Rendlíky Gipfel jsou vhodné pro indukční sporáky

TOP 10: Hodnocení nádobí GIPFEL 2021-2022

Výběr / přezkum provedený podle názorů www stránek.Gidpokuhne.Ru. Informace o výběrových kritériích. Tento materiál je subjektivní, není určen jako reklama a neslouží jako návod k nákupu. Před nákupem byste se měli poradit s odborníkem.

Nejlepší hodnocení pánví GIPFEL-2021-2022 na základě hodnocení zákazníků: vyberte si nejlepší pánev, porovnejte ceny a nakupujte v nejlepším internetovém obchodě ve vašem městě.

Atribut Červená čára 3.3 L

V čele seznamu je čínský hrnec Attribute Red Line o objemu 3,3 l. Vyrobeno z nerezové oceli s antikorozními vlastnostmi. Jedna z nejlevnějších pánví, jedenáctá v pořadí.

Vrstvené dno podporuje rychlý ohřev a rovnoměrné rozložení tepla uvnitř hrnce. Výrobek má žáruvzdornou skleněnou poklici s nerezovým okrajem, ozdobnou červenou linku po obvodu a otvor pro odvod páry. Ráfek chrání díl před možným prasknutím a odštípnutím při nárazu.

Dvě ocelové rukojeti jsou bezpečně bodově svařeny. Rukojeť na víku má stejný design jako boční rukojeti a je opatřena šroubovým kloubem. Odměrná stupnice na vnitřní straně usnadňuje odečítání objemu obsahu.

Model má malou výšku 11,5 cm a průměr 20 cm. Uvařené jídlo lze v pánvi skladovat, nerezová ocel je šetrná k životnímu prostředí a splňuje bezpečnostní předpisy.

Uživatelé poznamenávají, že se výrobek nelepí na dno, rukojeti se snadno drží a kartáčovaný povrch se snadno čistí. Plochá víka umožňují dobře vidět obsah hrnce.

gipfel, jsou, vhodné, indukční
 • Dobrý poměr ceny a kvality.
 • Jídlo se na pánev nepřichytává.
 • Praktické rukojeti.
 • Design.
 • Měřená stupnice.
 • Matný povrch se snadno čistí.

Čím se toto nádobí liší od ostatního nádobí?

Je obtížné určit, zda je hrnec vhodný pro použití na indukční varné desce. Samozřejmě existují určité náznaky. Můžete vidět zesílenou základnu nebo přes sklo vidět disk v základně. Nádobí pro indukční varné desky se vyznačuje především hmotností.

Ocelové nádobí určené pro elektrické nebo plynové sporáky má tloušťku kovu 0,5 až 1 mm. Tyto výrobky jsou lehké a tloušťka dna je nedostatečná pro správné indukční vaření. Nerovnoměrný ohřev může způsobit, že se jídlo na některých místech připálí.

Hrnec nebo pánev určená pro varnou desku má silnější dno, a proto je vždy těžší. To platí pro hliníkové i měděné nádobí. Přídavná hmotnost je tvořena ocelovým kotoučem v základně.

Dno hliníkové pánve Swiss Diamond Classic. Horní průměr 30 cm, tloušťka dna 6 mm, hmotnost 3,1 kg

READ  Jaká je značka na nádobí pro indukční varnou desku?

Dalším rozdílem v nádobí pro IP je plochá základna. U smaltovaných lisovaných pánví může být dno vypouklé. I to vede k nerovnoměrnému ohřevu pokrmu a není vhodné pro indukční vaření.

Z čeho by mělo být vyrobeno indukční nádobí

Které indukční nádobí je nejlepší?? Hodně záleží na materiálu a potřebách hostitelky.

Litina je velmi pevná a výborně rozvádí teplo. Tak, aby jídlo „objímala“ ze všech stran. Ačkoli je tento materiál zdravotně nezávadný, není vhodný pro skladování vařených potravin; může přenášet kovovou pachuť. I prázdný litinový sporák je těžký a je třeba s ním zacházet opatrně, aby nedošlo k poškození keramického povrchu.

Nerezová ocel je jedním z nejčastěji používaných materiálů v indukčním nádobí. Je odolný proti oxidaci a robustní. A jeho atraktivní vzhled ladí s okolím. Výrobky z nerezové oceli jsou lehké. Slitina má však nízkou tepelnou vodivost, proto má dobré nádobí z nerezové oceli vždy třívrstvé dno. Vrstva hliníku vložená mezi dvě vrstvy nerezové oceli. Tím je zajištěno rovnoměrné rozložení tepla.

Smaltovaná ocel. Takové nádobí lze vyrobit v téměř jakékoli barvě a dokonce i se vzorem. Existují možnosti pro téměř každý vkus a pro každý interiér. Často levné a snadno se čistí. Smalt není poškozován kyselinami ani solemi a neabsorbuje pachy. Lze v nich skladovat potraviny. Hlavní nevýhodou smaltování je jeho odolnost vůči mechanickému namáhání a změnám teploty. Nesprávné zacházení by mohlo způsobit prasknutí, poškrábání nebo odštípnutí.

Měď má velmi vysokou tepelnou vodivost a kapacitu, a proto se rychle vaří. Antibakteriální vlastnosti materiálu navíc umožňují delší skladování vařených potravin. Nejčastěji jsou jiné kovy potaženy z vnitřní strany, aby se zabránilo oxidaci. Měděné nádobí je drahé a vyžaduje zvláštní péči.

Hliníkové nádobí, které zná každá hospodyňka, není vhodné pro indukční vařiče. Byla by však škoda je zcela vynechat: jejich vysoká tepelná vodivost a odolnost vůči teplotním změnám je záslužná. Výrobci vyřešili problém s nedostatečnými magnetickými vlastnostmi hliníku tím, že na dno přidali vložky z nerezové oceli. Při nákupu se vyplatí pečlivě zjistit, zda je vybraný hrnec vhodný pro indukční varnou desku.

Více informací o naší nabídce najdete zde:

Popis

Německo, odkud společnost Gipfel pochází, vyrábí kvalitní kuchyňské nádobí již více než 20 let. Sortiment společnosti zahrnuje hrnce všech velikostí a z různých materiálů, pánve, nože, příbory a sady nádobí. A to není úplný výčet. Výběr produktů do kuchyně je velmi široký, což vám umožní nakoupit všechny potřebné produkty na jednom místě, aniž byste ztráceli čas hledáním kvalitního nádobí a příslušenství.

Výrobky tohoto výrobce se vyznačují jedinečným designem. Společnost vyrábí nádobí s nepřilnavým povrchem i bez něj. Mnoho hospodyněk používá pánve a naběračky Gipfel, protože mají speciální nepřilnavý povrch, který zabraňuje přichycení a připálení potravin. Výrobce používá teflonový a keramický povlak pro nejvyšší úroveň odolnosti.

READ  Který sporák je lepší - plynový nebo elektrický?

Firma vyrábí nové a zajímavé modely, každá řada má svůj „highlight“. Majitel si může nejen vybrat z různých hrnců a pánví, ale také najít individuální verzi, která bude ladit s interiérem kuchyně.

Více o značce

Nádobí Gipfel se na trhu objevilo v roce 1997. Německá společnost navázala na tradici nejlepších řemeslníků pracujících s kovem v zemi, ale zavedla inovace, které se staly dostupné pro velkovýrobu. Německý výrobce vyrábí nádobí a kuchyňské doplňky z nerezové oceli ve své továrně v Číně. Dnes je značka zastoupena ve 40 zemích a rozvíjí svou prodejní síť v monobrandových obchodech. Například ve velkých ruských městech již funguje 10 takových poboček.

Země původu. Německo. Je na trhu dobře známá díky kvalitnímu kovovému nádobí. Společnost Gipfel splňuje očekávání všech výrobců v oblasti poměru ceny a kvality a díky normám EU jsou všechny výrobky důkladně testovány z hlediska ekologické bezpečnosti. Značka se nyní pevně drží mezi třemi nejlepšími ve střední třídě nerezového nádobí. Dnes společnost vyrábí více než 3000 výrobků, neustále zvyšuje důvěru spotřebitelů a rozšiřuje svou prodejní geografii.

Z jakého materiálu by mělo být nádobí pro indukční varnou desku vyrobeno?

Materiál je dalším důležitým kritériem, na které je třeba se v roce 2022 zaměřit, proto jsme se rozhodli přidat jej jako samostatný podnadpis. Zde jsou nejoblíbenější suroviny.

gipfel, jsou, vhodné, indukční

Nerezová ocel

Nerezová ocel je běžným materiálem pro indukční varné desky. Je odolný proti korozi, velmi pevný a díky svému dokonalému vzhledu se skvěle hodí do každé kuchyně. Velká nevýhoda. Nízká tepelná vodivost, ale třívrstvé dno s hliníkovou vrstvou tento problém řeší.

 • Předměty s tenkými stěnami jsou velmi náchylné k deformaci, proto byste měli před nákupem nádobí věnovat pozornost této vlastnosti;
 • Nízká tepelná vodivost;
 • Čistit pouze jemnými a neabrazivními čisticími prostředky
 • Přehřátí může způsobit duhové skvrny, které nelze odstranit.

Litina

Odolné a ekologické suroviny, které dokonale rozvádějí teplo a „objímají“ pokrm ze všech stran. Materiál, který je neškodný pro lidské zdraví, ale neměl by se používat k uchovávání vařených pokrmů, protože vytváří kovovou pachuť. Litinové nádobí zná každý už od dětství, ale ani dnes neztratilo svou popularitu a některé hospodyňky dávají při vaření svých kulinářských děl přednost výhradně těmto těžkým a pevným výrobkům.

 • Vysoká tepelná vodivost;
 • Univerzální použití;
 • Delší akumulace tepla po vypnutí varné desky
 • Dobrá odolnost;
 • Silné dno a stěny;
 • Lze použít kovovou lžíci nebo špachtli.
 • Skladování vařených potravin v nádobě může způsobit kovovou pachuť a specifický zápach;
 • Nelze mýt v myčce nádobí;
 • Nádobí může při nesprávné péči rychle zrezivět;
 • Velká hmotnost nádobí.

Hliník

Tento materiál je kompatibilní s indukčním vařičem pouze v případě, že dno nádobí má feromagnetický disk. Výrobek bude lehký, s lepší ochranou proti korozi a velmi rychle se zahřeje.

READ  Jak nastavit hodiny na sporáku Ariston

Vařené potraviny by se v něm neměly skladovat, protože mohou získat nepříjemnou chuť a zápach. Při nákupu vybírejte nádobí se silnějšími stěnami a silnějším dnem, protože hliník je měkký kov, který je velmi náchylný k deformacím. Přednost by měly mít modely s kvalitním nepřilnavým povrchem, např. Diamantovým nebo titanovým.

 • Není náchylný k oxidaci;
 • Rychlý ohřev;
 • Maximální snadnost;
 • Odolnost vůči teplotním výkyvům;
 • Snadné čištění.
 • Mají tendenci se deformovat;
 • Nepoužívejte drsné čisticí prostředky ani kovové příslušenství;
 • Nádobí chladne stejně rychle, jako se zahřívá;
 • Často s tenkými stěnami.
gipfel, jsou, vhodné, indukční

Smaltované a měděné nádobí je kompatibilní i s indukčními varnými deskami. Rozhodli jsme se je však do našeho žebříčku nezařadit. První z nich může při nesprávné údržbě prasknout, poškrábat se nebo se odštípnout, zatímco druhý je velmi drahý a náročný na údržbu. Oba materiály existují a jsou na trhu k dispozici v široké škále provedení, zejména smaltovaná ocel.

Obliba indukčních varných desek vedla ke zvýšené poptávce po nádobí, které je s nimi kompatibilní. Mnoho výrobců vyrábí kompletní sady nádobí speciálně pro tyto varné zóny.

gipfel, jsou, vhodné, indukční

Funkce nádobí

Pro indukční vaření lze použít veškeré běžné ocelové nádobí. Úroveň účinnosti a efektivity takového použití však může být nízká. Kromě toho může provozní zatížení varné desky během provozu překročit jmenovitou hodnotu, což by zkrátilo životnost spotřebiče.

Nádobí vhodné pro magnetický indukční ohřev je k dispozici z různých druhů oceli. Tento materiál je feromagnetický, takže nejlépe reaguje na magnetické pole.

Zvláštní vlastnosti oceli jsou překážkou pro magnetický tok. Tento odpor vytváří energii, která způsobuje, že molekuly kovu častěji vibrují, a tím se materiál zahřívá.

Nádobí ze sklokeramiky, skla nebo plastu má na indukční varné desce velmi nízkou účinnost ohřevu. Je to proto, že tyto materiály jsou snadno propustné pro magnetické pole, což vylučuje jeho vliv na jejich molekulární strukturu. Dochází k ohřevu, ale rychlost ohřevu je tak nízká, že teplo je absorbováno okolím dříve, než může dojít ke zvýšení teploty.

Pro zvýšení účinnosti ohřevu indukční varné desky se doporučuje používat speciální nádobí, které je odpovídajícím způsobem označeno. Umístění značky se může lišit v závislosti na modelu a provedení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS