Ručně vyrobená taška do lednice z pěnového plastu

Termokontejner z pěnového plastu vlastníma rukama

Koupit 3 kusy pěnového polystyrenu o tloušťce 50 mm. Nakrájejte ji na kousky podle nákresu.

Použil jsem metrové železné pravítko a nůž na papír. Podložte list něčím podél linie řezu. Dávejte pozor na podlahu, pokud to děláte v bytě, a dávejte pozor na prsty. Na pěnovém plastu netancujte, nebijte ho. Promáčkliny se nehojí

Na stranách, kde výrobce nevyřízl drážku pro dokování, jsme ji vyřízli my. 25x25mm.

Sestavte ji a zkontrolujte. Pokud se vše podaří, radujme se a přelepme vnitřek termoboxu hliníkovou překrývací páskou. Později by bylo nepohodlné lepit.

Stěny a dno podlepte páskou. Použil jsem tekutý hřebíkový moment, ale existuje speciální. Lepidlo na polystyren. Lepidlo dáváme i do prasklin. Počkejte, až lepidlo ztuhne.

Spoje uvnitř termoboxu podlepte hliníkovou lepicí páskou. Vnější stranu lze také přelepit páskou. Dodává se v mnoha barvách.

Natřela jsem ji vodou ředitelnou emulzní barvou ve dvou vrstvách. Protože existuje. Je to dobrý úchop.

Nyní o jeho práci. Já to dělám takto. přetáhl nádrž na kaši do termoboxu (sedím na židli v kanceláři, na kolečkách, přenáším ji po bytě). Teplotní čidlo připevním na bok termoboxu, pod čáru ponoru, uzavřu izolací a přelepím páskou. Přesunu ho z křesla do termosky. Dbejte na to, abyste kohoutek nepřevrátili, aby mířil na roh termoboxu, a hlídejte si záda. Pivovarníci jsou sice drsní lidé, ale i tak.

K udržení teploty používám zmraženou vodu v litrových PET lahvích. Ve fázi aktivního kvašení jsou 2 lahve s ledem (v rozích fermentoru). Výměna jednou nebo dvakrát denně. Hlídání požadované teploty! Prvních 24 hodin mladina aktivně absorbuje chlad a zahřívá se z kvašení. Po několika dnech se stabilizuje. A k udržení teploty (obvykle mám 18-19gr) stačí jedna láhev. Měním ho jednou denně. Pod láhvemi může docházet ke kondenzaci. Na konci kvašení vše otřete, pokud to samo nezaschlo. Dezinfikujte je alkoholem nebo vlastním prostředkem.

Kapku mladého piva pro refraktometr odebírám otvorem ve víku kvasné nádoby po odstranění pachové uzávěrky pomocí jednorázové plastové koktejlové trubičky.

Dezinfekci všeho a všech nikdo nezrušil! Vše nejlepší.

Myšlenku termoboxu jsem viděl ve vlákně fóra Mirbir „Chlazení fermentoru“.

Výroba mrazicí jednotky podle podobného schématu: zpětná vazba od domácích výrobců

Podle domácích výrobců je možné vytvořit instalaci na stejném principu, ale s použitím krabic různých velikostí. Práce bude vypadat následovně: prvním krokem je instalace rámu, pokud žádný není, následuje vrstva tepelné izolace, která je podle mistrů nutností. Krabice musí být zevnitř obložena a otvory a spáry je třeba utěsnit těsnicí hmotou.

Pokud máte hodně potravin, můžete přidat police a poté namontovat chladicí jednotku, dveře a senzory. Uživatelům se doporučuje upravovat teplotu tak dlouho, dokud nedosáhnou požadovaného provozního bodu.

V závislosti na velikosti boxu se doporučuje použít chladicí jednotky, které lze zapůjčit ze staré lednice. Ke spodní části spotřebiče lze přišroubovat kolečka, která usnadňují jeho přemisťování. Pokud mluvíme o suterénu nebo sklepě, při vytváření chladné místnosti pro květiny vlastníma rukama můžete provést pouze utěsnění trhlin, nainstalovat dělený systém a utěsnit dveře. Při tomto postupu však stačí, když se vnější jednotka vynoří.

READ  Jak se zbavit škrábanců na lednici

Jak si sami vyrobit mobilní ledničku?

Jak vyrobit chladicí tašku vlastníma rukama? Vyberte sportovní nebo nákupní tašku požadované velikosti. Vnitřek by měl mít nejlépe tvar krabice. Dále se rozhodněte pro tepelně izolační materiál. Nejlepší možností je pěnový polyethylen. Jedna strana je vyložena fólií. Izolační materiál lze zakoupit ve stavebninách.

Z izolace vystřihněte plán pro výrobu krabice: dno, tři strany, čtvrtý boční díl spolu s víkem. Hlavním úkolem je utěsnit švy krabice lepicí páskou. Polyethylenové proužky, které zbyly po rozřezání, lze nalepit na žebra krabice, aby lépe těsnily. Hotová konstrukce by měla být o něco menší než vnitřek sáčku. Prázdné prostory mezi pytlem a izolací lze vyplnit pěnovou pryží. Krabice chladničky je přilepena oboustrannou lepicí páskou, aby pevně držela na svém místě. Takže otázka, jak vytvořit chladicí tašku vlastníma rukama, je napůl vyřešena.

Stavba pěnového chladiče

Nejjednodušší verzí chladicího boxu z polystyrenu je překližková krabice, do které je vložena polystyrenová izolace. V některých případech, například u přenosných tašek přes rameno, bylo těžké překližkové opláštění nahrazeno lehkým PVC laminátem. Jak vyrobit vnější obložení není tak důležité, hlavní je sestavit kvalitní a odolnou pěnovou krabici.

Postup výroby přenosného termoboxu z pěnového polystyrenu spočívá v následujících krocích:

  • Vystřihněte pěnovou desku na velikost budoucí chladničky;
  • Slepte pěnovou krabici a zakryjte ji materiálem odrážejícím teplo;
  • Sestavení dřevěného boxu z překližky a montáž izolačního boxu z pěnového polystyrenu uvnitř boxu.

Pokud má být chladicí box přepravován v zavazadlovém prostoru automobilu, je nutné provést vnější zesílení rohových spojů hliníkovými rohy. Jak ukazuje praxe, během přepravy se dřevěná krabice chladničky často poškodí ve vnějších rozích a na spojích.

Co je to

Běžně vypadající taška vyrobená ze dvou vrstev nylonové tkaniny, uvnitř podšitá tepelnou izolací. polyuretanovou pěnou nebo polyethylenem. předmražené potraviny se používají jako tepelné akumulátory. Jednoduchý koncept přináší správný efekt. Taková přenosná chladnička bude užitečná a nezatěžující:

  • při práci na odlehlých místech, kde nejsou k dispozici zařízení pro přípravu teplých jídel;
  • na dlouhých cestách autem nebo vlakem
  • Na pláži, pikniku, víkendových výletech a kempování.

Hlavní výhodou termosky ve srovnání s nádobou je možnost kompaktního složení nádoby, jakmile je prázdná. Některé modely těchto vaků mohou být navíc vybaveny akumulátory chladu nebo tepla. speciálními plastovými nádobami naplněnými gelem, solným roztokem nebo suchým ledem. Tato zařízení mohou udržovat požadovanou teplotu až několik dní.

Provizorní autochladnička

Pokud vám kompaktní chladicí taška nestačí. vždy si můžete vyrobit prostornou termotašku pro přepravu v kufru auta. Tato domácí truhla vám může pomoci během výletu do přírody ve velké skupině nebo během zbytku „divočiny“. Ukážeme vám, jak si vyrobit ledničku z polystyrenu do auta.

Nejdříve si vyberte překližkovou krabici vhodné velikosti. Pokud můžete, můžete si takovou krabici snadno sestavit sami. Je dobré, pokud má vaše krabice odklápěcí víko, ale pokud ho nemáte, nebojte se, postačí vám jakékoliv těsně přiléhající víko.

Můžete také použít kartonovou krabici, ale chladicí box z tohoto materiálu nebude příliš odolný.

Pokud jste tedy našli vhodnou krabici, dalším krokem je vyrobit pro ni pěnovou izolační výplň. Všechny vnitřní plochy krabice je nutné polepit nebo vytapetovat polystyrenem. Čím silnější je víko, tím je bezpečnější. Místo drobného pěnového materiálu můžete použít polystyren. K sešívání použijte oboustrannou lepicí pásku, lepidlo bez acetonu nebo sešívačku na nábytek. Vnitřní strana víka se také nesmí zanedbávat.

READ  Design kuchyně s lednicí u vchodu

Poté je nutné pečlivě rozložit vnitřní část krabice s fólií a izolepou a upevnit izolační materiál a také je nutné všechny spoje uvnitř budoucího chladiče automobilu slepit lepicí páskou.

Chladič vozidla je v podstatě připraven. Nezapomeňte na víko nasadit rukojeť a nechat termokontejner před použitím vychladnout. Čím lépe ji postavíte, tím je vaše chladnička vzduchotěsnější. tím déle dokáže udržet nízkou teplotu uvnitř. Takové zařízení je poměrně těžké, a proto je nejvhodnější převážet ho v kufru auta.

Reakce na „Symboly jako svatojiřská stuha patří „do koše“, prohlásila moldavská prezidentka Maia Sandu

Jen několik hodin po skandálním prohlášení Maii Sandu je najednou

„Gazprom nechal bez odpovědi žádost Moldavska o dodávky plynu po 1. květnu,“ kterou Moldavsko zaslalo Rusku ještě 12. dubna.

Dohoda podepsaná 29. října 2021 zároveň stanovila, že Moldavsko musí do 1. května provést audit dluhu, který se jen v dubnu zvýšil o dalších 27 milionů. Dolary. Očekává se, že státní rozpočet bude schválen kabinetem ministrů, stejně jako dohoda s Gazpromem o postupu jeho splácení. V opačném případě zůstane Moldavsko od 1. května bez dodávek ruského plynu.

Je záludnější, než jste si mysleli

Nedávno jsem se vracel z rybolovu na Bajkalu po malebné dálnici M55. Les, hory, Bajkal, příroda ožívá. nádhera. U silnice vyrostly první květy a na okraji cesty se objevily odpadky. Snažím se dívat na krásné věci, dokud můj společník neobrátil mou pozornost k povaze tohoto smetí: řidiči kamionů, řekl, jsou buzeranti. Močení do lahví a házení do oken. Díval jsem se pozorně a je to pravda, všude podél silnice jsou nádoby s výraznou barevnou tekutinou v nehorázně velkém množství. Chci ty parchanty chytit a vylít jim to na hlavu. V tomto příspěvku se skoro nikdo nepozná, améby nečtou Picaboo. Tento příspěvek je jen mluvit, nemůžu dostat dost počtu hoven lidí

Ahoj Peekaboo! Vláda plánuje investovat více než 3 biliony dolarů do projektu rozvoje domácí elektroniky a IT. 35 miliard dolarů. neuvěřitelné množství. Plány jsou ambiciózní. pomineme-li složité termíny jako reverzní inženýrství zahraničních vzorů, je v plánech nejdůležitější to, že. Zavedení výroby technologií v Rusku za účelem školení pracovní síly a trhu.

Bylo zde mnoho pěkných a hlasitých čísel s názvem. A některé z nich jsou skutečné, ale je tu jeden důležitý bod, který nebude realizován. Jde o zavedení 28nm výroby v Rusku do roku 2030. Člověk by si myslel, že je na tom něco špatného? Tento proces je starý již 10 let, je dobře zaveden u hlavních výrobců čipů.

RECYKLACE STARÝCH DŽÍNŮ / 8 ÚŽASNÝCH NÁPADŮ!

Ano, nelze na něm postavit špičkové procesory, ale nejrůznější ovladače pro routery a chytré ledničky. to je docela možné. Ale ani to není možné v rámci jedné země, byť největší. V dnešním světě není žádná země schopna vytvořit uzavřený cyklus výroby polovodičů. Proč? Obraťte se na IC a vyřešíme to.

A začněme tím, co mají výrobci čipů v současné době v Rusku k dispozici. Samozřejmě, že je to Micron. Ne ten americký Micron, který vyrábí paměťové čipy pro NVIDIA RTX. Náš Zelenograd Mikron, založený v 70. letech minulého století. Nyní je známá už jen proto, že se jí podařilo na svých linkách rozjet mikrokontroléry pro dopravní karty Troika. Není to vůbec špatné!

READ  Beznámrazová lednice plusy a minusy

Ale jako obvykle je zde mnoho nuancí. Jde o to, že zavedený proces v této továrně je 180 nm na 200 mm destičkách. Je tedy na úrovni třetího Pentia nebo Playstationu 2. Umožňuje sestavit velmi jednoduchou elektroniku. nic víc.

Problémem je pouze velikost oplatky. Na 200mm waferech lze vyrábět čipy i 90nm technologií, ale ne nižší. Byly učiněny pokusy o výrobu 65nm čipů, ale neuspěly. museli jsme přejít na 300mm wafery, které se mimochodem používají dodnes.

Mikronův limit je tedy na úrovni Pentium 4. Pro spotřební elektroniku to není vůbec dobré. mnohé chytré hodinky a reproduktory se ukazují jako výkonnější. Proto může toto zařízení v Zelenogradu vyrábět čipy pro pasy, platební a dopravní karty a internet věcí. Pro 28nm procesory bychom museli změnit naprosto celou výrobu. k tomu se ještě vrátíme.

Kdo je další na řadě? Angstrem-T. Také sovětská společnost, kterou založil nejchytřejší sovětský konstruktér v oblasti návrhu integrovaných obvodů Vladimir Sergejev. Pak. obrovský podnik. Ale po 90. letech se to změnilo.

Měla velká očekávání. v roce 2007 velký americký výrobce čipů Global Foundries přecházel na 300mm wafery a byl připraven dodat do Ruska zařízení od společnosti ASML, předního výrobce fotolitografických strojů, pro výrobu 90nm čipů na 200mm wafery s kompletní dokumentací. V té době toto zařízení samozřejmě nebylo novinkou. ale stále bylo jen 3-4 roky za lídry na trhu, což je skvělé. Ve skutečnosti se však něco pokazilo a stroje uvízly na dlouhá léta v Evropě.

vyrobená, taška, lednice, pěnového, plastu

Nakonec v roce 2014 zařízení dorazilo. V té době už TSMC dávno používala 20nm proces, takže 90nm stroje před 10 lety vypadaly bledě, ale pořád to bylo něco.

Ještě téhož roku však došlo ke Krymu a od Američanů už nebylo možné očekávat další pomoc Evropanům. V důsledku toho byly instalovány některé výrobní linky, poté došlo k celkové výměně generálních ředitelů a celkově je nyní společnost Angstrem-T pozastavena v nejistotě bez jasné budoucnosti a se zcela zastaralým vybavením.

Dobře, kdo je další na řadě? Crocus Nanoelectronics. A ačkoli název zní podivně, ve skutečnosti jde o nejmodernější továrnu v Rusku. 300 mm wafery a 65 nm: to jsou časy Code 2 Duo: myslím, že někdo z publika má určitě ještě počítač s takovými procesory. Navíc 65 nm může být v budoucnu převedeno na 45 nm, což už je poslední Core 2 Quad, který není nejslabší ani podle dnešních standardů.

Zdánlivě v pohodě. ale opět vše kazí důležitá nuance. Tato továrna měla vyrábět magnetorezistivní paměti MRAM. Je stejně rychlý jako paměť RAM, ale stejně nevolatilní jako flash disk. Problém je však v tom, že Rusnano postavilo továrnu s polovičním cyklem. To znamená, že destičky s tranzistory musely být dovezeny do Ruska a buňky MRAM byly již vyleptány v metalizačních vrstvách ve společnosti Crocus. A ani to by nebyl velký problém, kdyby technologie MRAM fungovala. Ale protože ji na trhu nevidíme. zřejmě ne. Mimochodem, Crocus není jediný.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS