Stříkací tryska na barvu pro vysavač vlastníma rukama

Stříkací pistole s vlastníma rukama

Jedním z nejdůležitějších bodů, pokud jde o to, jak vytvořit postřikovač barev vlastníma rukama, je, že vysavač má zpětný tah. Jinými slovy, jeho motor musí pracovat nejen na nasávání vzduchu, ale také na jeho vyfukování. Ne každý moderní spotřebič však tuto funkci má. Pokud je to možné, vyplatí se použít starý sovětský spotřebič, jako je Chaika, Rocket apod. Д. V dnešní době je však obtížné takové vysavače sehnat a moderní modely jsou zřídkakdy vybaveny funkcí zpětného tahu. Proto se někteří řemeslníci snaží o trik a upravují běžná zařízení. Pokud jste tuto práci dosud neprováděli, je dobré začít s jednoduchým vysavačem, který se nemusíte bát poškodit.

Hlavní je, aby se motor jednotky začal otáčet v opačném směru. Není to obtížné a u většiny modelů stačí přepólovat napájecí svorky, které jsou zodpovědné za provoz statoru a rotoru. Kromě toho musí být vytvořen konstantní tlak. To je možné úpravou funkce oběžného kola. Často se zde vyskytují problémy, které způsobují, že zpětný tah je příliš slabý. Tato situace se řeší změnou konstrukce oběžného kola.

Druhým důležitým bodem je zhotovení vhodné trysky pro kompresor. Nejpohodlnější je použít starou konstrukci, která byla součástí některých sovětských modelů. Ty se však obtížně shánějí, takže je třeba použít jiné možnosti.

Vyrobit si vlastní stříkací ventil je snadné. K tomu lze použít různé materiály. Nejjednodušší je použít obyčejnou kapronovou pokličku. Je v něm vytvořena dvojice otvorů, do kterých se vloží dvě stejné tenké trubičky. Jeden by měl být delší a druhý kratší. Poté se na plechovku s barvou nasadí víko. Ujistěte se, že dlouhá trubice dosahuje až na dno nádoby. Připojte druhou trubku k nástavci vysavače. Může to být malý trychtýř s úzkou hubicí. Její široká část je připojena k hadici, zatímco úzká část vychází přímo na konec druhé trubky, odkud bude barva vycházet.

Vyjde konstrukce, kde motor vysavače vydává zpětný tah, vzduch pod vysokým tlakem vychází úzkým otvorem skrz trubku a okamžitě rozstřikuje barvu. Druhý vývod, který je kratší, je potřebný pro natlakování nádrže a vytlačení barvy na povrch. Co nejjednodušší a velmi pohodlné. Lze jej použít nejen k nástřiku stěn a bělení stropů, ale také k práci s vozidly. S minimální investicí můžete získat praktické a snadno použitelné zařízení.

Postřikovač Hoover: různé trysky a pokyny pro jeho výrobu

Jak funguje vzduchová stříkací pistole

Významnou průkopnickou novinkou v lakýrnictví byl na konci 19. Století vynález první stříkací pistole. Nářadí je poháněno vzduchem, který nabírá barvu a pod vysokým tlakem ji vypuzuje z trysky, čímž ji rozprašuje na nejmenší kapičky. Vzduchová stříkací pistole se od té doby hodně změnila a stala se neuvěřitelně šikovným a produktivním zařízením, ale podstata její práce zůstala stejná. Pro lepší pochopení vzduchového postřikovače uvádíme stručný popis jeho konstrukce. Bude užitečné, pokud hodláte postřikovač připojit k vysavači pro použití v domácnosti.

Protože stříkací pistole pracuje na stlačený vzduch, potřebuje stálý zdroj této hnací síly. Jako dmychadlo slouží speciální kompresor poháněný elektřinou nebo benzínem. Vzduchová dmychadla pracují společně s poměrně velkými kompresory s 25 až 50litrovými vzduchovými nádržemi, které jsou považovány za polostacionární, přestože jsou vybaveny kolečky pro přepravu. Existují také elektrické jednotky, které pracují se stejným vzduchem, ale s menším dmychadlem bez přijímače a nosí se na rameni. Pokud kombinujete vysavač se stříkací pistolí, zvažte druhou variantu, kde je tlak vzduchu nižší než u skutečné pneumatické pistole.

Jakmile určíte přesnou variantu zařízení, přejdeme ke konstrukci samotné zbraně. Pokud rozebereme tovární modely elektrických postřikovačů, skládají se z těla se spouští, jehly, trysky (trysky, trysky), stříkací hlavy a spodní nádrže. Obvykle se vyrábí z plastu. Stisknutím spouště se posune jehla, jejíž kuželovitý hrot uzavře výstup barvy z trysky. Nádrž má 2 trubky: krátkou trubku pro přívod vzduchu a dlouhou trubku, která nasává směs. Po vstupu do tělesa nástroje se část proudu vzduchu dostane do zásobníku, čímž se zvýší tlak v něm a kapalina je vytlačena trubicí nahoru. Pokud není spoušť stisknuta a výfukový otvor je uzavřen, tlak v nádrži se začne zvyšovat, dokud nedosáhne mezní hodnoty a bezpečnostní ventil se neodsune. Pokud takový ventil není k dispozici, může dojít k rychlému a zbytečnému snížení tlaku v jednotce.

Kapalina, která vystoupila, je zachycena zbývajícím proudem vzduchu (který se nedostal do nádrže) a vytlačena z trysky. Část vzduchu také vstupuje do kanálků vzduchového uzávěru a později je vyvržena do trysky, čímž se vyvržená kapalina rozbije na ještě jemnější kapičky a hořák získá podlouhlý tvar. Takto fungují moderní stříkací pistole. Jejich výroba v domácích podmínkách je obtížná, a proto se nakupují jako náhradní díly. Bez dmychadla, nebo postavit jednodušší verzi, kterou popisujeme níže.

Odrůdy stříkacích pistolí pro vysavače

Stříkací trysky Hoover, sériově vyráběné v sovětských dobách. Některé se vyráběly a prodávaly jako samostatné nářadí, jiné se dodávaly s některými modely vysavačů. Postupem času se tyto nástroje přestaly vyrábět a byly stále méně dostupné. Stejný sovětský rozprašovač barvy na vysavač dnes najdete jen na bleších trzích, blešácích nebo na vývěsních štítech. Šance na úspěch není velká, ale naštěstí mají tato zařízení několik moderních protějšků.

Při plánování provozu stříkacích zařízení na barvy z vysavače je prvním cílem ušetřit peníze provozem starého čisticího zařízení, které bylo nahrazeno novějším modelem. Pokud již máme kvalitní dmychadlo, stačí ho pouze vybavit tryskou. Takovou dmychací jednotku lze snadno nalézt jako náhradní díl. Součást elektrického dmychadla s dálkovým kompresorem. Tyto prvky neprodávají všechny firmy, ale domácí výrobce „Zubr“ a německá firma „WAGNER“ dodávají rozprašovače odděleně od dmychadla.

stříkací, tryska, barvu, vysavač

Jaký vysavač použít

Nejdůležitější vlastností ventilátoru je jeho výkon, který nepřímo ovlivňuje průtok vzduchu. Pokud je sací výkon nízký, je vyfukování dostatečné. Pokud vysavač není vybaven speciálním odvzdušňovacím otvorem, lze jej zajistit utěsněním všech škvír a ponecháním pouze jednoho otvoru pro připojení hadice.

READ  Chladnička Samsung s mrazicím boxem dole

Existují modely s ventilačním otvorem, ke kterému lze připojit hadici. Pokud jde o úspory rozpočtu, mnoho lidí používá staré sovětské vysavače Pioneer, Chaika, Typhoon, Ural, Rocket a podobné, které mají zásuvku. V moderních modelech je tato funkce vzácná, ale můžete najít takové zařízení (Samsung SC4140). Většinu stavebních vysavačů lze vyfouknout a proud vzduchu je více než dostatečný k naplnění potřeby vzduchu pro malířskou pistoli.

Rozprašovač barvy z vysavače vlastníma rukama

Protože jsou foukací trysky poněkud exotické, může být obtížné je sehnat (zejména v malých městech). Chcete-li najít hotový postřikovač pro vysavač, musíte hledat na internetu a obejít všechny známé prodejny, i když se jedná o moderní model. Najít stroje sovětské výroby je jako výhra v loterii. Chcete-li si ušetřit spoustu času a námahy, můžete si postavit vlastní stříkací zařízení. Níže uvedené zařízení má jednoduchou konstrukci sestávající ze snadno dostupných dílů.

Jak stříkací pistole funguje

Tento vynález sám o sobě není nový. První prototypy tohoto zařízení pocházejí z 19. Století. Provoz stříkací pistole je založen na tom, že směs barvy se nanáší na natíraný povrch společně se stlačeným vzduchem, který pod tlakem stoupá z trysky.

K tlakové láhvi je obvykle připojen kompresor pro stlačování vzduchu. Je vybaven automatickým vypínacím systémem, který zajišťuje snížení tlaku vzduchu v lahvi na určitou úroveň. Pro bezpečnost při používání je systém vybaven nouzovým přetlakovým ventilem.

Vzduch je přiváděn ze vzduchojemu přes redukční ventil do stříkací pistole, která je obvykle vybavena regulátory vzduchu a směsi a v závislosti na modelu také regulátorem šířky postřiku.

Nejjednodušší verze z aerosolového rozprašovače

Nejjednodušší stříkací pistoli si můžete vyrobit doma během několika minut z aerosolové nádobky, plastové láhve a autonabíječky (s maticí). Výroba stříkací pistole probíhá následovně.

  Vyvrtejte do hrdla plastové láhve otvor odpovídající průměru dudlíku.

Užitečný nástroj pro malování aneb jak vyrobit stříkací pistoli z vysavače

Opravy, zejména malířské práce, chcete vždy urychlit. Při opravách bytů vám pomůže záchranný postřikovač pro vysavač, který výrazně snižuje náklady na pracovní sílu a přispívá také k rovnoměrnějšímu lakování. Toto zařízení si samozřejmě můžete koupit v každém stavebním obchodě. Proč ale platit velké peníze, když si můžete pořídit podomácku vyrobený postřikovač z vysavače??

Modely stříkacích pistolí a tipy pro výběr správné stříkací pistole

Na trhu je dnes široká škála stříkacích pistolí. Pro správný výběr se vyplatí seznámit se se základními typy tohoto zařízení:

 • Stříkací pistole na barvy (např. Model Intertool PT-0303). Princip činnosti zařízení je založen na horním umístění nádrže. Kapalina proudí do hlavy stříkací pistole pod vlastním tlakem a poté je vystřikována proudem vzduchových hmot (přívod vzduchu zajišťuje přídavné zařízení). Vysavač nebo kompresor lze použít jako externí zařízení. Uvažovaný model postřikovače má nádrž o objemu 200 milimetrů s průměrem trysek 0,5 milimetru a vstupním tlakem až 5 barů s průtokem vzduchu 130 litrů za minutu.

Parametry se mohou lišit v závislosti na modelu stříkací pistole a výrobci.

 • Postřikovač Rythm KE-960 je dodáván s vysavačem. Cena tohoto zařízení je o něco vyšší než u stříkací pistole, ale stříkací pistoli můžete použít nejen k čištění, ale také k nafukování matrací. Tento postřikovač pro vysavač má následující technické parametry: příkon 950 W, objem nádrže 800 mililitrů o průměru 2,5 milimetru, parametr vstupního tlaku 3-4 bary s průtokem vzduchu 180 mililitrů za minutu. Jedná se tedy o nízkotlakou stříkací pistoli se středním výkonem a vysokou cenou.

Charakteristickým rysem tohoto zařízení je ruční nastavení trysky v závislosti na rovině (tryska může být buď ve formě trychtýře, nebo ve formě horizontálního či vertikálního ventilátoru).

 • Víčko na plechovce. Tryska se nasadí na malou skleněnou nádobu (ne větší než jeden litr), která je v podstatě zásobníkem na tekutinu. Náklady na takové zařízení jsou výrazně nižší než u jiných stříkacích pistolí, a proto se aktivně používá v domácnostech pro vápenné roztoky a vodou ředitelné barvy.

Mezi nevýhody tohoto zařízení patří nutnost použití adaptéru, protože vstup je určen pro hadici o průměru 30 milimetrů a moderní modely hadic tomuto parametru často neodpovídají.

Výroba postřikovače vlastníma rukama

Vyrobit si vlastní postřikovač na malování je velmi snadné. Potřebujete jen starý vysavač a jakýkoli materiál, který najdete doma. Nejdůležitější je pořídit si stříkací pistoli, což je nástroj podobný pistoli, kterým lze stříkat barvu.

Pro připojení vysavače k postřikovači barvy potřebujete zpětný tah (tj. Podtlakový postřikovač). Е. Motor vysavače musí vyfukovat vzduch). Bohužel většina moderních modelů tuto možnost nemá.

V SSSR byl model Rocket 12A oblíbeným vysavačem. Zařízení mělo speciální trysku v podobě víčka spreje, které se nasadilo na skleněnou nádobu. Jedná se o možnost postřikovače, o které jsme hovořili výše. V současné době je obtížné koupit takovou trysku, stejně jako najít v obchodech vysavač s reverzním tahem, ale obě tato zařízení jsou snadno vyrobit vlastní úsilí.

Chcete-li vyrobit elektrický postřikovač, prvním krokem je získat starý nebo nepotřebný vysavač, který není líto rozebrat. Ideální by byl model Rocket 12A, ale hodí se i modernější model.

Změna směru proudění vzduchových mas v hadici tak, aby oběžné kolo vzduch přivádělo, nikoli nasávalo, jak je tomu při běžném provozu. Chcete-li z vysavače vyrobit postřikovač barvy, je třeba obrátit směr otáčení lopatek oběžného kola. Toho dosáhnete jednoduše tak, že obrátíte polaritu napájecích svorek ke statoru a rotoru.

Dále je nutné dosáhnout konstantního tlaku, který je dostatečný k tomu, aby kompresor dočerpal chybějící objem vzduchu pro rozprašování husté kapaliny (změna funkce oběžného kola). Pokud se lopatky pohybují v opačném směru, změní vzduchové hmoty svůj směr se stejně úměrnou silou.

Pokud je poloha lopatek asymetrická, dochází k menšímu zpětnému tahu. Proto je lepší koupit vhodnější oběžné kolo.

Při úpravě motoru je třeba zohlednit dvě důležitá kritéria:

Pokud jsou splněna obě tato kritéria, vyplatí se poohlédnout po stříkacím uzávěru.

Nevím, jestli má někdo podobnou trysku. Kdysi se dodávala s vysavačem. Můžete také využít internetové inzeráty, existují také návody, jak si vyrobit domácí postřikovač.

Nejobtížnějším krokem je výběr správného redukčního ventilu pro postřik. Na hadici nasaďte ventil a na víčku vytvořte přípojku pro přívod kapaliny (a ujistěte se, že je vzduchotěsná). Budete potřebovat potrubí, které bude přenášet vzduchovou hmotu do nádrže, čímž se vyrovná ztracený objem kapaliny (barvy nebo vápna).

READ  Redmondský robotický vysavač se nepřipojí k telefonu

Stříkací pistole pro vysavač: výroba trysky vlastníma rukama

Během opravy budete muset určitě něco natřít. Chcete to udělat rychle a dobře. Nejefektivnější možností je použití lakovací pistole. Není těžké je koupit, ale kvalitní značkové jsou drahé a levné nemají dlouhou životnost. Je jednodušší ušetřit peníze a sestavit si ho sami ze známého domácího spotřebiče. Vysavače.

Jak funguje vzduchová stříkací pistole

První stříkací pistole. Prototyp dnešních stříkacích pistolí. Byly vynalezeny koncem 19. Století. Jednalo se o stříkací pistole, které pracují se vzduchem. Nabírá kapalinu a pod tlakem ji vytlačuje z trysky. Barva se za těchto podmínek rozprašuje do kapiček. Od té doby se stříkací pistole staly sofistikovanějšími a účinnějšími, ale princip činnosti zůstal stejný.

Schéma činnosti postřikovací trysky vysavače

Každý postřikovač potřebuje zdroj vzduchu, aby mohl být stlačen a skutečně plnit svou funkci. Proud vzduchu je vháněn kompresorem, benzínovým nebo elektrickým.

Velká profesionální zařízení pracují díky kompresorům velkých rozměrů a velkým vzduchovým nádržím (25 až 50 litrů). Tyto jednotky jsou polostacionární.

Elektrické postřikovače jsou kompaktnější díky menším rozměrům dmychadla.

Pokud si chcete sami vyrobit stříkací zařízení, je lepší mít na paměti druhou možnost s nižším tlakem.

Moderní plastový postřikovač má tělo se spouštěčem, jehlu, trysku (nazývanou také tryska), stříkací hlavu a nádobu na kapalinu. Po stisknutí spouště pohybujete jehlou tak, aby její špičkový kužel otevřel výstupní otvor barvy v trysce.

Nádrž se dodává se dvěma trubkami: jednou kratší vzduchovou a jednou delší sací trubkou. Po vstupu do jednotky zvyšuje proud vzduchu (jeho část) tlak uvnitř nádrže a tlačí kapalinu dlouhou trubicí nahoru. Pokud nestisknete spoušť, tj. Neuzavřete výstupní otvor, tlak se bude zvyšovat, dokud se nezapne pojistný ventil.

Pokud tomu tak není, zařízení bude netěsné a vy nebudete malovat tak, jak byste měli.

Konstrukce profesionálního vzduchového stříkacího zařízení

Barva je zachycena zbytkem proudu vzduchu a vytlačena z trysky. Kromě toho část proudu, která vstupuje do kanálků rozprašovací hlavy, z nich silou vychází a rozmělňuje látku na drobné částice podobné kapičkám.

Postavit profesionální zařízení v domácím prostředí není reálné. Je však možné sestavit zjednodušenou verzi stříkací pistole.

Typy stříkacích pistolí

Továrně vyráběná zařízení se dělí na různé typy. K dispozici jsou:

 • Zajišťující vysoký i nízký tlak;
 • Automatické a manuální;
 • S nádrží dole a nahoře;
 • Bezvzduchová a nuceně vedená zařízení.

Rozlišují se profesionální a poloprofesionální zařízení.

Postřikovač s nízkým tlakem se z hlediska výkonu nejvíce podobá zařízení vyrobenému svépomocí (běžné zařízení pro domácnost neposkytuje vysoký tlak). Existují také komerčně dostupné varianty stříkacích zařízení, které jsou určeny pro použití s vysavačem.

Jaký vysavač použít

Hlavní vlastností dmychadla je jeho výkon, který má nepřímý vliv na průtok. Pokud je sací výkon nízký, bude i výfuk slabý. Pokud není k dispozici kanál pro vyfukování, je třeba jej vytvořit tak, že se všechny otvory utěsní a ponechá se pouze jeden, do kterého se připojuje hadice.

Existují spotřebiče, které jsou navrženy s ventilačním otvorem. Výstupní otvor je u starých modelů ze SSSR („Rocket“, „Ural“, „Chaika“).

Pokud vám taková souprava zbyla, můžete ji použít. Moderní stroje zpravidla nejsou vybaveny ventilačním otvorem, ale někdy se vyskytuje například u modelu „Samsung“ SC4140.

Stavební vysavače mohou také foukat, mají velmi silný výkon ventilátoru.

Vyrábíme stříkací pistoli vlastníma rukama

Než se pustíte do výroby vlastního postřikovače, musíte si připravit původní zařízení. Shromážděte také všechny potřebné díly a nástroje, aby byly po ruce.

Připravte vysavač

Nejdříve odstraňte všechny sběrače prachu, které se v zařízení nacházejí. Vše, co zachycuje a zachycuje prach. To platí zejména pro filtry. Ostatní díly je třeba před zahájením montáže důkladně umýt a minimalizovat prašnost. Místnost, kde budete sestavovat, předem vyčistěte.

Potřebné díly a nástroje

K sestavení postřikovače potřebujete

 • Samotný stroj, který funguje jako zdroj tlaku (vysavač s hadicí);
 • Přijímač (můžete použít gumovou komoru (jako u auta nebo klece na míče);
 • Nádrž na nátěrové hmoty o požadovaném objemu;
 • Redukční ventil;
 • Některý z vhodných spojovacích materiálů.

Proces montáže

Chcete-li u starého vysavače změnit směr tahu, je třeba donutit jeho motor, aby se otáčel v opačném směru, pak se proud vzduchu obrátí. Zkuste obrátit polaritu svorek, které vedou k rotoru a statoru.

Airbrush pro vysavač: vyrobte si vlastní trysku na barvu

Při renovaci určitě něco vymalujete. Chcete to udělat rychle a kvalitně. Nejúčinnější je použití vzduchové stříkací pistole. Není těžké ho koupit, ale ty dobré značky jsou drahé a ty levné nejsou trvanlivé. Je jednodušší ušetřit peníze a sestavit si ho sami ze známého domácího spotřebiče. Vysavače.

Jak funguje vzduchová stříkací pistole

První stříkací pistole. Prototyp dnešních stříkacích pistolí. Byly vynalezeny koncem 19. Století. Tyto stříkací pistole byly vzduchové stříkací pistole. Nabírá kapalinu a pod tlakem ji vytlačuje z trysky. Barva se za těchto podmínek rozprašuje do kapiček. Stříkací pistole se od té doby zdokonalily a zefektivnily, ale princip činnosti zůstal stejný.

Schéma postřikovací trysky vysavače

Každý rozprašovač potřebuje zdroj vzduchu, aby mohl být stlačen a plnit svou funkci. Proudění vzduchu je poháněno kompresorem, benzínovým nebo elektrickým.

Větší profesionální zařízení pracují díky velkým kompresorům a velkým vzduchovým nádržím (25 až 50 litrů). Tyto jednotky jsou polostacionární.

Elektrické postřikovače jsou kompaktnější, protože mají menší rozměry dmychadla.

Pokud si chcete postavit vlastní postřikovač, je lepší druhá možnost s nižším tlakem.

Konstrukce moderního plastového postřikovače zahrnuje tělo se spouštěčem, jehlu, trysku (nazývanou také tryska), stříkací hlavu a nádobu na kapalinu. Stisknutím spouště pohybujete jehlou tak, aby její kuželový hrot otevřel výstup barvy na trysce.

K nádrži jsou přiloženy dvě trubky: kratší vzduchová a delší sací trubka. Po vstupu do zařízení zvyšuje proud vzduchu (jeho část) tlak uvnitř nádoby a vytlačuje kapalinu nahoru dlouhou trubicí. Pokud není stisknuta spoušť, tj. Výstupní otvor je zablokován, tlak se bude zvyšovat, dokud se bezpečnostní ventil nepohne.

Pokud tam není, zařízení ztratí tlak a postřikovač nebude natírat tak, jak by měl.

Konstrukce profesionální vzduchové stříkací pistole

Barva je zachycena zbytkem proudu vzduchu a vytlačena z trysky. Kromě toho část proudu, která vstupuje do kanálků rozprašovací hlavy, násilně opouští hlavu a rozmělňuje látku na drobné kapičky.

Sestavení profesionálního zařízení v domácích podmínkách není reálné. Je však možné sestrojit zjednodušenou verzi stříkací pistole.

Typy stříkacích pistolí

Továrně vyráběná zařízení se dělí na různé typy. K dispozici jsou:

 • Které zajišťují vysoký i nízký tlak;
 • Automatické a ruční stříkací pistole;
 • S nádrží dole a nahoře;
 • Bezvzduchové a tlakovzdušné stříkací zařízení.
READ  Lze plynový komín uzavřít pomocí chladničky?

Rozlišují se profesionální a poloprofesionální zařízení.

Postřikovač s nízkým tlakem je spíše provizorní zařízení (běžný domácí spotřebič neposkytuje vysoký tlak). Stále existují komerčně dostupné stříkací pistole určené pro použití s vysavačem.

Jaký vysavač použít

Výkon je hlavním atributem dmychadla, průtok na něm závisí nepřímo. Pokud je sací výkon nízký, je nízký i výkon foukání. Pokud není k dispozici vyfukovací kanál, musíte ho vytvořit, utěsnit všechny otvory a ponechat pouze jeden, kde je připojena hadice.

Existují spotřebiče, u nichž je odsávání vzduchu zajištěno konstrukcí. Staré modely ze SSSR („Rocket“, „Ural“, „Chaika“) mají zásuvku.

Pokud takový artefakt máte, můžete ho použít. Většina moderních strojů obvykle nemá větrací otvor, ale někdy je k dispozici vzduchový kanál, například u modelu Samsung SC4140.

Stavební vysavače mohou vyfukovat vzduch, mají velmi vysoký tlak.

Výroba vlastní stříkací pistole

Než začnete vyrábět vlastní stříkací zařízení, musíte si připravit startovací stroj. Sestavte také všechny potřebné díly a nástroje tak, aby byly snadno dostupné.

Připravte vysavač

Především odstraňte sběrače prachu, které jsou v zařízení přítomny. Vše, co shromažďuje a zachycuje prach. Zejména filtry. Před zahájením montáže důkladně očistěte všechny ostatní díly a omezte na nich výskyt prachu. Montovanou plochu předem vyčistěte na mokro.

Potřebné díly a nástroje

K sestavení stříkací pistole potřebujete

 • Samotný stroj, který funguje jako zdroj tlaku (vysavač s hadicí);
 • Přijímač (lze použít gumovou komoru. Buď z auta, nebo z míče);
 • Nádobu na malování kapalin požadovaného objemu;
 • Redukční ventil;
 • Jakýkoli vhodný materiál pro upevnění.

Výrobní proces

Chcete-li u starého vysavače obrátit směr tahu, přinutíte motor, aby se otáčel v opačném směru, pak se proud vzduchu obrátí. Zkuste obrátit polaritu svorek, které vedou k rotoru a statoru.

stříkací, tryska, barvu, vysavač

Jak si vlastnoručně vyrobit trysku na rozprašovač barvy pro vysavač?

K malování stěn nebo stropů se často místo válečku používá vysavač, který práci výrazně urychlí. Malířskou pistoli lze zakoupit ve specializovaných obchodech nebo si ji vyrobit ručně.

Při správném přístupu nebude druhá možnost o nic méně výhodná než první, ale bude stát mnohonásobně méně.

Jednou z možností je speciální tryska pro malířský postřikovač, kterou lze připojit ke standardnímu vysavači, který se používá jako kompresor, a poté ovládat konstrukci pro rychlé a kvalitní malování stěn emulzí na vodní bázi nebo akrylovou barvou či vápnem na stropě. Takový postřikovač je levný nebo dokonce zdarma, pokud si ho vyrobíte sami, ale jeho výhody jsou obrovské.

Použití takového zařízení umožňuje nejen snížit pracnost procesu lakování, ale také dosáhnout dokonalé kvality. Barva tak má delší životnost, aniž by bylo nutné ji předčasně obnovovat.

Airbrush nebo malířský váleček?

Mnoho řemeslníků, kteří si opravy provádějí sami ve svém bytě, používá obyčejné válečky. Ruční malování má však několik nevýhod ve srovnání s malováním stříkací pistolí. Hladkosti a jemnosti nátěru, které lze dosáhnout například stříkacím zařízením, nelze dosáhnout válečkem.

To však není jediná výhoda používání stříkací pistole. Při správném použití bude povrch čistý a rovný. Tohoto efektu nelze dosáhnout válečkem, který často způsobuje žmolky a jiné nedokonalosti. Tyto zbytky, kterých je velmi obtížné se zbavit, jsou často velmi nápadné a kazí celkový dojem z renovace.

A nezapomeňte, že airbrush pistole vám dává nejen možnost stříkat barvu velmi lehce, rovnoměrně a správně, ale také co nejrychleji. Pro lidi, kteří si váží svého času, je to důležitá výhoda. Díky stříkacímu zařízení také odpadá nutnost důkladného čištění okolí natíraného povrchu. S malířským válečkem se často stává, že se barva rozlije na podlahu, zůstane na nábytku apod. Д. Airbrush pistole umožňuje mnohem pečlivější lakování povrchů. Zvláště cenné předměty a předměty, které nelze následně umýt, by však měly být uloženy mimo dosah. Zařízení často vytváří oblak částic barvy, které se mohou usazovat nejen na natřeném povrchu, ale i mimo něj. Nicméně při použití nástavců pro stříkání barvy lze dosáhnout vynikajících výsledků a úklid po malování bude minimální.

Jaký může být postřikovač barvy?

V současné době se používá několik variant stříkacích zařízení. Všechny se liší svým výkonem a počtem možných nastavení. Některá provedení, například pneumatická, jsou například žádoucí pro použití ve velkých prostorách. Nejsou vhodné pro malování stěn v běžném bytě. Jiné mechanismy, například ruční, jsou pro domácí opravy ekonomičtější a pohodlnější.

Odborníci rozeznávají celkem 5 typů stříkacích pistolí. Jedná se o pneumatické stříkací pistole, ruční stříkací pistole, vakuové stříkací pistole, elektrické stříkací pistole a sadu vakuových a pneumatických stříkacích pistolí. První typ je nejjednodušší a jeho použití zvládne i začátečník. Použití tohoto druhu instalace však vyžaduje opatrné zacházení. V opačném případě můžete získat nerovnoměrné vrstvy barvy. Nebudou nápadné, pokud použijete plošinu k natírání stěn emulzí na vodní bázi nebo stropu vápnem. Takové zařízení byste však neměli používat k lakování automobilů nebo jiných kovových povrchů.

Podstatně pohodlnější variantou je elektrická stříkací pistole. Taková zařízení se hojně využívají při opravách v domácnostech. Je však třeba vzít v úvahu, že elektrické varianty jsou dražší, pokud si je koupíte v obchodě. Rozvážný řemeslník však vždy najde způsob, jak ušetřit, protože elektrické zařízení lze vyrobit z obyčejného vysavače, pokud z něj vyrobíte speciální stříkací trysku pro stříkací pistoli.

Pneumatické a vakuové verze se používají hlavně v továrnách a závodech. Vakuové stříkací pistole se často používají v železničních depech k natírání vlaků a kolejí. V nábytkářských závodech se za nejúspěšnější druh stříkacího zařízení považuje vakuově-pneumatické zařízení. Stříkacími pistolemi lze natírat dřevěné a kovové povrchy nejen rychle, ale také co nejhladčeji.

stříkací, tryska, barvu, vysavač

Rozprašovač barvy z vysavače

Existuje několik způsobů, jak ušetřit peníze a vyrobit si postřikovač pro domácí použití vlastníma rukama. Zajímavou a praktickou metodou je kompresor z vysavače. Na jeho hadici se nasadí speciální tryska pro stříkací pistoli, kterou se barva stříká pod tlakem.

Odborníci velmi oceňují užitečnost těchto zařízení. Předpokládá se, že správným použitím vysavače jako rozprašovače barvy lze dosáhnout skvělých výsledků a rychle ošetřit i náročné povrchy. Řemeslníci je někdy používají k lakování vozidla, což je považováno za vrchol obtížnosti lakýrnických prací. Kromě toho je vysavačový postřikovač ideální pro nanášení vodou ředitelných barev na stěny nebo bělení stropů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS