V pračce nedojde kondicionér

Co dělat, když pračka nechce zachytit aviváž??

Pračka signalizuje konec praní, vy zvednete prádlo, jak jste zvyklí, a známou vůni klimatizace vystřídá přetrvávající pach prášku. Možná jste se dokonce podívali do zásuvky na prací prostředky a zjistili, že aviváž zůstala netknutá.

Obecně lze říci, že situace, kdy stroj nezachytí klimatizaci, pravděpodobně nebude pro žádnou hospodyňku kritickou poruchou. Vůně prádla a kontrola statické elektřiny jsou samozřejmě důležité, ale důležité je, že pračka pere.! Odborníci vědí, že i tyto zdánlivě drobné poruchy pračky mohou signalizovat poměrně závažné problémy. Pokud jste si tedy všimli, že váš stroj přestal používat kondicionér ke svému účelu, je čas začít řešit problémy. Nejdříve to udělejte sami.

Jak používat kondicionér pro pračky a sušičky?

Pro začátek je důležité znát některé funkce pračky. Zásuvka na náplň výrobku je obvykle rozdělena do čtyř různých sektorů, z nichž dva jsou stejně velké, tj. jeden pro předpírku a jeden pro prádlo, a dva další menší, jeden pro změkčovač a jeden pro bělidlo.

Stále více žen má dnes ve zvyku přidávat před každým praním kondicionér na tkaniny. Cílem je, aby bylo vaše prádlo voňavější a abyste si později usnadnili žehlení.

Tip: používejte jej podle pokynů na obalu, množství aviváže vždy volte podle velikosti a hmotnosti prádla.

Je také nutné vzít v úvahu typ tkaniny, kterou budeme prát, a zda potřebujeme použít koncentrovaný avivážní prostředek, v tom případě by množství přidávané do pračky mělo být menší. Obvykle stačí malá odměrka.

Pokud pračka kondicionér nepřijme, může být příčinou přílišné znečištění a zašpinění, nadměrné používání změkčovadel nebo použití příliš hustého a viskózního přípravku. Doporučuje se proto používat změkčovač tkanin přidáním vody a výsledek nalít do příslušné zásuvky, přičemž je třeba dbát na to, abyste nepřekročili mřížku označující maximální hladinu.

Příčiny poruchy

Mezi nejčastější příčiny, proč se kondicionér během praní nevsákne, patří následující:

Příjem vody. Nejprve zkontrolujte, zda je do stroje přiváděna voda s normálním tlakem? Pokud je průtok slabý, nestačí odstranit kondicionér. V takovém případě můžete při napouštění vody dlouho slyšet „šumění“ vody. Co dělat?

 • Zkontrolujte vodovodní ventil, možná ho někdo doma zavřel/uzavřel;
 • Zkontrolujte tlak ve všech kohoutcích; pokud je průtok příliš slabý, možná budete muset kontaktovat správcovskou společnost.

Je vybrána správná přihrádka pro klimatizační jednotku. Ujistěte se, že jste přihrádky nepomíchali a že jste prací prostředek nalili do nádoby na prášek. Pomoci vám může návod k použití.

Průtok dávkovače. Pokud dávkovač čas od času nepropláchnete, zbytky kondicionéru ucpou stěny kanálu a voda nebude moci kondicionér propláchnout. Zásuvku na mycí prostředek pravidelně myjte, aby nedošlo k jejímu ucpání, a věnujte zvýšenou pozornost proplachovacím kanálkům.

Dávkování. Více není vždy dobré! Nejnovější modely praček jsou vybaveny chytrým systémem, který zabraňuje nasátí většího množství kondicionéru, přebytek zůstává v dávkovači. Časem vyschnou a ucpou proplachovací kanály.

kvalita oplachovacích prostředků. Zkontrolujte kvalitu a datum spotřeby změkčovadla. Jde o to, že prošlý kondicionér se stává hustým a lepkavým. Ztvrdne na stěnách splachovacího kanálu, a tím ho zablokuje. Nekvalitní prací prostředky s běžným datem spotřeby se chovají podobně.

READ  Co znamená květina na pračce

Pračka se sušičkou přestane vymývat prací prostředek? Nespěchejte s přivoláním servisního technika, protože některé příčiny lze zjistit a odstranit vlastními silami.

Pokud pračka se sušičkou nezachytí kondicionér, zkontrolujte, zda problém není způsoben zařízením:

 • Zkontrolujte tlak vody v potrubí. Staré potrubí se „zanáší“ rzí a usazeninami soli, což způsobuje snížení výkonu;
 • Zkontrolujte přívod vody, může být ucpaný. Odpojte hadici, opláchněte ji a filtr silným proudem teplé vody;
 • zkuste použít jiný oplachovací prostředek. Výrobci domácích spotřebičů doporučují používat dovážené, dražší výrobky. Jejich složení zaručuje, že se z přihrádky zcela vymyjí;
 • pomocí návodu se ujistěte, že jste kondicionér nalili do správné přihrádky;
 • Zřeďte klimatizaci trochou vody. Může být příliš hustý, takže se zcela neopláchne.

Proveďte důkladnou kontrolu spotřebiče a nezjistěte, proč pračka nesbírá prádlo? Pak se obraťte na servisního technika, protože příčina poruchy může spočívat v samotném mechanismu:

Zkušený technik provede podrobnou analýzu spotřebiče a diagnostiku všech součástí. Na základě kontroly přesně určí závadu a navrhne způsob jejího odstranění.

Technik spolehlivě opraví poškozené díly a v případě potřeby je vymění za nové. Může instalovat originální díly se zárukou od výrobce. Je také možné zvolit cenově dostupnější, ale neméně spolehlivé ekvivalenty.

Pračka nemá klimatizaci? Obraťte se na servisní službu Doctor wash! Odborník s dlouholetými zkušenostmi správně určí, proč k této situaci došlo, a začne ji řešit.

pračce, kondicionér

Co je změkčovadlo??

Klimatizační prostředek je výrobek, který změkčuje prádlo a dodává mu příjemnou vůni. Samozřejmě není vždy potřeba, ale pokud perete ložní prádlo, pletené oblečení a další předměty, které musí být z definice měkké, bez změkčovadla se těžko obejdete. Používá se při oplachování.

Důležité! Někteří lidé mohou trpět alergickými reakcemi na klimatizaci.

Pomocí ventilátoru proudí studený vzduch do prostoru, kde se nejen ochlazuje, ale také zvlhčuje a čistí. Má výkon 230 V, váží 95 kg a ventilátor lze ovládat šesti rychlostmi. Výhodou mobilních jednotek je, že je lze umístit kdekoli. Lze je také použít například v hangárech a stanech pro kulturní a společenské akce nebo k odvětrávání sportovních hal a malých konferenčních místností. Klimatizaci si můžete pronajmout buď v létě na ochlazení vzduchu, nebo v zimě na udržení příjemného tepla v interiéru.

Kámen v pračce

Vyměňte ventil

To je nutné, pokud prvek zcela ztratil schopnost pracovat. Tato akce je obtížná, ale lze ji provést samostatně. Nejprve je třeba získat nový ekvivalent, zkontrolovat sériové číslo pračky a poté přistoupit k výměně. Postup se provádí v následujícím pořadí:

 • stroj je odpojen od elektrické sítě a přívod vody je uzavřen;
 • Vyšroubujte upevňovací šrouby horního krytu, sejměte jej a najděte ventil. Pokud je vaše pračka vybavena možností vkládání vody ve svislé poloze, je třeba dodatečně odstranit boční panel, který je nejblíže místu připojení hadice pro přívod vody;
 • kabelový svazek je odpojen od součásti, vývod je odpojen. Za tímto účelem se uvolní upevňovací šrouby. Pokud jsou kroužky na jedno použití. Při instalaci se jednoduše odříznou a nahradí novými;
 • Vyjměte ventil z pouzdra. K tomu je třeba uvolnit západku nebo vyšroubovat šrouby;
 • Opatrně vyjměte díl mírným otočením ve směru hodinových ručiček.

V případě potřeby lze kabel trysky a přívodu vody zkontrolovat, opravit nebo okamžitě namontovat nový. V obou případech se veškeré instalační práce provádějí v opačném pořadí. ventil se mírným pootočením vloží do drážky, připojí se zásuvka a kabeláž, utáhnou se kabelové pásky, panel se usadí na místo. Zbývá pouze zkontrolovat, zda je pračka funkční v jakémkoli režimu.

READ  Lze prát v pračce

Voda zůstává i po umytí

Pokud v bubnu po praní zůstává voda, je třeba hledat závadu v odvodňovacím systému. Filtr nebo čerpadlo mohou být ucpané nebo může být čerpadlo poškozené.

Nejprve je třeba vyčistit vypouštěcí filtr. Toho lze dosáhnout:

 • otevřete kryt na podlaze v přední části skříně, za kterým se nachází filtr a hadice;
 • vyjměte zátku z poslední zátky a vypusťte vodu do připravené nádoby;
 • odšroubujte filtr;
 • Pokud se na dílu nahromadilo velké množství nečistot, vyčistěte jej a opláchněte pod tekoucí vodou;
 • Spotřebič znovu sestavte v opačném pořadí.

Čištění odtokového filtruOdtokový filtr by se měl pravidelně čistit, aby se zabránilo jeho ucpání.

Vadné čerpadlo

Čerpadlo může být ucpané. Ten se nachází za odvodňovacím filtrem. Odpojte všechny kabely od čerpadla a vyjměte jej z dávkovače. V případě ucpání se čerpadlo vyčistí.

Pokud nejsou žádné ucpávky, je třeba zkontrolovat oběžné kolo. Chcete-li to provést, zkuste otočit pádly. Mohou se mezi ně zachytit drobné nečistoty, které způsobí zaseknutí oběžného kola. Mohou to být sponky do vlasů, mince, knoflíky, které z oděvu odpadly během praní. Cizí předmět musí být odstraněn.

Cizí předmět v oběžném kole

Pokud oběžné kolo běží volně, je poškozeno samotné čerpadlo. To můžete zkontrolovat pomocí multimetru. Měli byste zavolat odborníka, aby čerpadlo opravil nebo vyměnil.

Když pračce sama od sebe dojde voda, může se jednat o vážný problém. Tuto chybu nelze ignorovat.

Nejprve zkontrolujte, zda jste vybrali správný prací program. Mnoho praček má program pro zastavení praní s vodou (pro jemné prádlo nebo vlnu). Možná jste prali na programu? Jednoduše přepněte pračku do režimu vypouštění.

Podívejte se, kam dát prášek do pračky

Pokud se stroj nevyprazdňuje a v nádrži je stále voda, je pravděpodobně vadné čerpadlo. Chcete-li se dozvědět více o dalších možných závadách a o tom, jak je odstranit, můžete si přečíst článek „Mokrý případ: Pračka nevypouští vodu“.

Samostatné čištění filtru

Postup je jednoduchý, ale vyžaduje určitou zručnost. Zpravidla netrvá déle než deset minut:

 • odpojte pračku od elektrické sítě a přívodu vody;
 • Odstraňte hadici z pouzdra. Postupujte opatrně, protože v hadici stále zůstává trochu vody;
 • Opatrně vyjměte filtr, jehož síťka se opatrně promyje vodou nebo roztokem kyseliny citronové;
 • Po provedení všech opatření proveďte opětovnou montáž v opačném pořadí.
pračce, kondicionér

Jak vidíte, operace je jednoduchá. Je velmi pravděpodobné, že filtrační část sacího prvku je ucpaná, což je příčinou hromadění vody v prostoru.

Zkontrolujte případné varovné příznaky

Pokud se výše uvedené zcela vyloučí, zbývají tři kroky:

Abyste si mohli vybrat ten správný, je třeba si ujasnit určité znaky:

 • prací prostředek a kondicionér nejsou zcela vypláchnuty vodou, cyklus se aktivuje a pračka dlouho plní nádržku. Příčinu je třeba hledat v ucpaném vstupním filtru;
 • kondicionér zůstane neošetřený, pračka se sušičkou není schopna absorbovat správné množství vody, vyšle kód na obrazovku a nespustí cyklus. Příčinou je silně ucpaný ventil nebo jeho úplné selhání;
 • prací prostředek zůstane nepoužitý, voda se rychle doplní a pračka je v provozu. Problém spočívá v tom, že selhal mechanismus, který usměrňuje proud vody do koryta. Kondicionér se vyplachuje pomocí speciální trysky, která se otáčí pomocí lanka a pružiny. Chybný mechanismus nasměruje proud vody do jiného zásobníku.
pračce, kondicionér

Každá uvedená závada znamená okamžité opatření.

READ  Kam dát bělidlo do pračky

Postavte si rámový dům svých snů

V309 Rámový dům Garland

Jak říkal Kaše, sítko na hadici je ucpané, lze ho vyčistit párátkem. Kartáč by měl pravděpodobně vyčistit muž

pračce, kondicionér

Měl jsem to se starým strojem Siemens. Opravář pračky vyměnil nějakou součástku a vše zapadlo na své místo. Nejsem technik, takže co přesně je součástí, nemohu říci, co je relé nebo něco takového.

Řešení je jednoduché: 1. Zavolejte manželovi/příteli/sousedovi a požádejte ho, aby odšrouboval přívodní hadici vody k pračce (PŘEDtím, než to uděláte, MUSÍTE zastavit přívod vody do pračky). 2. Pomocí kleští opatrně vytáhněte filtr na vodu. 3. Opláchněte pod tekoucí vodou a zároveň silně poklepejte na dřez (aby vylétly kamínky, které filtr ucpaly). 4. Opatrně znovu vložte filtr. S pomocí manžela/přítele/souseda našroubujte zpět přívodní hadici vody. В 99,99%. to je problém. Vypláchněte také zásobník na prášek (hledejte usazeniny ve druhé přihrádce na oplachovací prostředky).

Omlouvám se, že jsem přehlédl vaše fórum, ale možná by se někomu mohlo hodit

další možný důvod. voda se dostává do zásobníků na prášek a oplachovací prostředky velmi důmyslným systémem kanálků (pokud vyjmete zásobník na prášek/oplachovací prostředky a podíváte se zespodu nahoru, kde byl, všimnete si spousty otvorů a vodních kanálků). takže pokud dojde k ucpání levého kanálu, voda nevyplaví prášek ze zásobníku (zároveň voda snadno vyplaví prášek z pravého kanálu). k odstranění problému budete muset stroj rozebrat (možná bude stačit sejmout horní kryt)

Vložení obrázku

Do textu můžete nahrát obrázek z počítače:

Nejčastějším čtením na webu je:

Před necelým týdnem došlo na domácí půdě k poměrně závažnému trestnému činu, o kterém se hodně psalo i v tisku. Ačkoli to v dnešní době zní šíleně, motivem vraždy byla žárlivost. A přemýšlela jsem, co bych dělala, kdyby mi byl manžel nevěrný?

Možná již napsal tyto příspěvky, a já jsem glosoval, ale napsal znovu, vyzbrojen varováním. Včera jsem byla doma, aby se mi stýskalo po vnučce a dceři, vnučka není v pořádku, všechno bylo jako obvykle, vnučka se uzdravuje, dcera dělala domácí práce a s vnučkou jsme si hrály a smály se, všichni byli v pořádku. Nic nenasvědčovalo bouřce a špatné náladě, dokud nepřišla tato textová zpráva

Mnoho obrázků se mě dotýká až do hloubi duše. Zde jsou ty, které se dotkly mé duše. Můžete přiložit fotografie, které se vás nějakým způsobem dotkly.

Před šesti měsíci o existenci takových stránek vědělo jen málo lidí, ale nyní téměř každý ví, že výhodný nákup lze provést přes internet, s minimálním úsilím a nakonec spokojeni s dobrými výsledky a levnými cenami. S manželem jsme se do toho pustili loni v listopadu. Jelikož můj manžel pracuje v oblasti počítačového hardwaru a vybavení, začali jsme právě zde.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS