se jich nemusíte bát.

READ  Jak se zbavit škrábanců na lednici

Kouzlo na lednici

Lidé, kteří věří v esoteriku, tvrdí, že existují magnety, které by se doma rozhodně neměly uchovávat:

Zejména pokud se jedná o negativní obrazy nebo vyvolávají nepříjemné vzpomínky.

Naopak magnety ve tvaru zeleniny, ovoce a všech dalších produktů mají příznivý vliv na energii. Přitahují hojnost v chladničce. Magnety darované příbuznými nebo dobrými přáteli nebo přivezené z letovisek pro uchování vašich pocitů a vzpomínek jsou také zcela bezpečné.

Esoterika umožňuje lepení i těch magnetů, které odrážejí podstatu majitele, ale zde byste měli být opatrní: prostřednictvím takového předmětu se o vás může náhodný nebo nevlídný člověk dozvědět příliš mnoho, vzít si vaši energii spolu se šperkem nebo dokonce vložit zlé oko.

V žádném případě by se na magnety neměl usazovat prach. Čas od času je přejeďte metličkou. V opačném případě se zaručeně hromadí nečistoty, alergeny a negativní energie.

Proč byste neměli věšet magnety na lednici

Chladnička je v naší kuchyni nepostradatelným domácím spotřebičem. Moderní chladničky se dodávají v různých barvách a provedeních. Byly však doby, kdy si byly všechny velmi podobné a jen málo se od sebe lišily. Možná proto existují magnety, kterými si zdobíme ledničky.

Magnety se vyrábějí v mnoha variantách. Reklamní magnety se vyrábějí za účelem přilákání zákazníků v různých oblastech. Dávají se jako ceny, vkládají se do balíčků nebo se prostě rozdávají. Magnetky na památku. Je to levný dárek, který lze věnovat jako dárek, pokud je k tomu příležitost, nebo si ho vzít jako suvenýr z výletu.

Panuje názor, že magnety jsou škodlivé. Mnozí se zajímali o otázku, proč není možné zavěsit magnety na ledničku? Za účelem prozkoumání této hypotézy byly provedeny experimenty, jejichž cílem bylo zjistit účinky magnetů na ledničku. Zjistili, že magnety ovlivňují chladničku tím, že zvyšují průměrnou teplotu v jejím prostoru. Tyto údaje jsou však tak bezvýznamné, že je nepochopitelné, proč by magnety neměly být zavěšeny na lednici? Nepoškozují chladničku ani potraviny v ní.

Vědci se obrátili na lékaře, aby zjistili, jak magnety působí na lidské tělo. Obdrželi jsme odpověď, že v lékařské praxi se velmi často využívá léčivých vlastností magnetů. Používají se k léčbě pohybového, trávicího a dýchacího ústrojí. Velmi oblíbené jsou magnetické náramky, které se nosí na ruce. Mají regenerační účinky a jsou vhodné pro uvolnění svalového napětí a únavy.

U osob s defibrilátorem a kardiostimulátorem je třeba dbát na opatrnost, protože magnety mohou změnit funkci srdečního přístroje. Pokud nikdo ve vaší domácnosti nemá problémy se srdcem, chtělo by se zeptat, proč byste si neměli na ledničku pověsit magnetky? Vždyť nepředstavují žádné nebezpečí pro vaše zdraví.

S příchodem magnetů se začaly objevovat různé pověry s nimi spojené. Například proč byste si neměli dávat na ledničku magnetky s obrázky zvířat nebo lidí? Předpokládá se, že tyto předměty mají schopnost přinášet špatnou energii, která se může přenést na potraviny v lednici. Možná je nebudete chtít jíst. Doporučujeme, abyste si na ledničku pověsili magnetky s různými potravinami, jako je zelenina, ovoce, sendviče apod., které vám budou předávat pozitivní energii.

V současné době magnety na ledničku dodává řada společností. Jsou k dispozici ve třech různých tvarech. Reliéfním, plochém a trojrozměrném. Vyrábějí se z keramiky, kovu, skla, papíru, kožešin, dřeva, plastu, pryže. Jedná se o moderní materiály, které jsou zcela bezpečné pro lidi i pro lednici.

READ  Beznámrazová lednice plusy a minusy

Pokud si myslíte, že byste mohli poškrábat povrch a že je to důvod, proč magnety na ledničku nedávat, dejte na naši radu. Přilepte náplast na magnet a na lednici nezůstanou žádné stopy.

Móda Killer! Zde je důvod, proč byste si na ledničku nikdy neměli dávat magnetky

O tom, jak působí magnetické pole na člověka, se dosud nestudovalo až do konce. Na toto téma je napsáno nemálo vědeckých prací a mnoho vědců se zabývá řešením této otázky. Někteří lidé magnetickou terapii podporují, ale existují i zarytí odpůrci magnetů, kteří se domnívají, že tento materiál je pro člověka škodlivý.

Tyto informace by měly být sděleny všem, zejména lidem se srdečními problémy. V čem je magnet škodlivý?? Dnes se magnetky na lednici nacházejí téměř v každé domácnosti, často se dávají jako malý suvenýr přivezený z cest. Někteří lidé rádi pokrývají ledničku s různobarevnými magnety a někdo nemá rád takové jasné detaily. Samozřejmě je to každého věc, ne nadarmo se říká: v chuti a barvě není rozdíl. Ukazuje se však, že nejde jen o estetický problém. Dnes existují dva typy magnetů. Naprosto bezpečné. Jedná se o magnety černé, tmavě šedé barvy. A ty, které představují vážné nebezpečí. Šedé a stříbrošedé magnety z neodymu.

Magnety z tohoto materiálu, protože se jevil jako velmi nebezpečný pro osoby s kardiostimulátorem. Důvodem je, že srdeční zařízení může přestat fungovat v důsledku interakce s magnetem. Pokud se osoba s takovým zařízením přiblíží k magnetu na více než 3-4 cm, dojde k poruše, která může způsobit smrt. A odborníci na feng-šuej tvrdí, že lidské magnetické pole je velmi křehká látka. Proto nám radí, abychom byli s magnety opatrní. Zejména pokud na dveřích vaší lednice visí magnety s obrázky lidí nebo zvířat, pak vězte, že se na potraviny přenáší negativní energie. Energie absorbovaná s jídlem prý způsobuje nemoci a neštěstí. Pokud vám záleží na vašem zdraví a blahu vaší rodiny, poslechněte si užitečné rady. Lidé by si měli dát pozor na to, že v domácnosti s dětmi mohou být magnety hrozbou i v banálních situacích. Dítě může například spolknout magnet a takových případů je mnoho. Nebo může magnet spadnout ze dveří na hlavu dítěte. A co magnety určené pro dětské hry, protože ty jsou nyní velmi populární? Odpověď je jednoduchá, musíte kupovat kvalitní a bezpečné dětské hračky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS