Proužky pro depilaci vlastníma rukama

Voskovací papír

Pro voskování je poměrně hustá a vláknitá. Myslím, že běžný papír se lepí a trhá.

Ne. Papír musí být drsný, aby vosk přilnul, ale pauzovací papír je příliš hladký.

Když mi došly profesionální pásky, použil jsem na to okenní pásky, víte, role takové té široké bílé lepicí pásky.

Zkoušel jsem to s běžným papírem. Je to nezapomenutelné! )))) Trvalo mi dva dny, než jsem se zbavil papíru přilepeného k nohám. ))))

Nebude. Není dostatečně pevná. Prostě se roztrhne. Můžete ale zkusit nastříhat proužky látky a tlouct na ně.

Použijte staré nesyntetické prostěradlo. nakrájejte ji na kostky (asi 127 cm) a vyžehlete, aby byla rovná a nehrnula se. Je to lepší než jakýkoli profesionální papír!

je to jediný, který používám. a kupuji kvalitní vosk.který na kůži téměř nikdy nezůstane. pak 2 kapky oleje opláchnout a hydratovat pokožku a flámovat)))

Ne, s běžným papírem to nejde. Používám speciální depilační proužek. jako je tento http://www.epilmag.ru/item/bumazhnye-poloski-dlya-depilyacii-debilain-20_1734.html spokojeni s výsledkem, a cena je pěkná

Odstraňování chloupků doma pomocí voskových pásek (pokyny)

Jak provádět depilaci pomocí voskových pásek doma? Pokyny jsou velmi jednoduché:

 • Očistěte pokožku v požadované oblasti (nejlépe ve sprše), otřete ji do sucha a použijte mastek nebo dětský pudr, abyste zabránili pocení;
 • Vezměte proužek, důkladně jej zahřejte v dlaních, oddělte jednu polovinu, přiložte ji na pokožku a pevně ji uhlaďte podél růstu chloupků;
 • Počkejte 15-20 sekund a odtrhněte proužek rychlým, prudkým pohybem proti růstu druhou rukou, přičemž si přidržujte kůži, abyste zabránili vzniku modřin;
 • Postup opakujte na celé ploše a poté vezměte naolejovaný hadřík, který je obvykle součástí sady na depilaci, a otřete pokožku, abyste odstranili zbytky vosku.
 • Voskové pásky můžete používat tak dlouho, dokud se na chloupky nepřestanou chytat.
 • Místo mastného hadříku lze použít vatový tampon namočený v oleji. Nesnažte se vosk smýt vodou nebo pleťovou vodou. pouze se více rozetře po pokožce.

RefectoCil Akademie | Jak na depilační voskové proužky?

Odstraňování chloupků pomocí voskových pásků na bikiny

Oblast bikin je velmi citlivá oblast a je třeba s ní zacházet opatrně. Hloubková depilace bikin voskovými pásky není ideální, protože pravděpodobně nebude fungovat dokonale.к. Směr růstu chloupků nebude vidět. Hlubokou linii bikin byste měli přenechat profesionálům, ale nežádoucí chloupky až ke kraťasům můžete odstranit i doma. postačí vám k tomu voskové pásky.

To vyžaduje o něco menší proužky než obvykle. Návod k použití je naprosto stejný. Dávejte pozor na směr růstu chloupků a při odtrhávání proužku kůži pevně držte.

READ  Jak používat depilační gel

Protože chloupky v oblasti bikin bývají silnější a hustší než na nohou, může být depilace voskem velmi bolestivá. Aby byl zákrok pohodlný, kupte si v drogerii anestetický krém nebo sprej, který naneste na pokožku hodinu a půl před depilací. Na vrchní část by měla být položena potravinová fólie. Těsně před ošetřením odstraňte fólii, odstraňte zbytky přípravku, osušte pokožku a můžete začít!

Péče o pokožku po depilaci voskem

Pokožka na obličeji je velmi jemná, proto by se ošetření mělo provádět co nejšetrněji. Předejdete tak zbytečným modřinám a podráždění po depilaci. Určité zčervenání pokožky se považuje za normální reakci, ale po depilaci voskem je nejlepší dodržovat následující rady:

 • Snažte se odložit aplikaci jakéhokoli make-upu, s výjimkou pečujících přípravků;
 • Pravidelně se peelingujte, abyste zabránili zarůstání chloupků (jednou až dvakrát týdně v závislosti na typu vaší pokožky, nejdříve však dva dny po depilaci);
 • Pokud dojde k podráždění, použijte speciální krém na zklidnění nebo vhodný přípravek (např. Bepanten, Panthenol, Sudocrem);
 • 1-2 dny po ošetření se neopalujte na slunci ani v soláriu a zdržte se také návštěv lázní nebo sauny;
 • Vyvarujte se kartáčování vyčištěné oblasti, abyste předešli infekci a šíření podráždění.

Ke zmírnění zarudnutí po použití voskových pásků můžete použít krém Bepanten nebo některý z následujících zklidňujících přípravků

Jak provádět depilaci horkým voskem

Vosk zahřejte podle pokynů na obalu. Nejrychleji to zvládnete v mikrovlnné troubě, ale ujistěte se, že na sklenici není fólie. Plná sklenice obvykle potřebuje pouze 15-20 sekund. Konzistence vosku připraveného k použití by měla připomínat tekutý med.

Nezapomeňte zkontrolovat teplotu vosku tak, že si ho kápnete na zápěstí. Příliš horký vosk vás může popálit a příliš teplý vosk nepřilne správně.

Jakmile je vosk horký, ponořte do něj aplikátor a naneste tenkou vrstvu ve směru růstu chloupků.

Čím silnější chloupky rostou, tím silnější musí být vrstva vosku a tím bolestivější je zákrok.

Rychle položte na vosk proužek látky a uhlaďte jej ve směru růstu chloupků, přičemž spodní okraj nechte volný pro zatáhnutí.

Po několika sekundách, jakmile vosk ztuhne, jemně zatáhněte a přitiskněte ruku pod proužek a poté prudce zatáhněte proti růstu chloupků.

Nenechte se zlákat k pomalému a jemnému stahování. táhněte rychle a snažte se ji táhnout podél těla.

Pokud depilace horkým voskem splnila vaše očekávání a plánujete ji provádět pravidelně, má smysl pořídit si ohřívač vosku.

Díky němu nebudete muset běhat z koupelny do mikrovlnné trouby, abyste ohřáli studený vosk.

Toto video podrobně ukazuje, jak si sami navoskovat celou oblast nohou. Dozvíte se také, jak používat voskovač.

Recenzní proužky

Shromáždili jsme pro vás informace o našich oblíbených voskových pásech. ceny převzaty z yandex.Trh. Ceny Faberlic a Oriflame podle katalogů.

Název Jak používat Střední cena,
veet Pro citlivou/suchou/normální pleť (10/12/20 ks) 393/399/679
na obličej (18 ks) 468
Pro oblast bikin a podpaží (14 kusů) 299
floresan deep depil 20 jednotek pro tělo 100
obličej (20 ks) 78
pro linii bikin (20 ks) 78
faberlic depilační proužky s aloe vera (16 ks) 330
depilace obličeje a linie bikin (16 ks) 330
vox tělové mléko (8/12 ks) 235/299
na obličej (6/12 ks) 169/229
pro choulostivé oblasti (6/12 ks) 199/259
oriflame pro depilaci obličeje (20 ks) 660
depilace (16 ks) 800
Cliven pro tělo (20 ks) 452
na obličej a bikiny (24 kusů) 695
Lady Caramel pro tělo (16 kusů) 165
linie podpaží a bikin (12 kusů) 120
na obličej (12 ks) 114
shary na obličej (12 kusů) 189
pro tuhé ochlupení (12 ks) 270
na tělo, pro citlivou pokožku (12 ks) 245
pro choulostivé oblasti (12 kusů) 246
READ  Jak na hladké nohy po depilaci voskem

Výhody a nevýhody depilace voskovými pásky. tabulka

 • Je to bolestivé, protože vosk se odstraňuje proti růstu chloupků. Lidé s citlivou pokožkou by měli dávat přednost shugaringu.
 • Vosk z proužku pokaždé zůstane na kůži a je třeba ho okamžitě odstranit hadříkem namočeným v dětském oleji.
 • Ne všechny chloupky budou odstraněny najednou a oblast kůže může být potřeba ošetřit vícekrát.
 • Během zákroku se chloupky někdy lámou, pak zarůstají, takže pak může být nutná léčba.
 • Zřídka, ale možná alergie na vosk, olej nebo krém v penetračním složení.
 • Při nedodržení techniky depilace se mohou po ošetření objevit červené pupínky nebo modřiny.

Jedno balení obvykle obsahuje 8 až 24 proužků, 2 až 4 naolejované voskové ubrousky a návod k použití (který je stručně uveden i na obalu). Vlasy musí narůst o 3 až 4 mm delší.

Jak depilovat pomocí předem připravených proužků:

  Den před ošetřením se vykoupejte a depilovanou oblast si exfoliujte. Jakýkoli druh peelingu je vhodný, ale nejlepší je, když je přírodní. Je dobré použít cukr nebo kávovou sedlinu a doma je smíchat se sprchovým gelem. Nezanedbávejte přípravu, ušetří vás zarůstajících chloupků.

Chloupky snadněji prorůstají měkkou kůží a je třeba je pravidelně odlupovat, abyste zabránili jejich zarůstání

Při odstraňování voskového pásku je lepší držet kůži dole, aby byla méně bolestivá

Depilace horkým voskem se provádí jinak:

 • Vosk zahřívejte v mikrovlnné troubě (30-40 sekund), ve vodní lázni nebo ve voskovači po dobu 20-30 minut a zkontrolujte, zda je konzistence rovnoměrná.
 • Pomocí špachtle naberte malé množství vosku a jemně jej naneste na ruku. Pokud pokožka teplotu vydrží, můžete začít s depilací. Vosk naneste na dřevěnou špachtli a hmotu naneste na pokožku v několika vrstvách (2-3, více není třeba).
 • Přilepte proužek na horní stranu, jen nezapomeňte nechat volný okraj na spodní straně, abyste ho mohli snáze odstranit.
 • Pohlaďte proužek dlaní, uchopte volný okraj a stáhněte jej proti růstu chloupků, přičemž nezapomeňte druhou rukou přitlačit na kůži, abyste snížili bolest.
 • Zbytky vosku odstraňte naolejovanými ubrousky.
 • Po depilaci voskem ošetřete pokožku olejem nebo gelem (to platí i po depilaci studeným voskem s předem připravenými proužky).
READ  Jak pečovat o pokožku po depilaci voskem

Obvazové pásky pro shugaring: co nahradit a co to je?

Nápověda. Obvazy jsou speciální proužky, které usnadňují odstranění cukrové pasty. Proužky se dodávají v různých velikostech. pro různé oblasti.

 • Papírové jsou nejjednodušší, nejlevnější a na jedno použití. Papír se používá pevně, ale přesto se při neopatrném pohybu občas roztrhne.
 • Látkové obvazy. odolnější a opakovaně použitelné. lze je prát a používat opakovaně. Jsou účinnější než papírové. pasta lépe proniká mezi vlákna, takže tkanina pevně přilne k voskovanému místu. Velká nevýhoda. část pasty se vstřebává do tkáně, takže si ji zpočátku musíte vzít do zásoby.
 • Polymerní obvazy pro shugaring jsou nejdražší, ale také nejúčinnější. Snadné čištění a opakované použití. Jeden obvaz lze použít několikrát na jeden zákrok. Oblíbená bandáž ARAVIA pro proceduru shugaring.

3 výhody polymerních obvazů pro drážkování

 • První a nejdůležitější výhoda. úspora pasty a snadné čištění. Obvaz stačí opláchnout teplou vodou, osušit a je připraven k dalšímu použití. Při opakovaném používání nemění tvar ani se neroztahuje.
 • Přes průhledné desky můžete vidět, které oblasti pasty dobře přilnou k pokožce a které ne.
 • Jsou vyrobeny z tenkého, pružného polymeru, který se přizpůsobí tvaru těla, aby se maximálně přizpůsobil.

Přečtěte si výhody a nevýhody shugaringu a porovnejte ho s touto metodou, možná se vám shugaring zalíbí více.

proužky, depilaci

Filmový vosk umožňuje na 2-4 týdny „zapomenout“ na nežádoucí ochlupení. Přípravek je vhodný pro všechny typy pleti a pro všechny části těla. Mezi výhody patří:

 • účinnost (zachytí všechny chloupky) a dlouhotrvající výsledky;
 • není časově náročné;
 • Bezpečnost (při běžné depilaci se používá horký vosk o stejné teplotě, při které se taví fólie. 37-40 stupňů, a jak ukazuje praxe, lze je používat bez obav z popálení)
 • Negativní následky (podráždění, alergie) jsou velmi vzácné;
 • Méně bolestivý pocit (v porovnání s jinými metodami. díky pomalejší době tuhnutí);
 • univerzálnost (jakékoliv ochlupení na kterékoliv části těla);
 • současný peeling pokožky (odstranění odumřelých částeček kůže)
 • Jeho použití je úsporné (nanáší se pouze tenká vrstva);
 • Díky pryži se při odstraňování neláme ani nedrolí;
 • bez konzervačních látek;
 • lze provést doma samostatně.
 • bolestivost (zejména v intimních oblastech);
 • Odstranění chmýří, které vede k následnému hrubnutí vlasů
 • Optimální délka chloupků pro odstranění by neměla být menší než 5 mm;
 • mohou se objevit malé červené skvrny (zmizí 2.-3. den).

Filmový vosk je tedy skvělou volbou pro ty, kteří neradi navštěvují salony, protože je velmi snadné jej používat doma. Zákrok netrvá dlouho, je méně bolestivý a má méně nepříjemných následků.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS