Skleněná nádoba s víkem do mikrovlnné trouby

Tepelně odolné nádobí

Vaření v troubě a mikrovlnné troubě by se mělo provádět pouze ve speciálním nádobí. Musí být tepelně odolný a nesmí ovlivňovat chuť připravovaného pokrmu. Odolné a robustní nádobí pro trouby a mikrovlnné trouby najdete na našich webových stránkách.

Široká nabídka čtvercového, obdélníkového a kulatého nádobí dostupného v tuzemsku i v zahraničí. Máme fritézy, vařiče vajec, hrnce, tácy, nádobí do mikrovlnné trouby, misky, formy z Číny, Turecka, Francie a Ruska.

Které nádobí je to pravé?

Hlavním kritériem pro výběr nádoby pro použití v UHF peci je tepelná odolnost materiálu. Pokud má nádobí nehořlavé vlastnosti, je ideální pro vaření.

Mikrovlnná trouba dokáže ohřát obsah uvnitř až na 100 stupňů Celsia. Bod varu kapaliny. Žáruvzdorné nádobí lze používat až do 140 stupňů Celsia. V případě ohnivzdorných nádob lze dosáhnout teploty ohřevu až 300 stupňů Celsia.

Jaké nádobí lze používat v mikrovlnné troubě?

 • Vyrobeno z tvrzeného skla. Nejedná se pouze o tvrzený materiál, ale má i žáruvzdorné vlastnosti, díky kterým je ideální pro použití v peci s ultravysokou frekvencí. Stěny těchto nádob jsou pevné a silné, takže se materiál při vaření nepřehřívá. Skleněné nádobí pro vaření v mikrovlnné troubě by nemělo mít tenké stěny. Po prvním nebo druhém použití praskne. Mohu do mikrovlnné trouby vložit skleněné nádobí?? Ano, ale pouze u silnostěnných předmětů.
 • Vyrobeno z faory. Téměř každý druhý kus nádobí z faory lze používat v mikrovlnné troubě. Výjimkou může být nádobí potažené zlacením.
 • Glazovaná keramika. Lze je také použít k rychlému ohřevu a přípravě různých pokrmů. Kameninové nádobí do mikrovlnné trouby lze použít ke smažení vajec bez oleje a výsledek je perfektní. Jedinou nevýhodou je vysoká teplota materiálu. Nezapomeňte používat kuchyňské rukavice.
 • Vyrobeno ze sklářské hlíny. Tento materiál je jedním z nejčastěji používaných. Kombinuje vlastnosti odolnosti vůči teplotám jako sklo s krásou keramického nádobí. To vše dohromady zajišťuje skvělé jízdní vlastnosti. Tento druh nádobí používejte k ohřívání a vaření.
 • Vyrobeno z papíru. Takové hrnce samozřejmě nelze použít opakovaně. Jednorázové nádobí vložené do mikrovlnné trouby se skvěle hodí k ohřívání potravin zakoupených v obchodě.
 • Utěrky na bázi bavlny. Tento materiál se často balí do moučných výrobků. Ubrousky pomáhají zachovat vůni pečiva a bábovka nebo koláč se po ohřátí nevysuší.
 • Z plastu. Navzdory častým pochybnostem je stále možné ohřívat potraviny v plastových nádobách. To platí pro kontejnery. V dnešní době jsou k dispozici v široké škále. To není jediná výhoda. Pokud však chcete jídlo pouze ohřát, můžete do mikrovlnné trouby vložit plastové nádobí. Při zahřívání se z plastu mohou uvolňovat látky, které mohou mít negativní vliv na potraviny. V důsledku toho nelze vařenou potravinu označit za zdravou. Jsou ideální pro použití v mikrovlnné troubě a mrazničce, protože se vlivem teploty nedeformují. Další výhodou těchto pokrmů je, že nepodléhají extrémním teplotám.
 • Vyrobeno z teplotně odolné plastové fólie. Tento materiál se při působení mikrovln neroztaví ani nezničí. V současné době jsou oblíbené zejména plastové fólie a průhledné fólie. Mají malé otvory, kterými během vaření uniká pára, a uvnitř nádoby tak vzniká saunový efekt. Materiál lze použít místo pokličky a po uvaření udržuje teplotu připravovaného pokrmu na místě po delší dobu.
 • Vyrobeno ze silikonu. Jedná se o materiál používaný na formy, které se používají při pečení. Lze je použít k přípravě muffinů, koláčů a buchet.

Všechny tyto věci jsou tepelně odolné a lze je ohřívat v mikrovlnných troubách. Zvláštní pozornost si zaslouží nádoby na polotovary. Na obalu často vidíte, že výrobek je již připraven k vložení do mikrovlnné trouby bez dalšího balení.

Pokud jídlo neobsahuje hodně tuku, vody nebo cukru, můžete k ohřevu použít obalový voskový papír. Tyto zábaly se používají výhradně k vytápění. Papírové nádoby jsou navrchu potaženy vrstvou vosku, která se však při vystavení vysokým teplotám roztaví a dostane se na potraviny.

READ  Jak vložit teleskopické lišty do trouby

Další informace o dalších nádobách vyrobených z jiných mikrovlnných materiálů naleznete v tabulce níže.

Obaly/období Mikrovlnný režim Režim grilování
hliníková fólie Nepoužívejte K dispozici na adrese
Voskový papír K dispozici od Ne
Dřevěné nádobí Pro krátké doby ohřevu Není možné
Kamenné kontejnery Může Může
Obyčejné plastové sáčky Nepoužívejte Nelze
Plastové nádobí a nádoby na vaření Povoleno, ale před vařením musí být vytvořeny otvory Ne
Nádoby na potraviny Plechovka pro rychlý ohřev Nedávejte

Které nádobí není vhodné do mikrovlnné trouby?

Do trouby je také zakázáno vkládat potraviny zabalené do fólie nebo s pokličkou. Pokud se jedná o fólii, musí být ve fólii vždy malé otvory. Pokud pára neuniká, mikrovlnná trouba exploduje.

Skleněné nádoby s vadami, jako jsou třísky, praskliny nebo porézní povrch, se nedoporučují. Aby se zabránilo rozbití a rozbití skla, musí být stěny silné.

Faquér a kamenina by také neměly mít trhliny nebo praskliny. Nezapomínejte, že nádobí se silnými stěnami nemůže správně přenášet mikrovlny.

Skleněné nádoby do mikrovlnných trub.936 produktů

Od 3,370 ₽ 5 hodnocení Agness 950-021, 2 ₽ Akvarijní nádobí.1 Koupit

Značka Agness v mezinárodní spolupráci s evropskými výrobci představuje sérii „Vintage.Modely této řady v sobě spojují řadu výhod: jasný stylový design, technologie a praktičnost při používání.Navrženo italskou výrobou v Itálii.

Od 637 ₽ 27 recenzí Skleněná pánev Appetite Koupit

Skleněný hrnec s poklicí je vyroben z ekologického žáruvzdorného skla a má poklici, kterou lze použít i jako samostatnou nádobu. Sklo. Nejbezpečnější materiál pro vaše zdraví. Skleněné nádobí nereaguje s potravinami.

Od 7 613 ₽ BergHOFF kastrol Gem 7,3 l Koupit

Materiál: hliník, indukční deska, nepřilnavý povrch, průměr horní desky 28 cm, pro použití v troubě, včetně víka

Od 2 458 ₽ 31 hodnocení Webberův hrnec BE-128, 10 l, nerezová ocel Koupit

Nerezová pánev je vyrobena z vysoce kvalitní nerezové oceli. Skleněné víko s výstupem páry. Tepelně úsporná základna: třívrstvá zapouzdřená základna se zvýšeným odvodem tepla. Speciálně tvarované pro vyloučení zbytků potravin a mastnoty. Integrovaná měřicí stupnice

skleněná, nádoba, víkem, mikrovlnné, trouby

Od 2 310 ₽ 66 hodnocení VSMPO-ware Gourmet Glass Cookware 220335 3,5 L Koupit

Pánev VSMPO je vyrobena z nerezové oceli nejvyšší kvality. Indukční dno hrnce zajišťuje dobrou kompatibilitu se všemi typy sporáků a také vynikající distribuci tepla. Těsně uzavíratelné víko zabraňuje přetečení.

Od 4 240 ₽ Pánev BergHOFF 4490074

Oválná pečicí forma z řady Studio je nejlepší volbou pro přípravu různých receptů a technik. Vyrobeno z kvalitní keramiky, pevné a odolné. Materiál dobře přenáší teplo a rozvádí ho po celé ploše pro rovnoměrné vaření.

Od 791 ₽ 5 recenzí Skleněný hrnec z tepelně odolného skla, 1.0 l, s víkem. Koupit online

Od 687 ₽ 5 hodnocení Appetite Skleněná pánev 2,0 l Koupit

Od 4 999 ₽ BergHOFF Gem 2,8 l hrnec Koupit

Materiál: hliník, indukční deska, nepřilnavý povrch, průměr 20 cm, pro použití v troubě, včetně víka

Od 1 785 ₽ Sabatier Hrnec na vaření Vyrobeno z žáruvzdorné oceli. Koupit

Zapékací mísa Lion Sabatier International je krásný a multifunkční nástroj pro přípravu různých pokrmů.Tepelně odolné sklo je ideální pro použití v troubě, na pečení, dušení, vaření a skladování v chladničce. Robustní.

Od 13 150 ₽ BergHOFF Leo 3,1 l hrnec Koupit

Nádobí Leo. Je všestranným pomocníkem při vaření:Robustní lité hliníkové tělo dokonale rozvádí teplo rovnoměrně po celém povrchu.Vysoce kvalitní vícevrstvý nepřilnavý povlak umožňuje zdravé vaření na miniaturních zařízeních.

Od 890 ₽ Marinex Pánev s poklicí 2,8L (0,9L). Koupit

Od 826 ₽ Pečicí pánev Perfecto Linea 11-200010 Koupit

Materiál: sklo, vlastnosti: možnost mytí v myčce, použití v mikrovlnné troubě, včetně víka, použití v troubě

Od 1,117 ₽ Pečicí pánev Pyrex Classic 112A000N/2017 Koupit

Hrnec Pyrex Classic 3.5L, 112A000N/2017 z průhledného žáruvzdorného skla. Má víko, které lze použít jako talíř. Neporézní povrch eliminuje usazování bakterií, dokonale čistí. Výrobek je ideální pro dušení a následné.

READ  Mikrovlnná trouba jiskří - co je příčinou?

Od 922 ₽ Skleněný hrnec Appetite 2,5 l

od 1 028 ₽ Simax 6026/6036 Pečicí forma Koupit

Vyrobeno z borosilikátového skla odolného vůči teplotě a mrazu. Navržen tak, aby odolával teplotám od.40-300 °C. Nádobí ze skla je zcela bezpečné pro vaše zdraví: Skleněné pánve Simax jsou vyrobeny z recyklovaného skla, které neobsahuje žádné.

Velikost a tvar

Nejen díky použitému materiálu je toto nádobí vhodné pro použití v mikrovlnné troubě. Důležitými faktory jsou velikost a kapacita spotřebiče.

Odborníci doporučují vybírat mísy a talíře s malými okraji, ale je třeba vzít v úvahu, že potraviny, zejména pečivo, se při zahřívání zvětšují.

Do mikrovlnné trouby nevkládejte příliš velké nádobí, které by překáželo vnitřnímu otočnému talíři nebo bránilo správnému zavření dvířek.

V malých nádobách se teplo přenáší a jídlo se rychleji ohřívá. Ohřev nádobí v mikrovlnné troubě trvá déle.

Při ohřívání tekutin a nápojů v nádobách, které jsou směrem nahoru užší, trvá jejich ohřev mnohem déle. Proto byste si měli kupovat široké šálky a sklenice s plochými, nikoli šikmými stěnami.

Na ohřátí jídla v hranaté misce nebo krabici budete muset čekat déle než v kulaté nebo oválné misce. Teplo se v nich šíří rovnoměrněji.

Nádobí pro mikrovlnné trouby

Nebyly nalezeny žádné produkty s touto možností filtrování.

Mikrovlnné trouby výrazně usnadnily vaření a rozmrazování pokrmů. Nicméně, jak jistě víte, ne všechny hrnce a pánve lze vložit do mikrovlnné trouby. Kovový plech nebo dokonce malá čajová lžička může způsobit malý výbuch a poškodit troubu. Nádobí do mikrovlnné trouby můžete zakoupit v internetovém obchodě Tekhnopark a vybrat si z široké nabídky značek. Nádobí do mikrovlnné trouby je vyrobeno ze speciálního žáruvzdorného skla, které při ohřevu nevylučuje žádné škodlivé látky a pomáhá rovnoměrněji ohřívat jídlo. Cena tohoto druhu výrobku závisí především na množství nádobí, které je součástí sady.

Skleněné nádobí pro mikrovlnné trouby.370 produktů

Hrnec je vyroben s použitím pokročilé výrobní technologie a prvotřídních materiálů. Nádobí je plně v souladu se všemi globálními bezpečnostními a ekologickými normami. Tepelně odolné sklo lze používat v troubě nebo mikrovlnné troubě.

Od 620 ₽ 76 hodnocení Miska Pyrex Classic 181B000 Koupit

Výrobou borosilikátového skla si značka Pyrex od roku 1922 získala pověst francouzského výrobce. V říjnu 2017.Značka má na svém borosilikátovém skle označení „made in France“.Od svého vzniku v roce 1915 si mísy Pyrex Classic získaly své jméno. Značka Pyrex.

Od 749 ₽ 1 recenze Borcam 59534 Grilovací pánev 1,72 litru. Koupit od

Materiál: sklo, vlastnosti: použití v mikrovlnné troubě, kapacita: 1.72 l, průměr: 26 cm, výška: 4.50 cm, množství: 1 ks

Od 1 204 ₽ Pánev z žáruvzdorného skla s víkem, pro mi. Koupit od

Hrnec je vyroben z průsvitného žáruvzdorného skla. S víkem, které lze použít jako talíř. Neporézní povrch zabraňuje usazování bakterií a snadno se čistí. Ideální pro dušení a pečení, přípravu ragú a pilafů.

Od 1,178 ₽ 7 hodnocení Appetite Obdélníková forma 34x20x11cm 2,8L Koupit

Hrnec je vyroben ze špičkových materiálů a pokročilých výrobních technologií. Plně vyhovuje všem globálním bezpečnostním a ekologickým normám. Odolné skleněné nádobí lze používat v troubách nebo mikrovlnných troubách.

Od 1,499 ₽ 15 hodnocení Skleněná mísa Pyrex 240P002 (40x27x7cm) Koupit

Obdélníková forma PYREX s víkem je vyrobena z borosilikátového skla, které je odolné vůči rychlým změnám teploty. Plastové víko chrání před zatuchlým vařením a ztrátou chuti. Vhodné pro použití v troubě (bez víka), v mikrovlnné troubě a v mikrovlnné troubě.

Od 2 080 ₽ Pečicí forma Pyrex 412U000

Borosilikátové sklo: vysoká tepelná odolnost. Ideální pro pečení v troubě nebo skladování v chladničce. Velké rukojeti: snadné použití i v rukavicích. Vhodné pro použití v troubě do 300 °C. Také v mikrovlnné troubě.

Od 1 539 ₽ Pasabahce Borcam Sets, 2 pack. Koupit od

Od 767 ₽ Pečicí pánev Pyrex Classic 1,4 l Koupit

Nádobí Pyrex je vyrobeno z tvrzeného borosilikátového skla, které je nejen bezpečným a hygienickým materiálem, který neabsorbuje pachy a mastnotu, ale také odolává náhlým změnám teploty až do 220 °C. Hrnec z materiálu Pyrex lze bez obav vložit do předehřáté trouby.

READ  Mohu na mikrovlnnou troubu postavit chlebník?

Od 1,318 ₽ Apetit obdélníková forma 34 x 20 x 9 cm 1,8 l Koupit

Od 930 ₽ Eley container ELV5802R Koupit

Skleněná nádoba Eley ze žáruvzdorného borosilikátového skla pro použití v mikrovlnné troubě a troubě, skleněná forma odolává teplu až do 400 °C. Vhodné pro skladování v chladu a mrazáku, vhodné do myčky nádobí.

Od 590 ₽ Pečicí plech Pyrex 247

Materiál: sklo, objem: 2 l, délka: 32 cm, šířka: 20 cm, výška: 5 cm, vlastnosti: vhodné do myčky nádobí, vhodné do mikrovlnné trouby

Od 282 ₽ Apetit PL7 mikrovlnná forma Koupit

Materiál: sklo, objem: 0.70 litrů, délka: 23 cm, šířka: 15 cm, výška: 4 cm, vlastnosti: vhodné do myčky nádobí, vhodné do mikrovlnné trouby

2litrová zapékací mísa s víkem je vyrobena ze žáruvzdorného skla. Sklo odolává teplotám od.40 °C až 300 °C a ideální pro pečení nebo zmrazování. Potraviny připravené v tomto pokrmu si zachovávají maximum vitamínů a minerálů.

Od 850 ₽ Kulatá pánev Classic 3.5 L Koupit

Od 1 383 ₽ 2dílná sada nádobí do mikrovlnné trouby: 32cm 2,6L, 26s. Koupit

Materiál: sklo, vlastnosti: vhodné do myčky nádobí, vhodné do mikrovlnné trouby, vyjímatelné, vhodné do trouby, počet kusů: 2 ks

Od 950 ₽ Zapékací mísa Pyrex Black Diamond AS40RRB/E0. Koupit

Tipy pro údržbu

V mikrovlnných troubách, zejména při častém používání, se hromadí nejrůznější nečistoty. Čištění zanedbaného spotřebiče může být nepříjemné. Nesprávná manipulace při čištění může způsobit poškození trouby a potravin. Intervaly údržby doporučené výrobcem pro každodenní použití. Dvakrát týdně.

Během mytí nedovolte, aby se do nádobí dostala voda. K čištění zásobníku a povrchů se doporučuje několik čisticích prostředků.

 • Stejné množství octa rozpusťte ve 100 ml vody. Doporučuje se vložit nádobu s roztokem do mikrovlnné trouby a zapnout přístroj asi na 3 minuty. Co nejvíce zahřívejte. Po uplynutí doby můžete otevřít dvířka a zkontrolovat, zda mastné skvrny nezměkly. V případě potřeby lze spustit další tříminutový cyklus.
 • Můžete smíchat 100 ml vody se lžící jedlé sody. Tento roztok ohřívejte v mikrovlnné troubě po dobu 10 minut. Po uplynutí této doby stačí vnitřek otřít měkkým hadříkem. Díky roztoku jedlé sody bude mikrovlnná trouba zářit jako nová.

Jiný recept vyžaduje použití mýdla na praní prádla. Nastrouhejte mýdlo s vodou a nechte ho ztuhnout do pěnivé konzistence. Směs lze nanést na vnitřní i vnější stranu trouby a nechat ji asi půl hodiny působit. Po uplynutí této doby lze roztok odstranit měkkým hadříkem.

K důkladnému vydrhnutí trouby lze použít citronovou šťávu z poloviny plodu. Druhou polovinu můžete vložit dovnitř a ohřívat v mikrovlnné troubě asi pět minut. Mikrovlnnou troubu stačí otřít houbičkou.

Grilovací rošt lze čistit směsí kávové sedliny a kuchyňské soli. Poměry mohou být stejné; roztok, který zůstane na povrchu, se jednoduše setře hadříkem.

Doporučujeme to udělat ihned po vaření, protože se zaschlým tukem je velmi obtížné si poradit. Zejména pokud není včas vyčištěn grilovací rošt nebo rožeň.

Pachy po rozmrazování nebo vaření obzvláště aromatických pokrmů se odstraňují velmi obtížně. K čištění je třeba směs citronové kůry a zubní pasty. Poměry musí být přibližně stejné a získaný roztok se aplikuje na vše uvnitř mikrovlnné trouby. Nechte ji chvíli působit a pak ji otřete vlhkým hadříkem. Citron a vanilka pomáhají odstraňovat pachy uvnitř mikrovlnné trouby. Přísady se smíchají s vodou a vzniklý roztok se pět minut zahřívá.

Jak vybrat talíř do mikrovlnné trouby se dozvíte v následujícím videu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS