Recenze robota Xiaomi pro mokré vysávání

Top 20 nejlepších robotických vysavačů s mokrým mopováním: žebříček pro roky 2021-2022

Krátký závěr pro ty, kteří nemají čas číst článek. Nejlepším robotickým vysavačem na mokré vysávání v současnosti (kritéria hodnocení: cena/kvalita/dostupnost/odpovědi uživatelů) je podle redakce Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop (Global). Pro zobrazení modelu a ceníku klikněte zde.

Název lokality Cena Hodnocení
Nejlepší roboty pro mokré vysávání podle ceny/kvality pro roky 2021-2022
1 Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop (globální) Zkontrolujte cenu 9.9 / 10
2 Atvel SmartGyro R80 Zkontrolujte cenu 9.8 / 10
3 Roborock S6 MaxV (RU) Zkontrolujte cenu 9.7 / 10
4 PANDA EVO Zkontrolujte cenu 9.6 / 10
Nejlepší vysavače pro mokré a suché vysávání
1 Laser Okami U100 Podívejte se na cenu 9.9 / 10
2 Legee 688 Zjistěte cenu 9.8 / 10
3 Weissgauff Robowash Laserová mapa Podívejte se na cenu 9.6 / 10
4 Robotický vysavač Xiaomi Lydsto R1 Zkontrolujte cenu 9.5 / 10
Nejlepší robotické vysavače s mokrým mopováním a mapováním místností
1 Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Essential Zjistěte cenu 9.9 / 10
2 Roborock S5 MAX (RU) Zkontrolujte cenu 9.7 / 10
3 Ecovacs DeeBot OZMO 900 Zeptejte se na cenu 9.6 / 10
Nejlepší vysavač na mokré vysávání s jemnou filtrací
1 Xiaomi Dreame F9 Zjistěte cenu 9.9 / 10
2 Bist Tornádo Zjistěte cenu 9.8 / 10
3 Garlyn SR-600 Zkontrolujte cenu 9.6 / 10
Nejlepší vysavače s mokrým a turbokartáčem
1 Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop P Zjistěte cenu 9.9 / 10
2 Kitfort KT-552 Zjistěte cenu 9.8 / 10
3 iCLEBO G5 Další informace o ceně 9.7 / 10
Nejlepší levné robotické vysavače s mokrým čištěním
1 REDMOND RV-R450 Zkontrolujte cenu 9.9 / 10
2 Midea VCR15 Zjistěte cenu 9.7 / 10
3 ILIFE V55 Pro Zjistěte cenu 9.6 / 10

Levné robotické vysavače Xiaomi

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Essential (MiJia G1)

Nejdostupnějším robotem v nabídce Xiaomi je MiJia G1 za 10 tisíc korun. Je levnější než jeho protějšky jen díky jednoduché navigaci založené na gyroskopu a slabé baterii s kapacitou 2500 mAh. Jinak je to docela kvalitní robot, přizpůsobený malým prostorům. Mijia G1 kreslí mapu (ačkoli ji neukládá do paměti), sbírá odpadky dvěma košťaty, čistí koberce turbokartáčem, vysává a vytírá podlahy současně.

Jako alternativu k tomuto modelu můžete zvážit Lydsto G1. Je o něco dražší, ale má nízkoprofilovou konstrukci s krytem pouhých 70 mm a sací výkon 3300 Pa. Skvělé řešení pro byty s nábytkem na nízkých nožkách.

Roborock E4 a E5

Do levného segmentu patří také společnost Roborock, která se specializuje na prémiové roboty. V roce 20 společnost uvedla na trh robota Roborock E4 s vynikající kvalitou konstrukce a gyroskopickou navigací. Model E4 se mohl pochlubit stejným silikonovým kartáčem jako vlajkové lodě společnosti a odvedl dobrou práci při suchém čištění, přestože jeho sací výkon byl jen 2000 Pa.

A o rok později byl vylepšen modelem Roborock E5. Sací výkon byl zvýšen na 2500 Pa, robot byl vybaven dálkovým ovládáním a celkově vypadá reprezentativněji. Teoreticky byste si ještě mohli koupit E4 v kamenném obchodě, ale bylo by to nepraktické, protože Roborock E5 je ve všech ohledech lepší.

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop (Mijia 1C a 2C)

Další tři roboti jsou vybaveni pozorovací kamerou, takže si mohou pamatovat mapu, kterou sestavili. Nejznámější z nich je Mijia 1C. Vysává ve vyhrazeném prostoru, nezajíždí za virtuální stěny, má výkonný motor 2500 Pa a funkci vlhkého čištění. Mijia 1C zůstal až do roku 2020 téměř nejlepším kamerovým robotem na trhu, ale poté zastaral kvůli slabé baterii a omezeným funkcím aplikací.

Dreame F9

Tento model byl nahrazen dvěma novými roboty. Dreame F9. Dvojče Mijia 1C s prémiovou baterií a uspořádáním prostoru. Společnost Dreame také vylepšila konstrukci turbokartáče. Jeho konce lze odejmout, což výrazně usnadňuje údržbu.

READ  Skleněná krbová dvířka vlastníma rukama

Druhou novinkou je Mijia 2C s větší nádržkou na vodu, výkonnějším motorem a vylepšeným koncovým kartáčem. Nemá tři vodiče, jak jsme zvyklí, ale až šest. Což je konstrukce, která zvyšuje účinnost na silných kobercích. Myslím, že se v budoucnu dočkáme více robotů s tímto typem kartáčku, ale zatím je v nabídce společnosti jedinečný.

Robotický vysavač Xiaomi Mi a Mijia 1S

Do velké rodiny Xiaomi patří i levní roboti s lidarem. Především legendární robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner. Vyšel už v roce 16 a byl předchůdcem všech dalších vysavačů Xiaomi. Vysavač je stále v prodeji a může se pochlubit ultrazvukovými senzory, výkonnou baterií 5200 mAh a kvalitním suchým čištěním. Zní to dobře, ale interakce s kartou není k dispozici vůbec, takže v tuto chvíli Vacuum Cleaner ztratil veškerý význam.

V roce 2019 byl vysavač nahrazen vysavačem 1S (nebo jednoduše Mijia 1S). Novinka je vybavena nejen lidarem, ale také kamerou, která umožňuje umístit na mapu virtuální stěnu, také zvýšila sací výkon až na 2000 Pa.

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop P (Mijia LDS)

Ve stejném roce se objevil robotický vysavač Xiaomi Mi Vacuum-Mop P (nebo Mijia LDS) určený pro domácí trh ČLR. Z tohoto důvodu se ruští zákazníci setkali s nedostatkem ruštiny, aplikace vždy zamrzne a je třeba najít adaptér pro čínskou zástrčku. Kromě toho má Mijia LDS skromnější baterii než její předchůdci. 3200 mAh, a za robota žádají stejnou cenu jako za Mijia 1S. Ale má také mokré vytírání s průchody ve tvaru rybí kosti.

Robotický vysavač TROUVER LDS

A v roce 2021 vydala společnost Xiaomi levnější a zároveň modernější robotický vysavač TROUVER LDS Vacuum Mop: turbo kartáčový rám s ochranou proti namotávání vlasů, mop s nádržkou o objemu 270 ml, terče, zakázané zóny pro různé typy úklidu, obecně vše, co potřebujete pro levný robotický vysavač. Jediné, co můžete Trauveru vyčítat, je slabá kapacita baterie 2600 mAh, ale pro robota za 15 tisíc. Atraktivní nabídka.

Jak spustit suché a mokré čištění na robotickém vysavači Xiaomi SKV4093GL

Robotický vysavač Xiaomi Mi Vacuum Mop Global nabízí opravdu obrovské množství možností, jak začít uklízet:

 • Použití tlačítek na víku. Jeden slouží ke spuštění a zastavení čističe, druhý k jeho vrácení na základnu.
 • Používání aplikace Mi Home. Už nejde jen o spuštění, ale také o výběr režimu, zobrazení mapy, aktuálního stavu a další funkce.
 • Robotický vysavač Xiaomi Mi Vacuum Mop pracuje s aplikací Alice, což znamená, že jej lze ovládat hlasem. Synchronizujte účty Yandex a Xiaomi a můžete zapomenout na aplikaci a tlačítka na víku.
 • Nebo můžete jednoduše nastavit plán automatického spuštění v určitý den a čas.
 • Co ostatní výrobci nemají. Plná integrace do systému inteligentní domácnosti. Jen připomínka. Xiaomi má prostě obrovské množství různých tlačítek a přepínačů, což znamená, že si můžete vytvořit scénář a nastavit zahájení čištění po stisknutí správné klávesy.

Nastavení a příprava k použití

Po vybalení robotického vysavače je třeba:

 • Instalace a připojení nabíjecí stanice. Dbejte na to, abyste je umístili tam, kde v okruhu 1 metru nejsou žádné překážky. Výrobce obecně doporučuje, aby k nabíjecí stanici byl boční přístup 0,5 metru a přední 1,5 metru.
 • Umístěte robota na nabíjecí stanici, stiskněte tlačítko napájení.
 • Synchronizace vysavače s chytrým telefonem. Budete potřebovat aplikaci MiHome (dostupná pro zařízení se systémem iOS a Android). K synchronizaci je také nutné připojit telefon k domácí síti Wi-Fi a mít přístup k internetu. To je nutné ke stažení a instalaci aktualizovaného firmwaru pro robotický vysavač.
 • Zvolte režim čištění. V případě potřeby nastavte plán, kdy bude robotický vysavač pracovat samostatně. Ve výchozím nastavení je aktivována funkce automatického dobíjení.

Bez synchronizace s chytrým telefonem jednoduše stiskněte tlačítko napájení a spusťte čištění. Spuštění automatického režimu. Pokud chcete vysávat lokálně (oblast o rozměrech přibližně 1,5 x 1,5 metru, kde je robotický vysavač umístěn), jednoduše stiskněte tlačítko „Home“ na 3 sekundy (dokud neuslyšíte zvukový signál).

Bude nutné mokré čištění:

 • Robotický vysavač pozastavte (nebo „zastavte“ podržením tlačítka zapnutí po dobu delší než 3 sekundy);
 • Nalijte vodu do modulu pro mokré čištění (na modulu jsou štítky s návodem, jak to udělat);
 • Zasunutí modulu do slotu;
 • V aplikaci vyberte příslušný režim.
 • Upravit navigační mapu (přidat popisky, označit, kde se nachází koberec, prahy, schody atd.);
 • Vytvořit plán (pravidelný, v kalendáři)
 • Otestovat funkčnost senzorů;
 • Výběr režimu úklidu (standardní, intenzivní, turbo, mokré mopování).
READ  Aplikace pro ovládání vysavače Xiaomi

TIP! Vezměte prosím na vědomí, že když je zapnutý režim Wet Clean, robotický vysavač nebude čistit v místech s koberci. V tomto případě také není k dispozici automatické dobíjení pro dokončení cyklu.

Exteriér

Seznamte se podle oblečení a podívejte se na mozek: podívejme se na model Roborock S6. Robotický vysavač má standardní kulatý tvar. Model je k dispozici ve dvou barvách: můžete si vybrat mezi nenápadnou černou nebo osvěžující bílou jednotkou. Design robota je proveden v minimalistickém stylu a není přeplněn zbytečnými tlačítky.

Při pohledu shora vidíme tlačítka „místní čištění“ a „zpět na nabíjení“, oddělená hlavním tlačítkem napájení. Panel přístroje je také vybaven tlačítkem pro otevření víka vysavače. Pod víkem se nachází indikátor Wi-Fi a tlačítko resetování.

Robot S6 má dvě hnací kola a přední opěrný válec na základně robota. K dispozici jsou také dva boční kartáčky, jeden hlavní kartáček a kartáček na ochranu panelu zařízení před poškozením. Spodní část robota je vybavena senzory, které jsou také na bocích zařízení.

Xiaomi S6 je vybaven několika typy senzorů, díky kterým se může obratně pohybovat po bytě, a co je nejdůležitější. Bez poškození výzdoby a nábytku v místnosti.

Robotické vysavače Xiaomi. 10 nejlepších modelů

Obliba robotických vysavačů každým dnem rychle roste. A je to pochopitelné. Už nestojí tolik, jako tomu bylo relativně nedávno. Šetří také čas a umožňují vám žít v dokonale čistém domě nebo bytě. A stále více modelů je navrženo tak, aby uspokojily poptávku. Ale jak si mezi nimi vybrat ten správný, protože každý z nich má jedinečné vlastnosti. A jejich ceny se liší. Není jasné, zda se vyplatí přeplácet za další funkce, nebo zda nejsou vůbec potřeba. Proto naši odborníci přezkoumali nejlepší robotické vysavače Xiaomi. Každý potenciální zákazník si zde snadno najde model, který mu nejlépe vyhovuje.

Při výběru správného modelu od společnosti Xiaomi je třeba zvážit mnoho důležitých faktorů. Například je vhodné vědět, že omezení čisticích zón lze provést třemi způsoby: magnetickou páskou, laserovým dálkoměrem nebo virtuální stěnou. Lze je také navigovat pomocí různých senzorů. K dispozici jsou modely s optickým, infračerveným a ultrazvukovým. Moderní roboty, zejména ty dražší, však mají dva nebo dokonce všechny tři typy, což zajišťuje bezpečný provoz a vysokou účinnost. Mějte to na paměti při výběru ze seznamu robotických vysavačů, které budou dobrou koupí.

Roborock Sweep One

Uživatelé, kteří si chtějí koupit robotický vysavač, který není příliš drahý, ale je velmi pohodlný, snadno ovladatelný a účinný, si pravděpodobně oblíbí tento model. Hoover dokonale zvládá suché i mokré čištění. Snadná navigace ve složitých prostorách, která usnadňuje orientaci v labyrintech chodeb a maximalizuje efektivitu úklidu. A dálkové ovládání. Můžete použít bezdrátové připojení k internetu nebo chytrý telefon. Mnoho uživatelů si také pochvaluje vynikající autonomii při úklidu a čištění prostorných místností. Není divu, že robotický vysavač Xiaomi Roborock získává od majitelů skvělé recenze.

 • Vysoká účinnost;
 • Provádí mokré čištění;
 • Vynikající autonomie;
 • Promyšlený design;
 • Dálkové ovládání.

Robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner

Velmi kvalitní a ne příliš drahý model. Jednou z výhod, kterou se může pochlubit robotický vysavač Xiaomi Mi Vacuum, je vynikající navigace. Při prvním úklidu robot sestaví mapu, podle které se můžete orientovat, abyste dosáhli co nejlepšího výsledku v co nejkratším čase.

Moderní robotické vysavače jsou vybaveny speciálními senzory, díky kterým nespadnou ze schodů ani z jiných vyvýšených míst.

K dispozici je také několik režimů odsávání s různým výkonem. Každý uživatel si tak může snadno vybrat vysavač, který je pro jeho domácnost nejvhodnější. A objemná nádoba na prach (0.Vysavač o objemu 42 litrů (42 l) zajišťuje, že nahromaděný prach a nečistoty nelze odstraňovat příliš často.

recenze, robota, xiaomi, mokré
 • Dobré mapování;
 • Jeho kompaktní rozměry a manévrovatelnost;
 • Jednotlivé zóny lze čistit samostatně;
 • 12 vestavěných senzorů;
 • Možnost úklidu podle plánu;
 • Přijatelné náklady;
 • Skvělý design exteriéru.

Vysavač Xiaomi Mijia LDS

Další úspěšný model robotického vysavače, který si vysloužil dobré hodnocení od většiny uživatelů. Mnohým se líbí design. Propracovaný, elegantní, sofistikovaný. Nezůstává však jen u vzhledu. Kromě toho je k dispozici funkce mokrého čištění, která ještě více usnadňuje udržování čistoty bytu. Velkou výhodou pro milovníky domácích mazlíčků je kvalitní odstranění srsti, které je rychlé a snadné. Díky konstrukčním prvkům a pečlivě vyvinutému algoritmu navíc robot neuvízne pod skříněmi a na jiných problematických místech. Tím se nemohou pochlubit všechny analogy.

 • Režim mokrého mopování;
 • Snadné ovládání z chytrého telefonu;
 • Podpora kombinovaného čištění;
 • Ideální cena;
 • Rychle odstraňuje zvířecí chlupy;
 • Jedno nabití vystačí na dva úklidy ve středně velkém bytě.
READ  Vysavač Xiaomi mijia k odstranění roztočů

Robotický vysavač Xiaomi Mi 1S

Uživatelé, kteří potřebují dokonale uklidit prostorný dům za krátkou dobu, si tento vysavač jistě zamilují. Robotický vysavač Xiaomi Mi Cleaner má skutečně vysoký výkon. V tomto ohledu neustále překonává většinu vrstevníků. Snadné nastavení pomocí chytrého telefonu. Díky dobré navigaci téměř nezanechává žádné „bílé“ zóny. Ty, kde jste neuklidili.

recenze, robota, xiaomi, mokré

Při koupi robota s kontaktní navigací je velmi důležité zajistit, aby byl vybaven měkkými nárazníky. Jinak se tělo rychle pokryje prasklinami.

Mnoha majitelům se líbí možnost propojit vysavač s oblíbenou aplikací Alice. To je důvod, proč model, soudě podle recenzí, oceňují zejména fanoušci moderních technologií.

 • Vysoký výkon;
 • Vysokokapacitní baterie;
 • Vynikající poměr ceny a výkonu;
 • Integrace s Alicí;
 • Úžasné funkce softwaru;
 • Snadno skáče přes nízké překážky.

Xiaomi Viomi Čistící robot

Chcete si koupit robotický vysavač Xiaomi, který nejen vyčistí byt, ale také elegantně doplní design? Pak se musíte podívat na tento model. Jednou z výhod je jednoduše luxusní vzhled. Je okamžitě zřejmé, že se jedná o spoustu práce odvedené skutečnými odborníky. Jedná se o vysavač pro mokré i suché vysávání, díky kterému bude váš dům navždy dokonale čistý. Uživatelé si na navigační systém nemohou stěžovat. Nejenže rychle a snadno naviguje po nejlepších čisticích trasách, ale také obchází zakázané oblasti. Vysoká rychlost čištění v kombinaci s velkou autonomií a velkým prachovým sáčkem. Během používání tak zaručeně nevzniknou žádné zbytečné problémy.

Typy robotických vysavačů Xiaomi

Existují dva hlavní typy robotických vysavačů: s funkcí suchého a mokrého čištění. Všechny jsou kulaté ve tvaru podložky. Jedná se o tyto položky. Hlavní funkcí suchých vysavačů je vysávání různých nečistot z podlahy. Modely s mokrým čištěním jsou již novinkou. Na dně robotického vysavače s nádrží na mokré čištění připojenou k vodě, utěrce z mikrovlákna nebo jednorázovému ubrousku. Takový stroj při své práci nejen vysává jemné nečistoty, ale také čistí podlahu.

Chcete-li si vybrat nejlepší vysavač Xiaomi, musíte zvážit několik faktorů. Zohledněte čištěný prostor bytu nebo domu, domácí zvířata, děti. Musíte také vědět, jaký druh podlahové krytiny v domě je. Stojí za to se rozhodnout, zda si pořídit vysavač s mokrým čištěním, nebo bez něj. A také věnujte pozornost:

Xiaomi Mijia G1

Lidový model Xiaomi s lidskou cenovkou 13 tisíc korun. Mijia G1 je téměř úplnou kopií modelu Mijia 1C, ale má dva zásadní rozdíly:

recenze, robota, xiaomi, mokré
 • Robot mapuje pomocí gyroskopu, takže není vhodný pro velké místnosti se složitým uspořádáním. Neexistuje žádná interaktivní interakce (žádné nastavení zakázané zóny, žádné odeslání do určitého bodu nebo zóny). Pouze zobrazení závěrečné zprávy.
 • Chyby navigace jsou kompenzovány dvěma koncovými kartáči. Mijia G1 má jednu z nejlepších efektivit chůze v nabídce výrobce.

Další důležitý bod. Zvlhčování ubrousku vychází z nádrže uvnitř vysavače, stejně jako u vysavače Vacuum-Mop P, což zvyšuje snadnost použití. Mijia G1 vytírá podlahu při zametání: zamete nečistoty pod přístrojem, turbokartáč je při tlaku 2200 Pa vytlačí do kanálu a do prachového boxu a poté vysává povrchový prach vlhkým hadříkem.

Lze koupit za 15000!

Je mi 29 let a posledních 8 let pracuji jako prodejce technologií u velkého prodejce mvidea. Rozsáhlé zkušenosti s výběrem produktů a poradenstvím zákazníkům. Před dvěma lety jsem se setkala s robotickými vysavači a tento trend se mi velmi líbil. Jednoho dne jsem si uvědomil, že chci vytvořit osobní webovou stránku, která by čtenářům pomohla vybrat robotický vysavač. Je to můj koníček. Veškerý obsah na těchto stránkách jsem napsala já osobně. Další informace najdete na mé stránce

| Denial of responsibility | Contacts |RSS