Robotický vysavač tefal smart force explorer

Tefal Smart Force Explorer RG6825WH, RG6871WH, RG6875WH a jejich ekvivalenty Rowenta

Tento model se v mém hodnocení umístil na 25. Místě mezi robotickými vysavači. Viz. Také aktuální ceny a funkce, recenze.Udělejte si můj test a najděte robotický vysavač za 1 minutu!

Další „multiznačková“ recenze: popsané vysavače jsou nejen 100% identické od obou značek, Tefal a Roventa, ale mají také tucet dalších klonů pod jinými jmény po celém světě. Protože pocházejí z Číny, kde na ně nalepí štítek s jakýmkoli názvem. Navzdory množství výrobků máte před sebou stejný robotický vysavač v různých barvách a výbavě. S nebo bez spodní 150ml nádržky na vodu a mikrovlákna na vytírání podlahy.

Pokud nechcete číst celou recenzi, tady je její podstata: nekupujte tento šmejd. Nestojí ani za těch 10 000, které se údajně prodávají. Pokud máte rozpočet deset tisíc, podívejte se na Xiaomi G1, nebo ještě lépe. Podrobně si prostudujte mé hodnocení.

Vzhledem k tomu, jak se obecně stavím k robotickým vysavačům s mokrým čištěním, a konkrétně k takovému primitivu, který je implementován v Tefal RG6871WH/Rowenta RR6871WH a Tefal RG6875WH/Rowenta RR6875WH. Tedy malé nádržce na 150 ml vody, kde gravitačně teče na ubrousek. Tyto úpravy okamžitě vynechám. Naproti tomu Tefal RG6825WH je levný, základní, starý čínský robot s chaotickou navigací, který Tefal z nějakého důvodu označil svým jménem. V tomto ohledu si vedla stejně špatně jako společnost Philips.

Takto vypadá mikrovlákno Tefal RG6871WH/Rowenta RR6871WH a Tefal RG6875WH/Rowenta RR6875WH

Výhody a nevýhody

Přesná trajektorie díky integrovanému gyroskopu.

Malý objem nádoby na prach (0,4 litru);

Vadný navigační systém s infračerveným senzorem;

Žádné softwarové ani fyzické omezení;

Nekontrolovatelný režim mokrého mopování;

Funkce

Obecné vlastnosti a uspořádání vysavače RG7267WH jsou typické pro robotické vysavače střední třídy. Jediným rozdílem je turbokartáč Animal, který je určen k zachycování velkých částic prachu a zvířecích chlupů. Výhodou je také mokré mopování, což je u levného přístroje neobvyklé. Další funkce jsou uvedeny v tabulce:

Nádoba na prach Ano
Typ čištění Suché a mokré
Power 150W
Sací výkon 2300 Pa
Kapacita sběrné nádoby na prach 0.25 litrů
Počet režimů 3 (Eco\auto, podél zdi, expresní)
Filtry 2 (motorový a jemný odpadkový koš)
Boční kartáčky Ano
Senzory Přední a 3 snímače pádu
Baterie Li-Ion, plné nabití za 360 minut (6 hodin)
Doba autonomního provozu na plnou baterii 150 minut (2.5 hodin)
Hluk 65 dB
Barva Černá nebo bílá
Hmotnost 3.79 kg
Rozměry 418 × 133 × 491 mm
Přítomnost „virtuální zdi Ano, s magnetickým proužkem
Hlasové ovládání Ano
Dálkové ovládání Ano, vypínač. Žádné ruční ovládání
Sledování úrovně nabití s automatickým doplňováním baterie Ano
Záruka výrobce 1 rok
Zpětná vazba robotického vysavače s uživatelem Ano. Ovládání pomocí aplikace a kombinace zvukových a světelných signálů
robotický, vysavač, tefal, smart, force, explorer

Excelentní výkon

Baterie Hoover s vysokou kapacitou výkonu: po 6 hodinách nabíjení je možné 150 minut nepřetržitého provozu. Lze nabíjet ze sítě 220 V. Vysavač je nainstalován na nabíječce v automatickém režimu.

READ  Ventilátor se otáčí střídavě rychle a pomalu

Elektrický kartáč se otáčí rychlostí až 1200 otáček za minutu.

Přístroj je vybaven ochranou proti pádu při práci v místnostech s výškovými rozdíly a senzory překážek.

Tento robotický vysavač plní všechny své deklarované funkce na 100 %!

Když si ho koupíte, můžete svůj domov udržovat v čistotě podle plánu. Po příchodu z práce ukliďte. Kapacita dobíjecí baterie dostatečná pro velký byt. Cena odpovídá kvalitě výrobku.

Funkčnost

Vysavač Tefal Smart Force Explorer RG6825WH je určen k mopování a vysávání tvrdých povrchů a koberců bez třásní. Jeho provozní doba je 2-2 hodiny denně.5 hodin. Boční kartáče smetají nečistoty a směřují je do sacího kanálu. Turbo kartáč pro účinnější sběr dlouhých vláken, vlasů, chlupů. Integrovaný filtrační systém v koši zachycuje a zadržuje nejmenší částice v koši.

Režimy provozu

Model může pracovat v několika režimech:

 • Systematické čištění. Lze uklízet všechny přístupné prostory v domě;. Kompaktní rozměry umožňují robotovi projíždět mezi nízkým nábytkem. Zapne se tělo nebo první tlačítko na dálkovém ovladači ve druhé řadě zdola.
 • Rychlé a systematické čištění. Půlhodinové sezení ve všech přístupných oblastech.
 • Podél stěn. Mopy v rozích a podél stěn. Stisknutím tlačítka na dálkovém ovladači (prostřední tlačítko ve druhé řadě zdola) aktivujte funkci.

Týdenní automatický plán čištění lze nastavit. Každý den můžete nastavit stejný čas.

Výhody a nevýhody

Při zvažování výhod a nevýhod robotického vysavače RG6875 je třeba mít na paměti, že model patří do středního cenového segmentu.

robotický, vysavač, tefal, smart, force, explorer

S ohledem na tuto vlastnost lze uvést následující výhody:

 • Stylový design;
 • Kompaktní rozměry umožňující průchod robota pod nízkým nábytkem;
 • Delší samostatné úklidy;
 • 3 provozní režimy zohledňující různé možnosti čištění;
 • Možnost nastavit plán úklidu podle dnů v týdnu;
 • Přítomnost zabudovaného turbokartáče, který účinně sbírá vlasy a chlupy;
 • Dálkové ovládání s displejem a tlačítky umožňujícími přístup ke všem funkcím;
 • Snadná obsluha a údržba vysavače;
 • Dostatečná kapacita lithium-iontové baterie, která zajistí 2,5 hodiny autonomní práce;
 • Několik infračervených senzorů, které chrání robota před nárazy do stěn nebo nábytku.

Uživatelé poukazují na následující nevýhody modelu:

 • Součástí není virtuální stěna, musíte hledat způsoby, jak omezit prostor při úklidu;
 • Odpadkový koš se musí kvůli malému objemu často vynášet a čistit;
 • Robot není schopen sestavit mapu místnosti, navigační systém má pouze senzory a pohyblivý nárazník;
 • Není k dispozici dálkové ovládání z chytrého telefonu;
 • Hladina hluku je velmi vysoká.
READ  Ruční šicí stroj neumí šít

Verdikt

Model Tefal RG6825WH pro rok 2020 má omezené funkce. Ani nízká cena neospravedlňuje tak primitivní navigační systém (pouze senzory). Výrobce mohl zařízení vybavit gyroskopem, i když skutečně efektivní koordinaci pohybu byste měli očekávat pouze od zařízení s kamerou a lidarem. Chybějící podpora ovládání chytrým telefonem je pro moderní gadget další velkou nevýhodou. Cena modelu Tefal RG6825WH je nízká, ale není nejlevnější. Za stejné peníze není těžké najít lepší variantu.

Kartáč SmartBot SBT-001A je od konce roku 2019 k dispozici u společnosti Elari. Montáž těchto zařízení probíhá v Číně. Střední Za tuto cenu nabízí výrobce zařízení pro suché a mokré čištění s hlasovým ovládáním a podporou Smart Home od

Haier HB-QT36B. Čínský levný model s možností suchého a mokrého čištění podlah. Robot byl prvním modelem společnosti Haier. Zařízení bude k dispozici v roce 2020. Střední Zařízení podporuje různé provozní režimy. Je vybaven dvojitým filtračním systémem a praktickým dálkovým ovládáním.

Smartbot Lite. Nové cenově výhodné zařízení od společnosti Elari. Tento robotický vysavač se vyrábí od roku 2021. Stroje jsou montovány v Číně. Podporuje suché i mokré čištění a pracuje v osmi různých režimech. Pro pohodlí uživatele je k dispozici několik režimů ovládání. Průměrná cena zařízení na ruském trhu domácností.

Technické specifikace

Typ čištění Suché a mokré
Navigační systém Gyroskop, infračervené senzory, senzor TOF
Kartografie Ne
Omezovač čisticí zóny Ne
Dálkové ovládání Smartphone, hlasové ovládání
Plánované čištění Podle času, podle dne v týdnu
Boční kartáč 2 kusy.
Turbo kartáč Ano
Baterie Li-ion
Runtime Až 90 minut
Doba nabíjení 300 minut
Kapacita prachového sáčku 0,4 л
Objem nádrže na vodu 0,11 л
Hladina hluku 65 dB
Rozměry (šxv) 34x34x6 cm
Hmotnost 3 kg
Barva Černá, bílá

Výrobce označuje vysavač Tefal X-plorer Serie 60 RG7455WH za nejtenčí robotický vysavač mezi konkurencí. Model nabízí kombinované čištění, inteligentní navigaci a možnost sběru vlasů. Zde je stručný přehled hlavních funkcí přístroje Tefal.

Navigace a mapování

Čistič používá jako hlavní navigační pomůcky gyroskop a senzor TOF. Kromě toho mohou být použity senzory pro detekci výškových rozdílů a překážek a technologie detekce povrchu. Přestože gadget patří do středního cenového segmentu, nemá funkci tvorby map a omezení provozu.

Kupující si často stěžují na navigační algoritmy. Podle recenzí vysavač ne vždy rozpozná překážky a občas do nich narazí (zejména pokud je před ním tmavý předmět). Zařízení někdy hlásí, že se bez zjevného důvodu zaseklo. Celý cyklus čištění se spotřebič může pohybovat v jedné omezené oblasti a zanedbávat zbytek prostoru. V bytě s více ložnicemi má jednotka velké potíže s nalezením nabíjecí základny nebo v některých případech ji vůbec nenajde.

Chemické čištění

 • „Automaticky“. Hadovitě obchází celou dostupnou plochu a poté ji obkrouží po obvodu.
 • „Podél zdí“. Spotřebič se neustále pohybuje po obvodu a čistí podél stěn a v rozích.
 • „Spot“. Lokální čištění jedné malé oblasti.
READ  Červený cihlový komín v interiéru

Model může během provozu dosáhnout sacího výkonu až 2 500 Pa. Je vybaven dvěma bočními kartáči, které dobře čistí obvod. Žádné zásadní stížnosti na čištění kolem rohů a podél stěn.

Zabudovaný speciální turbokartáč na zvířata. Přístroj je vybaven technologií, která vytváří kvalitní sběr prachu a zvířecích chlupů.

Objem odpadkového koše pouze 0,4 litru. Vyprázdněte zásobník po každém použití. Uživatelé si oblíbili praktický design nádrže: snadno se vyjímá a čistí.

Průměrná celková kvalita chemického čištění. Dobře si poradí s prachem, zvířecími chlupy, dlouhými vlasy a drobnými nečistotami, ale kvůli své konstrukci má problémy se zachycením větších nečistot.

robotický, vysavač, tefal, smart, force, explorer

Výrobce v návodu k použití varuje, abyste přístroj nepoužívali na mokré povrchy, ke sběru vody nebo jiných kapalin nebo ke sběru horkých nebo velmi malých částic (omítky, popela, cementu atd.).), skleněné střepy, škodlivé, hořlavé a výbušné látky.

Mokré vytírání

Objem nádržky na mokré vytírání pouhých 0,11 litru. Voda se na mikrovlákno aplikuje automaticky. Celkově si robotický vysavač poradí s nečistotami docela dobře. Přístroj dokáže odstranit i nekomplikované skvrny (otisky bot a domácích mazlíčků, zaschlé skvrny od džusu apod.). Д.)

Systém pro mokré čištění Tefal X-plorer Serie 60 RG7455WH má bohužel i některé nevýhody. S utěrkou z mikrovlákna připevněnou k tělu se výrazně snižuje přístupnost spotřebiče. I 5 mm nerovný povrch se stává nepřekonatelným. Několik zákazníků si hned stěžovalo na špatné upevnění mokré jednotky: Rozbila se po prvních 3-5 použitích. Poškozený nástavec není možné čistit mokrou cestou.

Správa

Miniaplikaci lze ovládat pomocí dvou tlačítek na těle nebo hlasového asistenta. Pro přístup ke všem funkcím si musíte stáhnout mobilní aplikaci Tefal Robots. Software umožňuje uživateli naplánovat úklid, zvolit programy a sací výkon, vzdáleně ovládat proces čištění v reálném čase, sledovat fyzický stav přístroje atd. Mnoho uživatelů není spokojeno s kvalitou mobilní aplikace Tefal. Někteří zákazníci dokonce odmítli zařízení zakoupit kvůli problémům se softwarem.

Baterie a dobíjení

Baterie zařízení je lithium-iontová. Přesné informace o kapacitě baterie výrobce neposkytuje. Je známo, že plné nabití vystačí na 90 minut nepřetržitého používání. To je sotva dost času na úklid 60 m2. Robotický vysavač má funkci automatického dobíjení (jak je uvedeno výše, návrat na základnu je problematický).

| Denial of responsibility | Contacts |RSS