Smalt na radiátory bez zápachu

Jakou barvou natřít staré radiátory bez zápachu??

Pokud starý nátěr zůstal neporušený, není nerovný a nebyl nanesen ve více než třech vrstvách, stačí celý povrch přejet jemným brusným papírem. Tím se zlepší přilnavost nového nátěru k povrchu. Poté povrch odmastěte benzínem nebo acetonem. Vše se ještě jednou dobře vyčistí a zahájí se proces lakování.

Pokud je vrstva barvy dostatečně stará a začala se odírat, je třeba chladič nejprve vyčistit. Je třeba odstranit všechny jeho vrstvy, dokud nezůstane pouze kov. Můžete to udělat pomocí smirkového hadříku, vrtačky se speciální tryskou nebo speciálního odstraňovače lešticí barvy.

Po odstranění všech starých nátěrů je třeba odstranit zbytek nátěru. Pro tuto aplikaci je vhodná vrtačka se šňůrovým kartáčem. Poté se povrchy pečlivě odmastí a natřou základní směsí. Nejlepší základní nátěr pro topné systémy je GF-021. Pro nejlepší ochranu je nejlepší používat směsi určené pro automobily. Obecně však můžete použít jakoukoli barvu na kov, která má antikorozní vlastnosti. Po úplném zaschnutí základního nátěru přejděte k barvení radiátoru.

smalt, radiátory, zápachu

Prášková barviva

Ocelové, bimetalové a hliníkové baterie lze ve výrobním prostředí natírat těmito barvami. Pro domácí malování se používá velmi zřídka, protože je k němu zapotřebí speciální nářadí. Stříkací pistole. Ačkoli některé služby takové vybavení pronajímají.

Odstraněná část má záporný náboj a prášková barva má kladný náboj. Vyžaduje dieselový generátor, který při napětí 25-30 kV dodává proud o velikosti zlomku ampéru.

Rozdíl potenciálů umožňuje rovnoměrné rozprostření prášku po celém natíraném povrchu. Dalším krokem je polymerizace barviva, aby bylo tuhé. Vyrábí se zahřátím produktu na určitou teplotu. Rozsah je od 170-200 ℃ do 350 ℃.

Spodní teplotní práh lze vytvořit pomocí horkovzdušné pistole, ale k dosažení vysoké teploty a postupnému zahřívání výrobku bude zapotřebí pec. Případně můžete použít barvu, která vytvrzuje pod UV světlem. Pak stačí v uzavřené místnosti rozsvítit speciální lampu na předem nastavenou dobu.

Ať je to jakkoli, tato technika není doma proveditelná. Radiátor si můžete nechat natřít v autorizovaném servisu.

Jaká je nejlepší barva na radiátory: hodnocení TOP 15 oblíbených přípravků

Povlak kovových radiátorů se časem stává méně atraktivním, vrstva nátěru se na některých místech odlupuje a loupe. Pokud baterie fungují „perfektně“ a jejich výměna nepřipadá v úvahu, nezbývá než je obnovit. Je třeba zcela odstranit starou vrstvu nátěru a poté zvolit správnou barvu. Existují různé typy nátěrů na otopná tělesa. Který je nejlepší. Řekněte nám to ještě dnes.

Hlavním kritériem, které se bere v úvahu při výběru složení pro malování radiátorů. Tepelná odolnost barvy. Informace o technických vlastnostech jsou uvedeny na obalu. Pokud je napsáno, že doporučená teplota použití je nižší než 80 stupňů, složení pro nátěr radiátorů není vhodné. Pokud natíráte tímto typem nátěru, způsobuje to, že nátěr při zahřátí žloutne a loupe se. Důvodem jsou polymerní složky nebo křída obsažené v běžných interiérových barvách, které nejsou určeny pro velmi vysoké teploty. Ve „správné“ barvě jsou pojivo a pigmenty tepelně odolné.

Hlavní vlastnosti nátěrů na radiátory:

 • Tepelná odolnost;
 • Odolnost proti oděru;
 • Odolnost proti vlhkosti;
 • Při zahřívání není cítit;
 • Vysoká tepelná vodivost;
 • Rychlé schnutí.

Nátěr radiátorů se provádí ve dvou fázích;. Bez zápachu při zahřátí;. Odolný vůči vysokým teplotám;. Odolný vůči vysokým teplotám. Proto je důležité, aby barva rychle schla. Připravte se však na to, že čím rychleji směs zasychá, tím je její zápach výraznější a štiplavější.

READ  Jak pečovat o pokožku po depilaci voskem

Pozornost je třeba věnovat struktuře, kterou povrch získá po natření. Může být matný nebo lesklý. Všimněte si, že lesklé barvy velmi dobře zvýrazňují nedokonalosti lakovaného povrchu. Pokud má litinový radiátor drsný, vroubkovaný povrch, je nejlepší zvolit matnou barvu. Litina na radiátorech má často vady, které lesklý povrch jen zvýrazní.

Pro správnou volbu je lepší pořídit si barvu, na které je uvedeno, že je určena k natírání topných těles. Tyto přípravky jsou také označeny jako rychleschnoucí po aplikaci

Chladič Festek

Jedná se o jednosložkovou barvu na radiátory bez zápachu, která zaručuje vysokou odolnost povrchu proti nepříznivým účinkům vody. Po natření získají radiátory pěknou matnou bílou barvu.

 • Bez zápachu;
 • Vysoká odolnost proti vlhkosti a suchému oděru;
 • Žádné žloutnutí;
 • Vydrží teplo až 95 stupňů;
 • Rychlé sušení.

Jedinou nevýhodou je náchylnost k vyššímu provoznímu zatížení.

Lesklý nebo matný

Při výběru barvy na radiátory si musíte vybrat, zda chcete matný nebo lesklý povrch. Měli byste vybírat podle typu povrchu. Lesklý lak zvýrazňuje nerovnosti povrchu. Litinové radiátory jsou obvykle lakované a jejich povrch není zdaleka dokonalý. Nátěr lesklou směsí pouze zvýrazní její nedokonalosti.

Matné přípravky jsou v tomto ohledu lepší. Opticky skryjí mnoho nerovností. Není to tedy špatná volba. Má to však jednu nevýhodu: matná bílá barva rychle získává šedavý nádech. Vzniká proto, že v pórech uvízne prach a nečistoty, které jsou u matného laku široké. Tato špína se nesmyje. Řešením je nový nátěr nebo nátěr v jiné než bílé barvě. Chytrá volba je sladit barvu barvy s barvou stěn. Z hlediska designu je to lepší řešení než bílé radiátory.

Pokud je na litinovém radiátoru vzor, lesklá povrchová úprava ho zvýrazní a podtrhne

Další možností je natřít nerovnosti na chladiči barvou. Provádí se pomocí plniče kovů. Můžete použít plnič automobilů. Nejprve se odstraní starý nátěr, rez a další nečistoty, poté se povrch odmastí a všechny nerovnosti se zatmelí tmelem. Po zaschnutí přebruste povrch brusným papírem střední až jemné zrnitosti. Poté se opráší, opatří základním nátěrem a natře. V tomto případě můžete bez obav použít lesklé emaily na radiátory. Pokud je povrch pečlivě vyrovnán, budete s výsledkem spokojeni.

Bezzápachová barva na radiátory: speciální vlastnosti

Radiátory se používají v bytových domech k vytápění prostor. Kromě své primární funkce jsou nedílnou součástí interiéru. Pro zachování původního estetického vzhledu je třeba je občas natřít. Měli byste si koupit speciální barvu na radiátory bez zápachu. Je odolný vůči vysokým teplotám, nepraská a neloupe se.

Stříkací hmoty na chladiče se od ostatních typů nátěrů výrazně liší. V této souvislosti výrobci doporučují, abyste si před zakoupením výrobku přečetli návod a další informace o jeho použití.

Baterie jsou během používání vystaveny vysokým teplotám, proto musí barvy splňovat určité požadavky. Při nákupu výrobku je důležité věnovat pozornost následujícím skutečnostem

 • 1. O bezpečnosti výrobků. Složení nesmí uvolňovat žádné jedovaté nebo toxické látky. Na plechovce musí být uveden soulad s obecně uznávanými normami a standardy. Zboží vyrobené v Evropě musí splňovat evropské požadavky na kvalitu, zatímco zboží vyrobené v Rusku musí splňovat požadavky GOST. Pokud jsou na štítku místo údajů o normách uvedeny technické podmínky, měly by být takové výrobky okamžitě odmítnuty.
 • 2. Odolnost vůči vysokým teplotám. Tyto sloučeniny musí odolávat teplotám 80 stupňů nebo vyšším. V opačném případě bude povrch po natření vypadat nevzhledně: žloutnutí, praskání nebo odlupování nedávno natřeného povrchu.
 • 3. Rychlost sušení. Rychleschnoucí přípravky výrazně zkracují pracovní dobu: všechny nátěrové hmoty se obvykle nanáší ve dvou vrstvách.
 • 4. Odolnost vůči vlhkému prostředí. Tuto kvalitu je třeba zohlednit u materiálů používaných na kovových površích. Smalt na chladiče bez zápachu si musí po mokrém čištění zachovat své původní vlastnosti a chránit chladič před korozí.
 • 5. Na štiplavý zápach. Pokud plechovka přípravku při aplikaci vydává nepříjemný zápach, měla by se používat pouze v dobře větraných místnostech.
 • 6. O tepelné vodivosti. Tato kvalita musí být na vysoké úrovni, aby bylo možné místnost správně vytápět.
READ  Jak vybrat radiátory pro váš domov

Všechny tyto vlastnosti je třeba vzít v úvahu před pořízením materiálu. Ovlivňují kvalitu provozu a chrání zdraví osob žijících nebo pracujících v místnostech s radiátory.

Výrobci vyrábějí barvy na radiátory bez zápachu na různých bázích. Každá z nich má své výhody a nevýhody. Při provádění prací je třeba na ně brát ohled, aby se předešlo nepředvídaným okamžikům.

Podle základní látky a dalších složek se barvy dělí na rychleschnoucí, žáruvzdorné, alkydové, olejové a vodou ředitelné disperzní nebo práškové.

Přípravky na bázi organických olejů se používají již mnoho let. Vyznačují se řadou pozitivních vlastností, mimo jiné vysokou krycí schopností. Tento faktor zajišťuje, že po aplikaci zůstane na povrchu výrobku tvrdá a pevná vrstva. Výborně odolává vysokým teplotám a chrání chladič před mechanickými vlivy.

V současné době se v tomto odvětví vyrábí mnoho alternativ. Olejové barvy se téměř nepoužívají kvůli některým vadám, které jsou těmto výrobkům vlastní:

 • 1. Charakteristický zápach. Takové přípravky nepříjemně zapáchají nejen během dokončovací fáze, ale i po ní. Smalt může při vysoké teplotě radiátoru vydávat nepříjemný zápach.
 • 2. Vysoká hustota. Příliš hustý nátěr, který výrazně snižuje tepelný výkon chladiče.
 • 3. Obtížné použití. Tuto směs je obtížné aplikovat rovnoměrně. Pokud je vrstva příliš silná, může smalt během používání praskat a odlupovat se.
 • 4. Náchylnost na korozi. Olejový základ nechrání kov před vlhkostí. Po nějaké době po natření lze pozorovat skvrny od rzi.
 • 5. Dlouhá doba sušení. Tento typ suroviny potřebuje dlouhou dobu k úplnému vyschnutí. Struktura směsi zřídkakdy umožňuje její aplikaci bez pronikání vody.

Vzhledem ke všem těmto nedokonalostem je obtížné označit tento výrobek za vhodný k natírání radiátorů. Hlavní výhodou tohoto produktu je jeho nízká cena.

Základem alkydového smaltu je disperze pigmentů a speciálních přísad s glyftalovým nebo pentaftalovým lakem. Díky své spolehlivosti a schopnosti dodat výrobku estetický vzhled jsou žádané.

smalt, radiátory, zápachu

Jak natírat radiátory a topné trubky

Výpočet spotřeby barvy

Nejprve je třeba vypočítat přibližnou plochu chladiče. Na jednom úseku staré litiny je to asi 0.25 čtverečních stop. М. Celková plocha radiátoru se rovná počtu sekcí vynásobenému tímto číslem. S bimetalovými radiátory je to poněkud složitější. Většina vnější strany průřezu je obdélníková, ale horní část má složitou žebrovanou plochu.

Zjistěte plochu topné plochy jednotlivých sekcí z nákupních dokladů nebo ji vyhledejte na internetu.

Dále je třeba zjistit, kolik barvy spotřebujete na jednotku plochy (to závisí na konkrétním složení barvy). Vynásobte tuto hodnotu vypočtenou plochou topného tělesa a poté počtem krycích vrstev.

To umožňuje hrubý odhad spotřeby nanášeného nátěru. Alespoň v jedné pětině případů je lepší koupit ji skladem.

Nástroje

 • Kartáč s kovovou základnou.
 • Kartáče. Obyčejný a radiátorový kartáč.
 • Brusný kotouč s hrubou zrnitostí.
 • Malý kartáček na čištění.
 • Ostré kovové hladítko.
 • Základní nátěr kovu.
 • Barva.
 • Odmašťovací prostředek.

Je přirozené, že je nejlepší natřít radiátory během celé renovace bytu.

Příprava nátěru

 • Čištění chladiče od nahromaděných nečistot a úlomků. To lze provést vysavačem, kartáčem nebo vlhkým hadříkem se saponátem.
 • Odstranění barvy a rzi z chladiče. To lze provést mechanicky nebo chemicky.

I nejstarší a nejsušší nátěr je ve většině případů pevně spojen s podkladem.

Prvním krokem je zdlouhavé seškrabávání starého nátěru kovovým kartáčem. Můžete použít úhlovou brusku se speciální brusnou hlavou nebo škrabku.

Chemická metoda spočívá v použití speciálních sprejů, gelů nebo past. Naneste ji na radiátor, počkejte tak dlouho, jak je uvedeno na štítku složení, a očistěte barvu špachtlí.

 • Vyčistěte chladič od prasklin, škrábanců a dalších drobných vad. Použijte smirkový hadřík nebo drátěný kartáč.
 • Odmaštění povrchu.
 • Základní náplň. Vyberte si produkt, který se hodí k vašemu laku a kovu radiátoru.
READ  Jak správně vložit nádobí do myčky nádobí

Po přípravné fázi se očištěný povrch natře základním antikorozním nátěrem.

smalt, radiátory, zápachu

Provádění vlastního nátěru otopných těles

Aby byl nátěr kvalitní, nestačí koupit kvalitní barvu v požadovaném množství. Je třeba správně připravit povrch radiátoru a správně jej nanést.

Důležitou otázkou při provádění lakýrnických prací je posloupnost operací, proto je vhodné určit, jak se proces provádí.

 • Nejprve je třeba odhadnout, kdy je lepší radiátory natírat, protože na této nuanci závisí kvalita a trvanlivost nátěru. Aby barva rovnoměrně ležela na povrchu radiátorů a trubek, nežloutla a neloupala se a také aby se na ní netvořily skvrny, doporučuje se natírat povrch při pokojové teplotě (ideálně v rozmezí 15 až 25 ºC). To znamená, že byste neměli malovat, když topný systém pracuje. Proto je vhodné naplánovat práce před topnou sezónou nebo po ní.
 • V ideálním případě je pro kvalitní nátěr radiátorů složitých tvarů (litinové „harmonikové“ MC) žádoucí je dočasně odstranit ze zdi. Je pochopitelné, že se do toho málokomu chce, ale pak nevyhnutelně zůstanou místa, která zůstanou čištěním a malováním nedotčena.
 • U litinových radiátorů s několika vrstvami starého nátěru se doporučuje jejich řádné vyčištění. Odstraňte silné vícevrstvé povlaky pomocí brusky nebo vrtačky s kovovým kartáčovým nástavcem. Dobrým nástrojem může být také stavební fén. Zahřejte jím starou barvu na místech těžko přístupných štětcem, dokud barva nezačne měknout, a pak ji seškrábněte škrabkou.

Odstraňte staré nátěry pomocí brusky s kovovým kartáčovým nástavcem

Kromě mechanické metody odstraňování starých nátěrů z radiátorů můžete použít i chemickou metodu. Existuje několik typů speciálních čisticích prostředků určených k odlupování a změkčování starých nátěrů na kovových površích. Nejlepší je zvolit roztoky obsahující inhibitory koroze, které zabraňují a zpomalují korozi.

Speciální přípravek na odstraňování nátěrů z kovových povrchů

Pokud se plánuje odstranění všech starých nátěrů z ocelových panelů nebo sekčních baterií, doporučuje se použít pouze odstraňovač nátěrů, protože jsou vyrobeny z poměrně tenkého kovu, který může být neúmyslně poškozen mechanickými nárazy. V některých případech je také možné po provedení jednoduché přípravy starý nátěr natřít.

 • V závislosti na zvolené barvě se doporučuje odmastit chráněné povrchy acetonem nebo benzínem. Například pro alkydové roztoky je lepší použít benzín (nebo lakový benzín) a pro akrylové aceton.
 • Nové nebo zcela očištěné od starého nátěru, radiátory musí být opatřeny základním nátěrem.

Kvalitní lakování vyžaduje povinné předběžné lakování povrchu

V závislosti na typu nátěru, který bude na radiátory nanesen, zvolíte také základní nátěr, který musí být na stejné bázi jako budoucí nátěr. Tím se zajistí vysoká přilnavost mezi povrchem a podkladovým nátěrem. Po nanesení základního nátěru by měl být ošetřený povrch před natíráním velmi dobře vysušen při přirozené pokojové teplotě, bez nuceného větrání horkým nebo studeným vzduchem.

Pokud neplánujete demontáž radiátorů. Před základním nátěrem a barvením se ujistěte, že jsou přilehlé povrchy stěn, okenní parapet a podlaha chráněny.

 • Závěrečnou fází prací je nátěr radiátorů. To lze provést štětcem, úzkým válečkem, airbrush pistolí nebo barvou ve spreji. Při použití stříkací pistole je třeba kompozici zředit přidáním 10 % rozpouštědla nebo vody v závislosti na bázi zvolené kompozice.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS