Tlačítko parního generátoru Tefal anti calc se rozsvítí

Co je anti calc v žehličkách tefal

Stále více času trávíte u žehlicího prkna a věnujete více úsilí tomu, aby vaše oblečení vypadalo dokonale? Vaše žehlička už nezvládá své přímé povinnosti a zdá se, že je s vaším oblečením v „pomačkaném spiknutí“? Zjistěme, co dělat a kdo za to může.

Léto je především o přírodních materiálech. Je těžké si představit dámský šatník pro toto nádherné roční období bez hedvábí, lnu a bavlny. Všechny výše zmíněné látky jsou však (mimochodem, nejsou jediné) dosti náročné na žehlení, takže jejich žehlení není tak snadné. Zvláště pokud žehlička (mimochodem, koupená ne tak dávno, před pár lety, měla by fungovat a fungovat) najednou začne ztrácet svou bývalou sílu (a vy. Svůj drahocenný čas, který by byl dobře stráven na jiných věcech) a, ach, ta hrůza, ušpinit látku. A pak se dostane přímo na konec hierarchie!

Vzhledem k tomu, že v módě jsou jemné pastelové barvy a i ty nejmenší skvrny jsou vidět, je velmi snadné zkazit slunečnou letní náladu (i když, abychom byli spravedliví, skvrny na tmavých látkách jsou také patrné a nevypadají příliš atraktivně, mírně řečeno).

Společnost Tefal se však postarala o to, aby se to nestalo. Ale popořadě.

Nejprve zjistíme, co vám zevnitř tiše ničí železo. Běžná dívka, která se stará o svou manikúru, se do žehličky podívá jen těžko. Odborníci francouzské značky však již vše udělali za nás, když rozebrali kryt žehličky, který byl naplněn tvrdou vodou. Pohled na ni není příliš příjemný, připomíná obrazy ze všech katastrofických filmů dohromady a asociuje apokalypsu. Všude kolem je zkáza a nedá se s tím nic dělat. Jsou však naše asociace správné?? Alespoň problém s vodním kamenem v žehličkách je řešitelný.

Skutečnost Pokud žijete v oblasti s tvrdou vodou, je útok vodního kamene nevyhnutelný. Právě vodní kámen brání plnému výkonu žehličky, protože se usazuje v parní komoře: částečky vodního kamene se zvětšují a brání úniku páry.

Vodní kámen je také důvodem, proč se na oblečení při žehlení často objevují nepříjemné skvrny od vodního kamene.

Skutečnost: 70 % ruské populace žije v oblastech s tvrdou vodou. Snadno si ověříte, jak to u vás chodí: pokud se mýdlo špatně pere, na stěnách konvice se rychle tvoří vodní kámen, oblečení po vyprání rychle bledne a čaj se vaří pomalu, používáte tvrdou vodu.

Fakt Naštěstí společnost Tefal vynalezla důmyslné řešení proti vodnímu kameni, žehličku Ultimate Anti-Calc se sběračem vodního kamene. Sběrač je v podstatě „past“, do které se vodní kámen „chytá“. Sběrač vodního kamene se velmi snadno odstraňuje, takže si nepoškodíte ani nehet měsíčního francouzáku, ale sami se můžete přesvědčit, že lžíce vodního kamene se nahromadí v průměru za tři měsíce (!) vodní kámen. Po vyčištění se sběrač snadno vrátí na své místo. Takže vaše žehlička bude fungovat, jako byste ji právě koupili, a to po mnoho let.

To však není jediná dobrá vlastnost tohoto nového prémiového modelu. K dispozici máme také samočisticí desku Glide ProtectAutoclean. Je potažen paladiem, takže se musí čistit jen velmi málo a žehlení je s ním radost, protože klouže tak hladce, jako by ho složil ruský krasobruslařský tým.

Běžné příčiny poruch

Důvodů je mnoho, záleží na uživateli a konstrukci spotřebiče. Mezi nejčastější patří:

 • Použití kontaminované vody. Velké množství železitých solí způsobuje při zahřívání tvorbu usazenin, které se velmi obtížně odstraňují.
 • Voda ve spotřebiči během skladování, která způsobuje stejné znečištění, a navíc faktor rozkladu, který způsobuje korozi kovových částí.
 • Nepřetržité používání spotřebiče při maximálním nastavení. To způsobuje přehřívání silikonových a plastových dílů a v důsledku rozpínání materiálů může docházet k netěsnostem ve spojích.
 • Nesprávné skladování a neopatrná obsluha. Napájecí kabel příliš neutahujte, protože žíly v zásuvce spotřebiče mají tendenci se lámat.

Přečtěte si více o nejčastějších příčinách.

Žádná pára. Čím to je??

Běžné příčiny:

 • Vodní kámen a usazeniny. Mohou být způsobeny použitím nefiltrované vody;
 • Vnitřek spotřebiče se drolí. S tímto problémem se častěji potýkají majitelé levných/čínských modelů s nekvalitními díly;
 • Elektrické závady (např. Porouchané čerpadlo, termostat nebo termostat). V tomto případě odneste spotřebič do servisu nebo začněte uvažovat o novém.

Pokud se jedná o vodní kámen, můžete tento problém vyřešit jednoduše tím, že se ho zbavíte pomocí speciálního přípravku, jako je Antiscale nebo Calgon. Pomoci může také kyselina citronová.

Pokud jde o deformaci vnitřního pláště, vyplatí se zavolat odborníka, protože spotřebič bude třeba rozebrat a následně vyčistit kotel a potrubí. Může být také nutné vyměnit díly.

Nezapne se

Nejprve je třeba zkontrolovat neporušenost kabeláže. To lze provést měřením odporu.

Pokud to topné těleso zjistí, je obvod vadný. Pokud ne, je přerušen kabel, pojistka, termostat nebo samotné topné těleso.

Nezapomeňte zkontrolovat tlačítko napájení, protože trvale vysoký výkon by mohl spálit kontakty a narušit kryt, což se často stává.

Pokud zaznamenáte kouř, odneste spotřebič ihned do autorizovaného servisu, protože neodborná oprava může způsobit nenapravitelné škody.

Voda vytékající z podstavce žehličky

Ujistěte se, že parní generátor nepřetéká. Nenalévejte vodu až po okraje.

Může to být způsobeno také tím, že se deska žehličky nezahřívá a vy spěcháte s vypouštěním páry. Počkejte, až se deska zahřeje na správnou teplotu, a pak použijte páru.

Před zahájením žehlení přepněte žehličku na správné nastavení a poté ji nechte ve svislé poloze na žehlicí ploše. Počkejte, až kontrolka zhasne. Teprve potom stiskněte tlačítko páry.

READ  Chladicí taška s piknikovou sadou

Přetékání nebo únik vody z podrážky. Také nadměrné ohnutí parní hadice může způsobit únik vody z podstavce.

Vytékající rezavá voda

Příčinou může být vysoká tvrdost solí, tj. Ve vodě je hodně železa. K odstranění závady je nutné použít vodní filtr.

Samotný parní generátor by měl být oplachován čistou vodou a měl by být chráněn před znečištěním a usazováním vodního kamene pomocí prostředků proti vodnímu kameni nebo kyseliny citronové. V závažných případech může být nutné mechanické čisticí zařízení odstranit.

Jednou z příčin může být i stojatá voda. Nedoporučuje se nechávat ji tam příliš dlouho, protože má tendenci se kazit a usazuje se v ní vodní kámen. Nejlepší je pokaždé doplnit čerstvou vodu.

„Plivání.“

Pokud spotřebič prská, může být ventil vadný. Chcete-li to zkontrolovat, zavřete ventil a zapněte spotřebič (ne v režimu „Napařování na žehličce“). Nyní jej vraťte na místo.

Objevují se kapky vody? Takže je to ventil. Pro vyřešení tohoto problému se obraťte na zákaznický servis.

K odstranění usazenin ze spotřebiče použijte kyselinu citronovou, ocet nebo jiné odstraňovače vodního kamene

Noví majitelé se často ptají, jak doma vyčistit parní generátory, aniž by došlo k jejich poškození. Snadné použití, efektivní použití, ale ukázalo se, že během používání se tvoří vodní kámen. Příčinou je špatná kvalita vody, která je znečištěna například solí, vápnem a dalšími nečistotami.

Parní generátor je nepostradatelným pomocníkem v kuchyni, který usnadňuje pomačkání všech druhů tkanin. Správná péče a včasné čištění jsou nezbytné pro dlouhou a bezproblémovou životnost

Parní vařič si můžete vyčistit sami doma pomocí speciálních odstraňovačů vodního kamene nebo domácích metod. Zde je několik účinných způsobů čištění parního generátoru, díky nimž zůstane čistý a bude správně fungovat.

Typ parního ohřívače

Čištění parního generátoru závisí na typu spotřebiče. Jsou celkem dvě:

 • Pompová zařízení. Pára je v těchto parních ohřívačích vyvrhována díky vysokému tlaku, který vzniká při odpařování vody. Parní generátory Pomp jsou uživatelsky přívětivé a snadno se používají. Jsou však poměrně drahé a konstrukčně složité. Proto tyto spotřebiče nemůžete čistit sami. V případě problémů se obraťte na servisní středisko. Jednou až dvakrát ročně se doporučuje provést technickou kontrolu čerpadlových parogenerátorů.
 • Navíjecí zařízení. U těchto přístrojů se pára uvolňuje postupně, jak se odpařuje parní ohřívač. Generátory Windpipe se snadno používají a lze je odvápnit pomocí praktických nástrojů. Měly by se čistit jednou měsíčně v rámci preventivní údržby, zejména pokud se používají pravidelně.

Žehličky Philips a Tefal jsou již odvápněné, takže se o ně nemusíte starat. Ostatní spotřebiče si musíte umýt sami. Než však začneme, proč bychom vůbec měli odstraňovat vodní kámen z našich spotřebičů??

Proč se usazuje vodní kámen

Provoz tzv. Parní stanice je doprovázen tvorbou vápenných usazenin. Vodní kámen je způsoben solemi, které jsou přítomny v běžné vodovodní vodě. Spotřebič má jemné průchody potřebné pro únik páry. Postupně se ucpávají usazeninami vodního kamene.

Usazeniny vodního kamene brání plynulému proudění páry. To je doprovázeno neobvyklým hlukem při provozu spotřebiče. Někdy jsou na napařovaném povrchu viditelné zbytky vápna. Po použití domácího spotřebiče se na oblečení mohou objevit žluté skvrny.

Důležité! Pokud se usazuje vodní kámen, není přívod páry rovnoměrný.

Některé spotřebiče jsou vybaveny samočisticí funkcí. V případě tvrdé vody je však nutné pravidelně odstraňovat vodní kámen.

Jaká jsou nebezpečí vodního kamene?

Vodní kámen je tvořen solí, vápníkem a hořčíkem. Tyto usazeniny zůstávají v parním ohřívači i po odpaření vody a tvorbě vodního kamene. Vodní kámen může způsobit velké škody: může zůstat na tkanině v podobě žlutých skvrn nebo bílých vloček.

Vodní kámen také špatně vede teplo a neabsorbuje ho. To znamená, že se spotřebič dlouho zahřívá, spotřebovává velké množství energie a časem přestane fungovat úplně.

Proto je tak důležité včas odstranit vodní kámen z parního ohřívače.

Novější parní generátory mají funkci samočinného vypnutí, která se spustí, když je ve spotřebiči příliš mnoho vodního kamene. Takové spotřebiče „umí“ samočistit, to znamená, že k odstranění vodního kamene stačí zapnout režim čištění a napařit kousek nepotřebného hadříku. Pokud tuto možnost nemáte, můžete při čištění parního generátoru zaznamenat nepříjemný zápach a nízký tlak páry. Pro dosažení nejlepších výsledků je třeba spotřebič čistit jak uvnitř (nádržka na vodu), tak zvenku (deska).

Profesionální čisticí prostředky

K dispozici jsou speciální prostředky, které pomáhají odstraňovat vodní kámen z parních generátorů. Nejlepší je koupit čisticí prostředky stejné značky jako parní ohřívač. Někteří výrobci, jako například Karcher, prodávají čistič společně se spotřebičem. Greenclean a „Antikickypin“ jsou osvědčené.

Důležité! Před použitím si pečlivě přečtěte návod k použití. Uvádí, jak vyčistit parní generátor bez poškození spotřebiče.

Příčiny znečištění spotřebičů s keramickým povrchem

Jednou z příčin vzniku usazenin a skvrn na žehlicí ploše spotřebiče je používání obyčejné vody z vodovodu při žehlení.

Pokud se spotřebič pravidelně nečistí sám, postupně se v něm hromadí usazeniny, které vedou k poklesu výstupního tlaku páry během provozu, což snižuje kvalitu žehlení.

K znečištění spotřebiče s keramickým povrchem přispívají také následující faktory:

 • Nedodržení teplotního rozsahu doporučeného výrobcem spotřebiče pro určité tkaniny;
 • Dlouhodobý kontakt vyhřívané podrážky se syntetickým materiálem;
 • Plasty, polyethylen a jiné lepivé materiály na žehlicím prvku žehličky, které se při působení tepla roztaví a přilnou k horkému povrchu.

Tento článek vysvětluje, jak odstranit vodní kámen ze značkové automatické žehličky Philips.

Ocet

Parní generátor můžete odvápnit sami pomocí octa. Existuje několik způsobů, jak to udělat.

Metoda 1

 • Do kotle nalijte vodný roztok octa (1:1, max. 25 % celkového objemu).
 • Zapněte spotřebič na plný výkon.
 • Zapněte páru a několikrát látku přejeďte.
 • Nalijte destilovanou vodu na látku a žehličku.
 • Opakování procesu.

Jak jinak spotřebič používat?

Horká pára ničí až 70 % bakterií a alergenů bez použití chemikálií a instalatérských pomůcek.

Případné usazené skvrny je třeba ošetřit čisticím prostředkem, nechat působit po dobu uvedenou v návodu a poté ošetřit parním generátorem. Po každém čištění párou je třeba skvrnu setřít hadříkem z mikrovlákna.

READ  Kontrolka parního generátoru Braun carestyle 7 bliká

Pára účinně čistí lesklé skvrny a odstraňuje záhyby ze závěsů, přikrývek, volánů a dalších dekoračních prvků.

K odstranění bílkovinných skvrn se nesmí používat parní čištění.

Páru můžete použít k osvěžení chmýří na kozačkách nebo bundě. Dětské hračky se po ošetření párou nejen vydezinfikují, ale také vypadají jako nové.

Květiny v domácnosti oživí váš domov, ale také se na nich usazuje spousta prachu, který se obtížně odstraňuje. Účinným řešením tohoto problému je čištění suchou párou.

Pára je vedena do vzdálenosti 50-50 cm a díky nižší vlhkosti se rychle ochlazuje, takže nespálí listy. Síla páry zůstává dostatečně silná na to, aby z listů srážela prach.

Parní generátory se nedodávají s příslušenstvím a nejsou určeny pro domácí úklid. Pro čištění podlah, koberců a kuchyňských povrchů doporučujeme zakoupit parní mop nebo napařovač.

Parní generátor Tefal PRO EXPRESS TURBO ANTICALC AUTOCLEAN GV8320. Recenze

Tento spotřebič mám již 3 roky. Navzdory matoucí uživatelské příručce bylo ovládání snadné. Má druhý ovládací panel, velkou nádržku na vodu a nabízí obrovské možnosti žehlení díky výkonné parní funkci.

Známý posuvník na samotné žehličce. Regulátor ohřevu železa. Parní podložka má ovládací panel páry. Zde můžete nastavit výkon páry nebo zjistit, co je příčinou nedostatku páry. Obvykle jsou dvě možnosti: buď není voda, nebo ještě není teplá.

Objem nádoby na vodu 1,8 litru. Za normálních podmínek se obtížně plní párou. Buď snižte tlak, nebo použijte malý kohoutek. Voda v parníku. To je problém. Výrobce doporučuje používat k tomuto účelu vodu z vodovodu zředěnou demineralizovanou vodou. Zkusil jsem to a je to špinavější. Zkoušela jsem také kupovat speciální napařovací vodu, ale nakonec jsem dospěla k závěru, že je drahá a neúčinná. Nyní používám filtrovanou vodu. Méně nečistot, méně vodního kamene a nižší náklady.

Musíte z něj často odstraňovat vodní kámen. Na plošině je speciální zařízení na odstraňování vodního kamene ANTI-CALC. Opravdu se v něm usazuje vodní kámen, a to ve značném množství. To však nepomáhá. Sotva se rozsvítí červená kontrolka signalizující nutnost čištění, žehlička začne chrlit špinavý vodní kámen a špinit mé oblečení.

Stopy zůstávají na desce, která je údajně vybavena samočisticí funkcí AUTOCLEAN, což jsem za dva roky nezaznamenal. V každém případě však lze vše, co se na žehlicí ploše nahromadilo, jednoduše odstranit vlhkým hadříkem bez použití speciálních přípravků. Ale pokaždé je to víc a víc špinavé a vápenaté. Myslím, že naše voda pomalu zabíjí spotřebič.

Výkon spotřebiče 2200 W. Je střední, což znamená, že se zařízení nezahřívá rychle, ale zahřívá se dostatečně rychle. Když je nádrž na vodu plná. Je 1. 1,5 minuty. A v průběhu času se nic nezměnilo. Spotřebič se automaticky vypne po uplynutí 8 minut. Vydává hlasitý zvuk, děsí dítě i kočku. Tlak páry 5 barů, 110 g konstantní páry./min. Prořízne tak tenkou bavlnu i silnou džínovinu zároveň.

Snadno si poradí s různými gumičkami, volánky a krajkami. Funkce horizontální páry (známá také jako režim TURBO). Je to záchrana pro maminky dívky!

Hromada lůžkovin. Ani to není problém. Lze několikrát přeložit a vařit v páře ve vodorovné poloze. Během několika minut. Po letech používání obyčejné žehličky. Tento moderní přístroj se všemi svými možnostmi rozhodně zahřeje. Doba žehlení se zkrátila třikrát. A co je nejdůležitější, proces se stal příjemným!

Vertikální parník je samozřejmě trochu slabší. Dost na dezinfekci hračky, ale ne dost na vyžehlení košile v tomto režimu. K možnostem profesionálního napařovače je to daleko. Používám ho občas podle potřeby, ale výsledek zdaleka není takový, jaký bych chtěl.

Způsob skladování není plně vyvinut. Parní šňůra se umístí do prostoru určeného k použití, zavěsí se na víko sběrače a pevně se uchytí. Elektrický kabel se však nevejde do určeného úložného prostoru. Vložit ho tam vyžaduje hodně zručnosti. Je mnohem snazší ji omotat kolem spotřebiče.

Cena tohoto zázraku je vysoká. Dostal jsem ho v Subwayi s velkou slevou za 6k. Nejsem si jistý, zda jsem byl ochoten za něj zaplatit inzerovanou cenu 12 000. Tři měsíce po zakoupení žehličky přestává fungovat ohřev a z desky vytéká voda. Byl vrácen k záruční opravě. Příčinou problému byl „žádný kontakt na zástrčce termostatu“. Kontakt byl znovu připájen a druhý den mi byl vrácen. Ještě se neporouchal, ačkoli v mé domácnosti funguje už druhým rokem.

Na dobrou věc si rychle zvyknete. Vzdát se parního generátoru ve prospěch žehličky je těžké.

Uživatelská příručka Tefal PRO EXPRESS TURBO ANTI-CALC AUTOCLEAN GV8320

Tefal SV8055E0 Expresní parní generátor Anti-calc. Recenze

Děkuji vám za přečtení mé recenze! Nepoznáte rozdíl mezi dobrou novou žehličkou a parním generátorem. Navrhuji vám, abyste zvážili mou volbu pomocníka, možnost „dva v jednom“. Parní generátor s žehličkou.

Žehlení je bohužel ženská práce. Nesnášel jsem žehlení, zejména pánských košil, kalhot a sak. Musel jsem vše vyžehlit do dokonalé šipky, bez záhybů a zácp. Kvalitu práce ovlivňují také vnější faktory, jako je žehlička a prkno. Mimochodem, moje deska je škoda, Kajícně, je to 100 let, Nemohu si dovolit koupit nový.

Moje žehličky jsou většinou od firmy TEFAL. Vážím si této společnosti pro její kvalitu a průměrnou cenu. Nebudu zabíhat do detailů těžkého rodinného života, ale moje poslední žehlička (ne Tefal). Je to noční můra. Už mě nebavilo čistit spáleniny na podrážce žehličky. Z jeho parních otvorů kapala voda a odměňovala čisté oblečení čerstvými rezavými skvrnami. Nákup další „normální“ žehličky byl tedy naléhavou záležitostí.Techno životní styl mě opět mátl. Co kdybyste si místo žehličky koupili napařovač?? Stojíte tam, pouštíte parní stroj na látku a ta se vám před očima narovnává! Žádné záhyby, žádné boční otěry!

Byl jsem v rozpacích z toho, že stále potřebujete žehličku, ať už se na to díváte jakkoli! Čistě náhodou mi padl do oka parní generátor, který kombinuje funkci žehlení a napařování. Stojí to celé jmění. Ale stojí za to!

Napařovací žehlička Tefal SV8055E0 Express Anticalc POPIS A KOMPLETY

READ  Je Tefal ingenio vhodný pro indukční varné desky?

Oficiální webové stránky parního generátoru Tefal obsahují tento popis:

Parní generátor Express-calc je vybaven pokročilým systémem údržby a vysokým parním výkonem, který se v průběhu času nemění.Tento parní generátor je ideální pro rychlou a snadnou péči o všechny druhy textilií. Inovativní vyjímatelný sběrač vodního kamene usnadňuje udržování spotřebiče v nejlepším stavu a zajišťuje dlouhou životnost bez ztráty výkonu. Stálá pára až 120 g/min při 6,5 baru, aby bylo každé žehlení rychlé a efektivní. Výkonná pára vyfoukne až 450 g/min a vyhladí i ty nejodolnější záhyby. Odolná podrážka Durilium AirGlide zajišťuje výjimečný skluz a díky pokročilým funkcím a sadě příslušenství je každé použití pohodlné: sada obsahuje háček na kabát a ochrannou rukavici.Tichá parní technologie zajišťuje žehlení bez stresu.

Takže parní generátor vypadá takto

Stojan/plocha/podstavec s tlačítkovým ovládáním, který má nádržku na vodu o objemu 1,8 litru.

Plošina má dvě šňůry, jednu pro připojení k síti, druhou pro přívod páry ze základny do žehličky.Е. Je vodní hadice pro funkci napařovače.

Výkon žehličky je velmi dobrý, vysoký. 2380 W., Typické pro parníky.

Bez parní vody váží systém 4 250 kg.

Výstup páry 120 g/min, parní výkon 440 g/min.

Dodává se s tepelnou podložkou, držákem na věšák a železným stojanem.

Podstavec s žehličkou lze hladce přenášet díky připínacímu vývodu.

FUNKCE A VLASTNOSTI PARNÍHO GENERÁTORU

Parní generátor Tefal SV8055E0 Express Anti-calc má osm silných stránek:

 • Systém proti volání;
 • Extra silný parní ráz;
 • Speciální železná podrážka pro snadné klouzání;
 • Chybí speciální nastavení pro jednotlivé typy tkanin;
 • Vertikální napařování;
 • Tichý provoz systému;
 • Bezpečnost a pohodlí modelu parního generátoru je promyšlené;
 • Antibakteriální účinek.

Nejdůležitějším rozdílem oproti ostatním žehličkám je absence režimů ohřevu, jak je běžné u běžných modelů (jeden, dva, tři).

K dispozici jsou pouze 3 provozní režimy:

Žehlení v režimu ECO (nízká hladina páry) svítí zeleně

Žehlení v režimu NORMAL (střední pára a parní ráz) se nastaví automaticky po zapnutí žehličky

Zpočátku je to matoucí. Jak lze žehlit syntetiku a bavlnu ve stejném režimu současně? Ukázalo se, že můžete. Je to díky speciálnímu povlaku na žehlicí ploše Durilium Airglide Autoclean.

Pokyny se mi nelíbí. Je plná obrázků, takže můžete obrazně hádat, co je co.

Vybrané metody čištění dostupné v domácnosti

Dekalcifikaci parního generátoru lze rozdělit do 3 částí:

Samočisticí funkce

Některé parní generátory Tefal jsou vybaveny funkcí samočinného odvápňování. Systém je zabudován do modelů, jako jsou:

Funkce samočištění je vždy uvedena na obalu spotřebiče. Může to znít jako „Calc clean“ nebo „Anti calc“.

Pokud kupujete parní generátor v maloobchodě, můžete požádat o radu prodavače. Při objednávání parního generátoru online byste si měli pečlivě přečíst všechny specifikace vybraného modelu. Náklady na spotřebiče vybavené samočisticí funkcí budou vyšší.

Bylinné prostředky

K odstranění usazenin v parním generátoru lze použít několik běžných metod. Rady pro čištění perlivou vodou, jako je Coca Cola nebo Sprite, najdete zde.

Metoda je sporná, protože nápoje obsahují barviva a cukr. Tyto součásti mohou způsobit poškození spotřebiče.

Čištění kyselinou citronovou:

 • Rozpusťte 25 g kyseliny citronové v litru horké vody, dokud se krystalky nerozpustí;
 • Získanou směs nalijte do nádrže na vodu a nechte ji 15-20 minut působit;
 • Zapněte spotřebič a spusťte parní funkci;
 • Nechtěnou látku žehlete, dokud se voda neodpaří;
 • Vyprázdnění zbytkové kapaliny, vypláchnutí nádrže.

Čištění octem:

 • Zřeďte stolní ocet ve stejném poměru s vodou;
 • Nalijte roztok do zásobníku napařovače;
 • Zahřejte spotřebič a aktivujte funkci páry;
 • Nechtěnou látku napařujte 15 minut;
 • Vypláchněte nádrž čistou vodou.

Při čištění spotřebiče octem vzniká nepříjemný zápach. Postup by se proto měl provádět v dobře větraném prostoru.

Snadné odstraňování vodního kamene z parního generátoru, systém „auto off“. Návod k použití Tefal Pro Express GV8330

Aby se zabránilo usazování vodního kamene, je parní generátor vybaven vestavěným sběračem vodního kamene. Odvápňovací systém, který je umístěn v nádrži na vodu, automaticky absorbuje veškeré usazeniny vodního kamene, které se v parním generátoru vytvoří.

Oranžová kontrolka proti usazování vodního kamene na ovládacím panelu bliká a informuje vás, že byste měli propláchnout systém odstraňování vodního kamene

Upozornění: Tento postup by se měl provádět pouze v případě, že je stroj odvápněn

Pokud byl parní generátor odpojen od elektrické sítě po dobu nejméně dvou hodin a zcela vychladl. Chcete-li provést tento postup, umístěte parní generátor vedle dřezu, tj.К. Při otevírání nádrže může z nádrže unikat voda.

Jakmile parní generátor zcela vychladne, sejměte víko zařízení na odstraňování vodního kamene

Úplně odšroubujte nástavec a vyjměte jej z prostoru; nástavec je pokrytý usazeninami vodního kamene, které se mohly vytvořit v nádržce na vodu

Chcete-li z pračky odstranit vodní kámen, jednoduše ji opláchněte pod kohoutkem

Umístěte přípravek na určené místo, dobře jej utáhněte, abyste zajistili vzduchotěsnost systému

Vraťte zástrčku na její místo: značka na zástrčce musí směřovat ke značce na krytu. Během dalšího používání stiskněte resetovací tlačítko na ovládacím panelu tak, aby oranžová kontrolka „anti-calc“ zhasla.

Nepoužívejte odstraňovače vodního kamene (ocet, průmyslové odstraňovače vodního kamene). ) k opláchnutí parního generátoru: jeho použití by mohlo způsobit poškození parního generátoru.Před čištěním parního generátoru žehličky jej vždy nechte alespoň 2 hodiny zcela vychladnout, abyste předešli riziku popálení.

Pro vaši bezpečnost je parní generátor vybaven systémem „automatického vypnutí“, který přejde do pohotovostního režimu, pokud spotřebič nebyl 8 minut používán nebo pokud jste na něj zapomněli.

Na ovládacím panelu začne blikat červená kontrolka, která vás informuje o tom, že je spotřebič v pohotovostním režimu.

Zapnutí parního generátoru:- Stiskněte tlačítko „Restart“.- Počkejte, až přestane blikat kontrolka v tlačítku „vapeur rPte“ a můžete restartovat.

Pokud necháte tlačítko „Steam“ v nečinnosti po dobu alespoň 8 minut, parní generátor v žehličce se pro vaši bezpečnost vypne systémem „auto off“.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS