Výstražné piktogramy na pračce Veko

Co znamenají ikony, symboly a texty na pračce?

Moderní pračky jsou vybaveny množstvím programů pro různé typy tkanin. Umí nejen prát a ždímat, ale také sušit, vyhlazovat atd. Možnosti a programy se ovládají pomocí přepínačů a tlačítek na předním panelu. Některé značky píší popis režimu pro každý symbol, ale ne vždy se text vejde do omezeného prostoru. Ikony na pračce se sušičkou jsou navrženy tak, aby bylo snadnější zjistit, kde a který režim je aktivní. Podíváme se na ikony a symboly pro hlavní a doplňkové režimy těchto různých značek.

Po zakoupení pračky se nejprve ujistěte, že je správně umístěna a připojena. Pokud se to neprovede správně, hrozí riziko netěsností a poruch. Spotřebič musí stát pevně a v bubnu nesmí být žádné cizí předměty. Je důležité důkladně znát význam jednotlivých symbolů. Jejich popis a specifika programu. Výrobci uvedli všechny podrobnosti v uživatelské příručce.

Přehled pračky Beko WSRE 6H612 ZSW: skvělá funkčnost v malých rozměrech

Myslím, že není žádným tajemstvím, že automatické pračky už dávno nejsou luxusním zbožím a jsou přítomny téměř v každé rodině, stejně jako ledničky a sporáky. S rozvojem technologií a inovací se objevuje stále více zajímavých modelů, které mají skvělou funkčnost a mohou ušetřit nejen osobní čas, ale také účty za energie. Jedním z takových modelů je pračka Beko WSRE 6H612 ZSW s technologií SteamCure, která je navržena tak, aby poskytovala lepší čisticí výkon a další výhody páry. Jedná se o dostatečně svěží model, který dokáže vyprat až 6,5 kg špinavého prádla najednou v jednom z 15 programů, prát v páře a odstřeďovat rychlostí až 1200 otáček za minutu. Pokud máte zájem, další informace naleznete níže.

Charakteristika:

 • – Výrobce. Beko
 • – Název modelu. WSRE 6H612 ZSW
 • – Vkládání prádla: Vkládání prádla zepředu (max. 6,5 kg)
 • – Elektromechanické ovládání
 • – Jmenovitý výkon. 1550 W
 • – Počet programů. 15
 • – Průměrná spotřeba vody. 48 litrů
 • – Rychlost otáčení je nastavitelná až do 1200 otáček za minutu
 • – Nastavení teploty. 20. 90 °C
 • – Rozměry. 60cm84cm41,5cm

Příslušenství:

Pračka (dále CM) Beko WSRE 6H612 ZSW je dodávána v pěnovém obalu zabaleném v silné přepravní fólii:

V některých případech je součástí dodávky dřevěná bedna, ale to závisí na konkrétním místě objednání a na službách dopravce.

Dvířka jsou navíc zalepena přepravní páskou, aby se zabránilo jejich otevření a poškození při přepravě:

Samotný balíček je standardní, vše je přítomno, aby fungovalo „out of the box“:

Za zmínku stojí také to, že uživatelská příručka je poměrně podrobná a napsaná srozumitelným jazykem s vysvětlujícími obrázky. Dodávaná vodní hadice je dlouhá 1,4 m a v některých případech nemusí být dostatečně dlouhá. Jinak si není téměř na co stěžovat.

Vzhled:

Pračka Beko WSRE 6H612 ZSW vypadá poměrně reprezentativně a má příjemný vzhled:

Je třeba říci, že designéři na designu tvrdě pracovali a výplatu dostávají z nějakého důvodu. Model je vyroben v kovovém pouzdře, natřený bílou lesklou barvou. Přední panel je mírně zakřivený a má praktický volič režimů a přehledný displej. To vše napovídá, že máme co do činění se špičkovým přístrojem. K zábavě přispívá také podpora technologie SteamCure, která je navržena tak, aby poskytovala lepší čisticí výkon a další výhody páry. Pračky s parní funkcí jsou skutečně velmi oblíbené a poskytují dobré čisticí a dezinfekční schopnosti, ale obvykle stojí hodně peněz. Tento model je určen pro střední cenovou kategorii, takže přítomnost takové funkce za nízkou cenu je velkým plusem. Za zmínku stojí také prodloužená dvouletá záruka, která je u moderních modelů vzácná (obvykle je záruka 1 rok).

READ  Jak prát bílé obálky v pračce

Pokud jde o ovládání, máme před sebou elektromechanický mixér na textil s jednoduchým displejem. K dispozici je praktický buben, kterým můžete zvolit jeden z 15 programů, a také přídavný modul s displejem, indikátory a možností volby dalších režimů:

Na displeji můžete vizuálně sledovat čas do konce praní, odhadnout dobu celého cyklu pomocí přídavných příkazů, zjistit teplotu a rychlost odstřeďování a mnoho dalšího:

Dávkovač pracího prostředku je umístěn vpředu a má tři přihrádky:

Nejlevější je určena pro hlavní praní, prostřední pro kondicionér a pravá pro máchání. Hlavní prací prostor je opatřen klapkou a lze do něj vkládat i tekuté prací prostředky:

Dveře zavazadlového prostoru jsou dobře viditelné a zdůrazňují jedinečný design. V konstrukci je použito robustní sklo, které umožňuje jasný přehled o dění uvnitř spotřebiče. Stejně jako většina modelů má charakteristický sklon na vnitřní straně:

Pod dvířky je umístěna nálepka s označením modelu, výkonu a energetické účinnosti:

Dveře jsou bezpečně upevněny kovovým závěsem:

pračce, veko

Režimy a časy praní v pračce Beko

Výrobci pračky Beko se postarali o to, aby uživatel nemusel dlouho přemýšlet, který program zvolit. Proto není ovládací panel vybaven ikonami, ale názvy režimů a funkcí. Označení pracích režimů na pračce Veko CM je stejné jako u jiných značek.

Nyní nemusíte hádat, co symboly znamenají, každý program je podepsán. Neposkytuje však žádné informace o tom, jak dlouho trvá nebo jaké jsou jeho vlastnosti.

Popisy a symboly pracích programů Beko

V uživatelských příručkách si můžete přečíst více informací o jednotlivých programech. To však není vždy možné, pokud je stroj zcela nový nebo se ztratila uživatelská příručka. Podíváme se proto na hlavní režimy a funkce myčky Beko.

Přehled programů: viz hlavní programy

Název Význam Přibližná doba praní
Bavlna Všechny bavlněné výrobky lze prát při vysoké teplotě 60 až 90 stupňů Celsia. Vzhledem k tomu, že bavlna není ovlivněna vařením, lze tento režim použít pro silně znečištěné předměty. Přírodní tkaniny jsou silné a absorbují velké množství vody, proto je třeba je odstřeďovat maximální rychlostí. 120-150 minut.
Bavlna Eco Program umožňuje co nejmenší spotřebu energie při praní bavlny. 180 minut.
Syntetické Výběr programů pro syntetické a smíšené tkaniny. Optimální teplota vody zabraňuje srážení nebo vyprchávání prádla. 104-118 minut.
Tmavé látky Program určený pro bavlněné a syntetické tkaniny. Tmavé barvy a barevné odstíny mohou stékat nebo se odbarvovat, což zabraňuje tomu, aby program způsobil změnu barvy. 102 minut.
Praní košil Šetrně pere košile při 40 °C a zabraňuje nadměrnému pomačkání. 120 minut.
Směs 40 Pohodlné, protože nemusíte rozdělovat prádlo podle typu tkaniny. Společné praní bavlny a syntetiky je možné.
Mini Použití pro lehce znečištěné prádlo. 30-90 minut (v závislosti na teplotě).
Program ručního mytí Šetrná péče o choulostivé a jemné předměty, které vyžadují ruční praní. Nyní je lze ošetřovat v pračce. Žádné třepení nebo deformace. 40-55 minut.
Dětské zboží (Baby protect) Zaručené odstranění prášku a jiných pracích prostředků z oblečení vašeho dítěte pomocí velkého množství vody. Přibližně 160 minut.
Vlněné oblečení Speciální program umožňuje praní vlny. Jemné pobíhání bubnem a trocha vody zabrání tvorbě žmolků. 60-70 minut.
Fluff Tento režim pere běžné oblečení, přikrývky i polštáře. Eliminuje alergeny, jako jsou roztoči.
Rychlé praní Zkracuje dobu praní u programů pro bavlnu a syntetiku. Používejte pro lehce znečištěné předměty, ale nechte vynést pouze polovinu nákladu. 90-115 minut (v závislosti na typu tkaniny).
Sportovní oblečení Složité skvrny lze vyprat. Vhodné pro syntetické a bavlněné tkaniny. 100-140 minut (v závislosti na látce).
Úspory Praní při nízkých teplotách. 20 stupňů Celsia. Pro lehce znečištěné předměty. Doporučuje se používat tekuté čisticí prostředky, protože běžné čisticí prostředky se nemusí stihnout rozpustit. Méně než 100 minut.
Osvěžující cyklus Osvěžte nové, lehce zašpiněné předměty nebo ty, které jen leží ve skříni. Zbavte se nepříjemných pachů. 17 minut.
Džíny Péče o džíny. Optimální teplota zabraňuje vyblednutí. 100-105 minut.
Samočištění Pračka se čistí sama zevnitř, spustí se cyklus sušení. 120 minut.

Uvedené údaje jsou přibližným vodítkem v závislosti na modelu. Podívejte se do pokynů. V popisu programu by měla být uvedena délka trvání. Pokud ne, podívejte se na rozsahy uvedené výše.

Extra režimy Beko

Název Hodnota
Namočte Cyklus namáčení umožňuje odstranit obtížné skvrny a nečistoty před hlavním praním.
Oplachování Chcete-li důkladně odstranit prací prostředek z oděvů, použijte funkci extra máchání.
Snadné žehlení Minimální odstřeďování a poloviční zatížení bubnu; chrání prádlo před pomačkáním.
READ  Co znamená invertorový motor pračky?

Užitečné funkce pračky Beko

S vývojem technologie přibývají nové funkce. Užitečný vývoj od společnosti Beko. V níže uvedené tabulce.

pračce, veko
Název Hodnota
Odstraňování zvířecích chlupů Díky velkému množství vody umožňuje funkce maximální odstranění chlupů domácích mazlíčků.
Zámek panelu Po spuštění programu jsou tlačítka na ovládacím panelu uzamčena, aby se zabránilo náhodnému stisknutí. Užitečná funkce pro ty, kteří mají doma děti.
Aquafusion S tímto režimem ušetříte na pracím prostředku. Prádlo zůstává v bubnu až do konce cyklu. To je úsporné a kvalitní praní.
Aquawave Systém sleduje otáčení bubnu, aby se zabránilo nevyváženosti a prádlo se šetrně vyčistilo, aniž by se zmačkalo.
Restartování Užitečná funkce, která po výpadku proudu umožňuje znovu spustit program v přerušené fázi.
Ochrana proti přetečení Speciální senzor sleduje množství vody v nádrži. Pokud překročí přípustnou úroveň, automaticky se aktivuje vypouštění.

Úplné pokyny k šetrnému praní v pračce

Mezi pracími programy je speciální režim určený pro přírodní a jemné tkaniny. Jejím charakteristickým rysem je šetrné zpracování tkanin, tj. Zpracování bez silného tření, natahování a ždímání.

Tato úprava nenarušuje tkaninu, neničí vlákna a nepoškozuje vzhled výrobku.

Abyste pochopili, co je to jemné praní v pračce, stačí si uvědomit vlastnosti její práce v tomto programu: buben se pohybuje plynule, bez prudkých pohybů, pak se zastaví a spotřebič provede namáčení. Poté se prádlo jemně opláchne a voda se vypustí.

Název programu jemného praní se liší podle značky pračky:

Mnoho žen v domácnosti si neuvědomuje, že zvolením této funkce vlastně nastavují pračku na ruční provoz.

Jak je pračka označena

Na pračkách pro jemné prádlo jsou připevněny různé štítky:

Symboly se u jednotlivých výrobců liší. Pod ikonou se často nachází jeden nebo dva vodorovné sloupce, které udávají množství vody. Abyste měli správný šetrný cyklus, musíte rozluštit správný symbol a pochopit, jak jej používají různí výrobci praček.

Jak dlouho trvá šetrné praní?

I ta nejmodernější a nejinovativnější pračka může poškodit jemné tkaniny. Většina praček má možnost jemného praní pro tkaniny, které je třeba prát šetrně. Délka praní závisí na nastavení. Existují i položky, které nelze prát v jiných programech.

Délka cyklu šetrného praní závisí na značce a modelu pračky. Nejčastěji trvá přibližně 1-1,5 hodiny. Jelikož je tato možnost velmi podobná ručnímu praní, je nejvhodnější pro kašmír, organzu, lycru, satén, polyester, vlnu, gipur a elastan.

Na jemné praní

 • Spotřebovává se hodně vody. Nádrž je co nejplnější. Důvod je jednoduchý. Čím více tekutiny je v bubnu, tím méně agresivní je buben na myté předměty;
 • Teplota se nezvýší nad maximální hodnotu doporučenou výrobcem výrobku. Obvykle je to 30-40 stupňů Celsia. Například barevné předměty mohou při vysokých teplotách vyblednout;
 • Buben se pohybuje pomalu a plynule;
 • Některé modely nepoužívají cyklus odstřeďování pro jemné prádlo, jiné snižují otáčky bubnu na minimum 400 nebo 600 otáček za minutu;
 • Pokud se odstřeďování nepoužívá, mělo by se vyprané prádlo na konci programu vyždímat ručně bez použití fyzické síly a voda by se měla nechat odtéct.

Odborníci doporučují prát choulostivé nebo drahé předměty v ruce bez rizika poškození pračky. A některé pračky nemají šetrný cyklus, jako většina modelů Veko.

Při manipulaci s přírodními nebo choulostivými tkaninami je vhodné používat specifické jemné prací prostředky a prostředky. Známý univerzální prací prostředek nelze použít, protože ničí vlákna tkaniny. Při čištění jemných tkanin nepoužívejte v pracím prostředku inzymy odstraňující skvrny. Lepší je používat tekuté prací prostředky, které obsahují povrchově aktivní látky a změkčovače vody.

Pokud šetrný cyklus pračky není z nějakého důvodu k dispozici, můžete si ho nastavit sami:

 • Teplota vody by měla být nastavena pod 40 °C (lépe 30 °C);
 • Vypněte možnost otáčení;
 • Nastavte minimální dobu pro cyklus jemného praní;
 • Aktivujte možnost extra máchání;
 • Umístěte předměty určené k praní do pracího sáčku.
READ  Co znamená cl na pračce

Jemný cyklus zahrnuje také zvláštní cyklus sušení pro jemně vyprané prádlo. Nejlépe na rovné ploše, nejlépe s drátěnou mřížkou, aby mohla voda odtékat, nebo je zavěste na ramínka na oblečení. Nikdy nepoužívejte kolíčky na zavěšení oblečení na prádelní šňůru.

Důležité: určitá pravidla pro choulostivé oděvy:

 • Nepoužívejte elektrickou sušičku ani pračku se sušičkou;
 • Pro urychlení sušení nevěšte prádlo na radiátory nebo do blízkosti topných těles;
 • Horký vzduch může roztavit syntetické tkaniny;
 • Spodní prádlo a světlé oblečení by se nemělo nechávat na slunci, protože UV záření může způsobit žluté skvrny.

Po šetrném zacházení s oděvem a jeho vysušení je žehlení možné pouze s žehličkou s kvalitní žehlicí plochou a minimálním zahříváním. Zkušené hospodyňky vždy začínají tím, že si žehlení vyzkouší na malé klopě, obvykle přišité k oděvu, aby zjistily přípustnou teplotu žehlení, a začnou na nejméně viditelném místě, aby v případě neúspěchu nezničily oděv.

Miele

Tato značka je právem řazena mezi nejdražší, ale je také velmi dobře známá pro svou vynikající kvalitu. Funkce praček této značky jsou poměrně složité, ale obsahují všechny programy a možnosti, které mohou být potřebné při praní různých tkanin. Podle těchto piktogramů mohou přístroje této značky žehlit a sušit prádlo, odstraňovat různé nečistoty a plnit další funkce.

Pračky VEKO se snadno používají díky zjednodušeným možnostem a velmi jasným ikonám u každého tlačítka. Každý uživatel snadno pochopí funkce těchto přístrojů. Na přední straně najdete možnosti jemného máchání, ochrany proti žmolkování, zrychlení a úsporného praní a snadného žehlení.

Hlavní ikony/obrázky

Většina firem používá standardní značení. Lze je rozdělit podle pracího cyklu, typu praní, materiálu tkaniny, možností.

 • Miska se zvlněnou linkou. Namáčení.
 • Nádoba s mýdlovými bublinami. Základní cyklus.
 • Sprcha nebo kapky. Opláchnutí.
 • Spirála nebo hlemýžď. Symbolizuje zkroucení věcí. Pokud je tento symbol přeškrtnutý, lze operaci zrušit.
 • Miska se šipkou směrem dolů. Označuje možnost nuceného vyprázdnění.
 • Sluneční svit. Signalizuje možnost vysychání tkaniny.

Druhou skupinu tvoří následující symboly:

 • Umyvadlo se svislou linkou. Předčištění;
 • Ruka ponořená do nádoby s vodou. Mytí rukou;
 • Pírko nebo motýl, hedvábná stuha. Způsob čištění jemných tkanin
 • Hodiny s malovaným ciferníkem. Expresní cyklus a malovaná plocha vám ukáže čas (poločas. 30 minut, čtvrthodina. 15 minut);
 • Strom nebo rostlina. Provoz se sníženou spotřebou zdrojů;
 • Měsíc a hvězdy. Start je možný po setmění;
 • Tričko s tmavou skvrnou. Čištění silné špíny a odolných skvrn.

V závislosti na typu tkaniny a účelu oděvu platí následující rozdělení:

 • Mountains. Pro čištění těžkých svrchních oděvů. Například praní zimní péřové bundy.
 • Tričko s číslem. Čištění sportovního oblečení.
 • Sliders. Program určený k čištění dětského oblečení.
 • Šaty s bavlněnou krabičkou nebo květinou. Způsob čištění přírodních tkanin.
 • Tři klubka příze. Na čištění vlněných předmětů.
 • Věšák. Symbol pro praní syntetických tkanin.

Čtvrtá skupina zahrnuje následující znaky:

 • Cross. Dezinfekce oděvu, cyklus při nejvyšší možné teplotě;
 • Kanystr na vodu a „“. Oblečení se důkladněji opláchne (zvýší se spotřeba zdrojů);
 • Žehlička. Snadné žehlení, protože buben se netočí rychle;
 • Klíč. Uzamčení panelu před stisknutím.

Funkce v závislosti na výrobci

Podívejme se, jaké označení lze nalézt na pračce té či oné značky a v jaké podobě jsou uvedeny na ovládacím panelu přístroje.

Není žádným tajemstvím, že málo známé značky používají v designu svých výrobků pro domácnost netradiční ikony. A pro většinu zákazníků v naší zemi mohou být zcela neznámé. V takovém případě se můžete obrátit na návod výrobce této pračky nebo na servisní středisko.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS