Zapálení dřevěného uhlí pro vodní dýmku na elektrickém vařiči

Jak doma zapálit uhlí

Kouření vodních dýmek je již dlouho oblíbené ve specializovaných zařízeních, ale postupem času obliba vodních dýmek vzrostla a stále častěji se objevují i v domácnostech. Samozřejmě je to pohodlné, protože kromě kouření doma si můžete vzít vodní dýmku kamkoli. Na dovolenou, v zemi, s přáteli nebo jen v přírodě.

Ti, kteří byli zvyklí kouřit šišu v podnicích, kde se podává hotová a vyuzená, se však začali zajímat, jak ji správně připravit. Jednou z nejčastějších otázek je, jak doma zapálit uhlí. Právě tím se dnes budeme zabývat.

Jak zapálit uhlí do vodní dýmky. Všechny způsoby zapalování dřevěného uhlí do vodní dýmky

Vodní dýmka není jen součástí volného času mnoha lidí, ale v posledních letech se stala kulturním fenoménem. O vodní dýmku a tradice s ní spojené se zajímá stále více lidí. Mnoho lidí si pořizuje vodní dýmky a užívá si je večer. Existuje však několik triků, které je třeba znát a používat při domácím používání dýmky. Jednou z těchto věcí je zapalování uhlíků a způsob, jak je zapálit. To oni určují kvalitu bonga.

Znalci vodních dýmek se zkušenostmi vám ihned řeknou, že existuje několik základních pravidel pro zapalování uhlíků pro vodní dýmky. Platí vždy, bez ohledu na způsob zapálení. To je dobrý začátek:

 • Uhlíky nenechávejte na ohni déle než 5 minut.
 • Bezpečné a uklizené. Pomalu a opatrně přeneste žhavé uhlíky do vodní dýmky.
 • Po zapálení uhlíků místnost vyvětrejte.
 • Sledování vnějšího povrchu uhlíků. Pokud uhlíky vodní dýmky změní barvu na jasně červenou nebo oranžovou, okamžitě je stáhněte z ohně. Zapálení vodní dýmky může trvat 2 až 5 minut v závislosti na způsobu zapálení.
 • Pokud se s vodními dýmkami teprve seznamujete, jsou tablety s dřevěným uhlím vynikající volbou.
 • Pelety mohou být ochuceny. Citron, pomeranč, švestka a další příchutě jsou skvělým zpestřením chuťové palety a poskytují nový chuťový zážitek.
 • Nejlépe je zapálíte na plynovém hořáku nebo indukčním vařiči.

Šiškový průmysl a profesionální výrobci šišek přišli se speciálním vařičem. Je vhodný nejen pro profesionály, ale i pro vášnivé domácí kuřáky. Dodávají se uhlíky ve tvaru kotouče a spirály. Hlavní výhodou je, že uhlíky do vodní dýmky dokáže bez problémů zapálit i začátečník. S tímto vařičem bude váš plynový hořák vždy čistý. Zabírá málo místa a spotřebovává velmi málo elektřiny. Je praktický a snadno se používá. Mnohé modely mají moderní vzhled a snadno zapadají do interiéru.

Každý se pokoušel zapálit uhlíky z vodní dýmky pomocí plynového vařiče. Na každé oslavě nebo jen poprvé to udělal každý. Není to špatné a není to žádná ostuda. Pokud použijete tento způsob podpalování, připravte se na špinavý vařič, který je třeba vyčistit.

Kromě uhlíků a hořáku budete potřebovat také nějaký druh roštu. Může to být jakýkoli druh kovového pletiva (např. Kráječ na vajíčka). V kuchyni je oblíbený.). Dřevěné uhlí na šišu se pokládá na toto síto. Zapalte hořák, položte na něj mřížku, zahřívejte asi 20 sekund a poté pomocí kovových kleští na dřevěné uhlí umístěte dřevěné uhlí, aby se zahřálo. Pozorně sledujte, jak se žhaví uhlíky. Musí se zahřívat rovnoměrně ze všech stran: jakmile se dřevěné uhlí rozžhaví na jedné straně, otočte ho na druhou. Pokud je nezahřejete rovnoměrně a neumístíte na bong, získáte nepříjemnou chuť. To je nejčastější chyba začátečníků! Buďte proto opatrní

READ  Jak vyrobit mravenčí dort bez mlýnku na maso

Nejrychlejší způsob rozpalování uhlí. Uhlíky se zapalují jen ve velmi špatných případech: venku, když není jiná možnost Tato možnost funguje dobře, ale má dvě nevýhody:

 • Jednou rukou musíte vždy zapalovat, zatímco druhou držíte kleště na dřevěné uhlí.
 • Zapalovač je třeba doplnit a zkontrolovat hladinu paliva v něm. Mohli byste se dostat do potíží.

Mikrovlnná trouba, a zejména video o mikrovlnné troubě, je pokladnicí rad a mýtů. Kdo s tím ještě neudělal co? Špatná kamna. Existují řemeslníci, kteří v něm žhaví uhlíky pro vodní dýmky. Nedoporučujeme to z několika důvodů:

 • Nemusí to být bezpečné. Dřevěné uhlí může prasknout a kousek se může odrazit a poškodit kamna.
 • Pokud se rozhodnete, hledejte hrnec odolný vůči vysokým teplotám. Uhlíky přikryjte a teprve potom je rozpalte

Uhlíky se tímto způsobem zahřívají maximálně 10 sekund

zapálení, dřevěného, uhlí, vodní, dýmku

Samozřejmě se objevují nové, alternativní metody zapalování uhlíků.

Obě se snadno používají a nevyžadují žádnou speciální přípravu. Je však třeba říci, že ty druhé nevoní tak příjemně.

To jsou tedy všechny způsoby, jak rozžhavit uhlíky. Vyzkoušejte a otestujte různé typy uhlíků do vodních dýmek a my vám pomůžeme s tabákem. Pokud máte všechny vodní dýmky, ale nemůžete se rozhodnout pro tabák, můžeme vám pomoci! Na webových stránkách společnosti Mongol se můžete seznámit s nejkvalitnějším tabákem Asman. Je skvělým doplňkem každého večera a naplní atmosféru krásnými vůněmi.

Oblíbené způsoby

Existuje několik způsobů, jak doma zapálit uhlíky do vodní dýmky. Zaprvé je to elektrický sporák, zadruhé plynový sporák. Můžete také použít turbo zapalovač nebo mikrovlnnou troubu. Druhá možnost je možná, ale není opodstatněná.

První způsob, jak doma zapálit uhlíky na šišu, je použít plynový vařič. Tato technika je dostupná téměř v každé domácnosti, proto je mezi vodními dýmkami tak oblíbená. Žádné další nástroje a spotřebiče pro osvětlení nemá smysl kupovat.

Vezměte kovovou drátěnou síťovou část nože na vejce a umístěte ji na střední část hořáku. Uhlíky se umístí co nejvíce do středu drátěného pletiva. Jak správně získat uhlíky do vodní dýmky? Nejdůležitějším pravidlem, které odborníci žádají dodržovat, je rovnoměrné rozžhavení uhlíků. Pečlivě sledujte proces, nevzdalujte se od hořáku, obracejte uhlíky, pokud jedna strana zčervená více než druhá. Důležité je, aby zářily ze všech stran stejně.

Červená na jedné straně a černá na druhé. Výsledkem je hořká chuť. Na povrchu je povolena pouze mírná šedavá patina.

Turbo zapalovač

Pokud potřebujete rychle rozžhavit dřevěné uhlí, nejjednodušší je použít zapalovač. Tento způsob je vhodný pro extrémní situace, kdy není po ruce žádný vařič, např. Pokud se chystáte na dovolenou na venkově.

zapálení, dřevěného, uhlí, vodní, dýmku

Než si však zapalovač koupíte, měli byste si uvědomit několik nevýhod. Především je třeba čas od času doplnit zapalovač. Za druhé, ne vždy se snadno používá: v jedné ruce musíte držet zapalovač a v druhé kleště s dřevěným uhlím.

READ  Nová chladnička Samsung vydává při chodu cvakavý zvuk

Jak zapálit uhlíky na plynovém sporáku?

Zapálení uhlí na plynovém vařiči je velmi snadné a rychlé. Máte-li ho doma, je nákup zapalovače na dřevěné uhlí ve vašem případě téměř zbytečný. K rozžhavení uhlí na plynovém vařiči budete potřebovat levný, ale velmi užitečný nástroj zvaný „kráječ na vejce“ (také známý jako kráječ na salát a zeleninu). Místo nich lze použít jakoukoli kovovou síť, například ze zdroje.

Položte rošt na plynový rošt a na něj doprostřed roštu položte uhlí. Po rozžhavení by uhlíky měly být ze všech stran rovnoměrně červené. Uhlíky na jedné straně nerozpalujte, druhou polovinu nechte černou a začněte je rozdmýchávat již v bongové misce. Je nepravděpodobné, že byste pocítili nepříjemnou hořkou chuť. Špatně rozžhavené uhlíky jsou velmi častou chybou netrpělivých pijáků vodních dýmek.

Jak doma zapálit dřevěné uhlí

Zapálení dřevěného uhlí doma by pro vás nemělo být velkým problémem. Plynové a elektrické vařiče, které má doma každý, jsou vhodné pro rozpalování uhlíků. Doporučujeme používat elektrický vařič, protože uhlí se na něm rychleji spálí a nepropálí. Nezapomeňte, že pokud máte doma sklokeramický sporák, nedoporučujeme jej používat k zapalování uhlí, protože může dojít k jeho poškození (prasknutí).

Pokud máte doma plynový vařič, můžete si koupit přenosný elektrický vařič, který se často prodává v obchodech (vždy ho najdete v Okie a Yulmartu) za směšnou cenu Chcete-li použít přenosný elektrický vařič, musíte: připojit vařič do zásuvky a počkat na jeho zahřátí (obvykle tento proces netrvá déle než 2 minuty).

Chcete-li na vařiči zapálit uhlíky z vodní dýmky, postupujte podle následujících pokynů:

 • Zahřejte vařič (plynový nebo elektrický). U plynových vařičů jej nechte 20-30 sekund hořet, u elektrických vařičů počkejte, až zčervená;
 • Na vařič umístěte požadovaný počet uhlíků. Snažte se uhlíky umístit tak, aby zdroj tepla pokrýval co největší plochu. Při zapalování na elektrickém vařiči umístěte uhlíky koncem dolů do drážky mezi spirály. Zapalování tak bude rychlejší a účinnější;
 • Jakmile strana, na kterou míří zdroj tepla, zčervená po celé ploše, otočte ji a položte na ni nespálenou stranu. Tak dlouho, dokud není všechno dřevěné uhlí rozpálené do červena. Celý proces by neměl trvat déle než 10 až 15 minut, jinak je možné, že se dřevěné uhlí spálí ještě během rozpalování.

Pokud nemáte nic vhodného, nezoufejte. Existuje několik dalších způsobů, které používají vyspělí lidé s bongo. Pokud máte mikrovlnnou troubu, můžete ji použít k rozžhavení uhlí.

Uvědomte si, že při této metodě hrozí poškození mikrovlnné trouby, protože část dřevěného uhlí může odletět a poškodit konstrukci mikrovlnné trouby zevnitř. Tuto metodu používejte pouze na vlastní nebezpečí! Chcete-li uhlí v mikrovlnné troubě zapálit, musíte uhlí položit na žáruvzdorný talíř (obyčejný talíř praskne) a mikrovlnnou troubu spustit asi na deset sekund při minimálním výkonu, přičemž je třeba dbát na to, aby se nezapálilo. Pokud je času málo, postup opakujte.

READ  Který Multicooker je lepší Redmond nebo Mulinex?

Dalším extrémním způsobem rozpalování uhlí (ale bez možnosti poškození majetku) je zapalování hořákem. Při dodržení bezpečnostních pravidel se jedná o vynikající protějšek plynového sporáku. Celý postup je třeba provádět v dobře větrané místnosti, odstranit všechny hořlavé předměty v okruhu 2 metrů a vybavit je tácem nebo čímkoli jiným odolným vůči teplu.

Druhy uhlí pro vodní dýmky

Schéma podpalování závisí na typu použitého uhlí. V obchodech se nejčastěji prodává přírodní a tabletové dřevěné uhlí pro vodní dýmky (obrázek 1).

Pro vodní dýmky je lepší používat přírodní dřevěné uhlí, nikoli dřevěné pelety

Tabulové dřevěné uhlí získalo svůj název díky svému tvaru, který skutečně připomíná tabletu. Vyrábí se z hroznových semínek nebo skořápek ořechů. Jedná se o organické materiály, které jsou však napuštěny dusičnany, které jsou pro tělo škodlivé.

Velmi rychle ji impregnují, ale vytvářejí jiskry a škodlivý kouř, který by se neměl vdechovat.

Přírodní dřevěné uhlí se také vyrábí z přírodních materiálů. Obvykle se používají lisované kokosové skořápky. Neobsahuje žádné jedovaté přísady, takže používání tohoto druhu dřevěného uhlí je naprosto bezpečné pro zdraví. Přírodní dřevěné uhlí má navíc silný a stálý žár, dlouho doutná a nevydává nepříjemný zápach, i když je obtížné ho zapálit. Pro usnadnění procesu se používají speciální zařízení.

Někdy lze na trhu sehnat dřevěné uhlí. Je také přírodní, protože se vyrábí z ovocných keřů a stromů. Použití dřevěného uhlí tímto způsobem není příliš pohodlné, protože ho musíte před použitím rozdrtit.

zapálení, dřevěného, uhlí, vodní, dýmku

Jak zapálit vodní dýmku na dřevěné uhlí venku?

Bez ohledu na to, který z výše uvedených způsobů rozžhavení dřevěného uhlí použijete, je vhodné dodržovat několik obecných pravidel.

 • K otáčení dřevěného uhlí použijte kleště.
 • Zajistěte, aby proces nebyl příliš nebezpečný.
 • Když je dřevěné uhlí ze všech stran červené, vyjměte ho.
 • Správně zapálené dřevěné uhlí je velmi důležité, protože jeho teplota ovlivňuje kouřivost vodní dýmky. Pokud chcete mít pěkný a hustý kouř, musíte hlídat teplotu dřevěného uhlí. Pokud ho přehřejete, tabák se spálí a bong zhořkne. Pokud není dřevěné uhlí dostatečně zahřáté, bude obtížné ho zapálit a dýmka nebude příliš kouřová.
 • Umístěte žhavé dřevěné uhlí do mísy směrem od středu. Je lepší použít maximálně tři kusy. Pokud máte pocit, že tabák příliš hoří, vyjměte jeden kousek.

Velký vliv má kvalita dřevěného uhlí. Samovznícení dřevěného uhlí je nejlevnější a nejrychlejší možností, ale je nezdravé, protože obsahuje solný petr. Je lepší kupovat dražší, například kokosové nebo dřevěné uhlí. Tyto dva druhy dřevěného uhlí se déle zapalují, ale také déle doutnají. Vystačí vám na 35-40 minut kouření bongu. Zlepšují chuť samotného bongu, poskytují dobrý kouř a příjemné aroma, protože nemají žádné cizí pachy.

Zapálit uhlíky pro vodní dýmku doma není tak obtížné. V každém případě, i když nemáte doma sporák nebo plyn, můžete si zapálit jinak.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS