Robotický vysavač Xiaomi se nepřipojí k routeru

Robotický vysavač Xiaomi se připojuje k Wi-Fi

Koncept chytré domácnosti mění životy lidí. Například můžete vysávat byt na dálku nastavením režimu a velikosti obsluhované oblasti. Ovládá se bezdrátově, takže pro správné nastavení je třeba vědět, jak robotický vysavač Xiaomi připojit k Wi-Fi.

Před připojením k síti Wi-Fi se nejprve ujistěte, že je robotický vysavač správně nainstalován. Tím se nejen vyhnete chybám při interakci se smartphonem, ale také zlepšíte celkový výkon zařízení.

Nejprve se ujistěte, že je kolem vakuové stanice dostatek prostoru. Musíte ji opřít o zeď. V přední části jednotky ponechte volný prostor alespoň 100 cm. Na levé a pravé straně po 50 centimetrech. Díky tomuto umístění je méně pravděpodobné, že se jednotka zasekne při pokusu o opuštění nebo návrat k základnové stanici.

Po připojení robota k základně věnujte pozornost kontrolce na horním panelu:

 • Blikající kontrolka. Instalace proběhla úspěšně a miniaplikace se nabíjí;
 • Stálé světlo. Baterie je nabitá a vysavač může začít pracovat;
 • Bílá. Úroveň nabití dostatečná pro provoz; žlutá. Poloviční nabití; červená. Kritická úroveň méně než 20 %, je třeba dobít.

Měli byste také připravit podlahovou krytinu odstraněním všech velkých nečistot, hraček, drobných předmětů a kabelů.

Je také vhodné se ujistit, že síť Wi-Fi má v místě instalace robota silný signál. Pokud je signál nedostatečný, vysavač nepracuje správně.

Vyhněte se přímému slunečnímu záření v místě instalace během dne. Zvláště důležité v horkých oblastech. Zařízení se může přehřát a přestat fungovat, v nejhorším případě hrozí nebezpečí požáru baterie.

Synchronizace s telefonem

Zařízení se ovládá pomocí aplikace Mi Home, kterou si můžete volně stáhnout z internetového obchodu. Připojení Wi-Fi je nutností. Na přední straně krytu je indikátor stavu bezdrátové sítě. Pokud bliká pomalu, připojení Wi-Fi se připravuje. Rychlé blikání již probíhá a stálé světlo vám říká, že jste připojeni.

Ovládání zařízení prostřednictvím aplikace nebo stisknutím tlačítka napájení.

Možné potíže

Potíže s Wi-Fi

Pokud není k dispozici připojení Wi-Fi, může pomoci změna adresy DNS. K tomu potřebujete:

 • Zadejte nastavení Wi-Fi;
 • Otevřete aktivní připojení a přejděte na položku „Síťové vlastnosti“ a několik sekund na ní podržte prst;
 • Pak přejděte na „Změnit síť“. „Upřesnit“. „Vlastní“ a na stránce, která se otevře, změňte hodnotu DNS z aktuální hodnoty DNS na čísla 114.114.114.114. Nezapomeňte si však na kousek papíru zapsat hodnotu předchozí adresy DNS, abyste ji v případě úspěšného nalezení sítě Wi-Fi v aplikaci Mi Home mohli změnit zpět.
READ  Je možné v multicookeru použít mísu, která je poškrábaná?

Práce na iPhonu

Chcete-li se připojit k iPhonu, stáhněte si z AppStore aplikaci Mi Home. Algoritmus spuštění a počátečního nastavení je pro Android i iOS stejný. Při pokusu o připojení chytrého telefonu k vysavači se však může vyskytnout malý problém. Jde o to, že iPhone nemusí vysavač Xiaomi rozpoznat. Změna regionu zde pomůže. To provedete tak, že přejdete na „Profil“, pak na „Nastavení“ a kliknete na „Oblast“. V něm je třeba vybrat oblasti „Indie“ nebo „Čína“.

Poznámka: tato metoda je účinná i v případě, že nejste připojeni k síti Wi-Fi.

Pokud se k telefonu nepřipojí

Existují situace, kdy se aplikace odmítá přihlásit k účtu. Často je to způsobeno tím, že servery jednoduše nepřijímají přenosy pocházející z daného zařízení. Jinými slovy, aplikace může dobře fungovat v jiných zemích a ne tak dobře u nás.

Chcete-li zamaskovat svůj provoz jako provoz z jiné země, musíte

 • Nainstalovat software VPN Master;
 • A poté ji spusťte kliknutím na krajní ikonu v pravém horním rohu obrazovky;
 • Vyberte název země, ze které má být provoz odeslán.

Poznámka: Před výběrem nezapomeňte klepnout na „Free“. Německo nebo Singapur by měly být přednostně zaznamenány, protože to urychlí proces přesměrování provozu.

robotický, vysavač, xiaomi, nepřipojí, routeru

Po dokončení přihlášení k účtu můžete VPN-Master odpojit kliknutím na ikonu a stisknutím klávesy „Disconnect“.

Produkty Xiaomi si získaly srdce mnoha uživatelů. Poskytuje maximální funkčnost za minimální částku. Nepříjemnosti může způsobit pouze software pro tato zařízení. Vývojáři však rychle opravují chyby, které se v něm vyskytnou. V opačném případě to můžete opravit sami, stačí postupovat podle výše uvedených pokynů.

Možné potíže s připojením

Připojení robotického vysavače Xiaomi by nemělo činit větší potíže, obecně je celý proces intuitivně jednoduchý. V praxi se však uživatelé mohou někdy setkat s různými obtížemi. Jak postupovat v těchto situacích.

Problémy s Wi-Fi

Chcete-li se připojit k robotickému vysavači v případě, že není k dispozici síť Wi-Fi, můžete zkusit změnit adresu DNS. K tomu je zapotřebí:

 • Přejděte do nastavení sítě;
 • Otevřete aktivní připojení a přejděte do části „Vlastnosti sítě“;
 • Přejděte na „Změnit síť“. „Pokročilé“. „Vlastní“ a na otevřené stránce změňte adresu DNS z nastavené na 114.114.114.114.

Staré adresy DNS se ale nezbavujte, raději si ji zapište na kus papíru a až se Xiaomi úspěšně připojí k Wi-Fi, zadejte tuto adresu zpět.

Problémy s aplikací

V některých případech není připojení robotického vysavače k síti Wi-Fi možné, protože se zařízení Mi Home nepřihlásí k účtu. To může být způsobeno tím, že servery z nějakého důvodu nepřijímají odchozí přenosy. Zkuste tedy „zamaskovat“ odchozí provoz do jiné země prostřednictvím sítě VPN:

 • Nainstalujte software VPN Master;
 • Spusťte tento program a klikněte na ikonu v pravém horním rohu obrazovky;
 • Vyberte název jiné země, ze které údajně provoz přichází (doporučuje se Německo nebo Singapur);
 • Znovu zadejte pověření, abyste prošli autorizací.
READ  Dveře pro výměnu chladničky Chruščov

Po dokončení je třeba Xiaomi VPN Master odpojit klepnutím na tlačítko „Odpojit“.

Mohou se také vyskytnout potíže s nesprávným zadáním přihlašovacího jména a hesla, nesprávným výběrem regionu, odmítnutím instalace navrhovaných aktualizací a nefunkčností nabíjecí základny Xiaomi. Tyto body můžete snadno opravit sami, a poté budete moci svůj robotický vysavač Xiaomi úspěšně připojit k telefonu.

Na závěr doporučujeme shlédnout video s přehledem kroků při připojování robota k síti Wi-Fi:

Mi Home nenajde zařízení

V některých případech aplikace Mi Home nevidí vaše zařízení. Nejčastěji se jedná o vysavač, opakovač Wi-Fi nebo bránu Gateway.

První věc, kterou je třeba zkontrolovat. Nastavení regionu. Pro správnou funkci je třeba zadat pevninskou Čínu. Nyní se tam objevilo i Rusko, ale pokud si ho vyberete, většina zařízení zmizí z dostupnosti.

Za druhé se můžete zkusit připojit k síti VPN podle výše uvedených pokynů.

Na třetiny. Adresu serveru DNS můžete změnit na čínskou 114.114.114.114. Můžete ji změnit na routeru nebo v nastavení Wi-Fi, podrobnější pokyny ke změně DNS najdete v tomto článku.

Zařízení má mnoho chyb v procesu, například v obchodě Play byla verze, která není nainstalována na žádném telefonu s chybou „Mi Home není podporována na vašem zařízení“, ale byla rychle opravena. Můžeme jen doufat, že se objeví méně chyb, nebo budeme muset systém překonfigurovat na Domoticz nebo HomeAssistant.

P.S. Pokud potřebujete připojit robotický vysavač s euro zástrčkou do pevninské Číny nebo se vysavač prostě nepřipojí. Viz odpovědi v článku Hoover.

Co dělat, když nemůžete připojit robotický vysavač Xiaomi ke svému smartphonu.

V takovém případě zkuste znovu připojit. Při připojování robotického vysavače k síti pravděpodobně došlo k chybě, která brání dokončení připojení. V takovém případě restartujte aplikaci a znovu se připojte.

Pomůže také resetování nastavení Wi-Fi robotického vysavače. Stiskněte tlačítko napájení a tlačítko Domů a počkejte 5-10 sekund, dokud vysavač nezapípá. Poté připojte robotický vysavač.

robotický, vysavač, xiaomi, nepřipojí, routeru

Pokud tyto možnosti nepomohou, resetujte systém robotického vysavače. Za tímto účelem stiskněte tlačítko „Reset“ pod víkem vysavače a počkejte, až vysavač zapípá.

Obtíže

Někdy se může stát, že se Xiaomi Roborock nepřipojí k Wi-Fi. Poté pomocí softwaru zkontrolujte sadu oblastí. Také pokud čistička nepodporuje Wi-Fi 5 Ghz, je třeba při připojování zařízení k routeru vyloučit všechny speciální znaky v názvu sítě; konfigurovat ovládání z jiného telefonu; stáhnout aktualizovanou verzi programu od jiného poskytovatele; resetovat vysavač. Poté by mělo vše fungovat.

Xiaomi Roborock S50. Drahý, ale nezbytný nákup, zejména nyní, kdy mnozí mají každou minutu počítanou a na úklid v domě téměř nezbývá čas. Připojení vysavače k internetu řeší spoustu problémů a otevírá mnoho možností, které nevyžadují účast člověka v procesu, o kterém se před několika lety mohlo jen zdát.

READ  Jak nastavit časovač na troubě Bosch

Podgornov Ilja Vladimirovič Všechny články na našich webových stránkách jsou kontrolovány technickým konzultantem. Pokud máte ještě nějaké otázky, můžete je kdykoli položit na jeho stránce.

Proč se robotický vysavač Xiaomi nevrací do dokovací stanice?

Charakteristickým rysem robotických vysavačů Xiaomi je schopnost navigace v prostoru. Kromě okamžitého zmapování místnosti se zařízení mohou sama nabíjet v dokovací stanici. Zařízení ji najdou díky nainstalovanému infračervenému senzoru. Pokud je něco v nepořádku s IR modulem, robotický vysavač Xiaomi nevidí základnu a nemůže se k ní vrátit. Co dělat v tomto případě? Pojďme to vyřešit společně.

Na zařízení můžete zakoupit ochrannou fólii. Obvykle jsou průhledné a nemusí být vždy viditelné. Pokud je tedy infračervený senzor zakryt takovou fólií, nebude správně fungovat. Stačí vyjmout dokovací stanici a obnoví se normální provoz. Pečlivě zkontrolujte, zda je fólie na základně. Pokud existuje, musí být také odstraněna.

Dalším důležitým bodem je správná instalace nabíjecí jednotky. Infračervený paprsek neprochází přes objekty, takže pokud jsou před ním překážky, nebude schopen dosáhnout na robotický vysavač Xiaomi. Základna by měla být umístěna tak, aby před ní byl volný prostor.

Mezi vlastnosti výrobků této čínské značky patří absence vestavěné baterie v dokovací stanici. Musí být trvale připojen k elektrické síti. Pokud například zařízení nebylo zapojeno do zásuvky nebo je zásuvka vadná, infračervený signál neprojde.

Dávejte pozor na přítomnost/nepřítomnost virtuálních stěn: infračervené paprsky jimi často neproniknou, a proto robotický vysavač Xiaomi nenajde základnu.

Doporučuje se pravidelně čistit kryt, zejména od prachu, který se na něm usazuje v důsledku statické elektřiny. Pokud je na snímači velké množství prachu, stává se opět překážkou pro přenos signálu. Doporučuje se čištění suchým nebo mírně vlhkým hadříkem. Druhou možností je použití sušičky studeného vzduchu. Totéž platí pro dokovací stanici.

A konečně: mnoho modelů se dokáže pohybovat podle trasy navržené uživatelem. Někdy je cesta velmi složitá a zařízení nemůže najít nabíjecí základnu kvůli navigačnímu konfliktu.

Pamatujte, že pokud se robotický vysavač Xiaomi nevrátí do dokovací stanice, je třeba hledat příčinu v infračerveném modulu nebo v připojení k elektrické síti.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS