Xiaomi mijia lds vysavač recenze

Srovnání dvou nejlepších robotických vysavačů Xiaomi do 25 000 Kč: Dreame D9 vs Mijia LDS

Robotické vysavače pomáhají ušetřit spoustu času a námahy při úklidu. Nyní jsou i levné modely schopné pracovat podle plánu a mohou se pochlubit vynikající výdrží baterie. Společnost Xiaomi pravidelně přidává aktualizované verze do své řady těchto zařízení.

Existuje mnoho podobných vysavačů a je těžké vybrat ten, který vám bude nejlépe vyhovovat. Dnes si porovnáme dva nejlepší robotické vysavače od Xiaomi: Dreame D9 a Mijia LDS. Podívejme se na klíčové vlastnosti těchto miniaplikací a určete nejvhodnější model.

Vzhled

Xiaomi mijia vysavač recenze „exteriér. Robotický vysavač Xiaomi Mijia LDS Vacuum Cleaner je vyroben v obvyklém kulatém tvaru z lesklého černého plastu. Černá barva a lesklý povrch jsou náročnější na údržbu, ale tento robotický vysavač vypadá stylově a působivě.

Na horní straně těla robotického vysavače Xiaomi mijia Mi jsou ovládací tlačítka: návrat na základnu, spuštění/ukončení úklidu. Naproti se nachází nám již známá věž s laserovým dálkoměrem.

Po obvodu těla vysavače mijia je ochranný nárazník a větrací otvory.

Ve spodní části robotického vysavače jsou hnací a řídicí kola, kontakty pro nabíjení, boční a středový kartáč. Na spodní straně jsou také nástavce pro mokré čištění nádrže.

Xiaomi Mijia STYJ02YM: Design

Podle mého názoru je v současné době Xiaomi Mijia STYJ02YM. nejlepší robotický vysavač. Robotický vysavač dostal lesklou černou barvu, která vypadá zajímavěji než standardní bílá barva! Barva krytu Mijia STYJ02YM je velmi podobná barvě robota Roborock S55, který je také černý.

Černá barva má však i své nevýhody, například na černé barvě je dobře vidět prach a lesklý povrch není nejpraktičtější, protože snadno zanechává šmouhy a škrábance.

Kvalita zpracování a montáže je bezvadná, nic nedrnčí ani neskřípe. Existují i jiní výrobci, kteří nabízejí výrazně dražší modely, ale s horšími materiály a kvalitou provedení. Celkově zanechává Xiaomi Mijia STYJ02YM perfektní dojem.

Nabíjecí stanice má stejně jako zařízení Mijia STYJ02YM lesklou černou barvu.

Vzhled je podobný jako u většiny ostatních modelů. Na přední straně jsou dva nabíjecí konektory a na zadní straně nabíjecí kabel.

Rozměry a hmotnost robota Xiaomi Mijia STYJ02YM jsou téměř stejné. 35,00 x 35,00 x 9,45 cm a 3,6 kg. Je tedy stejně objemný jako jeho předchůdce a špatně se přenáší.

Na horní straně čističe jsou dvě tlačítka pro snadné čištění. Start/Stop a Návrat na domovskou obrazovku. K dispozici je také věž s laserovým senzorem LDS a kryt, který ukrývá nádobu na prach.

Na spodní straně je hlavní rotační kartáč v černé a oranžové barvě, dvě velká kola a jeden malý kartáč pro změnu směru. Kromě toho je k dispozici jeden kartáč na sběr prachu a nečistot.

Jak jsem již uvedl, tento model má nádobu na mokré čištění a hadřík, který je připevněn ke dnu.

Po stranách a na spodních okrajích těla je 12 senzorů, které pomáhají robotovi efektivně uklízet váš domov bez plýtvání energií baterie.

Obecně lze říci, že design a vzhled nové generace robotického vysavače Xiaomi Mijia STYJ02YM nijak nevybočuje z řady, ale přesto se jedná o dobře sestavený vysavač, který vám bude dlouho sloužit.

Funkční vlastnosti

Vysavač Mijia je poháněn 4jádrovým procesorem s grafickým čipem Mali400. Jako motor byl použit japonský bezkartáčový motor Nidec, který se může pochlubit sací silou 2100 Pa. Hladina hluku současně nepřekračuje 65 dB.

Na palubě má jednotka 10 různých senzorů, které pomáhají robotovi v navigaci v prostoru. Lidar například snímá prostor s frekvencí 2016krát za sekundu na vzdálenost až 8 metrů. Je přesný na 98 %.

Mapa místnosti je vytvořena pomocí technologie SLAM, takže si ji můžete v reálném čase prohlížet i na svém chytrém telefonu.

Robotický vysavač Xiaomi dokáže překonat překážky vysoké až 2 cm, vyhnout se nábytku a dalším překážkám.

Pomocí centrálního kartáče čistí koberce, zbavuje podlahu drobků, vlasů a dalších drobných nečistot. Boční kartáček se používá k čištění podlahových lišt a těžko přístupných míst. Odsávaný vzduch je čištěn opakovaně použitelným filtrem HEPA.

Robotický vysavač lze synchronizovat s chytrým telefonem prostřednictvím Wi-Fi. V tomto případě je třeba do mobilního telefonu nainstalovat aplikaci Mi Home.

Díky mnoha senzorům dokáže chytrý robotický vysavač Xiaomi Mijia LDS automaticky mapovat místnosti, uklízet oblasti s přísně omezeným počtem uživatelů, provádět plánovaný úklid. Majitel může využít funkci časovače a zvolit vhodný stupeň sacího výkonu (celkem 3 režimy).

Vysavač Mijia LDS dokáže vysávat ve třech hlavních režimech:

Stírání. Zařízení se pohybuje ve tvaru písmene Y a vykonává vratný pohyb podobný mopu;

Zametání. Pohybuje se od okraje místnosti k druhému okraji místnosti ve tvaru písmene Z. Vhodné pro mokré vytírání;

Čištění vše v jednom. Kombinace suchého a mokrého mopování.

Při mokrém vytírání přístroj dodává vodu do utěrky z mikrovlákna nepřetržitě, takže ji nemusíte namáčet ručně. Jedna nádržka kapaliny vystačí v průměru na vyčištění plochy o rozloze až 30 metrů čtverečních. Při zastavení vysávání se také pozastaví průtok vody.

Vnější design a materiály

Vysavač Mijia Pro má černý plastový kryt. Kulatý tvar a elegantní design pro elegantní vzhled a dojem, který dobře zapadne do každého interiéru.

Vnitřní prostor jednodílného vysavače ukrývá výstupy vzduchu, reproduktor, nádobu na prach, nádržku na vodu a mnoho dalších součástí. Vakuový sáček má objem 550 ml a nádržka na vodu má objem 300 ml. K dispozici je také nádoba 2 v 1, která kombinuje funkci prachové a vodní nádrže. V režimu suchého a mokrého mopování současně čistí podlahu důkladněji.

READ  Stříkací tryska na barvu pro vysavač vlastníma rukama

Recenze: Vysavač Xiaomi Mijia LDS. Náš dům je s tímto malým pomocníkem velmi čistý! Vyžaduje minimální úsilí!

Udržuje váš dům v dokonalé čistotě, vysává, vytírá podlahy. Kvalitní zpracování. Pohodlné a snadné použití. Levná (v době nákupu) cena.

Dlouho jsem byl přesvědčen, že nákup robotického vysavače je zbytečný nápad. Myslel jsem si, že je to jen hračka, která se chaoticky a bezmyšlenkovitě prohání po místnosti, naráží do nábytku a stěn a ve skutečnosti nesbírá prach; navíc mě odradila poměrně vysoká cena těchto zařízení.Nicméně, je třeba bojovat s hroznou bílé post-renovace stavebního prachu, který je ještě šest měsíců po opravě vznášel ve vzduchu, skrývá v rozích a praskliny, stejně jako zbrusu nové, poměrně tmavé podlahy, na kterém tato hrůza byla velmi patrná. to vše dohromady mě přemýšlet o tématu ruční domácí práce automatizace. A ukázalo se, že roboti nejen vysávají, ale také čistí podlahy! Existují také čínská levná zařízení.Po přečtení mnoha recenzí a ohlasů jsem se rozhodl pro čínského robota vyrobeného pro „domácí“ použití. Za prvé, v době nákupu byl mnohem levnější než jeho protějšek, uvolněný pro evropský trh. Za druhé, soudě podle recenzí, Číňané pro sebe udělali maximum a vyrobili robota z kvalitnějších materiálů.Takže moje volba je Xiaomi Mijia LDS Vacuum Cleaner STYJ02YM (CN). Nekoupil jsem ho na Aliexpressu, ale v ruském internetovém obchodě (z nějakého důvodu tam byl levnější).A zde je výsledek. blondýnka se zamilovala! Seznamte se s její láskou, jmenuje se Venya:

Jméno našeho společného domácího mazlíčka vymyslela celá rodina. rozhodli jsme se, že když už je elektrické koště. Ať je to Wenichka.Náš nový pomocník dorazil zabalený ve dvou velmi pevných kartonových krabicích:

Kromě samotného robota k němu podle obrázku na vnitřní straně krabice patřily i potřeby:

-vysavač pro kombinovaný úklid (mokré čištění vysavačem)

xiaomi, mijia, vysavač, recenze

Tento přístroj má jeden trik. pokud vyjmete filtr, robot bude pracovat v mokrém režimu (pouze čistí podlahu). Pokud chcete, můžete si na Aliexpressu koupit vysavač na čištění velkého množství podlah. A během čištění můžete do nádoby jednoduše přidat vodu.-Dva opakovaně použitelné filtry (lze je propláchnout vysokotlakou vodou):

Kromě hlavního kartáče později na Aliexpressu koupil kartáč, který je schopen sbírat nejjemnější nečistoty (mouku, jemný písek atd.). п.):

-Nabíječka baterií (základna) a adaptér pro eurozásuvku (protože robot byl vyroben pro čínský trh, má vhodnou zástrčku):

-hadřík rozdělený na dvě části (první část se při čištění namočí, druhá část zůstane suchá a vytře podlahu do sucha)

Hadry jsou pevně připevněny k držáku a navíc zajištěny suchým zipem.-Pokyny jsou v čínštině, ale se spoustou obrázků, takže je vše srozumitelné:

Samotný robot se dodává ve dvou barvách. černé a bílé. Nejprve jsem chtěl černé zařízení, ale podle recenzí je lesklá černá barva nápadnější pro prach. Takže Venya (stejně jako já) je blondýna.Tělo robota je tradičně kulaté. 35 cm, výška 9,5 cm.Na vrcholu karoserie je umístěna věž s lidarem:

Jedná se o laserový senzor, který navádí robota v prostoru. Díky tomuto senzoru dokáže sestavit mapu bytu a určit vzdálenost ke stěnám a nábytku. Proto se tento model robotického vysavače Xiaomi Mijia LDS Vacuum Cleaner pohybuje poměrně rozumně, nenaráží do objektů. Pečlivě se vyhýbá všem překážkám. Možná až příliš úhledné. Bere závěsy až k podlaze jako stěny. Takže při čištění musí zvednout všechny dlouhé záclony na okenní parapet.Navzdory lidaru je však na přední části karoserie pohyblivý nárazník.Soudě podle našich pozorování ve Venuši, lidar „nevidí“ objekty pod svou úrovní, takže robot může narážet do podlahových lišt, nábytkových výčnělků. A tento nárazník má náraz zmírnit. nepoškodí váš nábytek ani nezanechá robota vcelku.Robot není lidar, ale orientuje se pomocí senzorů. Na přední straně nárazníku je jeden snímač:

Recenze: Vysavač Xiaomi Mijia LDS. To jsem nečekal!

Je to div světa, který jsem si vybíral téměř rok!Jeden je potřebný, druhý je zbytečný. Napadaly mě nejrůznější myšlenky. Ale jak dítě stárlo, uvědomila jsem si, že se bez něj neobejdu.Dlouho jsem se rozhodoval mezi Roborock Sweep a tímto. Má velmi dobrou škálu funkcí. Nevšiml si velký rozdíl, kromě baterie, ještě lepší se mi zdá, že tento.

Montáž prováděl můj manžel a na fotografii to není. Říkal, že to není těžké.Vzal to na sebe, aby to nastavit taky a musel se uchýlit k youtube. Ve videu a ve skutečné aplikaci však byly určité nesrovnalosti.Nejdřív jsem mu musel nainstalovat aplikaci do telefonu. Pak se rozhodl pro svůj. Je novější.Rozjel jsem to, ale trvalo to určitě asi hodinu.Musíte si ihned vybrat zemi Čína. Už jsem to četl v recenzích, tak to je.Pojďme našeho malého chlapce zprovoznit. Zpočátku jsem se dokonce bála. Je to tak realistické!V režimu před tichým je velmi tichý a klidný. Nejprve vše prostudoval, sestavil mapu.Poseté všechny židle a poruchy tohoto druhu.Pak jsme se rozhodli uklidit byt, dali jsme mu ho ke studiu.Poté ji již vyčistil. A když se objevila překážka, obešel ji.S kvalitou úklidu je naprostá spokojenost. Začali jsme na čisté podlaze. a někde sbírá odpadky!Tady to máte. Včera jsem vytřel podlahu a dnes je to hrůza!

Dokonce si místo natáčení stáhl dlouhé vlasy.Rozsypaný prášek na dlaždicích a v drážkách. Podívejte se, co vyšlo najevo.

Byl jsem tam dvakrát a prakticky všechno jsem dostal do drážek. Zbývá už jen pár kuliček. Myslím, že je to skvělé, jen!Samozřejmě ne úplně mokré čištění, ale nejprve vysál a pak setřel cestu rybí kosti, žádné velké skvrny a pěkně osvěžil podlahu. Máme dlaždice, je obzvlášť příjemné je vytočit.

READ  recenze sloupového ventilátoru tefal eole vf6670f0

Bílá barva rychle sbírá prach. Ale myslím, že černá by byla viditelnější.

Zametací vysavač Xiaomi Mijia 1C (také známý jako Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop). Velká recenze.

Trh byl zaplaven lavinou různých robotických vysavačů. Jen Xiaomi se svými podznačkami Mijia, Roborock, Viomi, Dreame, Xiaowa vyrábí několik desítek modelů. Jak tomu všemu porozumět, jak se od sebe liší a na co byste měli dávat pozor při výběru?? Pokusme se v tomto přehledu najít jeho smysl. Budeme hovořit o výběru chytrého, ale rozpočtového robotického vysavače, požehnání cen takových zařízení pomalu, ale jistě klesalo. Nezabývejme se otázkou kvality vs. chrastítka. Myslím, že je každému jasné, že pokud robot opravdu vyžaduje nějakou pomoc při úklidu domu, neměly by se akcie neznámých výrobců, jako je „super-mini ekonomika; 4 v 1; s ultrafialovou lampou a dalšími světelnými hudebními“, velikost talíře a cena několika tisíc na nákup brát vážně. Čemu věnovat pozornost? Za prvé, navigační systém, který vysavač používá pro orientaci v místnosti. První robotické vysavače byly vybaveny náhodným navigačním systémem. náhodné). Vysavač poskakoval po místnosti, narážel do překážek, otáčel se a jezdil jinudy, dokud se baterie nevybila. Nemá smysl si ho dnes kupovat. Dalším evolučním krokem ve vývoji robotických vysavačů je navigace pomocí algoritmů. Vyžaduje, aby roboti zjišťovali vzdálenosti od překážek. Nejjednodušší jsou infračervené senzory. Pomáhají robotovi porozumět prostředí a uklízet podle předem nastavených algoritmů: jezdit rovnoběžně se stěnou nebo se vyhýbat překážkám. Tito roboti nedokážou zmapovat místnost a nepamatují si, kde už uklízeli a kde ještě ne. Nabíjecí stanici také najdou pomocí infračervených senzorů a nevědí, kde se nachází, dokud na ni nenarazí. Tuto možnost má smysl kupovat u velmi jednoduchých konfigurací, jako je garsoniéra, a to i v případě, že ji lze pořídit velmi levně. Pokročilejším a nejoblíbenějším systémem v levném segmentu je navigace SLAM. SLAM. simultaneous localization and mapping) je metoda používaná v mobilních autonomních vozidlech k sestavení mapy v neznámém prostoru nebo k aktualizaci mapy v dříve známém prostoru za současného sledování aktuální polohy a ujeté vzdálenosti. Takové vysavače se stejnými infračervenými senzory sestavují mapu místnosti, vědí, kde se na mapě nachází nabíjecí stanice, pamatují si uklízený prostor a komunikují s uživatelem v aplikaci a provádějí jeho příkazy pro zónové čištění nebo zákaz čištění v některých částech mapy. Přesnější navigační subsystém se nazývá VSLAM. Kromě infračervených senzorů používá také kameru. Kamera na horní straně chytrého vysavače je natočena pod úhlem 45 stupňů a míří dvěma směry: nahoru a dopředu. Technologie VSLAM současně lokalizuje robota a vytváří mapu. Analýzou snímků pořízených kamerou software zpřesňuje hranice objektů. Zapamatováním si jejich polohy bude robot schopen sledovat všechny změny v budoucnu. Posledním slovem v oblasti navigace robotických vysavačů je dnes navigace SLAM založená na laserových senzorech LDS. Tento systém umožňuje co nejpřesnější a nejrychlejší mapování místnosti. Tyto modely lze rozlišit podle věžičky laserového dálkoměru (lidaru) na těle čističe. Tento systém má však i nevýhodu, a to kvůli laserové technologii. Černé stěny a zrcadla brání laseru v určení vzdálenosti. Nejlepší možností pro navigaci je tedy kombinace senzorů: laserového, optického a infračerveného. Co dalšího je třeba vzít v úvahu?? 2. Pokud je to potřeba, vytírejte mokrou cestou. 3. Čím větší sací výkon, tím lépe. 4. Baterie. podobný princip, čím více, tím lépe. 5. Výška vysavače. pokud chcete, aby se dostal pod nábytek. V mnou označeném rozpočtovém segmentu trhu jsem žádná další důležitá kritéria pro výběr vysavače v bytě bez koberců o rozloze 50 m² nenašel. Dražší modely mají funkce jako rozpoznávání koberců, mapování více podlah, mokré mopování s ultrazvukem, automatické čištění s prachovou stanicí a další radosti luxusního života. Tento segment mě nezajímá, takže promiňte, nebudu pokračovat. Jediný výrobce, o kterém jsem uvažoval, byl Xiaomi. Má nejširší nabídku modelů a podle mého názoru nejlepší poměr cena/kvalita. Široká škála a některé nemoci výrobce, který zdvojuje jména, však výběr ztěžovaly. Nejprve je třeba stanovit rozpočet na nákup. V mém případě to bylo ± 15 tisíc což okamžitě odřízlo většinu modelů. Rozhodl se shromáždit informace o modelech, které firma zařadila do rozpočtu, a systematizovat je podle minimálního souboru požadavků, které musí gadget splňovat. Nejprve název evropské verze, poté čínské verze. Jediný rozdíl je v lokalizaci: čínská zástrčka, dokumentace a hlasové zprávy (u modelu, který jsem si vybral, to lze opravit jednoduchou aktualizací). Jediným problémem zůstává záruka, ale cenový rozdíl mezi CN a EU verzí někdy dosahuje velikosti a půl, takže můžete riskovat. Na stůl se dostalo jen 5 modelů a hned ten první se odřízl. je to hloupá robota bez stavění mapy. Ten je rozpočtově napjatý a postrádá zásadně lepší zásluhy. Zbývají 3 modely: 1G, 1C, 1S. Model 1S byl technický, ale kvůli absenci mokrého čištění a nižšímu sacímu výkonu byl nepohodlný. Rozhodujícím faktorem byla výška. Kvůli lidaru se vysavač nevejde pod přední část mého kuchyňského nábytku. Volba mezi 1G a 1C byla jednoduchá: SLAM s infračervenými senzory a jednoduchou pixelovou mapou oproti VSLAM s kamerou, kompletní mapou a mnohem přesnější navigací. Je to pro mě důležité, protože je to rohový byt se všemi zákoutími.

Co mě přimělo koupit vysavač? Samozřejmě máme obyčejný vysavač, který skvěle čistí byt. Jeden z obyvatel domu však vyžaduje každodenní úklid. Jmenuje se Jacques a je to krátkosrstý Jack Russell teriér. A to nejen na psovi, ale i na podlaze. Zkoušela jsem si obléct tmavé ponožky, ale byly bílé od psích chlupů, takže jsem neměla chuť se s tím smířit. Proto se rozhodl koupit robotický vysavač, aby na svá bedra naložil problém každodenního úklidu. Přejděme přímo k recenzi produktu. První věc, kterou uvidíme po otevření balení, je adaptér z čínské zástrčky do evropské zástrčky. Prodejce ji úhledně vložil pod rukojeť krabice. Verze Hoover je čínská, takže je to nezbytný dárek. Čínská verze Xiaomi Mijia 1C je označena číslem výrobku SKV4073CN. Globální verze má číslo dílu SKV4093GL a jmenuje se Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop. Jediným rozdílem je lokalizace: zástrčka napájecího kabelu, pokyny a hlasová komunikace budou v čínštině. Poslední změny v aplikaci po aktualizaci. Krabice má obvyklý design pro všechna chytrá zařízení rodiny Xiaomi, že toto zařízení je spojeno s Xiaomi, můžete říci pouze logo značky sub-značka Mijia v pravém horním rohu. Všechny nápisy jsou, stejně jako u verze CN, v čínštině. Zřetelný je pouze název modelu 1C a sací výkon 2500 Pa. Na boku je upozornění na nebezpečný obsah. stylizované hořlavé baterie Ochrana přepravy je jako vždy u Xiaomi špičková. Všechny komponenty v přihrádkách A zabalené v pogumovaných sáčcích. Lesklé povrchy jsou potaženy ochrannou fólií I ty nejmenší předměty jsou zabaleny v sáčcích Zip Lock Přední posuvný nárazník je polstrován dvěma měkkými přenosnými podložkami Oko fotoaparátu a ovládací tlačítka jsou kryta další podložkou z průhledného silikonu Součástí balení jsou dva návody k použití nepoužitelný pro rusky mluvící uživatele, napájecí kabel, odnímatelná nádrž na vodu s látkovým krytem, adaptér pro evropskou zástrčku, boční kartáč, nástroj na čištění kartáčů, nabíjecí stanice a vlastně i vysavač Xiaomi Mijia Sweeping Vacuum Cleaner 1C Boční kartáč plastový, má tři paprsky s bílými vlákny. Jejich účelem je při otáčení shrabovat nečistoty do centrálního kartáče pod dno vysavače. Dlouhé nylonové zátky. Malý kartáč s krátkými černými vlasy uprostřed. Jeho funkce mi není jasná. Kartáček se vkládá do drážky s přesahem Adaptér pro evropskou zástrčku je překvapivě dobrý. Silné odolné plastové pouzdro a pevné kontaktní připojení. Kartáčový nástroj je plastový a vypadá jako malý hřeben na knír. Na vnitřní straně má kovovou čepel na stříhání vlasů, které se zachytí v kartáči. Délka kabelu 1,5 metru Nabíjecí stanice je malá a lehká. Vejde se doslova do dlaně Dva kovové kontakty s pružinou na pravé straně doku slouží k nabíjení vysavače Dole má dok čtyři žebrované gumové podložky pro protiskluzový výkon na hladkých podlahách Jednotka pro mokré čištění je odnímatelná. Obsahuje štíhlou poloprůhlednou plastovou nádrž na vodu se systémem trubek a ventilů. Vzhledem k této konstrukci je tento díl velmi drahý, proto je třeba s ním zacházet opatrně. Do těla čističe neuniká voda jako u jiných modelů, které mají v těle trubku, ale k nádrži je připojena utěrka z mikrovlákna pro mokré vytírání. Malé plastové kolečko uprostřed pro snadné posouvání Designově chytré. Suchý zip upevňuje látku k nádrži Aby se zabránilo vzájemnému tření pásků suchého zipu, je třeba látku nejprve zasunout do drážky v nádrži a zatlačit ji dovnitř. Šipka ukazuje směr jízdy Tělo vysavače je vyrobeno z bílého lesklého plastu. Design je stylový a elegantní. Nic není zbytečné. Průměr těla 35 cm, výška 8,15 cm. Výrobce opět připomíná pouze skromné logo Mijia Na horním krytu je umístěna navigační kamera a dvě tlačítka: zapnout a domů Podle výrobce se nejedná o pouhou kameru, ale o profesionální senzor strojového vidění OV, který využívá algoritmus neuronové sítě a přepočítává cestu 50krát za sekundu. Srdcem vysavače je 4jádrový procesor Cortex-A7 s dvoujádrovým grafickým akcelerátorem Mali400. Díky dynamickému navádění trasy vysavač nejen přesně mapuje prostor, ale také se rychle přizpůsobuje měnícím se situacím. Na boku je pohyblivý nárazník, který zmírňuje náraz v případě, že robot špatně odhadne vzdálenost od překážky Pod černým sklem nárazníku jsou ukryty infračervené senzory přiblížení Na zadní straně je větrací mřížka pro vyfukování vzduchu Horní kryt je upevněn na pantech. Pod ním se nachází nádoba na prach o objemu 630 ml, mimochodem největší ze všech mnou recenzovaných modelů Nádoba je vyrobena z průhledného plastu, který lze snadno vyjmout Nádoba je z boku vybavena vyjímatelným HEPA filtrem Silikonové těsnění s neobvyklým profilem je instalováno v části, kde se okno nádoby na prach dotýká těla Mechanická část vysavače je ukryta pod ním Otočné kolečko v přední části má na starosti manévrování s vysavačem

READ  Jak nastavit hodiny na troubě kuppersberg

Výsledky hodnocení robotického vysavače Xiaomi

Modely Roborock mají vyšší kvalitu provedení a lepší orientaci v prostoru, ale také stojí více než roboty s podobnými funkcemi, ale jiné řady vysavačů Xiaomi.

Pokud vás zajímá hlavně chemické čištění a máte malý prostor, zvažte cenově výhodný Roborock E4 nebo Mijia G1. Za pozornost stojí také robotický vysavač Mi Robot Vacuum Cleaner 1S, který stojí o něco více, ale má lidar pro lepší navigaci.

Pokud je váš byt nebo dům velký, měl by vám vyhovovat Roborock S6 Pure nebo již zmíněný robotický vysavač Mi 1S.

Pokud je vaší prioritou mokré čištění, pro malou plochu (do 60 čtverečních stop). m) můžete si koupit Mijia 1C. Pro větší plochy jsou vhodnější Dreame F9, Mijia LDS, Viomi V3, Roborock S5 Max nebo S6 MaxV.

Mimochodem, ruční vysavač Mi G10, který může v některých situacích nahradit robota, byl nedávno oficiálně uveden na ruský trh. Nový výrobek čistí stejně dobře koberce i tvrdé podlahové krytiny. K robotickému vysavači si ho můžete pořídit jako doplněk k úklidu nepřístupných nebo nebezpečných míst (např. schodů).

| Denial of responsibility | Contacts |RSS