Proč potřebujete filtr ve zvlhčovači vzduchu?

Proč koupit zvlhčovač vzduchu a jak vybrat ten správný?

Suchý vzduch v místnostech je nebezpečnější, než si většina lidí myslí. Není náhodou, že v topné sezóně dochází k častějšímu nachlazení, alergikům se dělá špatně, oblečení elektrizuje, hudební nástroje se rychleji rozčilují a špičky listů na rostlinách usychají. Znáte výše uvedené znaky?? Proto potřebujete zvlhčovač vzduchu, nejlépe s ionizací.

Suchý vzduch může způsobit škrábání v krku, žízeň, vysušení pokožky a matnost vlasů. Přestože vám vlhkoměr ukáže přesné hodnoty vlhkosti v místnosti, optimální vlhkost by měla být 30-45 %.

Vlhké ručníky na radiátoru nebo džbány s vodou v místnosti jsou vhodným dočasným opatřením, ale je třeba kontrolovat a udržovat vlhkost vzduchu. Zvlhčovač vzduchu s ionizační funkcí může tuto práci odvést, ale pojďme zjistit, jaké výhody má oproti zvlhčovači vzduchu a zda neškodí.

Jak vybrat kvalitní zvlhčovač vzduchu do dětského pokoje?

Jak vybrat zvlhčovač vzduchu do dětského pokoje? Starost každého starostlivého rodiče. Naše zdraví a nálada totiž závisí na mnoha faktorech, mezi něž v neposlední řadě patří mikroklima kolem nás, včetně vlhkosti a čistoty vzduchu, který dýcháme.

Pokud jde o péči o naše dítě, věnujeme samozřejmě zvláštní pozornost tomuto kritériu v první řadě, pokud jde o místnost, kde naše dítě žije. V tomto článku se pokusíme zjistit, zda je toto zařízení opravdu nutné a jak vybrat to správné?

proč, potřebujete, filtr, zvlhčovači

Jednotka: 2/17 | Počet znaků: 660

Funkce a vlastnosti

Navzdory principiálním rozdílům mají všechny zvlhčovače vzduchu pro domácnost společné vlastnosti a funkce, které lze rozumně porovnávat i bez ohledu na typ. Projdeme si ty nejdůležitější a vysvětlíme, co znamenají v praxi.

Rychlost odpařování a kapacita nádrže

U každého zvlhčovače najdete technické údaje, jako je spotřeba vody a objem nádržky. Na základě těchto údajů lze snadno vypočítat, jak dlouho může jednotka pracovat bez doplňování a kolik vody se uvolní do ovzduší. Pokud například spotřebuje 400 mililitrů za hodinu a nádržka má objem tři litry, může být v provozu bez doplnění méně než osm hodin. To není mnoho, jak jistě uznáte: nestačí to ani na to, aby se vlhkost vzduchu udržela na příjemné úrovni pro osmihodinový spánek.

Objem obsluhované místnosti

Je zřejmé, že čím více vody je výparník schopen za jednotku času do vzduchu přečerpat, tím větší objem prostoru může obsloužit. Aby se předešlo záměně, designéři téměř vždy uvádějí velikost místnosti, pro kterou je daná jednotka určena. V nabídce najdete kompaktní zvlhčovač vzduchu určený pro místnosti o rozloze 20 metrů čtverečních nebo mnohem výkonnější model, který zvlhčí prostor o rozloze 60-80 metrů čtverečních.

Chcete-li zjistit, jaká velikost zvlhčovače je pro danou místnost nejvhodnější, musíte znát její plochu. Například pro místnost o rozloze 20 metrů čtverečních by stačil objem 4-5 litrů, zatímco pro místnost o rozloze 30 metrů čtverečních bychom doporučili modely s nádrží o objemu 6-7 litrů.

Je zde však malé „ale“. když se výrobce odvolává pouze na plochu místnosti, zřejmě používá nějakou průměrnou hodnotu pro výšku stropů. protože ve skutečnosti zvlhčovač nezvlhčuje plochu, ale objem.

Hladina hluku

Vzhledem k tomu, že zvlhčovač je často v provozu v noci (zejména pokud je byt přes den prázdný), je hlučnost klíčovým kritériem, které je třeba při výběru zvlhčovače zvážit. Hlučnost nejlépe zjistíte, když si přečtete návod a technické údaje zvlhčovače vzduchu. Deklarovaná hladina hluku 25-30 dB je poměrně dobrá, ale i u tak zdánlivě jednoduché záležitosti se objevují některá úskalí.

Za prvé, většina zvlhčovačů vzduchu čas od času docela zřetelně žbluňkne a vezme si další porci vody. Nelze se tomu vyhnout a objem bublinek se může u jednotlivých modelů výrazně lišit.

Za druhé, zdrojem nežádoucího hluku může být alarmový systém zařízení, který signalizuje nedostatek vody v nádrži. Uznejte, že by bylo docela otravné slyšet uprostřed noci varovné pípnutí. A pokud se ukáže, že je to zdlouhavé nebo opakované. je třeba každý večer před spuštěním zvlhčovače ručně zkontrolovat hladinu vody. To není příliš výhodné.

Vestavěný vlhkoměr a gyrostat

Některé zvlhčovače mají zabudovaný vlhkoměr a gyrostat, kterým lze nastavit intenzitu zvlhčování. Přestože bychom nedoporučovali důvěřovat údajům naměřeným vestavěným vlhkoměrem (měří pouze vlhkost v bezprostřední blízkosti zvlhčovače), oceňujeme dostupnost těchto funkcí.

Pravdou je, že v každodenním životě nepotřebujeme znát přesné hodnoty vlhkosti v našich domovech. stačí nám vědět, zda se nám pohodlně dýchá, nebo ne. A proto. i když jsou údaje vlhkoměru nepřesné, můžeme snadno najít příjemnou úroveň vlhkosti, s přihlédnutím k chybě měření, jednoduše metodou pokusu a omylu. A pokud zařízení dokáže automaticky udržovat nastavenou úroveň vlhkosti, bude v místnosti stále stejné příjemné klima. Existují také modely s vestavěnými teploměry a dalšími funkcemi.

Typ kontrol

Jednodušší modely zvlhčovačů se ovládají pomocí integrovaného ovládacího panelu. Pokročilejší modely mají dálkové ovládání (jako televizor). Druhý způsob je zjevně pohodlnější a komfortnější.

A konečně, nejpokročilejší zařízení, jako je Xiaomi Smartmi Humidifier 2, umožňují dálkové ovládání z vašeho chytrého telefonu. Takové zvlhčovače jsou obvykle součástí systému inteligentní domácnosti a nabízejí majiteli širokou škálu možností. Připojením zvlhčovače k domácí síti Wi-Fi může uživatel získávat údaje o jeho provozu na dálku. na displeji svého chytrého telefonu. Stejný chytrý telefon lze použít ke kontrole aktuální úrovně vlhkosti v místnosti, ke spuštění nebo zastavení zařízení a také k nastavení speciálních automatických pravidel, která umožňují automatický provoz zvlhčovače podle předem definovaného plánu nebo v koordinaci s jinými zařízeními (např. čidly vlhkosti, která jsou rovněž připojena k systému inteligentní domácnosti).

READ  Jak odstranit puls z indukční varné desky

Zvlhčovač vzduchu Xiaomi Smartmi Zhimi 2

Indikace provozního režimu a podsvícení

Ve většině případů se komunikace se zvlhčovačem omezuje na příjem informací o aktuální situaci v místnosti a volbu jednoho z provozních režimů. Tyto informace můžete získat z podsvíceného displeje, což může být výhoda (informace na displeji jsou dobře čitelné i na ostrém slunci) nebo nevýhoda (displej je příliš jasný a v noci jej nelze vypnout, což může být velmi rušivé). Doporučujeme proto, abyste si před zakoupením vybraného modelu přístroj osobně prohlédli, nebo pokud to není možné, alespoň vyhledali příslušné informace na internetu (například přítomnost speciálního „nočního režimu“ pravděpodobně naznačuje, že vás příliš jasné podsvícení nebude rušit při spánku).

Ergonomie

Ačkoli je zvlhčovač vzduchu pro domácnost poměrně jednoduchý přístroj, jeho konstrukční prvky mohou mít velký význam pro uživatelskou přívětivost. Nejčastějšími úkony se zvlhčovačem jsou plnění nádržky (doplňování vody) a čištění vnitřku nádržky a částí, které přicházejí do styku s vodou. Překvapivě se konstruktéři a vývojáři v této části stále dopouštějí závažných chyb: například mnohé nádrže neumožňují doplňování vody (je nutné nádrž zcela vyjmout), jiné. vytvářejí určité obtíže při údržbě (kvůli přítomnosti těžko přístupných míst pro čištění). A konečně, u některých modelů nelze nastavit směr páry, což může způsobit, že se na nábytku nebo těle přístroje budou tvořit kapky vody (které budou nevyhnutelně stékat dolů). Smutné, ale pravdivé: na trhu je mnoho upřímně řečeno ergonomicky nepovedených zvlhčovačů vzduchu. Před zakoupením přístroje jej proto musíte otočit v rukou a představit si všechny věci, které s ním potřebujete dělat: jak budete nalévat vodu, jak jej budete čistit, zda bude pohodlný? A tak dále. д.

Jak přidat olej do zvlhčovače vzduchu?

Vonné oleje nelze přidávat do všech zvlhčovačů vzduchu. V žádném případě nenalévejte olej přímo do nádrže trysky. Přístroj musí podporovat funkci aromaterapie a mít speciální přihrádku, do které se přidávají esenciální oleje a nalévají specifické sloučeniny.

Jsou vybaveny speciální kazetou nebo nádrží. Zde se nalévá olej, který je během provozu zvlhčovače rozprašován souběžně s vodou. Všechny vonné oleje naplněné do difuzéru musí být kvalitní a originální.

Po každé aplikaci je třeba přístroj důkladně opláchnout (včetně následného použití).ч. a kazety s vonnými oleji), aby se různé olejové kapaliny navzájem nemíchaly

Množství použitého esenciálního oleje závisí na velikosti místnosti. Odborníci doporučují maximálně 5 kapek na každých 15 metrů čtverečních.м. oblast. Pokud tyto poměry nedodržíte, účinky aromaterapie se vytratí a mohou se objevit bolesti hlavy, alergické reakce a nevolnost.

S ohledem na dobu trvání léčby nesmí zvlhčovač vzduchu s esenciálními oleji fungovat jako běžná pračka. Při prvním použití je vhodné přístroj po půlhodině aromaterapie vypnout a sledovat svůj stav.

V případě závratí nebo vysokého krevního tlaku je třeba zkrátit dobu trvání sezení.

Na co se zaměřit při nákupu zvlhčovače vzduchu

Nelze přesně odpovědět, jaký zvlhčovač je nejlepší. Pro každou místnost je třeba vybrat konkrétní zařízení. Pokud je v místnosti například jen suchý vzduch, vystačíte si s levným zařízením.

To vše se však změní, pokud je zařízení zakoupeno pro dítě s dýchacími problémy. V tomto případě je lepší utratit za drahou klimatizaci.

Jak vypočítat kapacitu?

Než se vydáte do obchodu, rozhodněte se, jaký rozpočet můžete na nákup vynaložit. V závislosti na této částce se můžete rozhodnout, jaké funkce bude zařízení mít.

Ve většině případů je na krabičce se zvlhčovačem vzduchu uveden objem vzduchu, který projde filtrem za jednotku času. V tomto případě je lepší upřednostnit modely, které ošetří alespoň dva objemy místnosti za jednu hodinu. Pro výpočet velikosti místnosti se výška stropů vynásobí plochou.

Spotřeba vody a hlučnost

Velikost nádržky má přímý vliv na to, jak dlouho bude zvlhčovač pracovat bez nutnosti doplňování. Pokud jde o spotřebu, hledejte modely, které odpaří 8-12 litrů za den. Jejich rozsah je poměrně velký. Díky tomu si každý může najít filtr optimální kvality a ceny pro své potřeby.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat hladině hluku. Nikdo přece nemá rád, když zvlhčovač vzduchu neustále vydává nepříjemné zvuky. S takovým zařízením se prostě nedá dobře vyspat.

Na první pohled zjistíte, které filtry zachytí jaký druh nečistot. Kromě toho je třeba je pravidelně vyměňovat. Zjistěte si proto, kde si ho můžete koupit za rozumnou cenu

Užitečné doplňky

Není špatným řešením objednat si zvlhčovač vzduchu s indikátorem, který ukazuje, že je třeba doplnit vodu. To usnadňuje používání spotřebiče.

Věnujte pozornost funkci automatického vypnutí přístroje v případě převrhnutí a ochraně proti chodu bez vody. Zapomenutí naplnit nádrž nebo náhodné sražení jednotky na zem může vést k nebezpečí požáru. Nezapomeňte, že zvlhčovač vzduchu musí být především bezpečný pro vaše domácnosti.

Kromě výše uvedených funkcí je vhodné doplnit také následující užitečné údaje

 • Indikátor čištění. Všechny trysky, nádoby a filtry vyžadují pravidelnou údržbu. Proto je nejlepší koupit si zařízení, které vás upozorní na nutnost čištění.
 • Rukojeť. Abyste nemuseli chodit se zvlhčovačem, kupte si model, který se snadno přenáší.
 • Rotační rozprašovač. Pomáhá rovnoměrně rozvádět vlhkost v místnosti.
 • Noční režim. Tato funkce je důležitá zejména u zvlhčovačů, které jsou velmi hlučné nebo mají příliš jasný displej.
 • Ochrana proti uvolnění nádrže na vodu nebo nesprávné montáži.
READ  Jak umístit police do chladničky Indesit

Dobrým řešením by bylo zakoupit zařízení, které kromě čištění ionizuje vzduch. Vzduch pak bude lépe nasávat vlhkost, čímž se zvýší účinnost spotřebiče. Dávejte však přednost modelům, které umožňují ionizaci vypnout.

Nedoporučuje se používat olejové vonné látky, které se jednoduše vlijí do vody. To způsobí poruchu spotřebiče

Nemusíte všechno sázet na parapet, aby to v bytě příjemně vonělo. Zvlhčovač vzduchu s funkcí provonění by měl stačit. Obvykle se vonný roztok nalije do speciální kapsle, kterou se nasaje vzduch.

Zvlhčovače vzduchu se často spouštějí v noci. Proto byste měli zvážit osvětlení vody. Takovou noční lampičku lze nainstalovat do dětského pokoje a zútulnit tak dětský pokoj. Je však důležité, abyste mohli světla vypnout, když je potřebujete.

Kromě zvlhčovačů je mnoho modelů klimatizací vybaveno funkcemi pro zvýšení vlhkosti okolního vzduchu. V našem článku doporučujeme pokyny pro výběr filtrů pro vaši domácnost.

Který z nich si vybrat?

Džbánový filtr se skládá z jedné malé filtrační patrony. Průtokový filtr vypadá dobře a vzbuzuje důvěru. Nábojů je mnoho a každý z nich je mnohonásobně větší než ten ve džbánu.

Pokud si musíte vybrat mezi džbánem a průtokovým filtrem, podívejte se, co si pořídíte:

 • Džbán je levnější, zabírá méně místa
 • Průtokový filtr vám umožní rychle získat požadovaný objem vody, v ročním vyjádření bude výměna kazet stát nejméně 2krát levnější.

Souhrnně řečeno, průtokový systém je lepší, ale s předpokladem dlouhodobého používání a s více než jednou osobou v rodině.

Může se to zdát zvláštní, ale filtrační džbán může zajistit kvalitu vody ne horší, a pravděpodobně dokonce lepší, než průtokový filtr. Je to snadno pochopitelné, když si představíte, jakou rychlostí pracují. Džbán filtruje po kapkách, zatímco průtokový filtr pod hlavou vody, která rychle prochází všemi stupni čištění. To je důvod.

Jediná věc, která je podle mě důležitá, je dobrý nadhazovač. Můj subjektivní názor je, že je lepší používat moduly aqualen. Jedná se o vlákna, která spojují uhlíkové pelety dohromady. Tím je zajištěno, že voda nevytéká rychle, ale pomalu prochází velkou plochou sorbentu.

Ukazuje se tedy, že průtočný filtr je nutný pouze v případě, že existují speciální požadavky na filtrační materiály, nebo potřebujete hodně vody a levnější. V každém případě je vhodné nechat si před nákupem provést laboratorní rozbor vody, abyste alespoň našli správné patrony pro jednotlivé stupně úpravy.

Pokud však potřebujete větší čistotu než džbán, musíte použít reverzní osmózu. Je 3-4krát dražší, ale voda je mnohem čistší. Membránu je třeba vyměnit přibližně každé dva roky.

Pro ultrazvukový zvlhčovač

Pokud čtete tento článek, určitě jste se již setkali s bílým nánosem na nábytku, spotřebičích, oblečení. Zvlhčovače jsou často vybaveny změkčovacími filtry, které však přestanou fungovat dříve než za měsíc a znečištění se vrátí. Náklady na náhradní moduly jsou někdy neadekvátní. Zdravý rozum říká, že je třeba dát do kuchyně dobrý filtr, pít čistou vodu a nalít ji do zvlhčovače. Ale není to tak jednoduché.

Voda ze džbánu není vhodná, protože je v ní velmi málo iontoměničové pryskyřice, která snižuje tvrdost, a patrony se musí měnit každý týden, a to ještě není k ničemu.

Nalévání z průtokového potrubí je víceméně možné, pokud je instalován změkčovací modul. Zvlhčovač vzduchu spotřebuje stejné množství vody jako dvě nebo tři osoby (4-5 litrů denně). Veškerá voda do zvlhčovače prochází také přes uhlíkový filtr, čímž se jeho životnost zkrátí na polovinu, ačkoli je to obecně zbytečné. Téměř bychom tedy plýtvali filtrem.

Z reverzní osmózy je nejlepší voda, bez nánosů. Životnost kazet a membrány se však opět sníží na polovinu. Dospěl jsem k závěru, že nejúspornější je používat samostatný vodní filtr pro zvlhčovač.

K tomu můžete vzít jednostupňový stolní filtr s tryskou a vyměnit v něm kazetu za „čistý“ změkčovač. Nebo to udělejte jako já: rozeberte kazetu zvlhčovače a naplňte ji náplní.

Plnidlem je iontoměničová pryskyřice. Ve velkém stojí pár haléřů: 2-10 za kg. Jeden kilogram vystačí na 7-8 náplní. Lze ji vyměnit několikrát za měsíc. Patrony se obvykle plní kationtovou pryskyřicí, ale pro lepší odvápnění a demineralizaci by se mělo přidat 30 % aniontové pryskyřice. Anionity jsou však 2-3krát dražší než kationity.

Prodávají se také směsi těchto dvou pryskyřic. Iontoměničovou pryskyřici lze sehnat v 20-25kg pytlích, ale prodává se i v maloobchodě. Měli byste se na něj zeptat v obchodech s úpravou vody. Mimochodem, iontoměničovou pryskyřici lze několikrát regenerovat (obnovit) pomocí obyčejné kuchyňské soli, ale to je jiný příběh.

Zvláštnosti procesu ionizace vzduchu

Abychom pochopili, proč je ionizace ve zvlhčovači vzduchu v místnosti nutná a co všechno obnáší, je třeba prozkoumat specifika tohoto procesu. Ionizace tedy probíhá přirozeně v přírodě. V přírodě je proces ionizace spojen se silnými výboji elektřiny (bouřky) a kosmickým zářením. Je silný zejména v horách, na mořském pobřeží, v jehličnatých lesích.

READ  Jak správně vložit nádobí do myčky nádobí

Ionizace je v podstatě proces vybíjení jednotlivých elektronů z molekul plynu. Na konci reakce se dvě neutrální molekuly změní na dvě nabité (zápornou a kladnou).

Ionizace je přirozený proces, který v přírodě probíhá nepřetržitě, zlepšuje kvalitu ovzduší, snižuje kyslíkové vakuum a zvyšuje kvalitu vzduchu. K jeho spuštění v bytě je třeba použít speciální zařízení

Kromě ionizátorů vzduchu jsou komerčně dostupná také multifunkční zařízení, jako jsou zvlhčovače vzduchu vybavené ionizátorem. Dokážou zajistit potřebnou vlhkost, čistit vzduch v místnosti.

Pokud jde o použití ionizační funkce zvlhčovače vzduchu v místnosti, mějte na paměti, že ionizovaný vzduch pomáhá předcházet kardiovaskulárním onemocněním. Díky nadbytku kyslíku se aktivují metabolické procesy, posilují se cévní stěny a snižuje se pravděpodobnost vzniku krevních sraženin.

Další důležitou výhodou, kterou ionizace v domácím zvlhčovači poskytuje, je usazování prachu. Je obtížné to vizuálně sledovat, ale každý ví, že je mnohem snazší vytřít podlahu a setřít prach z nábytku než se potýkat s následky prachu v plicích.

Vědci zaznamenali, že snížení výskytu, zhoršení plicních onemocnění, včetně astmatických záchvatů, problémy s gastrointestinálním traktem, klesá v době vysoké koncentrace iontů v ovzduší

Podle veřejně dostupných informací poskytují zvlhčovače vzduchu s funkcí ionizace vzduchu řadu jasných výhod:

 • Zlepšení kvality spánku. zdravý a klidný spánek výrazně zlepšuje celkovou kvalitu života;
 • Zrychlení metabolismu. umožňuje vypadat skvěle, zmírňuje různé nemoci a zmírňuje některé jejich příznaky;
 • zvýšení efektivity, koncentrace;
 • Optimalizace imunitního systému;
 • Klidová relaxace. umožňuje zvýšit celkovou emoční pohodu, zvýšit hladinu energie, což pomáhá v boji proti depresi, neuróze.

Ionizace vzduchu v místnostech se někdy doporučuje u některých onemocnění.

Indikace pro použití ionizační funkce

Vzduch obsahující velké množství záporných iontů je indikován v těchto případech.

U bronchiálního astmatu vyvolaného alergeny může vzduch naplněný částicemi se záporným nábojem vykazovat zlepšení již po první ionizaci.

V některých situacích vykazují kladně nabité částice lepší účinek. Výrazné zlepšení je zaznamenáno po 12 ionizačních procedurách.

Trávení velkého množství času u počítače nebo televize vede k deionizaci. Nedostatek iontů ve vzduchu snižuje rychlost redoxních procesů a brzdí činnost imunitního systému

Pokud trpíte neurózou, zvýšení množství iontů ve vzduchu zlepšuje celkový stav pacienta. Bylo také pozorováno zvýšení rychlosti hojení ran při vysoké koncentraci vzdušných iontů.

Pokud je ionizace kontraindikována?

Přestože existuje mnoho nesporných výhod, existují také kontraindikace.

Funkci ionizace nepoužívejte, pokud máte některý z následujících stavů:

 • Zvýšená rychlost metabolismu může způsobit zhoršení chronických onemocnění, pomalé infekce. Ionizace se nedoporučuje v místnosti, kde žije pacient s rakovinou.
 • Ionizovaný vzduch může být pro člověka s horečkou škodlivý. Může se ještě zvýšit.
 • Existuje individuální nesnášenlivost velkého množství iontů v ovzduší nebo zvýšená citlivost na ně.

Při používání volitelných funkcí zvlhčovače vzduchu je důležité poslouchat, jak se cítíte. Pokud vás při používání přístroje bolí hlava nebo máte jiné nepříjemné pocity, měli byste se ionizaci vyhnout.

ℹ️ Buďte fresh se smart zvlhčovačem vzduchu MistFlow Humidifier VH1!

Pokud je váš rozpočet omezený, může být řešením jednoduchý model s elektrostatickým filtrem. Je důležité si uvědomit, že takový čistič bude mít nízkou kapacitu, ale bude zcela dostačující pro zachycení velkých částic prachu.

Nejúčinnější čističky vzduchu jsou vybaveny filtry HEPA s minimálně třídou H13. Samotné filtry jsou spotřebním materiálem a nejsou levné.

Pokud potřebujete zvlhčovací systém, existují kombinované „pračky vzduchu“, které fungují jako čistička i zvlhčovač. Bohužel bez filtru HEPA nečistí vzduch tak účinně, ačkoli jejich údržba je levnější, protože nemají vyměnitelné prvky.

Fotokatalytické filtry se v současné době jeví jako nejslibnější vývoj, protože zachycují jemné nečistoty a nevyžadují nákup spotřebního materiálu. Skutečná účinnost této technologie je však stále sporná. No, počkáme na nové výsledky výzkumu nebo modernizované verze se zaručenou účinností.

Stávající přístupy typu „udělej si sám

Hlavní výhodou domácích zvlhčovačů vzduchu je pravděpodobně radost z vykonané práce a nízká cena výrobku. Nejoriginálnější domácí zvlhčovače vzduchu nalezené na internetu:

Použití baterie ústředního topení

Toto řešení je nejjednodušší, ale také nejefektivnější. podle některých údajů se při něm odpaří až 0 % vody.5 litrů. Rychlost odpařování je také silně závislá na teplotě baterie, vlhkosti v místnosti a odpařovací ploše. Používání vlhkých ručníků způsobuje korozi baterie, kterou je třeba znovu natřít.

Návrhy odpařování za studena

Společným znakem těchto návrhů je zvětšení odpařovací plochy (pomocí gázy, hadrů, papírových ručníků atd.).) a rozšířené používání počítačových ventilátorů. Lidé používají jako nádoby kbelíky, kontejnery na prádlo a dokonce i dřevotřískové krabice. Odpařovací gázu je třeba často měnit, t.к. znečistí usazeným prachem, pak voda začne kvést a „páchnout“. Podle recenzí mohou tyto jednotky odpařit několik litrů za den, což zjevně nestačí na úplné zvlhčování, ale alespoň něco.

Domácí pračky vzduchu

Zde lidé většinou experimentují s CD, méně často s gramofonovými deskami. Jedním z hlavních diskusních míst je fórum IXBT: http://forum.ixbt.com/post.cgi?ID=print:64:2746 Toto provedení je nejproduktivnější z kutilských provedení, ale také má vyšší náklady na práci, horší estetiku a hlučnost (je slyšet přelévání vody).

Pokud již zvlhčovač vzduchu používáte. podělte se o své zkušenosti v komentářích. Také jsem se ještě nerozhodl pro jednu nebo druhou variantu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS