Voda neopouští pračku

Příčiny selhání a jejich hledání

Hlavní příčiny nevyprazdňování nebo odstřeďování pračky jsou tyto

 • Ucpaný vypouštěcí filtr (koncentrátor).
 • Porucha vypouštěcího čerpadla (čerpadla).
 • Nitě a vlněná vlákna namotaná a zaseknutá na hřídeli oběžného kola.
 • Porucha pressostatu.
 • Ucpání kanalizační přípojky a odpadního potrubí.
 • Poškození vodičů napájejících čerpadlo.
 • Problémy s elektronickým řídicím modulem.

Tyto příčiny můžete najít sami a všechny je odstranit. kromě poslední, která obvykle vyžaduje služby kvalifikovaného technika.

Chcete-li zjistit, která z těchto příčin způsobuje poruchu jednotky, postupujte takto

 • Odšroubujte a v případě potřeby vyčistěte vypouštěcí filtr (koncentrátor) a vyjměte všechny cizí předměty, jako jsou mince, knoflíky, zápalky apod. д.
 • Zasuňte prst do spirály čerpadla a zkontrolujte, zda se oběžné kolo volně otáčí a zda není omotáno vlákny a závity. Pokud se oběžné kolo otáčí pevně a nejsou nalezena žádná vlákna nebo závity, je třeba čerpadlo vyjmout a pečlivěji zkontrolovat.
 • Na straně filtru zkontrolujte tenkou ohebnou hadicí, zda je odvodňovací přípojka průchozí.
 • Zkontrolujte připojení a zapojení pressostatu, odpojte a vyčistěte hadici a kompresní komoru relé.
 • Vizuálně zkontrolujte desku plošných spojů řídicího modulu, zda není poškozená.
 • Odpojte vypouštěcí hadici od čerpadla do kanalizace, vyčistěte ji tenkým drátem; propláchněte.

Často se také stává, že pračka nevypouští vodu kvůli ucpání sifonu odpadní vody u umyvadla nebo dřezu.

voda, pračku

Jak vyprázdnit pračku?

Než se pustíte do hledání příčiny poruchy pračky, je nutné vypustit vodu z nádrže a vyjmout prádlo z bubnu. Za tímto účelem odpojte napájení, připravte si utěrky a malé nádoby. hrnce, umyvadla, hrnky.

Důležité! Pračku je třeba vyprázdnit ihned po zjištění poruchy. delší namáčení ve vlhkém prostředí způsobí, že věci „zkysnou“ a zkazí se, a dříve či později bude vypouštěná tekutina nepříjemně a někdy i nelibě páchnout.

Mýdlovou kapalinu můžete z nádržky vypustit několika způsoby:

Způsob Popis Obrázek
Přes vypouštěcí filtr Za tímto účelem otevřete poklop, který zakrývá kryt filtru, nebo odstraňte maskovací spodní panel. Poté vložte pod filtr malou plochou nádobu a po mírném odšroubování jejího víka postupně vypouštějte nahromaděnou kapalinu z nádrže
Pomocí malé vypouštěcí hadice Většina moderních strojů má vedle vypouštěcího krytu malou hadičku s plastovým šroubovacím uzávěrem. Chcete-li vypustit kapalinu, vytáhněte ji z bezpečnostního krytu, umístěte ji do nakloněné nádoby a postupně vyprázdněte nádržku odšroubováním víčka
Přes vypouštěcí hadici (hadici) U mnoha modelů moderních praček je vypouštěcí hadice od čerpadla umístěna pod úrovní nádrže. Při stejné gravitaci voda z nádrže během mytí neodtéká díky tomu, že hadice, která opouští tělo pračky, stoupá mírně vzhůru a je namontována na speciálních chráničích a nachází se nad hladinou vody v nádrži. Chcete-li nádrž vyprázdnit pomocí vypouštěcí hadice, vyjměte hadici z ochranných krytů, umístěte ji co nejníže a konec hadice vložte do mělké nádoby
READ  Do myčky nepřitéká voda

Як злити воду з пральної машини

Z těchto tří způsobů je nejpohodlnější, nejrychlejší a nejjednodušší použití kanalizační hadice.

voda, pračku

Pračka se nevyprazdňuje: co dělat v případě poruchy

Některé problémy, které se vyskytují při používání pračky, lze vyřešit bez nutnosti odborného servisu. Ušetříte tak spoustu peněz, času a stresu. Zde je návod, jak tento spotřebič opravit, když voda nevypouští vodu.

K opravě pračky je lepší zavolat odborníka

Elektronická porucha a poškození pressostatu

Moderní automatické pračky jsou vybaveny sofistikovanou elektronickou řídicí jednotkou a existují softwarové chyby, které mohou způsobit, že jednotka nevyprázdní odpadní vodu. Ve většině případů stačí k odstranění závady reset pračky. vytáhněte napájecí kabel na několik sekund ze zásuvky a znovu jej zapojte. Pokud tento postup nepomůže, můžete proces přerušit pomocí ovládacích tlačítek a znovu spustit spotřebič v režimu „Máchání a odstřeďování“, což je nejkratší cyklus.

V některých případech může dojít k poruše presostatu nebo vodního čidla. Trubička vedoucí ke snímači je někdy zanesena nečistotami, které je třeba odstranit vyfoukáním. Vodní senzor nefunguje kvůli ucpání a pračka se sušičkou se neustále vyprazdňuje, aniž by se nádržka naplnila.

Kvůli poškozenému vodnímu čidlu se může stát, že kapalina nebude vypouštěna nebo bude trvale odváděna ze stroje, což zabrání úplnému naplnění nádrže

„Pokud je příčinou nevypouštění pračky se sušičkou elektronická jednotka, je nejlepší obrátit se na servisní středisko, zejména pokud je pračka v záruce.

Ucpaný sifon nebo filtr

Někdy se pračka se sušičkou nevyprazdňuje nebo neodstřeďuje kvůli zanesenému filtru, který se nachází před čerpadlem a je skrytý za malým poklopem na předním panelu ve spodním rohu. Poté vyšroubujte šroub a opatrně vyjměte filtr. Poté pračku se sušičkou vyklopte a vodu, která v ní zůstala, vypusťte do předem připravené nádoby. Odstraňte z filtru všechny cizí předměty a opláchněte jej čistou vodou. Přívodní a výstupní přípojky musí být rovněž vyčištěny. Po provedení všech těchto úkonů je třeba filtr znovu nasadit a opatrně zašroubovat, přičemž je třeba dbát na to, aby nedošlo k jeho naklonění. Nyní můžete spotřebič spustit a pokračovat v praní.

Častou příčinou je ucpaný filtr čerpadla

Ucpání oběžného kola čerpadla

Existují situace, kdy se ze stroje neodčerpává voda, ale filtr není zanesený. Co dělat v tomto případě? Příčinou může být ucpané kolo čerpadla, které odvádí vodu z pračky po praní nebo máchání. Chcete-li závadu odstranit, nejprve vypusťte kapalinu, jak je popsáno výše, vyjměte a demontujte čerpadlo. Častou příčinou nevyprazdňování automatické pračky a sušičky jsou vlasy, nitě apod.д., jakékoliv drobné předměty, které jsou omotané kolem oběžného kola nebo nápravy nebo které uvízly mezi tělesem čerpadla a lopatkami oběžného kola. Po demontáži čerpadla musíte odstranit všechna cizí tělesa, která by mohla bránit jeho správné funkci. Poté čerpadlo sestavte v opačném pořadí než při demontáži, znovu jej namontujte a připojte vstupní a výstupní přípojky.

Ucpané čerpadlo je jednou z nejčastějších příčin poruch pračky

READ  Pračka plně nenasává vodu

Pro vaši informaci! Způsob přístupu k čerpadlu závisí na modelu a výrobci domácích spotřebičů.

Čerpadlo je vadné

Někdy je příčinou nevypouštění stroje elektrická součástka v čerpadle: uvolněné kontakty, přerušený vodič, spálené vinutí. Poslední možnost je složitější, protože bude nutné vyměnit čerpadlo za nové. Důvodem pro výměnu čerpadla může být také velká vůle oběžného kola nebo zlomení jeho lopatek.

Čerpadlo nemusí běžet, protože je spálené vinutí

Další důvody, proč se stroj nevyprazdňuje

Co dělat, pokud se stroj nevyprazdňuje a příčinou poruchy nejsou všechny výše uvedené příčiny?? Je třeba zvážit ještě několik dalších věcí:

voda, pračku
 • režim. Možná jste zvolili program praní bez odstřeďování. V takovém případě je třeba stroj přepsat;
 • Vypouštěcí hadice. Pokud se pračka se sušičkou nevyprazdňuje a hučí, je pravděpodobně hadice vedoucí do vypouštěcího systému zachycena nebo zalomená;
 • ucpaný sifon;
 • problém je v řídicí desce.

Pokud se jedná o závadu na desce elektronických obvodů pračky, je nejlepší, když se problémem zabývá odborné servisní středisko

Jak používat pračku

Aby vaše spotřebiče správně fungovaly, je třeba s nimi správně zacházet:

 • Každý model má určitý limit vloženého prádla;. sifon je zablokován. Pokud je tato hodnota překročena, dochází k přetížení stroje, což výrazně zvyšuje riziko poruchy. Důsledně dodržujte předpisy;
 • Před praním oblečení důkladně zkontrolujte kapsy a kování. Mohou vyvolat nepravidelnosti v oběžném kole, čerpadle nebo motoru;
 • Pokud je to možné, připojte pračku se sušičkou k elektrické síti pomocí napájecí lišty. Chrání spotřebič před přepětím;
 • Pravidelně čistěte odtokový filtr;
 • zvolte správný prací program;
 • Spotřebič čistěte jednou ročně bez praní. pomocí pracího prostředku a speciálního odstraňovače vodního kamene.

Dodržujte tato jednoduchá pravidla, aby vaše pračka fungovala bez problémů a poskytovala vám při praní prádla dlouhé hodiny potěšení

Péče a dodržování následujících pravidel výrazně prodlouží životnost vaší pračky.

Jak poznat, že spotřebič nefunguje správně??

Co ale dělat, když jste zkontrolovali všechna připojení, zvolili správný režim, ale voda z nádrže stále nevytéká?? V takovém případě je třeba hledat příčinu závady uvnitř spotřebiče.

moderní pračky jsou vybaveny autodiagnostickým systémem a mohou uživatele informovat o případných závadách, které se mohou vyskytnout během používání. Nejčastěji se zobrazí chybová zpráva ve formě kódu. Různí výrobci kódují stejnou chybu různě. Jaké symboly se zobrazují na displeji spotřebičů oblíbených značek, když je zjištěna závada v odvodňovacím systému?? Problémy s vypouštěním vody (nejčastěji v důsledku ucpaného filtru nebo poruchy čerpadla) jsou označeny symboly E21 u spotřebičů Zanussi a F4 u spotřebičů Atlant. Pračky LG mají chybový kód OE, Samsung E2, Candy E02, Bosch F03, Indesit a Ariston F05.

U praček Hotpoint Ariston jsou problémy s vypouštěním vody indikovány chybovým kódem F05

Kromě toho existuje celá řada kódů, které indikují závady na sousedních mechanismech spotřebiče. Podrobně je najdete v návodu k obsluze, který je dodáván s každým spotřebičem.

Shrnutí

Nic netrvá věčně. všechny spotřebiče se jednou porouchají. Hlavní je nepanikařit a uvažovat rozumně. Koneckonců, vždy se vyplatí zkontrolovat jednoduché díly sami, abyste nevyhodili peníze. A pokud se jedná o problém s elektronikou, nezbývá než vyhledat pomoc odborníků.

READ  Chyba pračky Bosch e 18

Doufáme, že informace uvedené v dnešním článku byly pro našeho váženého čtenáře užitečné. Případné dotazy můžete položit v diskusi níže. Redakce vám na všechny ráda odpoví co nejdříve. Tam se také můžete podělit o své vlastní zkušenosti s opravami automatických praček, bude to užitečné pro nové mistry doma. Pište, komunikujte, ptejte se. A my vám v souladu s tradicí nabízíme ke zhlédnutí velmi poučné video k dnešnímu tématu.

Vypouštěcí hadice pračky

Vypouštěcí hadice je neméně důležitá pro správné fungování mycího procesu. Její složitá konstrukce funguje jako ventil v procesu praní a zabraňuje úniku vody v nevhodnou dobu. Je tedy logické, že problém neodtékající vody může spočívat v tomto prvku pračky.

Co je třeba vědět při připojování hadice k pračce:

 • Připojení hadice k vypouštěcímu otvoru musí mít podobu smyčky.
 • Při instalaci pračky dbejte na to, aby horní část smyčky byla výše než nádrž pračky.
 • Hadice však zároveň nesmí být nad hladinou vody. V opačném případě nebude mít vodní čerpadlo dostatečnou kapacitu k odčerpání odpadní vody ze stroje.

Pokud se pračka se sušičkou nevyprázdnila po první instalaci nebo po přemístění na jiné místo, může být problém způsoben nesprávným připojením vypouštěcí hadice. Pračka se sušičkou vás na to může upozornit na svém displeji a zobrazit chybový kód týkající se vadného připojení hadice. Pokud tomu tak není, budete si to muset zkontrolovat sami.

Za tímto účelem odpojte hadici v místě jejího připojení k odtoku a umístěte tento volný konec do umyvadla. Poté přístroj zapněte a počkejte, až se do něj nalije voda. Dalším krokem je zapnutí vypouštění vody. Pokud voda odtéká bez překážek do umyvadla, je to špatnou výškou, ve které jste instalovali vypouštěcí hadici. Správně nastavte výšku a problém je vyřešen. Pokud voda nevytéká, je třeba hadici vyjmout.

Připojení vypouštěcí hadice k samotné pračce není obtížné, ale v některých provedeních budete muset pračku rozebrat, abyste se dostali ke správnému místu připojení. Nejprve je třeba odpojit hadici a zkontrolovat, zda netěsní. Pokud se vyskytne problém, je třeba hadici vyčistit nebo vyměnit za novou. Při čištění vypouštěcí hadice nezapomeňte na vývod, který může být také znečištěný.

Poté vše vraťte na místo, odkud byly díly vyjmuty, a zkontrolujte, zda stroj funguje správně. Pokud bylo všechno úsilí marné, vyplatí se pozvat mistra, aby odborně zjistil příčinu a závadu odstranil.

Pračka je již dlouho součástí pracího procesu v našich domácnostech. Pokud je správně nainstalována, filtry jsou pravidelně čištěny a někdy jsou prováděna preventivní opatření pomocí speciálních prostředků, může chladnička fungovat dlouhou dobu bez nutnosti volat servisní pracovníky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS