Stůl pro šicí stroj vlastníma rukama

Tabulka šicích strojů s nákresy: návody krok za krokem, obecné rady a tipy

K výběru materiálů je třeba přistupovat zodpovědně. Zvažte tři hlavní kritéria výběru:

Levný materiál, snadná práce. Vypadá dobře díky laminátovému povlaku. Není však dostatečně odolný proti vlhkosti.

Překližka je pevná, odolná a šetrná k životnímu prostředí. Cena je vyšší než u dřevotřískových desek, ale nižší ve srovnání s přírodním dřevem.

Masivní dřevo

Materiál je 100% přírodní, šetrný k životnímu prostředí. Dobře ošetřené dřevo dobře snáší vysokou vlhkost. Přesto je cena dřeva vysoká a dřevěný nábytek vyžaduje pravidelnou a pečlivou údržbu.

Design šicího stolu

Každá žena s jistotou řekne, že se jí bude pohodlně šít, pokud bude stůl dostatečně prostorný, aby se na něj vešla látka, šicí stroj, overlock.

Je dobré, když lze stůl rozložit, aby švadlena mohla použít jen jeho polovinu, když potřebuje.

Velkou výhodou je, když šicí stůl poskytuje prostor pro příslušenství, látky, nitě. Samozřejmě, že s takovým přístrojem budete muset udělat trochu povyku, ale bude radost pracovat u takového stolu.

Například rohový model by byl pro ženu pohodlným pracovištěm, zejména pokud musí hodně a každý den šít. Stůl na levé straně se odklopí a rozšíří plochu, na které stroj stojí.

Pravou stranu stolu lze odklopit v úhlu ke švadleně. Vejdou se do něj nejen vzorníky, zápisník, ale také žehlička a mnoho dalších drobností. Takový stůl bude mít vše po ruce. zásuvky s cívkami nití a látek, výklenky pro různé přístroje a nástroje.

Pokud v bytě nebo domě není dostatek místa pro instalaci velkého šicího stolu, můžete si vyrobit skříňku-skříňku.

Takový stůl je také velmi pohodlný, protože jeho dvě části jsou podepřeny výklopnými dvířky.

Uvnitř je samostatný prostor pro instalaci psacího stroje a spousta polic na nářadí, vzory a materiál. Do kapes na dveřích lze uložit různé drobné předměty.

Tip: Takovou skříňku lze rozložit jen tehdy, když ji potřebujete, a po zbytek času ji používat složenou.

Odkládací stolek rozložený pro práci.

Šicí stroj. ZAČÍNÁME. seznámení a základy šití na stroji | Caramilla Start

Obecně existují různé verze šicího stolu. Můžete si vyrobit něco vlastního a pak máte atraktivní a šikovný kus nábytku, spolehlivého pomocníka pro švadlenu.

Jak vyrobit šicí stůl (DIY)

Našel podrobnou mistrovskou třídu, jak postavit stůl pro šití s rukama.

Po sestavení zabírá stůl málo místa (š x h x v, cm): 112,5 x 60,2 x 77

Po úplném rozložení se změní v písmeno „T“ a jeho pracovní plocha je o něco větší než 2 metry čtvereční. S „horní“ částí o rozměrech 224 x 57,2 cm a „nohou“ o rozměrech 112 x 67 cm.

Jeho „noha“ slouží ke stříhání látky a já ji podle potřeby rozkládám. Kromě toho je zde další pracovní plocha: jedná se o noční stolek a jeho zadní kryt. na něj obvykle dávám overlock, rozměry další plochy. 44,1 x 113 cm. Na nočním stolku je v zásuvce uložen overlock, časopisy a drobnosti. Stůl se obvykle rozkládá tak, aby vypadal takto:

nebo podobně:

Jedinou nevýhodou je, že stůl váží poměrně hodně (asi 100 kg). Protože se však skládá ze dvou částí a je na kolečkách, může s ním pohybovat i křehká dívka. Pokud máte linoleovou podlahu, potřebujete více koleček než my, aby se váha rozložila rovnoměrněji a linoleum při pohybu stolu nedělalo „vlny“.

stůl, šicí, stroj, vlastníma, rukama

Zde je návod, jak to bylo provedeno. Všechno to začalo, když jsem si musel uspořádat svůj nový pracovní prostor a následující obrázek mi přišel jako dobrý nápad:

READ  Musí být pomeranče pro odšťavňovač oloupané?

Ještě téhož večera byl nápad tvůrčím způsobem přepracován a byl vymyšlen a zapsán následující text:

Byly provedeny výpočty a zhotoveny výkresy (první výkres. podle něj byla vyrobena tabulka, druhý výkres. alternativní verze, jednodušší na sestavení):

Rozměry dílů jsou uvedeny na stránce „Rozměry dílů stolu“/“Rozměry dílů stolu (viola)“.)“ jako soubor aplikace Excel: Podrobné rozměry a výpočet ceny. Pro ty, kteří mají Microsoft Visio, můžete použít výkres v něm: Drawing. Mimochodem, na výše uvedených obrázcích jsou odpovídající čísla dílů v aplikaci Excel označena červeně. Všechny „dřevěné díly“ byly objednány u společnosti „Chaika“. Odvádějí dobrou práci, není to poprvé, co jsme si u nich objednali řezané díly. Nakonec zakázka na dřevotřískové desky s řezáním a vrtáním otvorů a lepením melaminových hran (nejjednodušší) stála 5900 eur. Pokud si vyrobíte. na desce, na stranách, kde budou ležet kartáče, objednejte si V2 edgeband (je to plastový edgeband 2 mm široký), protože hrany jsou ostré. trochu pichlavé ruce. V rozměrovém souboru jsem to již zohlednil (pokud změníte hranu na tenčí, musíte odpovídajícím způsobem změnit velikost dílů). Pak šel do obchodu „Leroy Merlin“ a koupil téměř všechny ostatní potřebné díly, které jsou uvedeny na listu „Kalkulace nákladů“ stáhli svůj soubor excel (duplicitní odkaz: Rozměry dílů a výpočet nákladů). V zásadě by se daly najít levnější možnosti, ale museli bychom cestovat do různých částí Moskvy a rozhodli jsme se, že čas je zásadní.

O týden později bylo naše „truhlářství“ hotové:

A začali jsme vše montovat: Krok 1 bylo vyrobit „správná“ kola (doporučuji koupit „správná“ najednou www.mdm-complect.Katalog/detail.php, než znovu vynalézat kolo. trvalo asi 3 hodiny). Použité nástroje: Pila na kov, vrtačka, vrtáky M6 a M2, závitník M8 (na závity), šídlo, pilník na nehty nebo pilník, klíč 13 (nebo nastavitelný klíč), pravítko a tužka

Krok 2: Výroba nočního stolku. Budete potřebovat tyto nástroje: vrtačku, bit M5, šroubovák nebo elektrický šroubovák, šroubovák a/nebo šroubovací bit, šídlo, pravítko a tužku. Poznámka: vrtat otvory pro confirmatnyh (speciální šrouby pro dřevotřískové desky, někdy také nazývané Euro šrouby) potřebují speciální vrtačku (stojí asi 200, ale radím koupit. jinak každý otvor musí být 3. vrták). Při montáži je vhodné použít elektrický šroubovák (protože je zde mnoho šroubů a úchytů). Doba montáže je přibližně 2-3 hodiny. Nejdříve vám to ukážu podrobně, pak udělám „velké tahy“.

Otvory na koncích dřevotřísky se dělají obyčejným vrtákem M5 (náš byl dlouhý, takže jsme neodstraňovali vrták na šrouby, ale nepoužili jsme ho).

stůl, šicí, stroj, vlastníma, rukama

Kolečka instalujte tak, aby při otáčení směrem k okraji nočního stolku nepřesahovala jeho rozměry.

Nástroje

Než začnete, je vhodné si připravit potřebné materiály a nástroje. Použijte následující nástroje:

Nyní můžete začít vyrábět jednotlivé díly. Pomocí skládačky vystřihněte všechny části nábytku podle nákresu.

Pokud nevíte, jak se skládačkou pracovat, můžete si nechat výrobek podrobně popsat u specializované firmy. Můžete zde také zakoupit řezivo (dřevotřískové desky, laminované dřevotřískové desky atd.).

Zásuvky s vodicími prvky se vyrábějí v následujícím pořadí:

 • Potřebné prvky jsou vyřezány z překližky, upevněny šrouby a přichyceny k nim. Podběhy můžete sundat ze starého nábytku nebo si koupit nové v každém obchodě pro kutily.
 • Po sestavení zásuvek se na vnitřní straně zásuvkové jednotky provedou značky. Zbytek kolejnic je připevněn k těmto místům. Nyní můžete zásuvky vložit do stolu a zkontrolovat, jak snadno se otevírají a zavírají.
 • Pokud jste vše správně sestavili, začněte vyrábět čelní panely zásuvek, které jste sestavili dříve.
 • Přišroubujte přední panely zevnitř pomocí šroubů.
 • Nyní začněte s montáží pracovní desky.
 • Pomocí elektrické skládačky vyřízněte desku stolu podle předkresleného nákresu. Nebo si můžete koupit prefabrikovaný díl v obchodě.
 • Připevněte zásuvkovou jednotku ke korpusu a vyznačte zásuvkovou jednotku. Vyvrtejte otvory v polovině tloušťky pracovní desky. Jejich průměr by měl být stejný jako průměr dřevěných kolíků.
 • Nyní pečlivě natřete kolíky lepidlem a zasuňte je do drážek. Počkejte, až lepidlo zaschne a hmoždinky pevně přilnou.
 • Natřete hmoždinky, abyste mohli pracovní desku snadno umístit. Barva zanechá na místě, kde je třeba vyvrtat otvory, stopu.
 • Umístění stolní desky.
 • Poté jsou kolečka připevněna ke spodním koncům bočních panelů pomocí kovových základen. Takto můžete nábytek snadno přemístit z jednoho místa na druhé.
READ  Dobrý šicí stroj pro domácí použití

Tip: Pokud plánujete šicí stroj používat nepříliš často, můžete si šicí potřeby uložit do samostatného prostoru.

Tuto část můžete vytvořit přímo pod pracovní deskou vyříznutím desky o velikosti stroje. Připevněte tento úložný prostor k horní konstrukci pomocí dřevěných hmoždinek a kovových konzol. Tím získáte pevný úchop stroje.

Šicí stůl lze vybavit také volitelnými doplňky:

  výklopná stolní deska. S jeho pomocí bude snadné a jednoduché vytvářet vzory z látky a dokonce i instalovat overlock.

Funkční a praktický šicí stůl zvládne sestavit každý domácí kutil, který si rozumí s elektrickým nářadím a řezivem.

Poznámka: Pokud plánujete vyrobit zásuvkovou jednotku se zásuvkami, měly by být nakloněny na pravou stranu stolu.

Šicí stoly

Stolní vana se od jednoduché „knihy“ liší tím, že zde další části podepřené výklopnými dvířky. Uvnitř skříně se navíc nachází nejen přihrádka s výtahem na šicí stroje, ale také police. Velké plus takových stolů. kapsy na dveřích, kam můžete dát tisíc a jednu drobnost, která by měla být po ruce u švadleny. Existují modely s jedním, dvěma a třemi křídly. Pokud je patník dostatečně velký, je zde místo nejen pro stroj, ale také pro overlock. Ten však není umístěn na výtahu, ale pouze na polici. Pohodlné, pokud je police výsuvná.

S takovou šicí jednotkou se již pracuje mnohem snadněji. švadlena má dostatek prostoru pro práci s dlouhými kusy látek, pro stříhání a třepení. V případě potřeby nemůžete rozložit celou skříň, ale použít pouze šicí prostor a jedno křídlo.

Velkou výhodou je prostor pro kování, látky a nitě. Takový stůl pro šicí stroje však stojí podstatně více.

Jak vyrobit?

Nyní lze vyrábět díly. Pomocí elektrické skládačky vyřežte všechny kusy nábytku podle výkresu.

Pokud neumíte skládat, můžete si nechat dílky namontovat u specializované firmy. Můžete si také koupit řezivo (dřevotřískové desky, laminované dřevotřískové desky a další).

Zásuvky a výsuvné panely se vyrábějí v následujícím pořadí:

 • Potřebné prvky jsou vyřezány z překližky, připevněny šrouby a připevněny ke kolejnicím. Podběhy lze vyjmout ze starého nábytku nebo si můžete koupit nové v každém železářství.
 • Po sestavení zásuvek se zásuvková jednotka označí na vnitřní straně. Do těchto drážek připevněte zbývající kolejnice. Nyní můžete zásuvky vložit do stolu a zkontrolovat, jak snadno se otevírají a zavírají.
 • Pokud je vše v pořádku, začněte připravovat čelní panely zásuvek.
 • Pomocí šroubů přišroubujte přední panely dovnitř.
 • Nyní začněte s montáží pracovní desky.
 • Pomocí elektrické skládačky ji vyřízněte podle nákresu. Nebo si můžete koupit prefabrikovanou jednotku u místního prodejce.
 • Umístěte desku na tělo výrobku a označte ji. Vyvrtejte otvory o poloviční tloušťce pracovní desky. Jejich průměr by měl být stejný jako průměr dřevěných kolíků.
 • Nyní hmoždinky důkladně slepte a vložte je do drážek. Počkejte, až lepidlo zaschne a kolíčky se pevně přilepí.
 • Natřete hmoždinky, abyste mohli pracovní desku snadno instalovat. Barva zanechá na místě, kde je třeba vyvrtat otvory, stopu.
 • Montáž pracovní desky.
 • Poté jsou kola připevněna ke spodním koncům bočních panelů pomocí kovových podstavců. Nábytek tak můžete snadno přemístit z jednoho místa na druhé.
READ  Jak vyrobit stroj na loupání arašídů

Tip: Pokud plánujete šicí stroj používat jen zřídka, můžete si šicí potřeby uložit do samostatného prostoru.

Tuto přihrádku můžete vytvořit přímo pod pracovní deskou vyříznutím desky o velikosti stroje. Tato část je k celkové konstrukci připevněna dřevěnými hmoždinkami a kovovými konzolami. Tímto způsobem budete mít stroj dobře uchycený.

Šicí stůl lze vybavit také dalšími prvky:

  Výklopná pracovní deska. S jeho pomocí bude snadné a jednoduché vytvořit vzory z látky a dokonce nainstalovat overlock.

Přídavnou skládací desku lze připevnit pomocí klavírních závěsů. Nemusíte si kvůli tomu dělat nohy. To proto, že se opírá o boční panel dílu;

Každý domácí kutil, který umí zacházet s elektrickým nářadím a řezivem, si dokáže sám sestavit funkční a praktický šicí stůl.

Pozor: Pokud plánujete vyrobit skříňku se zásuvkami, je lepší je umístit šikmo ke stolu na pravé straně.

Jak si vyrobit stůl sami

Mnoho nábytkářských firem nabízí služby řezání dřevotřískových, dřevotřískových a dřevotřískových desek. Proto si mnoho lidí raději vyrábí vlastní nábytek z prefabrikovaných prvků. Můžete si vytvořit stůl přesně pro vás, s určitou velikostí, zásuvkou na látky, policemi na doplňky, časopisy atd. K výrobě je zapotřebí nábytkové kování (kolečka, pojezdy zásuvek, závěsy), stolová deska, boční křídla. stěny, police s požadovanými rozměry. Pracovní fáze:

 • Montáž korpusu. pomocí samořezných šroubů spojte desku stolu, boční a nosné lišty. Přibijte zadní stěnu k bočním rámům pomocí hřebíků a kladiva.
 • Přišroubujte kolečka k zásuvce (pomocí samořezných šroubů).
 • Podle výkresu upevněte police a zásuvky uvnitř stolu.
 • Závěrečná fáze. připevnění dvířek k zásuvkové jednotce, přišroubování úchytek ke dveřním křídlům. Vkládací zásuvky.

Výhody umístění PC v tabulkách, sestavení designu vlastníma rukama

stůl, šicí, stroj, vlastníma, rukama

Při kreslení zohledněte přání řemeslníka a velikost místnosti. Při sestavování stolu se doporučuje přidat spodní polici na role látek, zásuvky na řezací nástroje (nůžky, nože). U šicích strojů s velkou hmotností má smysl zabudovat do stolu speciální zvedací mechanismus.

Hotové výkresy různých modelů s podrobnými rozměry lze nalézt ve specializovaných online zdrojích.

Pokud se rozhodnete pro koníček nebo způsob, jak si vydělat peníze vyšíváním, je snadné uspořádat pohodlné pracoviště. Zpočátku můžete použít jednoduchý, levný model šicího stolu. A pokud potřebujete postavit stůl, který uspokojí všechny rozmary řemeslnice vlastníma rukama.

Výkres stolu, včetně výšky a koleček

Schéma montáže spodní skříňky

Montážní schéma zásuvkové jednotky

Takto vypadá kompletní jednotka

Sestavený stůl se strojem na místě

Jak si vybrat

Při výběru střihacího a šicího stolu je třeba zvážit několik nuancí:

 • Oblast budoucího workshopu. Často se stává, že švadleny volí malé prostory, do kterých se vejdou pouze kompaktní modely nábytku. V takových případech je nejlepší volbou stolní zařízení s knihou. Transformátory jsou ideální pro větší dílny.
 • Velikost šicího stroje. Většina moderních domácích strojů má poměrně skromnou velikost, ale pokud má pán jeden z pokročilých nebo průmyslových modelů, v malém šicím stole se nemůže skrýt, v takových případech je lepší zvolit univerzální produkty.
 • Mobilní pracovní prostor. Hluk šicího stroje může rušit ostatní členy rodiny. Pokud je stůl malý, lehký a namontovaný na kolečkách, nebude mít švadlena problém rychle přemístit pracoviště do jiné části bytu.

Při výběru místa pro práci je také třeba zvážit vzdálenost od elektrických zásuvek, dostupnost přirozeného nebo umělého světla, možnost zavěšení hotových výrobků a rozvinutí látky pro změření správné velikosti.

Zvažte plochu budoucí dílny a velikost stroje

| Denial of responsibility | Contacts |RSS