Varná deska Bosch se nezapne při zapnuté západce

Elektrická varná deska Bosch, prosím, podívejte se, kdo tomu rozumí.

Mám problém, může někdo navrhnout řešení? Nemohu zprovoznit elektrickou troubu Bosch, vždy fungovala, ale dnes při stisknutí tlačítek bliká červená kontrolka vpravo a nic se neděje.

Děkuji. Trvalo nám s manželem dvě hodiny, než jsme na to přišli. A s troubou to šlo, i když jsou postavené na různých místech. Ukázalo se, že je to zámek.)

Mám také Bosch, dětská pojistka pravděpodobně zafungovala. Stiskněte dotykové tlačítko, kterým se varná deska zapíná, a podržte prst asi 10 sekund, zámek by se měl vypnout.

Děkuji! Dlouho mi však trvalo, než jsem klíč našel, a místo toho jsem se držel klíče a ukázalo se, že klíč je „-“ !

Díky za tip na zámek. Dvě hodiny nervů)))

Ano! V roce 2016 funguje také téma „držet prst na tlačítku KEY“. DĚKUJEME.

Nápověda! Vestavný sklokeramický sporák Bosh. Jsem na týden pryč a máma běhá kolem sporáku a neví, co s ním je. Prostě se nezapne. Stisknu tlačítko zapnutí a. Nic. Vůbec se nezapne a nesvítí ani dětská pojistka. Už jsem ho odpojil a nic. Pomoc, máma má už týden hlad((((((((((((((

Dobré odpoledne! Mám indukční varnou desku Bosch.Vaření na jednom hořáku při maximálním nastavení trvá velmi dlouho.Hobovi ještě není ani rok.Nepoužívá se příliš často.Zachování velikosti dna pánve.Co může být příčinou této změny a co dělat?

Mám také Bosch, nejspíš se projevila dětská pojistka. Stiskněte prstem dotykové tlačítko, kterým se varná deska zapíná, a podržte prst stisknutý asi 10 sekund, zámek by se měl vypnout.

Mám Bosch, dětská pojistka pravděpodobně zafungovala. Stiskněte prstem dotykové tlačítko, kterým se varná deska zapíná, a podržte prst stisknutý asi 10 sekund, zámek by se měl vypnout.

Dobrý den, mám dotaz. Nevíte někdo, kde vyměnit trubku z trouby Bosch ( vyhořela)? Mohli byste mi prosím pomoci?

Vyhoření žárovky v elektrické troubě Bosch. Trouba je prakticky nová. Poprvé vyhořel po zakoupení naprogramovaného čištění (doporučeno výrobcem). Nahrazeno. Kontrolka trouby po 15 minutách opět zhasla. Nějaký nápad, co to způsobuje?

Jak zapnu horní/plynovou varnou desku Bosch? Vařič má 3 tlačítka.-čas. Plus a minus

Po přerušení napájení panel senzorů nefunguje. Jsou to jen nuly. A fouká vzduch, ale uvnitř není žádné světlo. Stisknutí klávesy nepomáhá, kdo ví, co je s ní špatně? ? Nápověda

varná, deska, bosch, nezapne

Pod poraďte mi, co mám dělat, když se na sporák vylije voda a on se nezapne.

Měl někdo problém „Sklokeramická indukční varná deska Bosch se vypíná a pípá“? Tehdy na varné desce bliká písmeno U. Na U.4 a 0 vpravo shora dolů. 0″ K tomu dochází i při vypnutém sporáku (na sporáku je horká pánev)!“

Jak zapnout varnou desku?Zkoušel jsem držet klíček a tlačítko start, ale nic se neděje.A trouba se nerozsvítí.Co dělat??

Mám v troubě polévku a senzor přestane fungovat. Co mám dělat??Trouba Simfer

Přestal jsem při vaření zahřívat hořák, také BOSH budiž zatracen. Pekařské těsto F 2 H je v pohotovosti. Pečení palačinek. Zítra bude dům plný hostů.Co dělat.

Jeden z hořáků varné desky Bosch se automaticky zapne a trvale svítí, když je deska zapnutá. Není nastavitelný, je zapnutý na maximum. Jak problém vyřešit?

Děkuji! Fungovalo mi to na 2. Pokus, když jsem stiskl klávesu.

Opravujeme VŠECHNY modely varných desek Bosch. Pokud však nemůžete najít svůj model, je možné, že ho ještě nemáme online.

Společnost Neff nabízí varné desky pro každý vkus. Elektrické (konvenční a indukční ohřev) a plynové, plné a úzké moduly Domino. Kromě různých velikostí a provedení se spotřebiče vyznačují také mnoha užitečnými funkcemi, z nichž jednou je možnost uzamknout varnou desku.

Způsob aktivace závisí na typu varné desky: plynové varné desky se tradičně ovládají mechanicky a každý hořák se ovládá samostatně pomocí knoflíku. Elektrické a indukční varné desky mají senzorový panel, a proto je lze ovládat mnohem flexibilněji.

READ  Mohu smaltované nádobí mýt v myčce nádobí?

Například varná deska Neff T18BT16N0 s vysokým osvětlením má hlavní vypínač, který aktivuje celý spotřebič. Po stisknutí tlačítka se ozve zvukový signál a rozsvítí se kontrolky (zejména kontrolky varných zón ukazující stupeň ohřevu 0). Poté můžete nastavit požadované režimy.

Varná deska se nezapne. Co dělat?

Pokud vás zajímá, jak zapnout indukční varnou desku, mechanismus je obecně stejný: například varná deska Neff T46FD53X0 se zapíná a vypíná také pomocí hlavního vypínače.

Před jakýmkoli použitím spotřebiče si pečlivě přečtěte návod k použití. Konstrukce varné desky se u jednotlivých modelů liší.

Jak odemknout varnou desku neff

Funkce dětského zámku je velmi užitečný a praktický vynález. Pokud je vaše varná deska vybavena touto funkcí, nemusíte se obávat, že by se vaše dítě omylem zapnulo a popálilo nebo vznítilo.

Pro aktivaci je třeba stisknout určité tlačítko na spotřebiči. Například u elektrické varné desky Neff T11B41X2 je to tlačítko se symbolem klíče, které je třeba podržet 4 sekundy. Odemknutí probíhá stejným způsobem. Ovládání této funkce se však může u jednotlivých modelů lišit, proto si přečtěte návod k použití konkrétního výrobku.

Indukční varné desky Neff lze také zabezpečit proti otevření dětmi. To se provádí podobně jako stisknutím vyhrazeného tlačítka. Spotřebič Neff T56BD50N0 je například vybaven automatickou dětskou pojistkou, což znamená, že se dětská pojistka aktivuje při každém vypnutí spotřebiče. Lze ji nastavit a nadefinovat v základním nastavení.

Proč ovládací panel nereaguje na stisknutí tlačítka?

Dotyková varná deska je velmi šikovné zařízení, ale velmi citlivé. Proto se někdy porouchá. Ve většině případů, pokud jsou provozovány bezpečně a správně, dochází k poškození až po letech používání spotřebiče. Ve vzácných případech vedou k předčasnému selhání neočekávané faktory.

Elektroinstalace je poškozená

Senzory mohou přestat reagovat, pokud dojde ke ztrátě kontaktu mezi panelem a řídicí deskou. Stejné důsledky mají i zkraty v elektroinstalaci. Proveďte test „ping“, abyste zjistili problém, po kterém může technik určit, jak jej odstranit.

Problémy s elektronickým řídicím modulem (ECM)

Toto je srdce varné desky. Vydává příkazy, takže chyba v jeho činnosti vede k nepředvídatelným výsledkům. Někdy všechny senzory odmítají poslouchat. Někdy na dotek nereaguje pouze jejich část. Někdy se frekvence snímání senzorů mění. Z tohoto důvodu může příčinu problému určit pouze kvalifikovaný technik.

Kondenzátory ve snímači jsou vadné

Tento problém se vyskytuje hlavně při diagnostice starších strojů. Pokud je panel v provozu mnoho let, mohou kondenzátory prasknout. Teoreticky je lze vyměnit, v praxi, pokud jde o samotné senzory, je lepší vyměnit zařízení.

varná, deska, bosch, nezapne

Možné závady varné desky

Níže jsou uvedeny všechny nejčastější závady elektrických varných desek:

 • Spotřebič se nezapne nebo po zapnutí nefunguje;
 • Indikátor zbytkového tepla se nerozsvítí;
 • Funkce automatického ohřevu se nespustí;
 • Spotřebič se zapne a poté opět vypne a ozve se zvukový signál;
 • Rozsvítí se symboly a ozvou se zvukové signály pro různé poruchy (specifické pro každý model, podle pokynů výrobce).

Kromě těchto typů závad může dojít k poškození napájecího kabelu, roztavení částí svorkovnice, poruše zobrazovací jednotky, čidel hořáku, mechanickému poškození keramického povrchu.

Jak odstranit zámek trouby Bosch?

U pečicích trub Bosch se k nastavení zámku používá tlačítko se symbolem klíče. Stačí stisknout toto tlačítko na několik sekund. Chcete-li zámek zrušit, postupujte takto: Stiskněte tlačítko „key“ na několik sekund, dokud ikona klíče nezmizí z displeje.

Jak aktivovat pyrolytické pečení v troubě Bosch?

 • Zapněte troubu a otevřete nabídku, která vás přenese do nabídky možností ohřevu.
 • Stiskněte textové pole „Clean“.
 • Vyberte „Pyrolytickou funkci“.
 • Otočným ovladačem nastavte režim čištění.
 • Spusťte pyrolytické čištění trouby tlačítkem start/stop.

Jak odemknout troubu Korting?

Displej programu a teploty se vypne, na displeji časovače se zobrazí aktuální čas a „A“ a bliká. Stisknutím jednoho ze senzorů “ “ (3) nebo „-“ (6) nebo (5) troubu odemknete, poté se přepne do manuálního režimu. Stisknutím senzoru (4) troubu vypnete.

Co znamená LOC na troubě?

Kontrolka LOC na displeji trouby signalizuje, že je spotřebič uzamčen. Můžete také zkusit vyjmout zástrčku ze zásuvky. Počkejte 10-15 minut a znovu jej zapněte.

Jak odstranit zámek z varné desky Bosch?

 • Stiskněte a podržte tlačítko „key“ po dobu 3-6 sekund.
 • Když teplota dosáhne 50 °C, varná deska se automaticky zablokuje a na displeji se zobrazí ikona „Lock“.
 • Před odemknutím varné desky můžete stisknout současně tlačítka plus a minus.

Jak odstranit zámek trouby Gorenje?

Jak vyjmout blokování z trouby? Chcete-li troubu odemknout, stiskněte na 5 až 6 sekund dvě horní a dolní tlačítka na levé straně.

Jak vypadá ikona grilu na troubě Bosch?

Ikona režimu grilování v troubě je obvykle označena klikatou čarou nebo třemi stínovanými obrácenými trojúhelníky v horní části čtverce. Funkce malého grilu je vzácná, většinou od výrobce Bosch. Ikona má podobu zkrácené klikaté čáry.

READ  Který fotoepilátor je nejlepší pro blond vlasy

Jak nastavit hodiny na troubě Bosch?

Pro přesné nastavení času použijte speciální otočný knoflík nebo tlačítko na displeji. Po nastavení přesné hodnoty stiskněte ikonu hodin a přejděte k nastavení minut. V tuto chvíli budou blikat číslice minut.

Jaký druh nádobí je vhodný pro elektrickou troubu?

 • Thermoglass. Nádobí do mikrovlnné trouby lze používat i v troubě.
 • Keramika. Stěny keramické misky jsou propustné.
 • Litina. Odolné a robustní nádobí.
 • Ocel. Lehký, pohodlný, robustní a nenáročný.

Co znamená Loc?

LOC. Ikona má tvar zkráceného čísla. Indukční varný systém (ILS).

Jak odemknout troubu

Indukční varné desky postupně nahrazují plynové a elektrické sporáky. Kromě vysoké účinnosti získávají ženy v domácnosti pohodlnou funkčnost, úsporu času při vaření a moderní vzhled. Každý výrobce má jiný přístup k bezpečnosti při používání svých varných desek. To vás chrání před nechtěnou změnou nastavení během vaření a před popálením.

Typy blokování indukčních varných desek

Moderní spotřebiče této kategorie jsou zpočátku vybaveny několika typy ručního ovládání. Jedná se o standardní dětskou pojistku, krátké zablokování, které zajistí čistotu, pokud se na panel něco vylije, automatické zablokování v případě nízkého napětí, zkratu nebo problémů se síťovým připojením. Výstražný tón se u jednotlivých modelů liší, ale je možné závadu klasifikovat a odstranit sám.

Varování! Pokud jsou zjištěny závady, můžete bez obav přistoupit k vnější kontrole zástrčky, zásuvky, čistoty dotykového panelu. Spotřebič, který je v záruce, byste však neměli otevírat. Kvalifikované postupy montáže/demontáže jsou někdy také zahrnuty do záručních podmínek. Neoprávněný zásah uživatele ruší povinnost výrobce poskytnout bezplatnou opravu.

Jak odemknout varnou desku

Funkce dětské pojistky se deaktivuje podržením tlačítka nebo aktivací hlavního vypínače. Tím se dočasně zpřístupní veškerá manipulace s varnou deskou nebo dokud ručně neaktivujete bezpečnostní zámek. Automatické zamykání lze nakonfigurovat v základních funkcích s přednastaveným časovým intervalem, ale ne všechny modely tuto funkci nabízejí. Výsuvné mechanismy trouby je možné také zablokovat. Změna nastavení trouby se provádí stejným způsobem.

Velmi zajímavým řešením je odnímatelné magnetické tlačítko u některých modelů. Jednoduchým uvolněním knoflíku se ovládací funkce deaktivuje.

Blikající kontrolky LED a krátké pípnutí někdy souvisí s vlhkostí nebo nečistotami na povrchu. Vyčistěte troubu podle doporučení výrobce a pokračujte v jejím používání.

Tip! Prozkoumejte celou řadu možností pro svého hlavního kuchyňského pomocníka. Některé modely jsou vybaveny funkcí okamžitého zablokování senzoru. Čerstvé kapky a nečistoty můžete bezpečně odstranit, aniž byste museli čekat na jejich zaschnutí.

Odblokování indukční varné desky

V některých případech jsou řídicí funkce zablokovány z důvodu přehřátí elektroniky. Zkontrolujte, zda se na ovládací zóně nenachází horké nádobí, odstraňte nádobí a počkejte, až elektronika vychladne. Pokud porucha přetrvává i po odstranění přehřátí, je třeba zavolat zákaznický servis a požádat o opravu. Stejně tak poškození samotné varné desky: praskliny, škrábance a odštěpky na sklokeramickém panelu způsobují poruchy indukční varné desky. Opravy mohou být velmi nákladné, proto je důležité nejen dodržovat návod k použití spotřebiče. Problémy způsobuje používání varné desky jako police na nádobí, neopatrné přesouvání zvednutých, těžkých předmětů nebo horkých pánví na studený hořák. Kuchyňský nábytek musí být také správně umístěn, aby se zabránilo pádu obsahu a samotných horních skříněk na pracovní plochu.

Jak odemknout ovládací panel varné desky Bosch?

Blokování má zabránit všem druhům nehod způsobených neopatrností. Přestože hospodyňka nechává troubu bez dozoru jen zřídka, přístroj se automaticky spustí. Troubu lze odemknout několika způsoby:

Odemknutí ovládacího panelu trouby

Chcete-li jednotku vyjmout z ovládacího panelu, postupujte takto

 • Ovládací panel se obvykle nachází na horní straně trouby. Elektrické trouby jsou obvykle vybaveny senzorem. Naproti tomu plynová trouba má jednodušší systém ovládání. Najděte na ovládacím panelu tlačítko zámku, které je obvykle označeno klíčem. Stiskněte toto tlačítko a poté vyberte možnost. Uzamknout ovládání, stiskněte jej na několik sekund.
 • Po odemknutí by mělo následovat pípnutí, které signalizuje, že se odemknutí podařilo. Pokud se na obrazovce stále zobrazuje „zamčeno“ nebo symbol zámku či klíče, nelze jednotku vyjmout.
 • Pokud není k dispozici vyhrazené tlačítko zámku, můžete zkusit stisknout současně tlačítka zrušení a zámku po dobu alespoň pěti sekund.
 • Tento způsob se používá pro zamykání i odemykání varné desky.

Jak odstranit zámek trouby Bosch

Aktivace dětské pojistky Stiskněte a podržte tlačítko, dokud se dětská pojistka neaktivuje a na displeji se nezobrazí symbol [Key]. To trvá asi čtyři sekundy. Trouba se nyní již nezapne. Ani tyto možnosti nelze změnit. Pozor! Pokud je funkční knoflík v nulové poloze déle než dvě sekundy, aktuální nastavení se zruší. Dětská pojistka zůstává aktivní.

Blokování zásuvky trouby Základní nastavení můžete změnit tak, aby byla zablokována i zásuvka trouby. Postup je vysvětlen v kapitole Základní instalace. Pokud je během provozu aktivována dětská pojistka, je rošt trouby při teplotě nad 50 °C zablokován. Kromě toho se na displeji zobrazí symbol [Latchkey].

READ  Chyba f16 v pračce Bosch

Deaktivace dětské pojistky Stiskněte a podržte tlačítko, dokud text a symbol nezhasnou. Poté můžete změnit možnosti trouby a znovu vytáhnout vozík.

Modely plynových a elektronických trub jsou rok od roku lepší. Moderní trouby nejsou vybaveny jen pokročilými funkcemi a neuvěřitelným množstvím funkcí, ale také možností ovládat proces pečení a měnit teplotu jediným dotykem. Je logické, že v blízké budoucnosti bude přibývat zákazníků, kteří budou chtít upgradovat svou vlastní troubu na novou.

Výrobci moderních pečicích trub udělali vše pro to, aby lépe chránili uživatele

S troubou, která není nebezpečná, může hospodyňka odpočívat a věnovat se dalším domácím pracím, aniž by se musela o něco starat

Odblokování po samočištění

Trouby se samočisticí funkcí mají také blokovací systém. To se provádí z důvodu zvýšení bezpečnosti, protože proces čištění se obvykle provádí při vysokých teplotách. Proto je nutné chránit majitele před nehodami, zejména pokud je v domě dítě.

 • Nejprve musíte počkat, až se vyčistí dutina trouby. Případně se spotřebič uzamkne na místě, dokud nevychladne na pokojovou teplotu. Většina trub má systém, který zabraňuje odemknutí dvířek, dokud spotřebič nevychladne na bezpečnou teplotu. Tento chytrý systém zabraňuje zneužití.
 • Chcete-li zjistit, zda trouba vychladla, podívejte se na displej ovládacího panelu. Svítící ikony blokování a chlazení znamenají, že trouba stále chladne. Musíte počkat, až trouba dokončí všechny požadované procesy.
 • V případě naléhavé potřeby zastavit samočisticí funkci můžete stisknout tlačítko zrušení. Trouba však musí ještě vychladnout.

Robert Bosch Hausgeräte GmbHCarl.

Jak odemknout dětskou pojistku na bezdotykové plynové varné desce Tania 12.10.2020 16:48 GMT

Odemknutí dětské pojistky na plynové varné desce Bosch. Plynová varná deska není senzorově řízený spotřebič

Zvýraznění → Návod k použití mé varné desky jsem našla zde! #manualza

Jak správně zapnout elektrickou troubu?

Elektronické trouby jsou nyní potřebnější. A není to nic ohromujícího, protože mluvíme o technice, která není nebezpečná a snadno se používá. A rovnoměrný proces zahřívání těchto spotřebičů má konkrétní vliv na rychlost přípravy pokrmu. Hlavní je správně zapnout elektronickou troubu!

Světoznámí výrobci jako Bosch, Samsung, Combustion a Electrolux mají velmi podobnou funkci zapnutí trouby, která vypadá podobně jako tato

 • Protože elektronickou troubu lze použít k přípravě nejrůznějších pokrmů, je nutné si před jejím použitím přečíst návod k obsluze daného modelu, ve kterém jsou všechny funkce spotřebiče přesně popsány.
 • Na rozdíl od plynových modelů můžete troubu Bosch zapnout pouhým otočením vypínače. K jeho zapálení nepotřebujete sirky ani speciální zapalovač.
 • Ovládací panel těchto spotřebičů je obvykle vybaven kontrolkou, která signalizuje, že je spotřebič připojen k elektrické síti, a termostatem, pomocí kterého lze nastavit vhodný teplotní režim. Některé modely jsou dokonce vybaveny časovačem, takže můžete zkontrolovat, kdy je jídlo hotové.
 • Chcete-li zapnout troubu Bosch, Combustion, Samsung nebo Electrolux, musíte ji nejprve připojit k elektrické síti. Poté je třeba otočit knoflíkem termostatu na požadované nastavení teploty (v závislosti na požadované teplotě). Po zvolení provozního režimu lze do trouby vložit plech s jídlem.
 • Po dokončení pečení stačí přepnout přepínač do polohy 0. A abyste se vyhnuli případným budoucím problémům s čištěním trouby, je nejvhodnější ji vyčistit, jakmile vychladne.
varná, deska, bosch, nezapne

Jak odemknout varnou desku

Varné desky stále častěji nahrazují standardní elektrické a plynové varné desky. Majitelé těchto spotřebičů získají kromě vysoké účinnosti také stylový vzhled kuchyně, pohodlnou funkčnost. Každý výrobce má vlastní způsob, jak zajistit bezpečnost při používání varné desky. Každý model má bezpečnostní systém, který zabraňuje náhodným změnám nastavení a snižuje riziko popálení. Vědět, jak odemknout varnou desku při používání takového spotřebiče.

Moderní varné desky mají několik typů blokování proti ručnímu ovládání:

 • Krátkodobý blok na čištění sklokeramické varné desky pro případ, že se na povrch něco vylije;
 • Standardní ochrana proti dětem;
 • Automatické vypnutí v důsledku nízkého napětí nebo zkratu, případně při problémech s elektrickým připojením.

Signál alarmu se v jednotlivých verzích liší, ale je zcela jasný.

Jaké závady nelze opravit svépomocí

Pravidla provozu plynových zařízení přísně zakazují jakékoliv samostatné zásahy do vedení a uzavíracích ventilů sítí a domácích spotřebičů, jejich instalaci nebo odpojení.

To znamená, že není možné opravit plynovou troubu, pokud z ní uniká plyn, jsou poškozeny kohouty nebo hadice nebo existují jiné možné příčiny úniku plynu.

Nevypínejte samostatně automatické bezpečnostní systémy spotřebiče, včetně regulace plynu, pokud je ve spotřebiči přítomna. K odstranění těchto závad by měl být povolán pouze plynař.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS