Zásobník na sůl v myčce Bosch

Čím naplnit myčku?

Pokud je myčka špatně umytá, může to být také nesprávným množstvím mycího prostředku nebo oplachovacího prostředku. Nepotřebujete jen prací prostředek, ale také sůl a aviváž. Zjistěte, čím naplnit myčku, aby bylo nádobí čisté a beze šmouh.

Myčka nádobí dokáže umýt všechny druhy nádobí. Nerezové hrnce, sklenice, pánve, příbory a nádobí. Aby byl výsledek dokonalý, musí být stroj správně připraven.

Některé sloučeniny jsou nepostradatelné, jiné se přidávají pravidelně. Lze je také rozdělit podle účinku, který mají:

  • Zaměřený výhradně na mytí nádobí, kterému dodá svěží a lesklý vzhled;
  • Které se starají o stav vnitřních částí přicházejících do styku s vodou;
  • Fungují v kombinaci. Myjí, předcházejí problémům a zlepšují kvalitu vody/mytí.

Prostředky používané k plnění automatické myčky nádobí:

  • Pro praní. K dispozici v různých formách. Gel, prášek, kapsle nebo tablety. Zajišťuje čistotu nádobí.
  • Sůl. Používá se ke snížení tvrdosti vody. Při vysoké tvrdosti se snižuje prací výkon. Zabraňuje také tvorbě vodního kamene na částech, které přicházejí do styku s horkou vodou.
  • Pomůcka pro oplachování. Potřebné v závěrečné fázi. Jejím účelem je dodat nádobí příjemnou vůni a lesk. Zabraňuje také tvorbě šmouh, zlepšuje kvalitu sušení.
  • Odmašťovač. Používá se, když je nádobí silně zanesené tukem. Tato složka zabraňuje tvorbě mastných usazenin na vnitřních částech stroje.
  • Ochrana proti vodnímu kameni. Účinný proti vodnímu kameni. Používá se k prodloužení životnosti spotřebiče. Každé 3 měsíce.

K čemu je sůl do myčky nádobí?

Všechny myčky nádobí (Hansa, Siemens, Bosch a další) jsou vybaveny iontovým výměníkem. Jedná se o schránku, která se nachází pod zásobníkem stroje. Krabička obsahuje ionty sodíku, které neutralizují škodlivé účinky iontů draslíku a hořčíku. Voda před vstupem do prostoru pračky prochází iontovým výměníkem přes ostřikovací rameno. Škodlivé nečistoty jsou přitahovány ionty, takže nádobí se myje v měkké vodě.

Proč přidávat sůl a jak se dostává do vody? Časem se iontoměnič vyčerpá a ionty se vyplaví. Proto je dobré pravidelně doplňovat přihrádku solnými tabletami. Doplňují množství iontů potřebných pro správnou funkci myčky.

Výhody používání soli do pračky:

Mycí prostředky vhodné pro mytí v myčce nádobí

Uživatelé myček nádobí si musí zakoupit startovací sadu, která je obvykle součástí hlavního nákupu. Samostatně si můžete zakoupit prostředek na oplachování, mycí tablety nebo speciální prášek a také sůl na změkčení vody z kohoutku, o které jsme se již zmínili.

Startovací sada obsahuje všechny mycí prostředky, které běžně potřebujete k provozu myčky

Výhodou startovacích sad pro začátečníky je, že obsahují vše, co byste mohli potřebovat. Kromě toho zahrnují produkty od stejného výrobce, což vám umožňuje doufat, že jejich komponenty jsou nejen dokonale kompatibilní, ale také se úspěšně doplňují.

Zakoupení startovací sady je často levnější než nákup jednotlivých položek prodávaných samostatně.

Kromě těchto tří základních složek lze k čištění samotného stroje od mastnoty a usazenin použít i vonné a čisticí prostředky. Zpravidla se nakupují podle potřeby.

READ  Varná deska Bosch se nezapne při zapnuté západce

Změkčovací sůl pro změkčení vody

Pro správné mytí nádobí používejte měkkou vodu s nízkým obsahem vápenatých solí. Pokud není tvrdá voda změkčována, na stěnách přístroje se časem usazuje vodní kámen. Sůl přivádí vodu do stavu, kdy jsou výsledky pro uživatele uspokojivé.

Regenerační sůl, kterou vkládáte do myčky, si nepleťte s běžnou kuchyňskou solí, kterou má každý v kuchyni: jedná se o speciální prostředek na změkčování vody z vodovodu

Jaké čisticí prostředky lze použít??

V pračkách Bosch lze použít jakýkoli mycí prostředek, který je dnes běžně dostupný.

Jediné omezení, které je třeba přísně dodržovat: musí se jednat o specifické výrobky určené pro použití v myčkách nádobí. Chemikálie na mytí nádobí se nesmí používat v ručním režimu.

Používané mycí prostředky musí být specifické pro myčky nádobí. Nesmí se používat ty, které se používají pro ruční mytí

V závislosti na složení existují tři hlavní typy mycích prostředků do myček nádobí:

Pokud se do oplachovacího prostředku nepřidává fosfát, mohou se na stěnách varné skříně a na samotném nádobí tvořit bílé usazeniny. Aby se těmto účinkům zabránilo, je třeba zvýšit množství použitého mycího prostředku.

Nedostatek chlóru nebude mít požadovaný účinek, pokud nádobí vyžaduje bělení. Tmavé skvrny na šálcích a vybledlý plast mohou být důsledkem nedostatku chlóru. Pomoci může vyšší intenzita nebo vyšší spotřeba mycího prostředku.

Proč potřebujeme oplachovací prostředek??

Díky oplachovacímu prostředku dávkovanému během závěrečné fáze oplachování nezanechávají kapky vody na nádobí stopy.

Zanedbání používání přípravku při provozu stroje zanechá po vysušení na skleněném nádobí nevzhledné šmouhy. Je to také kvalita oplachovacího prostředku v myčce nádobí, která zajišťuje mimořádně čistý lesk nádobí.

Oplachovací prostředek dodá sklu lesk a třpyt, po kterém touží každá hospodyňka, ale je důležité používat ho s mírou, aby se nádobí nelepilo a nepokrývalo bělavými nebo duhovými šmouhami

Množství oplachovacího prostředku lze měnit podle potřeby. Pokud mycí prostředek nebyl dostatečný, na nádobí se objeví bílý povlak a bude se zdát matné. Poté se dávka zvýší. Přebytečný produkt se na pánvích projeví jako duhové šmouhy. Jsou také lepkavé na dotek. Poté se dávka sníží.

Speciální čisticí prostředky

Existují kombinované produkty zvané „tři v jednom“. Všechny tři výše uvedené složky jsou přítomny. Nevýhodou těchto výrobků je nemožnost úpravy solí, jak doporučují výrobci spotřebičů Bosch.

Příliš tvrdá voda zhoršuje kvalitu mytí, zatímco příliš měkká voda způsobuje korozi skla: vyplavuje se vápník. Pokud se chystáte mýt stříbrné příbory, potřebujete k tomu speciální mycí prostředek. Jiné prací prostředky nejsou vhodné.

V následujících videoklipech se můžete podívat, jak se prací prostředek vkládá a které konkrétní přihrádky baňky umístěné na vnitřní straně dvířek se čím plní. Najdete je v poslední části článku.

Kolik mám přidat??

Nezapomenout na doplnění soli je jednoduché. Vždy ji doplňujte až po horní okraj přihrádky. Zásobník na sůl může mít různou kapacitu v závislosti na značce a modelu myčky. Do nádrže se obvykle umístí kilogram regenerantu. Pilulky, stejně jako práškový prací prostředek, se naplní až po vrchol.

zásobník, myčce, bosch

Na každém obalu se dozvíte, jak produkt přidat a kolik vody použít. Čím vyšší je tvrdost vody, tím více solného roztoku je třeba přidat. Tvrdost vody je ovlivněna regionem a sezónností. Existují speciální tabulky, které lze použít k určení regionální tvrdosti. Jak se do vody přidává správné množství soli? Přístroj určí potřebné množství podle nastavení tvrdosti vody.

READ  Konvektor s ovládáním Wi-Fi

Zásuvka na sůl

Na otázku, kam umístit sůl do myčky, by nemělo být obtížné odpovědět. Ve všech myčkách nádobí je zásobník na sůl umístěn ve spodní části myčky, pod spodním košem. Granule soli je třeba nasypat do nádrže pomocí nálevky.

Důležité! Při prvním vložení soli do myčky je nutné nejprve naplnit zásobník na sůl vodou. Přebytečná voda odtéká do odtoku při sypání soli.

Je zde speciální přihrádka na solné tablety 3 v 1. Nachází se na vnitřní straně dveří.

Tvrdost vody a spotřeba soli

Ke změkčení vody v myčce nádobí slouží speciální zásobník, který se nazývá iontoměnič. Pryskyřice uvnitř nádrže obsahuje záporně nabité ionty chlóru. Tyto ionty přitahují nečistoty hořčíku a vápníku ve vodě, takže voda je měkčí. Pokud se tak nestane, vytvoří se při vysokých teplotách hořčík a vápník vodní kámen, který se usazuje na radiátoru, a v tvrdé vodě se také hůře myje nádobí

Pokud je však voda v myčce již po průchodu iontovým výměníkem měkká, proč potřebujete speciální sůl?? K regeneraci iontů chloru v pryskyřici, proto se nazývá regenerační sůl. Čím tvrdší je voda, tím více soli je potřeba.

zásobník, myčce, bosch

Tvrdost vody můžete zjistit některou z následujících metod.

  • Metoda „od oka“, což znamená, že vezmete kostku mýdla, dáte ji na hadřík a napěníte. Pokud se řádně neumývá a neoplachuje, je voda tvrdá. A také si všimněte, jak rychle se na vodovodních kohoutcích, toaletách a dalších površích objevuje vodní kámen. Čím je voda rychlejší, tím je tvrdší.
  • Druhá metoda spočívá v použití speciálního přístroje nebo testovacího proužku. Nejpřesnější a nejjednodušší metoda.

Důležité je ! Tvrdost vody se mění v závislosti na ročním období, proto je nejlepší si ji několikrát ročně změřit.

Voda se dělí podle tvrdosti:

Jak tedy nastavit hladinu soli v myčce na správnou tvrdost vody?? Nejprve si prostudujte návod k použití, který obvykle popisuje celý proces. Například u myček Bosch můžete nastavit 7 stupňů tvrdosti vody. Když dojde sůl, rozsvítí se na panelu kontrolka, což znamená, že je třeba sůl doplnit. Pokud se používají solné tablety, lze indikátor bez soli deaktivovat nastavením tvrdosti vody na hodnotu 0.

Všimněte si však, že ani u přístrojů Bosch nemusí voda s nastavenou tvrdostí 0 iontový výměník obcházet, ale procházet jím. A pokud nenaléváte sůl a vložíte pouze tablety obsahující sůl, může to vést k tomu, že iontový výměník bude ucpaný a voda nebude vůbec přicházet, v důsledku čehož bude třeba změnit jednotku. Sůl je tedy potřeba nejen ke změkčení vody a účinnějšímu mytí, ale také k udržení iontového výměníku myčky v dobrém stavu.

Důležité je ! Výrobci myček nádobí Bosch doporučují používat tablety 3 v 1 pouze u myček s tvrdostí nižší než 21 dH; pokud je tvrdost vyšší, je třeba přidat sůl a mycí prostředek zvlášť.

Nezáleží tedy na tom, kolik soli do myčky dáváte. Důležité je, aby tam byla vždy. Jak často je třeba sůl přidávat, závisí na tom, jak tvrdá je voda ve vaší lokalitě a zda je myčka nastavena na tvrdost. Doufáme, že pro vás byl tento článek užitečný.

READ  Jak vybrat radiátory pro váš domov

Proč používat sůl do myčky nádobí??

Sůl pomáhá systému změkčování vody v myčce nádobí. Sůl sama o sobě vodu nezměkčuje, ale pomáhá zajistit, aby systém změkčování vody (iontový výměník) zůstal na svém místě.

Mytí nádobí v měkké vodě je snazší, rychlejší a déle vydrží.

Tvrdá voda obsahuje velké množství uhličitanu vápenatého, známého také jako vodní kámen. Mytí nádobí v tvrdé vodě zanechává mikroskopické škrábance (podobně jako pískování. Mikročástice vápence poškrábou povrch sklenic a talířů). Používání tvrdé vody v myčce může způsobit usazování vodního kamene a potenciální poškození spotřebiče.

Příliš měkká voda není vhodná ani pro nádobí. Způsobuje zakalení skla. Proto jsou všechny myčky Bosch vybaveny speciálním systémem, který koriguje stupeň měkké vody z iontového výměníku a tvrdé vody. Z vodovodu.

Takže i když je ve vaší oblasti měkká voda, je nejlepší přidat sůl do zásobníku soli v myčce.

Kolik vložit?

Abyste se vyhnuli plýtvání vodou a dosáhli požadovaného účinku, musíte vědět, kolik soli. Buď prášku, nebo tablet. Vložit do zásobníku na sůl. Nejdříve si přečtěte informace na obalu. Obvykle je tam napsáno, že určený kontejner musí být zcela naplněn. Kapacita těchto nádob se u jednotlivých modelů automatických myček nádobí liší, takže úkolem majitele je jednoduše je naplnit. Kolik solného roztoku je v zásobníku, je jiná otázka.

U většiny modelů pojme zásobník na sůl 2/3 1,5kg balení, tj. 1 kg. Pokud je sůl v tabletách, naplní přihrádku až po okraj.

Tipy pro uživatele

Rady zkušených uživatelů a jejich praktické zkušenosti vám pomohou zvolit správné množství pracího prostředku.

Myčka nádobí Ariston. Každých 1-1,5 měsíce si koupím jedno balení. Doplňuji celý obsah balení najednou. Stroj používám denně a několikrát denně o víkendu.

Koupil jsem si stroj Bosch, a tak jsem prohledal všechna fóra, abych zjistil, kolik soli budu potřebovat. Nejdříve jsem dával půl kila, teď je to 50 gramů na 3 nebo 4 cykly, dokud se nerozsvítí kontrolka. Je to pohodlnější než vysypat celé balení najednou a nevědět, kolik ještě stačí.

Je výhodné ji používat, když je vše oddělené?? Musíte si koupit prostředek na oplachování, sůl a prací prostředek. Zpočátku jsem to taky musela dělat a vyhodila jsem spoustu peněz. Nyní pouze tablety. Mají vše najednou. Kvalita praní je 100 % uspokojivá.

Nálevku solím tak dlouho, dokud voda nedosáhne okraje otvoru. Tímto tempem si kupuji balení jednou za 1,5 až 2 měsíce.

Shrneme-li to, není důležité množství soli použité v myčce, ale její nepřetržitá dostupnost ve vyhrazené přihrádce. Jak často budete muset dávat prací prostředek a kolik ho bude stačit, závisí na množství vody a správném nastavení samotného spotřebiče.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS