Správný způsob vkládání silikonových forem do trouby

Silikonová forma na pečení, jak ji používat. Jak správně používat silikonové formy na pečení

Aby vaše silikonové pečicí formy vydržely a spolehlivě fungovaly ve vaší kuchyni, musíte při péči o toto zvláštní kuchyňské náčiní dodržovat několik jednoduchých, ale zásadních pravidel. Návod krok za krokem, jak formy čistit a skladovat, vám poskytne potřebné informace, které se vám budou hodit, až budete potřebovat toto jednoduché a praktické náčiní použít.

Pokud si koupíte novou silikonovou formu, vždy ji opláchněte pod tekoucí vodou s použitím čisticího prostředku: je třeba odstranit veškerý prach, který se na formě mohl nahromadit. Důkladně je osušte, aby nezůstala ani kapka vlhkosti. Celý povrch potřete olejem a nechte jej v něm dostatečně nasáknout.

Po dokončení první fáze není třeba se později zabývat mazáním formy. Plánujete-li péct velký dort, můžete silikonovou formu mírně navlhčit vodou.

JAK VYBRAT SILIKONOVOU FORMU?

Tyto formy jsou vyrobeny z chemicky inertního silikonu, který při zahřívání neuvolňuje žádné škodlivé látky. Proto je mnoho hospodyněk již dlouho rádo používá. Vždy však doporučujeme vybírat pouze kvalitní výrobky, jako jsou italské formy SiliKoMart, protože ve snaze o levnost můžete často narazit na toxické materiály. Nejlepší je používat nádobí z potravinářského nebo lékařského silikonu.

Stačí si k výrobku přivonět, když přijdete do obchodu. Kvalitní plíseň nevydává štiplavé gumové pachy. V opačném případě vám doporučujeme poohlédnout se po jiném výrobci.

Výhody silikonových forem

 • Je velmi univerzální! Přesvědčte se sami: hodí se do každé trouby, mikrovlnné trouby, můžete ho dát i do mrazáku (vydrží teploty od.40 do 240), takže je ideální pro pečení a mražení (například pěnových dortů).
 • Výrobci doporučují tyto formy vymazat pouze jednou. Těsně před prvním použitím. Mnoho hospodyněk tvrdí, že tento krok zcela vynechávají. A pečivo se vždy dokonale povede, protože silikon má skvělé nepřilnavé vlastnosti. V každém případě, pokud se cítíte lépe, můžete plíseň namazat pokaždé. Nezhorší to situaci. Mimochodem, mnoho kuchařů používá k tomuto účelu rostlinný olej místo másla. A jak připravit dortový kroužek si můžete přečíst zde.
 • Nejen koláče a muffiny se dokonale připravují v silikonových nádobách. Můžete bezpečně používat kulaté, čtvercové a obdélníkové formy na maso, zeleninu a ryby.
 • A můžete je skladovat, jak se vám zlíbí. Skládat je, svinovat do trubek, stohovat je v těch nejtěsnějších úložných prostorech. Tyto formy se nedeformují a zachovají si svůj původní vzhled během okamžiku.
READ  Vložte quiche do horké nebo studené trouby

Důležitá pravidla pro používání silikonových forem

 • Před prvním použitím formu důkladně umyjte.
 • Po každém použití opláchněte vodou.
 • Neumývejte ji drhnoucím kartáčem. Poškodilo by to plíseň.
 • Nikdy nedávejte silikonové výrobky do ohně. Hoří.
 • Neuchovávejte v blízkosti ostrých nebo kovových předmětů.
 • Pečení lze snadno vyjmout, stačí formu otočit dnem vzhůru. Větší koláče lze vyjmout silikonovými nebo dřevěnými špachtlemi.

Lze silikonovou misku používat v troubě?

Takovou nádobu lze a je vhodné používat v troubě. Podívejme se blíže na to, jak používat silikonové formy na pečení v troubě.

Některé hospodyňky nádobu namažou olejem, ale jiné ji nechávají suchou. Nalijte těsto do misky a položte ji na plech nebo drátěnou mřížku. Vložte ji do trouby a načasujte. Poté misku vyjměte a na 5 minut ji přikryjte čistou utěrkou. Pak ji nakloníte na stranu a dezert se položí na talíř. Pokud je pečivo přilepené, otočte formu směrem ven a vypáčte koláč dřevěnou špachtlí.

Důležité! Použití na plynových a elektrických varných deskách a v mikrovlnné troubě.

Silikon nebo kov na pečení

Některé hospodyňky dávají při pečení přednost silikonovému nádobí, jiné kovovému. První možnost je vhodná pro pokrmy, u kterých je vyžadováno tekuté těsto. Silikon se používá nejen v troubě, ale také v mikrovlnné troubě. Snadno se čistí a nehrozí, že by se pečivo přilepilo k povrchu.

Kov je ideální pro pečení vrstvených dortů. Těsto lépe vykyne, je nadýchanější a měkčí. Skladování kovových nádob je však velmi náročné na prostor. Nelze je ohýbat ani srolovat.

Další použití silikonové formy

Všestrannost silikonového nádobí prakticky nezná hranic. Lze je použít nejen k přípravě pečiva nebo dezertů, ale také k pečení těsta:

 • Led a led z bylin pro kosmetické účely;
 • Ručně vyráběné mýdlo;
 • Různé nákypy (z tvarohu, zeleniny a masa);
 • Omelety;
 • Kartáčování;
 • A cokoli, co vám život poradí.

Všechny „výrobky“ si zachovávají svůj původní tvar díky snadnému vyjmutí hmoty z měkkého obalu. Chcete-li získat pevné předměty, jako jsou kostky mýdla nebo led, zpravidla stačí prsty stisknout dno krabice.

Jak vybrat správnou zapékací mísu

Při používání silikonových forem je třeba vždy dbát na jejich vlastnosti. Některé z těchto výrobků mohou být zdraví nebezpečné. Nepoctiví výrobci přidávají do složení tyto látky a používají ty suroviny, které nelze použít pro výrobu pokrmů.

Při výběru silikonových forem byste měli vždy věnovat pozornost výrobci a označení. Nápis by se měl objevit na samotném výrobku, nikoli na obalu (často se jedná o nakreslenou vidličku a sklenici). Kvalitní výrobky jsou vždy velmi husté a neprůhledné, takže v oblasti vymačkání by neměly zůstávat bílé pruhy ani by se neměla měnit barva.

READ  Jak vypnout časovač na troubě Ariston

Věnujte pozornost také barvě silikonu. Světlé a barevné výrobky nejsou obvykle příliš vhodné pro tepelné zpracování. Vždy věnujte pozornost vůni. Pokud je cítit guma, jedná se o špatný výrobek.

Do této kategorie patří také silikon s vanilinovou nebo jinou vůní. Výrobci chtějí oklamat spotřebitele a odstranit štiplavý zápach gumy. Vždy věnujte pozornost teplotě, při které můžete vložit formu do trouby.

Jak vybrat formu

Abyste se rozhodli správně, musíte jednoduše zapojit své smysly. Ačkoli to může znít naivně, právě těmto se vyhněte.

Například si k plísním před nákupem přičichněte. Pokud je z něj cítit štiplavý zápach plastu nebo gumy, není to ten správný výrobek. Odmítněte bez lítosti, navzdory atraktivnímu vzhledu a ceně.

V takové míse by měla kůrka sama odpadnout ode dna bez problémů a námahy, stačí ji jen z jedné strany zvednout špachtlí.

Pokud při pokojové teplotě není cítit, ale při zahřátí je cítit, použijte formu na studené dezerty nebo na zmrazení ledu a nevkládejte ji znovu do trouby.

Další jednoduchý test kvality: ohněte formu na polovinu a poté pečlivě zkontrolujte přehyb. Žádný bílý pruh by neměl zůstat.

Velká výhoda: snadno se myje. Stačí ji jen opláchnout.

Silikon získává svou zářivou barvu z barviv. Pokud tedy všechny výše uvedené testy proběhly, ale pochybnosti přetrvávají, dejte přednost neutrální barvě.

Kvalitní výrobce najdete jak za oceánem, tak v zemích bývalého SNS. Zahraničí neznamená pečeť kvality. Před nákupem proto pečlivě zkontrolujte formy. Není vhodné objednávat kuchyňské náčiní za směšné ceny přes internet. Koneckonců, pokud nemůžete držet formulář v rukou a vyhodnotit jej „v zápachu“, ukáže se, že si koupíte prase v pytli.

Abyste mohli formu na muffiny v troubě správně používat a nepřipálili ji, musíte ji postavit na plech nebo jiný tvrdý ohnivzdorný podklad.

správný, způsob, silikonových, forem, trouby

Silikonové formy na dort, jak je používat. Jak používat silikonové formy na muffiny

Jedním z nejchutnějších koláčů je muffinová forma a existuje obrovské množství receptů na muffiny a jejich odrůdy. Nejlepší způsob, jak je vyrobit, je použít silikonové formy na muffiny, které najdete téměř v každém železářství. Prodává se v sadách po 2, 4, 6, 12 a více kusech. Liší se od sebe také barvami. Měly by se vybírat práškové verze, protože obsahují méně barev.

Je velmi důležité, abyste zakoupené silikonové pečicí formy používali správně. Nejprve je pečlivě vybalte a postupně je ukládejte na okenní parapet pod otevřené okno. Tím se zajistí, aby se nepříjemný silikonový zápach, který je vždy spojen s novými plísněmi, odpařil.

READ  Jak správně používat voskové pásky Veet

Poté pomocí měkké mýdlové houby důkladně umyjte silikonové formy na muffiny a formičky na muffiny. Pokud již začaly měnit barvu, rozhodně nejsou vhodné k pečení. Raději je použijte na něco jiného nebo je zlikvidujte úplně.

správný, způsob, silikonových, forem, trouby

Po zaschnutí forem můžete dezert upéct. Obecně platí, že silikonové výrobky není třeba mazat, ale pro první 2 až 3 použití je nejlepší je namazat rostlinným olejem nebo speciálním nepřilnavým sprejem.

Výrobci silikonových forem na pečení

Výběr jakéhokoli výrobku je založen na jeho kvalitativních vlastnostech a ceně. V mnoha ohledech to může vždy určit výrobce. Existuje několik zahraničních společností, které vyrábějí silikonové formy. Kromě Spojených států a Rakouska dodávají tyto výrobky na trh také Česká republika, Španělsko, Čína a další země. Vybírat můžete například z následujících výrobců.

Doba pečení se zkrátí o 18-20 %, takže je třeba dávat pozor na pečení.

 • Marmiton. Značka se vyrábí v Číně. Špičková kvalita a zároveň výhodný poměr ceny a kvality. Mají pěkný tvarovaný design. V moskevských obchodech je můžete koupit za 110 až 700 р.
 • Atlantis. Opět čínská značka. Méně známé, ale stojí za koupi. Formy odolávají teplotám až 240 stupňů. K dispozici v jasných barvách. Vyvolávací cena od 460 p.
 • Společnost Tescoma. Český výrobce. Rozsah od mini až po velké plechovky na pizzu a koláče. Může se zahřát až na 230 stupňů. Cenové rozpětí začíná na 350 p.
 • Oursson. Švýcarská značka. Všichni mu důvěřují. Výrobky této společnosti jsou formy, ve kterých lze péct sušenky, vyrábět čokoládu a další cukrářské výrobky. Počáteční cena je nízká. Výsledky porovnání cen v internetových obchodech: Nejlevnější tvar značky stojí 300 pencí.
 • Dánská společnost Fissman. Známá pro svůj atraktivní sortiment tvarovaných forem na pečení koláčků a nákypů. Prodává se za ceny od 400 p.

Ujistěte se, že jste si přečetli pokyny výrobce, jak formu používat, abyste ji nepoškodili.

Mezi mnoha dalšími společnostmi jsou oblíbené španělská společnost Lekue, italský výrobce Regent a Silikomart.

Lze s ním rychle, snadno a s potěšením připravovat nejrůznější druhy pečiva.

Silikonová forma na dort má mnoho výhod. Šetří čas přípravy, umožňuje potěšit přátele a rodinu krásně připravenými koláči, dorty a dortíky. Nápaditý tvar forem dává hospodyňkám dostatek prostoru pro jejich fantazii.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS