Robotický vysavač s lidarem a kamerou

Nejlepších robotických vysavačů s lidarem

V tomto žebříčku jsem pro vás připravil 7 nejlepších robotických vysavačů s lidarem pro rok 2022. Při výběru modelů jsem se řídil preferencemi uživatelů, prodejními hodnoceními a zpětnou vazbou od skutečných majitelů.

Laserový dálkoměr (lidar). Nejlepší nástroj pro orientaci robota ve vícepokojových a přeplněných bytech. Po porovnání funkcí, prozkoumání testovacích dat a analýze recenzí zákazníků jsem pro toto hodnocení vybral 7 nejlepších robotických vysavačů s lidarem, které stojí od 20 do 45 tisíc eur. I když se každý z nich může pochlubit pokročilými navigačními pomůckami, existují rozdíly ve funkčnosti aplikací, výkonu motoru, kvalitě suchého a mokrého čištění. V tomto článku jsem se pokusil stručně popsat jednotlivé modely a popsat, jaké úkoly umí.

Na co se zaměřit při výběru robotického vysavače pro vaši domácnost

Začněme tím, že očekávání od robota by měla být správná. Pokud jsou příliš vysoké, můžete se rozhodnout špatně a nakonec toho litovat.

Úkolem robota je udržovat suché vakuum

Je důležité si uvědomit, že robot nebude schopen odstranit všechny nečistoty a provádět mokré vytírání s lidskou účinností (níže se dozvíte proč). Jednou týdně se stejně budete muset umýt sami.

Rodiče si například často nevědí rady s výběrem robotického vysavače a kupují ten nejreklamovanější model, aby uklidili šílené množství odpadků, které dítě vyprodukuje. Robot dokáže posbírat malé kousky odpadků, drobky sušenek a prach, ale nedokáže utřít rozlitý džus nebo kaši na podlaze.

Diskrétní a minimální pozornost

Zpočátku je zábavné robota sledovat, pochopit jeho úklidové algoritmy, trollovat domácí mazlíčky a smát se jejich reakcím. Z dlouhodobého hlediska je však nejlepší strategií nechat robota uklízet v době vaší nepřítomnosti, a vy tak budete muset čistit koš a kartáče pouze jednou týdně.

Dobrý robot neuklízí jen za vás, ale potřebuje neustále minimální pozornost. Například robot s primitivní navigací se nemusí dostat k nabíjecí stanici nebo se prostě zasekne. Musíte ho zachránit. Ideální situace je, když si ho koupíte, zjistíte, jak na to, jednou ho nastavíte a používáte.

Vhodné pro tvrdé podlahy

Robot snadno vyčistí běžné laminátové podlahy, dlaždice nebo parkety. Pokud se však zamotá do vlasu huňatého koberce, zmačká tenký koberec nebo úplně zahyne.

Pokud robot vyjede z okraje bez třepení, je to v pořádku. Pokud je na okrajové straně, hrabou a lepí se

Samozřejmě existují i takové věci, jako jsou turbokartáče a extra sací výkon, a ty si také probereme. To však neznamená, že robot dokáže koberec vyčistit v plném rozsahu, zejména pokud máte domácí mazlíčky.

Můžete na to přijít, i když jste začátečník

Technicky vzato nejsem zrovna technicky zdatný člověk. Zpočátku jsem si říkal, jestli bych si s robotem rozuměl? A pokud je aplikace v angličtině, kterou sotva ovládám? Jinak bych nebyl schopen přijít na to, jak ho nastavit a ovládat? Nechtěl jsem si ho koupit a pak ho nepoužívat.

READ  Robotický vysavač tefal smart force explorer

Robotické vysavače jsou vlastně docela jednoduché. I když se v elektronice příliš nevyznáte, recenze robotů na YouTube a jejich používání vám pomohou. S tím jsem začal.

S fotoaparátem

Nejnovějším vývojem v oblasti navigace chytrých zařízení je robotický vysavač s navigační kamerou. Kamera je zabudovaná v horní části zařízení a pomáhá mu vidět stěny, strop, různé předměty. Zvláštností tohoto systému je velmi přesná konstrukce ubytovacího plánu.

Pozor! Aplikace je vybavena kamerou a internetovým připojením Wi-Fi a lze ji použít k zobrazení mapy domu prostřednictvím mobilní aplikace. Tato navigace také pomáhá najít nejlepší cestu při čištění a určit polohu zařízení.

Výhody robotických vysavačů s kamerou:

 • Přesné mapování a optimální navádění po trase.
 • TOP verze dokáže rozlišit statické objekty od dynamických.
 • Schopnost rozpoznat stěny, nábytek a dveře, což umožňuje vytvořit realistický půdorys.

Mezi modely s fotoaparátem lze uvést:

Nejlepší robotické vysavače s lidarem 2022

Nejlepší vysavače s lidarem stojí více než běžné modely. Jejich používání je však jednodušší a nevyžadují žádný nebo jen minimální dohled uživatele.

robotický, vysavač, lidarem, kamerou

Roborock S7

Hoover má vyšší výkon a poradí si nejen s prachem na podlaze, ale i s jemným pískem. Místo turbokartáče má žebrovaný váleček pro obzvláště dobré výsledky čištění. Podporuje mokré i suché vysávání s autonomní volbou správného režimu pro laminát a koberec. Mop robota při úklidu vibruje, takže dokáže odstranit stopy po domácích mazlíčcích, skvrny od nápojů a další nečistoty.

0 nejlepších robotických vysavačů s lidarem pro navigaci v roce 2021

Uživatel iXBT.Com zveřejnil na svém blogu výběr modelů vysavačů s lidarem v různých cenových relacích.

 • Roborock S7. Model 2021. Je vybaven suchým válečkem, který dokáže během čištění rozpoznat typ povrchu. Mokré a suché vysávání je stejně dobré nebo lepší než u podobných přístrojů.
 • Viomi S9. Robot má samočisticí funkci. Panel vás informuje o zbývajícím množství energie a o naplněnosti prachového sáčku.
robotický, vysavač, lidarem, kamerou
 • Dreame bot L10. Kromě lidaru je v něm zabudovaná kamera a laserové senzory. Zařízení je schopno detekovat objekty, na které narazí. Výkon baterie gadgetu je také šťastný. 5 200 mAh.
 • GENIO Laser L800. Příklad drahého robotického vysavače. Má vestavěné senzory, které detekují objekty. Zařízení můžete ovládat pomocí dálkového ovladače nebo aplikace v telefonu. Kapacita baterie je také 5 200 mAh.
 • Roidmi EVE Plus. Skvěle se hodí k čištění podél stěn a má samočisticí funkci. Na displeji stanice můžete také zobrazit režim čištění a úroveň nabití. Některé parametry tohoto zařízení lze nastavit v mobilní aplikaci.
 • Lydsto R1. Nejlevnější verze se samočištěním. Z hlediska funkčnosti je podobný svým protějškům. Autor zároveň upozorňuje na špatnou kvalitu provedení.
 • Hobot LEGEE 7. Tuto jednotku lze nastavit pro každý typ čištění zvlášť. K dispozici jsou dva vibrační mopy, které čistí podlahu ve dvou krocích. Jinak je model podobný modelům v prémiovém segmentu.
 • 360 S9. Senzory detekující tmavé překážky jsou nahrazeny ultrazvukovými senzory. Zařízení jako celek lze naprogramovat na týden: vytvořit plán úklidu a poté ovládat hlasovými asistenty. Plné nabití trvá až 3 hodiny.
 • Ilife A10s. Dokáže vytvořit mapu místností, i když ne vždy přesně. Mezi nedostatky uživatel uvádí také nemožnost provádět komplexní čištění a slabou baterii (2 900 mAh).
 • Robotický vysavač TROUVER LDS. Má minimum funkcí: baterii s kapacitou 2 600 mAh a motor s tlakem 2 000 Pa. Z hlediska funkčnosti se však blíží špičkovým zařízením.
READ  Robotický vysavač Xiaomi roborock sweep one bílý

Nalezen překlep? Zvýrazněte text a stiskněte klávesu CtrlEnter

robotický, vysavač, lidarem, kamerou

Všechna práva vyhrazena. Úplné nebo částečné kopírování materiálů z těchto stránek pro komerční účely je povoleno pouze s písemným souhlasem vlastníka stránek. V případě zjištění nesrovnalostí mohou být odpovědné osoby pohnány k odpovědnosti v souladu s platnými právními předpisy Ruské federace.

Irobot Roomba i7 / iRobot Roomba i7

Alternativní gadget LG jsou robotické vysavače Roomba i7 nebo Roomba i7 od uznávaného lídra na trhu, společnosti iRobot. Verze „plus“ se od základní verze liší dokovací stanicí se zabudovaným automatickým systémem čištění odpadkových košů.

Zařízení shromažďuje nečistoty v jednorázových sáčcích, do kterých se vejde až 30 košů zařízení. Nemusí se tak často vyměňovat. Chytrý čistič iRobot Roomba i7 je vybaven dvojitým turbo kartáčem, který spolu s bočním kartáčem, vysokým výkonem a řadou inteligentních algoritmů umožňuje velmi rychlý a maximálně kvalitní úklid místnosti s minimálním zásahem člověka.

Když zjistí, že je určitý povrch podlahy výrazně špinavější, zvýší sací výkon a několikrát jej přejede. Chytrý algoritmus zajišťuje maximální čistotu. Čistí nejen hladké podlahy, ale i koberce a předložky s nízkým vlasem. Za tímto účelem je přístroj vybaven dvěma gumovými drhnoucími válečky.

Výdrž baterie iRobot Roomba i7/Roomba i7 na jedno nabití až 75 minut. Důležitou funkcí tohoto robotického vysavače je vytvoření mapy místnosti s plány úklidu uloženými v paměti zařízení. Uložené možnosti můžete později použít přímo ze smartphonu.

Chytrý čistič můžete například nasměrovat do konkrétní místnosti nebo ho požádat, aby vyčistil určitý prostor. Díky systému několika vysoce přesných infračervených senzorů se vysavač umí nejen orientovat v prostoru, ale také objíždí překážky, zohledňuje výškové rozdíly a umí se pohybovat v prostoru.

Hodnocení nejlepších robotických vysavačů do 25 000 podle 2022 recenzí

Při nákupu domácího zařízení se musíte podívat na recenze skutečných kupujících. Za nejspolehlivější a nejpohodlnější je považováno několik modelů.

Iboto C 820

Kompaktní robotický vysavač s výdrží baterie dvě hodiny vysávání prachu a mokrého čištění. Je vybaven infračervenými senzory, pohybuje se bez obav po místnosti a nenaráží do překážek. Filtr, náhradní kartáček a dálkové ovládání jsou součástí dodávky. Jednotku můžete ovládat až 25 000krát, a to i prostřednictvím aplikace, přiřazením cílových zón a zakázaných oblastí.

Pozor! Díky výšce pouhých 7,6 cm může robotický vysavač snadno projet pod nábytkem.

Top 2. Xbot L7 Pro

 • Typ čištění: suché a mokré
 • Kapacita nádoby na prach: 0.6 л
 • Objem nádrže na vodu: 0.11 л
 • Vybaveno: bočním kartáčem
 • Výdrž baterie: až 150 min
 • Ovládání chytrým telefonem: ano
READ  Nelze otáčet chapačem v šicím stroji

Vlajkový model řady Xbot je vybaven vším, co potřebujete k udržení čistoty ve své velké domácnosti. Mopy na sucho i na mokro. Pro mapování využívá lidar, takže je Xbot L7 Pro vhodný pro domy se složitým uspořádáním. Dokáže skenovat prostor v úhlu 360°, přesně lokalizovat svou polohu v prostoru, zmapovat místnost, rozdělit ji na zóny a zvolit nejlepší trasu úklidu. Aplikace má podrobné nastavení plánu: den v týdnu, čas, místnost, režim úklidu, zakázané oblasti a místní oblasti úklidu. Ale pokud si na takovou funkci robotického vysavače tak nějak zvykneme, pak je základna pro samočištění robota něco nového! Dává vám možnost přenést proces chemického čištění zcela na robota: v případě potřeby sebere, provede svou práci a pak zbytky vysype do třílitrového sáčku na své základně. Sáček samočisticí stanice má dostatečnou kapacitu na to, aby vyčistil koš robota až 30krát! Т.Е. V průměru je to asi 7 týdnů, kdy nemusíte na vysávání vůbec myslet.

Vysavač Xbot L7 Pro se nebojí tmavých podlah ani koberců, je vybaven technologií snímání povrchu a na koberci poskytuje plný sací výkon (2700 Pa), takže snadno odstraní prach, který uvízl hluboko v koberci. Gadget snadno překonává překážky do výšky 2 cm. Takže prahy, spáry a spády z podlahy na koberec nejsou problém. Můžete si být jisti, že se nezasekne. Pracovní nástroje jsou konvenční. Turbokartáč s okvětními lístky a tříramenné smetáky., ale jsou dobře vyrobeny: centrální kartáč lze demontovat a boční kartáče mají dlouhá vodítka, což snižuje opotřebení při používání. Při vytírání se Xbot L7 Pro pohybuje ve tvaru rybí kosti a několikrát přejíždí stejné místo, což vám pomůže lépe se zbavit skvrn. Robotický vysavač lze ovládat hlasovým asistentem Alice. Xbot má oficiální zastoupení, záruční a pozáruční servis a podporu.

robotický, vysavač, lidarem, kamerou

Robotický vysavač se ve firemní prodejně prodává za 35 000. Robot je dodáván se standardní nabíjecí základnou. Samočisticí stanice je k dispozici samostatně! Podobné produkty nejsou na trhu k dispozici. Je to velmi výhodné, můžete si nákup naplánovat, aniž byste zatížili svůj rozpočet.

 • Suché a mokré vytírání. Mokré s pohyby Y.
 • Vysoce přesná navigace pomocí lidaru;
 • Ovládání pomocí hlasových asistentů Alexa a Googl Asistent
 • Doba čištění na jedno nabití až 150 min
 • Zmapujte místnost v t.Ч. Podlaží po podlaží
 • Prémiová baterie (5200 mAh);
 • Určení typu povrchu a nastavení výkonu
 • Samočistící stanice Xbot L7 Station

Xbot L7 Pro. Bezchybně vysává koberce, vyčesává vlasy a sbírá písek a pro nejšpinavější místa má robot funkci dvojitého průchodu. Dobře se naviguje, nabízí více možností ovládání, snadno se udržuje a má výkonnou baterii. Xbot L7 Pro je v současnosti jedním z nejlepších robotů na trhu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS