Ventil pro topné těleso se spodním připojením

Termostatické radiátorové ventily

Pro efektivní provoz topného systému je nutné dbát nejen na nákup kvalitních radiátorů a kotle. K vytvoření co nejpříjemnějších podmínek v místnosti potřebujete také regulační ventily, které jsou pro instalaci vytápění nepostradatelné. Italská společnost Valtec nabízí široký výběr této sanitární keramiky a všechny výrobky se vyznačují nejvyšší kvalitou a spolehlivostí v provozu.

Země: Itálie

Země: Itálie

Země: Itálie

Země: Itálie

Země: Itálie

Země: Itálie

Země: Itálie

Země: Itálie

ventil, topné, těleso, spodním, připojením

Země: Itálie

Země: Itálie

Země: Itálie

Země: Itálie

Země: Itálie

Země: Itálie

Země: Itálie

Země: Itálie

Země: Itálie

Země: Itálie

Země: Itálie

Země: Itálie

Země: Itálie

Země: Itálie

Země: Itálie

ventil, topné, těleso, spodním, připojením

Země: Itálie

Země: Itálie

Země: Itálie

Země: Itálie

ventil, topné, těleso, spodním, připojením

Pokud hledáte, kde si můžete levně koupit termostatický směšovací ventil pro topné systémy, doporučujeme zastavit se na našich webových stránkách. Zde je velký výběr těchto produktů za přijatelnou cenu. V současné době je u nás k dispozici:

 • Vstřikovací jednotka pro připojení chladiče. Instalace se provádí prostřednictvím jediného bodu a pohyb pracovní kapaliny v baterii se uskutečňuje pomocí sondy. Rozděluje se na přímý a zpětný tok. Maximální tlak, který takový uzel vydrží, je 10 atmosfér a teplota chladicí kapaliny nesmí překročit 110 stupňů;
 • Termostatický radiátorový regulační ventil Valtec. Může být přímý nebo úhlový a liší se průměrem závitu, který je pro instalaci takového výrobku nutný. Hlavní funkcí ventilu je plynulá regulace průtoku tepelné kapaliny. Zvláštností jsou jednotky s vysokým průtokem;
 • Termostatický ventil s hlavicí. Průtok média radiátorem lze regulovat a udržovat správnou teplotu média;
 • Termostatická hlavice. Tyto výrobky jsou potřebné k udržení stabilní teploty v místnosti regulací průtoku topného média. To vše se provádí automaticky. Rozsah regulace teploty od 6,5 do 28 stupňů v závislosti na modelu. Stejnou funkci plní třícestný termostatický ventil Valtec;
 • Sada pro připojení termostatického radiátoru;
 • Termostatické připojení radiátoru pro jednotrubkové a dvoutrubkové systémy. Hlavním rysem této konstrukce je čtyřcestný ventil, který hydraulicky vyrovnává systém.

Faktory ovlivňující účinnost ohřívače

Hlavními požadavky na topný systém jsou samozřejmě jeho účinnost a hospodárnost. Termostatické hlavice radiátorů proto musí být pečlivě navrženy tak, aby nevynechaly žádný z různých detailů a zvláštností jednotlivých místností. Pokud nejste dostatečně zruční, abyste vytvořili kompetentní návrh, je lepší svěřit práci profesionálům, kteří se již osvědčili a mají pozitivní zpětnou vazbu od zákazníků. Spoléhat se na rady známých, kteří doporučují různé způsoby připojení radiátorů, není dobrý nápad, protože výchozí podmínky budou v každém případě jiné. Jednoduše řečeno. Co vyhovuje jednomu, nemusí nutně vyhovovat druhému.

READ  Jak vyměnit topné těleso v pračce

Pokud si přesto chcete potrubí pro radiátory zhotovit sami, věnujte pozornost následujícím faktorům:

Na výběr jsou různé modely radiátorů. Závěsné radiátory z různých materiálů i soklové nebo podlahové konvektory. Rozdíl mezi nimi není jen ve velikosti a vzhledu, ale také ve způsobu jejich připojení a míře přenosu tepla. Všechny tyto faktory ovlivňují výběr možností připojení radiátorů.

V závislosti na velikosti vytápěné místnosti, přítomnosti či nepřítomnosti tepelné izolace na vnějších stěnách budovy, výkonu a typu připojení doporučeném výrobcem radiátorů se počet a rozměry těchto zařízení liší.

Pro usměrnění tepelné energie z radiátoru do místnosti je vhodné připevnit mezi radiátor a stěnu speciální reflexní zástěnu. Takové stínění může být vyrobeno z jakéhokoli tepelně reflexního fóliového materiálu. Např. Z fólie, isospanu nebo jiného materiálu.

Před připojením radiátoru k topnému systému je třeba věnovat pozornost některým zvláštnostem instalace:

 • Ve stejném obytném prostoru by měly být všechny radiátory umístěny ve stejné úrovni;
 • Žebra konvektorů musí být svislá;
 • Střed radiátoru se musí shodovat se středem okna nebo může být posunut o 2 cm doprava nebo doleva;
 • Celková délka radiátoru musí být alespoň 75 % šířky okenního otvoru;
 • Od okenního parapetu k radiátoru musí být vzdálenost alespoň 5 cm a mezi spotřebičem a podlahou musí být volný prostor alespoň 6 cm. Nejlepší je ponechat 10-12 cm.

Nezřídka se stává, že majitelé bytů sestavují a připojují topný systém podle doporučení jiných. V tomto případě je výsledek mnohem horší, než se očekávalo. To znamená, že při instalaci došlo k chybám, výkon radiátoru je nedostatečný pro vytápění určité místnosti nebo schéma připojení radiátoru není vhodné pro daný dům.

Pravidla shromažďování

Před připojením radiátoru k soustavě se radiátor sestaví v poloze vleže se všemi šroubeními na svém místě. Nakonec by měly zůstat pouze dvě přímé lisovací spojky nebo spojky pro matice s uzávěrem: na přívodním a zpětném potrubí.

READ  Jaká je značka na nádobí pro indukční varnou desku?

Spodní připojovací ventil nahrazuje připojení radiátoru. Je utěsněn standardním způsobem. Těsnicím O-kroužkem. Polohu průchozího otvoru na dříku je vhodné označit na matici ventilu tak, aby po zašroubování byla ve svislé poloze. Ke korekci polohy lze použít těsnění různé tloušťky a upravit těsnost.

Vstřikovací jednotka je připojena podobným způsobem, ale poměrně často bez matice, která nahrazuje spojovací matici;. Vstřikovací jednotka je připojena podobným způsobem, ale poměrně často bez matice, která nahrazuje spojovací matici. V případě jednostranného spodního připojení je výstup na vratné straně uzavřen zátkou podobně jako jeden z horních výstupů. Další montáž je jednoduchá: všechna potřebná uzavírací a ovládací zařízení se připevní k závitovým hrdlům ventilu, sestavě vstřikovače nebo spodním kolenům pomocí těsnicí pasty. Nakonec se radiátor umístí kompletně sestavený a upevněný pomocí metody připojení ke stěně nebo podlaze a připojí se k systému.

Připojení radiátoru zespodu

Spodní připojení otopných těles je méně účinné než diagonální připojení. Jak zvýšit účinnost radiátorů se spodním připojením?

V tomto článku se podíváme na různé způsoby připojení radiátorů k topnému systému. Informujeme vás také o ventilu, který umožňuje zvýšit tepelný výkon radiátoru o 20 %.

Nejběžnější způsob připojení radiátoru k otopné soustavě je diagonální: přívod shora, zpátečka zdola Tento typ připojení je optimální pro získání maximálního množství tepla.

Tento způsob připojení je považován za základní ve všech doporučeních a výpočtech odvodu tepla. V ostatních zapojeních se k výpočtu tepelného výkonu přičítají korekční faktory, které snižují hodnotu radiátoru.

V praxi se však často používá připojení radiátoru k otopné soustavě „zdola nahoru“

Například ve známém spojení „Leningradka“ (obrázek 3).

Toto zapojení radiátoru není považováno za příliš účinné z hlediska tepelného výkonu. Ve srovnání s výše uvedeným diagonálním zapojením. A v případě velkého sekčního radiátoru (více než 8 sekcí) se důrazně doporučuje použít toto schéma připojení, v tomto případě se špatně zahřívají horní rohy radiátoru, topné těleso se stává neúčinným.

ventil, topné, těleso, spodním, připojením

Obliba spojení zdola nahoru je zřejmá. Není třeba vrtat díru do zdi ani vést potrubí otevřeně skrz zeď. V rodinném domě je snazší trubky skrýt, např. Je schovat za podlahovou lištu nebo je položit mezi povrchovou úpravu podlahy a podklad v dřevěném domě; ve vícepodlažním domě jsou plastové trubky vhodně umístěny v mazanině.

READ  Jak vyměnit topné těleso v myčce nádobí

Společnost Alterplast vyvinula jedinečný ventil pro spodní připojení radiátoru k otopné soustavě. Zvyšuje tepelný výkon radiátoru o 20 % díky optimálnímu rozvodu teplonosného média.

Ventil je vhodný pro všechny modely radiátorů s šířkou průřezu 80 mm a 1″ rozdělovacím závitem.

Zařízení je dodáváno s adaptérem 1 „x½“ nebo 1 „x¾“ v levém nebo pravém provedení, který umožňuje přivádět vodu do radiátoru z požadované strany a připojit radiátor ke kohoutkům a ventilům se závitem ½“ nebo ¾“.

Co je to připojení chladiče

Spodní spojovací část radiátoru je tvarovka ve tvaru n se dvěma rovnoběžnými tvarovkami ve vzdálenosti ocelových deskových sedel radiátoru a pevným můstkem mezi nimi. Typová část má zalisovanou spojovací matici s těsněním (americký konektor) s vnitřním průměrem 3/4″ na jedné straně a vnějším závitem 3/4″ na druhé straně šroubení.

Uvnitř každého přívodu je umístěn uzavírací kulový nebo šroubový ventil, který umožňuje regulovat nebo přerušit přívod topného média. Pokud je radiátor vyjmut za účelem opravy nebo výměny, použije se uzavírací funkce.

Ventil Danfoss RLV-KS. G 3/4 A x G 3/4 A, roh

Nízké náklady

Díky spolupráci s výrobními společnostmi můžeme prodávat výrobky za nejnižší ceny.

Pohodlné doručení

Buďte v klidu: naše interní doručovací služba doručí zdokumentované zboží přímo k vám domů.

Vlastní sklad

Máme vlastní sklad s vybavením, takže většinu výrobků v našem obchodě máme vždy skladem.

Technická podpora

Naši manažeři. Vynikající personál! Nabízíme pomoc s výběrem, kalkulací a cenovou nabídkou. Bezproblémové.

Instalace a uvedení do provozu

Díky vlastnímu montážnímu servisu jsme připraveni vám zařízení nejen prodat, ale také uvést do provozu na klíč.

Veškeré informace o produktech byly převzaty z veřejných zdrojů a nepředstavují veřejnou nabídku. Obrázky a technické specifikace se mohou lišit od skutečného produktu. Zkontrolujte technické údaje při převzetí a platbě.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS