Proč si nemůžete vytrhávat chloupky po laserové epilaci?

Co po laserové epilaci nemůžete dělat a co můžete dělat?

Pomocí laserové epilace je možné se na dlouhou dobu zbavit nežádoucího porostu na kterékoli části těla. Abyste dosáhli co nejpozitivnějších výsledků zákroku, musíte se na něj před zákrokem řádně připravit a po zákroku mu věnovat náležitou péči. Co nesmíte dělat po laserové epilaci a jaká omezení je důležité striktně dodržovat, sdělte lékaři během první konzultace. Pacient musí zodpovědně dodržovat všechna doporučení specialisty, jinak se zvyšuje riziko negativních následků po zákroku, které je obtížnější a delší zvládnout.

Po laserové epilaci není možné vystavovat pokožku zbytečnému stresu, protože v období rekonvalescence zůstává epidermis citlivá, náchylná k podráždění a zánětům. Po laserové epilaci je pokožka náchylnější k pigmentaci a citlivější na agresivní sluneční paprsky. Proto se první dva až tři týdny po laserové epilaci nemůžete opalovat, navštěvovat solárium, dlouho pobývat pod přímým slunečním světlem. V létě před pobytem venku by měla být pokožka ošetřena ochranným krémem s nejvyšším stupněm ochrany.

proč, nemůžete, vytrhávat, chloupky, laserové, epilaci

Koupání, sauna, bazén po laserové epilaci jsou přísně zakázány. Vystavení horké páře a chlorované vodě má rovněž negativní vliv na pokožku, způsobuje podráždění, hyperémii, otoky a olupování. Proto je lepší léčbu na 1,5 až 2 týdny vynechat.

Jakýkoli zákrok, který zahrnuje aplikaci abrazivních částic na kůži, je zakázán:

Během laserové epilace je zakázáno odstraňovat dorůstající chloupky voskem nebo cukrovou pastou, protože tyto prostředky negativně ovlivňují stav pokožky, podporují její traumatizaci a při dalším sezení mohou způsobit vážné komplikace.

Co je laserová epilace

Laserová epilace je kosmetický zákrok, který se provádí pomocí speciálního přístroje: jeho paprsek je namířen na pigmentové zbarvení. Melanin. Laser pronikne do cibulky a zničí její strukturu zevnitř, čímž zabrání dalšímu růstu chloupků. Tento postup je nejúčinnější u tmavě zbarvených vlasů.

READ  Proč není v plynovém kotli tah?

Po prvním sezení nebudete mít dokonale hladkou pleť, ale výsledky budou stále viditelné. Jemné a měkké chloupky zmizí beze stopy, zatímco hrubé chloupky budou méně viditelné. Nezapomeňte, že pro dosažení maximálního účinku se doporučuje absolvovat několik sezení, protože laserová epilace je kumulativní procedura. To závisí především na zvláštnostech a fázi vývoje vlasů, jakož i na oblasti použití. Přesné množství může určit pouze odborník. Obecně 3 až 8 ošetření.

Laserové odstranění nežádoucích chloupků je k dispozici ve většině kosmetických salónů a můžete se k němu snadno objednat. Hlavně se ujistěte, že neexistují žádné kontraindikace.

Bezpečnostní opatření

Ve vzácných případech může dojít k mírnému podráždění pokožky po laserové epilaci. Ani nejmodernější zařízení není 100% šetrné k citlivým oblastem. Pokud se rozhodnete mezi jednotlivými sezeními laserové epilace oholit, můžete si poslechnout rady odborníků, abyste rychle obnovili pokožku a vyhnuli se nepříjemným pocitům.

proč, nemůžete, vytrhávat, chloupky, laserové, epilaci
  • Zbavte se strniště pomocí nové žiletky, která je ostrá a neškrábe.
  • Při holení chloupků buďte opatrní, abyste se vyhnuli pořezání. V opačném případě bude trvat nějakou dobu, než se zahojí, a další návštěva salonu se bude muset odložit.
  • Neholte si podpaží, oblast bikin, nohy ani žádnou jinou část těla před uplynutím 2 týdnů.
  • Po laserové epilaci se může zdát, že zbývající chloupky rostou intenzivněji. Tento názor je nesprávný, protože chloupky nedorůstají, ale spolu s odumřelými folikuly jsou aktivně vytlačovány kůží.

Přihlaste se na laserovou epilaci v salonu Golden Sphinx a získejte podrobné poradenství od odborníka pro všechny vaše potřeby v oblasti krásy a zdraví těla!

Adresa: Moskva, Metro Kropotkinskaya, Soymonovsky Proezd, d7, p1

Jak dlouho po laserové epilaci

Po proceduře chloupky nevypadnou okamžitě, takže během prvního týdne nemůžete používat holicí strojek. Pro efektivitu je lepší počkat 1,5 týdne a poté začít s depilací po laserové epilaci.

Co je třeba udělat bezprostředně před zákrokem?

Před zákrokem je nutné absolvovat konzultaci s odborníkem, který provede vstupní vyšetření a výslech, aby vyloučil kontraindikace. Zákrok není vhodný pro pacienty s takovými patologickými stavy a onemocněními:

Pokud vyšetření ukáže, že je vše v pořádku a neexistují žádná omezení, specialista před laserovou epilací vydá doporučení, která je důležité neignorovat.

READ  Nástěnné krby s efektem živého plamene

Jak je možné zbavit se chloupků mezi laserovými epilacemi

Pokud je potřeba zbavit se chloupků mezi jednotlivými sezeními, neměla by se používat pinzeta, vosk, holení ani epilátor. Pokud ano, zvolte šetrnější metodu, například holení a zastřihování:

  • Nejlepší možností je holicí strojek. Ačkoli se často zdá, že mnozí holiči tvrdí, že holení může chloupky zpevnit a zesílit, žiletka se samotných cibulek nedotýká, což jejich hustotu ani počet neovlivní;
  • Během prvního období po zákroku není vhodné holit depilovanou oblast, ale nechat pokožku zotavit;
  • Je žádoucí holit chloupky opatrně, aby nedošlo k poškození pokožky, protože laserová epilace se provádí v případě, že nedojde k poškození pokožky;
  • Některé jednotlivé chloupky lze jemně zastřihnout nůžkami.

Někdy můžete také použít speciální depilační krém, protože jeho složky neovlivňují samotnou žárovku, ale rozpouštějí chloupky na povrchu kůže. Výběr krému je však třeba brát vážně, protože by neměl vysušovat nebo dráždit pokožku. Chcete-li zjistit, zda na takový krém existuje alergická reakce, naneste malé množství na ohyb lokte a počkejte 5-10 minut, druhý den místo aplikace zkontrolujte.

Chcete-li se dozvědět více podrobností o tom, jak pečovat o pokožku mezi laserovými epilacemi, zeptejte se své kosmetičky. V tomto období je důležité předcházet zánětlivým procesům, proto je nutné naslouchat doporučením odborníků. Když víte, proč si po laserové epilaci nemůžete vytrhávat chloupky, můžete se na další ošetření řádně připravit a zvýšit jejich účinnost.

Centrum estetické medicíny. „Lazerini“ provádí všechny potřebné zákroky pouze s moderním vybavením a bezbolestně. Registrujte se hned teď telefonicky: Charkov: (066) 787-81-81; (095)-781-71-71. Kyjev: (095) 565-61-61; (096) 565-61-61; (093) 565-61-61.

Možné komplikace po laserové epilaci

V reklamních brožurách se často vychvaluje laserová epilace, která je prý zcela bezpečná a bez komplikací pro pokožku. Lze mu věřit? I když je tento zákrok ve srovnání s jinými metodami odstraňování nežádoucích chloupků šetrný, může způsobit komplikace v podobě:

Popáleniny mohou být způsobeny následujícími faktory

Používá se velmi vysoký energetický tok;

Při zákroku se používá nesprávná technika;

Laser útočí na přecitlivělé oblasti.

Po laserové epilaci může dojít k alergické reakci:

proč, nemůžete, vytrhávat, chloupky, laserové, epilaci

Někdy se stává, že kůže reaguje alergickou vyrážkou na přípravky pro péči o pleť nebo anestetika. Pokud není příčina alergie známa, v léčbě nepokračujte. Jakmile se vaše pokožka vrátí do normálu, můžete pokračovat v epilaci. Alergie se léčí antihistaminiky a glukokortikoidy (lokální formy).

READ  Může fotoepilátor odstranit chloupky?

Nejčastějším důsledkem laserového ošetření je folikulitida, která se objeví 2 až 3 dny po ošetření. Příčinou této komplikace je bakteriální infekce, která se projevuje červenými skvrnami vyplněnými bílým obsahem. Vaše pokožka je podrážděná a hyperemická. Kromě toho je folikulitida často doprovázena bolestí a svěděním.

Pokud byla žena během depilace ve vaně, sauně nebo bazénu, může dojít k zánětu vlasového folikulu.

Tento stav se může vyskytnout také u lidí, kteří trpí hyperhidrózou.

Důležité aspekty léčby folikulitidy, která se objevila na holeních po laserové epilaci: nedotýkejte se oblastí zánětu, je zakázáno otevírat vzdělání, musíte vyloučit křoviny a jiné hrubé nástroje. Kromě toho budete muset používat pouze čisté ručníky, nenanášejte make-up na zanícenou pokožku, noste čerstvě vyprané oblečení z přírodních materiálů.

Povrch kůže se ošetřuje krémy a roztoky s antiseptickým účinkem: Bactrobane, Miramistine, Levomycetin alcohol.

Pokud po několika dnech zánět neustoupí nebo se zhorší, je třeba vyhledat lékaře, který stanoví diagnózu a léčbu. Neužívejte antibiotika sami.

Aby se předešlo komplikacím, nedoporučuje se zákrok provádět, pokud existují kontraindikace.

Následky nesprávné péče o pokožku po první epilaci

Ne nadarmo kosmetologové doporučují netraumatizovat podrážděnou pokožku po laserové epilaci horkou vodou, ultrafialovým světlem a špatnou kosmetikou. V opačném případě se může světlem ošetřená epidermis hojit déle a nebude vypadat tak pěkně.

Pokud tedy po prvním laserovém odstranění chloupků nevěnujete náležitou péči, může dojít k následujícím následkům:

    Výskyt červených nebo hnědých skvrn na kůži;

Pokud tyto příznaky po týdnu nezmizí ani při správné péči o pleť, je důležité kontaktovat kosmetičku, která zákrok provedla, nebo dermatologa.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS