Ruční šicí stroj neumí šít

Šicí stroj nešije, nešije, nešije

Když začínáte šít na šicím stroji, zkontrolujte, zda je připraven k použití, a také proveďte malý zkušební steh na malém kousku. To platí pro všechny značky přístrojů. jak domácí, jako je Chaika, Aurora nebo Podolsk, tak dovážené. Siruba, Merrylock a AstraLux (Tchaj-wan), Brother, Janome, Juki a Jaguar (Japonsko), Veritas, Pfaff, Husqvarna, Elna, Bernina (Evropa), Singer (USA). Stává se, že zpočátku perfektně fungující šicí stroj začne míchat nitě, a proto jsou stehy nerovnoměrné, a v takovém případě není možné šít vysoce kvalitní výrobky. Ve většině případů můžete drobné poruchy způsobené nesprávným nastavením opravit sami, ale někdy budete potřebovat kvalifikovaného opraváře šicích strojů, který vám pomůže.

Servis nabízí své služby pro rychlou opravu šicích strojů u zákazníka doma. Naši odborníci vám pomohou nejen správně nastavit vaše zařízení, ale také opravit problémy jakéhokoli stupně složitosti až po výměnu vadných detailů a jednotek. Stačí použít jednoduchý poptávkový formulář na našich webových stránkách nebo zavolat na servisní službu. Poskytujeme opravy a údržbu domácích spotřebičů, pracovní doba je denně od 7:00 do 23:00.

Horní vlákno se přerušovaně trhá

Nesprávné horní vlákno Schéma horního vlákna není složité, ale dochází k chybám. nit neprochází mezi upínacími deskami a někdy se nezachytí ve všech svorkách na cestě. Nejčastěji se však vkládá na špatnou stranu jehly. To je běžné zejména u starších modelů šicích strojů, jako jsou Singer a PMZ.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat navlékání na overlockových strojích. Jeho upevňovací háčky nejsou vždy „na očích“ a vynechání byť jen jednoho z nich způsobí, že overlock neustále přetrhává nit.

šicí, stroj

Zamotání horní nitě To je nejčastěji způsobeno používáním kuželových cívek. Nit se z cívky trhnutím oddělí a uvolní se spousta přebytečné nitě. Zbytek se někdy zamotá do cívky a nit se přetrhne. Někdy je příčinou příliš velké zkroucení nitě. Uvažte kolem cívky prádelní šňůru a protáhněte pod ní nit. Tento jednoduchý trik „utlumí“ kroucení nitě a ta bude do napínáku vedena rovnoměrně.

Příliš velké napětí horní nitě Na této fotografii je jasně vidět, jak se nit provléká napínákem a správně vede nejen přes talíře, ale také přes vyrovnávací pružinu (ohnutý drát). Při maximálním napětí (v tomto příkladu 9) se tenká a volná nit bude trhat. Při spuštěné patce by se měla nit z napínače vytahovat téměř volně rukou, pouze s mírným tahem. Pokud stroj špatně šije, např. smyčky, při středním napětí (4-5), je třeba stroj seřídit šicím strojem.

READ  Oběhové čerpadlo pro myčky Bosch

Nesprávně nainstalovaná cívka Nejčastější příčinou trhání nitě je používání kuželových cívek a cívek, které jsou určeny pouze pro práci s cívkou. Cívka je přídavný stojan pro cívky, který odtahuje nit spíše směrem nahoru než do stran.

Tupý nebo ohnutý hrot jehly je sice těžko viditelný, ale může způsobit velké škody. Nejenže roztrhne nit, ale při propíchnutí roztrhne i látku. Tupou nebo ohnutou jehlu snadno poznáte podle zvuku šicího stroje, který pracuje tiše.

Nesprávná kombinace nitě, látky a jehly Pokud šijete hrubé látky jemnou nití a jemnou jehlou, stroj přetrhne nejen horní, ale i spodní nit.

Nastavení jehly

Nesprávné nastavení šicího stroje může způsobit vynechávání stehů. Jehla šicího stroje může časem, zejména po častém používání, změnit polohu nebo se ohnout. To může mít vliv nejen na zarovnání stehů, ale také na šicí stroj jako celek. Chcete-li závadu odstranit, vyjměte cívkové pouzdro a pečlivě jej zkontrolujte.

 • Zkontrolujte stav jehly: pokud je vychýlená do strany, má tupý hrot nebo je zvenčí poškozená, vyměňte ji za novou.
 • Při vkládání nového cívkového pouzdra se ujistěte, že je zasunuto tak hluboko, jak to jen jde. Zkontrolujte také, zda je utažen speciální upevňovací šroub. Pokud se uvolní, použijte přiložený šroubovák a utáhněte jej.

Takto přesný stroj vyžaduje velkou péči a pozornost. Pokud vám chybí trpělivost nebo nemáte po ruce správné nástroje, zavolejte kompetentní osobu.

Jaké jsou nevýhody klikatého šití?

Alternativní závady Příčiny Jak je můžete opravit
Stroj začne šít a pak sám přepne na jiný steh. Šroub, který zajišťuje spínač stehů, je uvolněný. Šroub je třeba dotáhnout.
Při nastavení maximální šířky tahu je délka stehu kratší. Klikaté vahadlo se posunulo na jednu stranu. Sestavu je obtížné seřídit svépomocí. Vyhledejte pomoc profesionálního švadleny.
Při šití se délka stehu nemění rovnoměrně. Na hlavním převodu je opotřebováno několik zubů. Je třeba vyměnit jeden díl. Rovnání ohnutých zubů má pouze dočasný účinek.
Stroj začne šít a sám se přepne na rovný steh. Knoflík pro výběr stehu však zůstává na svém místě. Uvolnil se nástavec, který spojuje páčku přepínající typy stehů s nastavovacím knoflíkem. Nutné složité klikaté nastavení. Nechte spotřebič zkontrolovat v servisu.
Pohyb jehly zleva doprava a zprava doleva může probíhat vedle jehelní desky nebo v rámci šířky látky. Nastavení stroje jsou rozladěná. Vyhledejte pomoc odborníka.
Při šití se ozývá neobvyklé klepání. Je nutná odborná diagnostika a seřízení odborným technikem.
Jehla je špatně seřízená a naráží na jehelní desku. Svorka jehly na cik-cak jednotce je uvolněná. Zajistěte správné seřízení jehlové svorky odborníkem.
Nesoulad mezi polohou ovladače šicí patky a šitým stehem. Nastavení polohy knoflíku jehlové svorky odborným technikem.
READ  Ventilátor se zapíná při startování studeného motoru

Většina závad je způsobena lidskou chybou v důsledku nedostatečné údržby, nesprávného používání, zanedbání správného nastavení spotřebiče. Při dlouhodobém používání vadných strojů hrozí riziko selhání řady komponent, jejichž oprava si vyžádá velké finanční náklady. Pokud se porucha objevila nedávno, nahlédněte do návodu k použití a proveďte seřízení stroje v několika krocích:

 • Nastavení jehly do správné polohy vůči stojanu.
 • Nastavení optimální polohy dopravního pásu.
 • Zkontrolujte a změřte polohu jehlové tyče podle doporučení výrobce.

Je třeba poznamenat, že volba polohy lamel závisí na tloušťce tkaniny. U jemných tkanin, včetně hedvábí, se snižuje na polovinu běžné výšky: viz návod k obsluze každého stroje. Pokud se tkanina nepohne, je lepší svěřit další úpravy odborníkům. Nezkušený zásah vede k neustálému přetrhávání nití, přetržení jehly, vynechávání stehů.

Klasifikace závad podle příznaků

Všechny poruchy šicích strojů lze rozdělit do tří skupin, které lze snadno rozpoznat:

 • Žádný steh, částečně přerušený steh v důsledku přerušení nitě na horní/dolní niti.
 • Kvalita stehu se zhoršuje, materiál se stahuje dolů, okraj se neřeže (overlock), smyčky se tvoří.
 • Mechanické poruchy: těžký chod, cizí zvuky během provozu, zlomená jehla nebo jiné díly, které nefungují správně.

Podle této klasifikace se zkoumají pravděpodobné závady a vybírají se nápravná opatření. Vlastní hledání důvodů, proč šicí stroj nešije, je čistě intuitivní, proto je lepší svěřit opravu profesionálům, kteří mají zkušenosti s prací s různými značkami (Husqvarna, Singer, Podolsk atd.).д.) a modely.

šicí, stroj

Co dělat, abyste získali kvalitní steh

Hlavním viníkem toho, že šicí stroj nevytváří steh, je jehla. Chcete-li situaci napravit, měli byste:

 • Nejprve zkontrolujte, zda jsou závity správně navlečené. Naši řemeslníci se opakovaně setkávají se zkušenými švadlenami, které nesprávně navlékly horní nit. Pokud jste zkušený stehař, zkontrolujte, zda je horní nit navlečena ve vodítku nitě. Mezi napínacími deskami se mohou nacházet vlákna, která brání jejich zavření.
 • Vyberte si rovnou, ostrou jehlu, která vyhovuje režimu šití.
 • Při výměně jehly zkontrolujte, zda štěrbina na baňce a její průměr odpovídají průměru doporučenému výrobcem. Pokud použijete jinou jehlu, může se stát, že nebude odpovídat délce nebo nebude správně pasovat, pokud je střih žárovky jiný. Všechny tyto faktory narušují tvorbu švů.
 • Chcete-li zabránit vtlačení látky do jehlové desky, nastavte přítlak přítlačné patky.
 • Při výběru nití je důležité řídit se vlastnostmi oděvu.
 • Nepoužívejte nekvalitní, kroucená vlákna.
 • Pokud je jehlová destička pokřivená, vyměňte ji.
 • Pokud lemujete oděv se silným okrajem (např. džíny), můžete použít speciální přítlačnou patku. Některé stroje jsou vybaveny mechanismy, které usnadňují přechod z tenké na silnou vrstvu.
READ  Šicí stroje šicí soupravy

Pokud jsou všechny tyto podmínky splněny, ale šicí stroj nešije, nemá stehy, znamená to, že se zvětšila mezera mezi špičkou a nosem chapače, stojí za to požádat o pomoc odborníky, kteří ji mohou upravit.

Příčina selhání nastavení jehly a háčku: co dělat

Pokud jsou všechny díly správně umístěny, stroj vytvoří úhledné stehy. Časem však může dojít k posunu částí stroje, což může vést k problémům.

Klika je konstrukce složená z několika částí. Některé značky strojů (např. Podolsk) používají plastový kroužek, který může časem ztratit svůj tvar. K jeho opětovnému vyhlazení lze použít následující metodu:

 • Připravte si vroucí vodu.
 • Vložte do něj díl na několik sekund.
 • Vyjměte ji a položte na čistý kus látky.
 • Na stranu, kterou je třeba vyrovnat, je třeba umístit studenou žehličku.

Výsledkem je, že díl bude rovný a posun člunku již bude správný, načež stroj přestane vynechávat stehy.

Jehla musí být vhodná pro šicí stroj

Co dělat, abyste získali kvalitní steh

Hlavním viníkem toho, že šicí stroj nevytváří steh, je jehla. Chcete-li situaci napravit, postupujte následovně:

 • Nejprve zkontrolujte, zda jsou závity správně navlečené. Mnohokrát naši řemeslníci zjistili, že zkušené švadleny nesprávně navlékly horní nit. Pokud máte mnoho zkušeností, zkontrolujte, zda je horní závit zastrčen ve vodítku závitu. Mezi deskami napínače nití se mohou nacházet vlákna, která brání jejich uzavření.
 • Vyberte si rovnou a ostrou jehlu vhodnou pro daný režim šití.
 • Při výměně jehly zkontrolujte, zda štěrbina na baňce a její průměr odpovídají průměru doporučenému výrobcem. Pokud vezmete jiné šroubení, může se stát, že nebude odpovídat délkou nebo nebude pasovat na místo, pokud je střih žárovky jiný. To vše bude zasahovat do tvorby švů.
 • Abyste zabránili vtlačení látky do jehelní desky, je třeba nastavit přítlak přítlačné patky.
 • Při výběru nitě používejte nitě šité na míru.
 • Nepoužívejte špatné, zkroucené nitě.
 • Pokud je destička jehly deformovaná, vyměňte ji.
 • Pokud šijete na spodním dílu, kde je lem silný (např. u džínů), můžete použít speciální přítlačnou patku. Některé stroje mají mechanismus, který usnadňuje změnu z tenkého okraje na silný.

Mini ruční šicí stroj VASENEBE.cz

šicí, stroj

Pokud jsou všechny tyto podmínky splněny, ale šicí stroj nešije, nemá stehy, znamená to, že se zvětšila mezera mezi špičkou a nosem chapače, stojí za to požádat o pomoc odborníky, kteří ji mohou upravit.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS