Závady kotle Wiesmann Vitopend 100

závady, kotle, wiesmann, vitopend

OTÁZKY A ODPOVĚDI

Zeptejte se na Vitopend a my vám co nejdříve odpovíme na váš dotaz.

Odpověď na svou otázku můžete také vyhledat v často kladených dotazech.

Vitopend 100. Když zapnete if01, začne stoupat z aktuální teploty na 80. Hořák ani čerpadlo však nefungují. Ventil v poloze 3def

Dobrý den. Nechápu, proč umožňujete if01? Nabídka dotazu na stav IF. Stránka.63 Pokyny pro instalaci a servis.

Dobrý den. Koupil jsem si kotel vitopend 100-w. Při nastavení teploty na 50 stupňů se kotel zahřeje na 56 stupňů a poté se vypne. Proč kotel zvyšuje teplotu o 6 stupňů??

Dobrý den. Kotel je nastaven jako. nastavené teploty, což umožňuje snížit počet cyklů zapnutí/vypnutí a prodloužit životnost kotle. Tovární nastavení, neměnné. Vytápění není nijak ovlivněno.

Dobrý den,! Mám jednoduchý kotel vitopent 100 24 kw. Při vytápění kotle. Teplota se zvýší na 58 stupňů, pak se kotel vypne, na displeji se zobrazí symbol baterie a teplota je 82-83 stupňů a kotel se opět na několik vteřin zapne a pak opět zhasne. a tak dále a tak dále.V čem si myslíte, že může být problém??

Dobrý den. vitopend 050. Kotel se po spuštění zahřál, ale ráno se vypnul s červeným indikátorem. Pak se vůbec nezapnul, indikace se okamžitě rozsvítila. Do systému byl přidán tlak vody, ale systém se již nespustí, kontrolka svítí

Dobrý den. Resetování chyby. Pro pochopení chyby je třeba přečíst chybový kód v režimu rozšířeného displeje. Popis v příručce.

Dobrý den,! Teplota média (v chladiči) je někdy mnohem vyšší než nastavená teplota. Teplota je nastavena na 40 stupňů, ale radiátory se někdy zahřívají na 60-70 stupňů.

Dobrý den, odpor je asi 10kΩ, instalovaný na úrovni podlahy 2 v rohu mezi tyčemi, drát 0,75 čtverce

Odpoledne. Máte podlahové vytápění? To je pravděpodobně příčinou problému. Snímač správně nainstalujte ve výšce přibližně 1,5 metru. Senzor a kotel v pořádku.

Dobrý den, venkovní teplotní čidlo na kotli Vitopend 100 ukazuje rozdíl 10-11 stupňů, výměna čidla za nové nic neudělala. Možná existuje kalibrace?

Dva kotle, oba 34kW vitopend 100, po výpadku proudu jeden zachovává nastavení času a data a druhý se resetuje na 00:00. Proč je to tak? Jak můžete opravit? Má to vliv na výkon kotle jako celku, nebo se s tím dá žít??)))) Děkujeme za rychlou odpověď.

Dobrý den, kotel Vitopend 100-W B1HE Dražice. Spotřebič má vypnuté topení (spotřebič se vypne stisknutím tlačítka).- a kotel ukazuje Vypnuto). Pokud je spotřeba teplé vody vysoká (např. u zamrzlého kotle), musí být tlak vody vyšší než tlak v kotli. Po použití sprchy) začne topení topit a zdá se, že na plný výkon (radiátory jsou velmi horké). Kotel musí za určitých okolností ohřívat topný systém, pokud je vypnutý?

Kotel Vitopend 100 WH1D. Tlak v kotli stoupá, když je topení vypnuté a doplňovací ventil je zavřený. Výměna doplňovacího ventilu za nový nic nezměnila. Zvýšení tlaku. Začne klesat až po vypnutí přívodu vody do kotle. Možná vadný sekundární výměník tepla? Nebo mohou existovat jiné příčiny? Děkuji.

Dobré odpoledne. Žádné jiné důvody nesmí existovat. Pokud byl sekundární výměník tepla čištěn kyselinami, zvyšuje se pravděpodobnost poruchy sekundárního výměníku tepla.

Dobrý den, !! Kotel Viessman vitopend 100 turbo Otázka: Lze vyměnit šroubové vodní čerpadlo v systému? Jsou okraje opotřebované, a pokud ano, kde mohu tento díl sehnat? ?

Dobrý den, připojen kotel Vitodens 100-W, Snažím se připojit program vicare k němu ve fázi připojení a skenování QR kódu, program nepřijímá QR kód, i když se podíváte na data prostřednictvím ručního zadávání, všechna sériová čísla a ID odpovídají nálepce.

Dobrý den.Prosím, poraďte.Kotel Wintopid 100 W o výkonu 26 kW.Jednookruhové, nové.160 l bojler na teplou vodu. Komfort ACB.Problém: podivně ohřívá vodu.Nastavte ji například na 45 stupňů. Probíhá takto. ohřívá 45,46,47,48,49,50, pak se dlouho ohřívá na 50 a okamžitě se na displeji rozsvítí 80 a kotel se vypne.Voda se ohřívá, ale po zahřátí bojler vydává podivný zvuk.Pravděpodobně se ochlazuje. Proč je to tak? Nebudu „kazit“ kotel. Vytápění je dobré, jak má být.

Dobré odpoledne. Mohl byste mi prosím říct. Kotel Vitopend 100 WH1B. Okruh ohřevu vody funguje správně. Topný okruh byl na léto odstaven. Při přesunutí knoflíku do polohy nastavení 1-6 kotel buď nereaguje, nebo se na 10-15 sekund rozběhne a vypne, ale zůstane mírný bzučivý zvuk. Radiátory nejsou vůbec vyhřívané.

Dobré odpoledne. Můžete mi prosím říct, že křivky hodnoty nejsou jasné 3 až 4 až 6, jaký je rozdíl? Graf není jasný. Mám VIESSMANN VITOPEND w100 24kW s duálním okruhem, který pracuje v režimu závislém na požadavku s termostatem. Nastavil jsem teplotu na 26-28, ale z nějakého důvodu nejde vyšší než 24. Nevím, co s tím mám dělat.

Dobré odpoledne. V případě potřeby nastavte křivku 4 nebo 5. Experimentálně najděte optimální pro váš topný systém.

Dobrý den. Kotel VITOPEND 100-W. Na knoflíku termostatu jsou čísla od 1 do 6. Které číslo, která teplota je vhodná pro kterého dárce?? Děkuji.

Dobrý den. Teplota kotle se pohybuje kolem 40 až 76 stupňů Celsia. Т.е. Mezi jednotlivými děleními je přibližně 6 stupňů.

Victor Odpoledne. Zkontrolujte, zda není trojcestný ventil během provozu topení zablokován. Výměník studené teplé vody by se neměl v topném provozu zahřívat. Dobrý večer. Zkontroloval jsem, že sekundární výměník TUV je při zapnutém topení studený ( s ukazatelem hodinových ručiček ve směru hodinových ručiček ve směru hodinových ručiček ve směru hodinových ručiček ve směru hodinových ručiček ve směru hodinových ručiček ve směru hodinových ručiček ve směru hodinových ručiček ve směru hodinových ručiček. Ohřívá se pouze při zapnuté teplé vodě. Třícestný ventil běžně přepíná mezi vytápěním a ohřevem teplé vody. V servisním režimu funguje dobře, myslím, že t.Třícestný ventil je uprostřed a cirkulace je víceméně tam.V tomto režimu, jakmile otočím knoflíkem pro ohřev TUV na 0, se vypne a ihned se znovu zapne. Zítra se pokusíme propláchnout hlavní výměník tepla.

READ  Přemístění plynového kotle v soukromém domě

Dobrý den. Vitopend WH1d. Běhám už 5 let. V této sezóně. když je zapnuto topení. Teplota rychle stoupá, plamen klesá a hořák se vypíná. okamžitě se zapne a pokračuje v tikání takto. Současně s TUV je normální. V servisním režimu funguje dobře. Postupně se dostane až na 84gr. Čerpadlo funguje. kontrolováno samostatně a z řídicí desky (signál přichází). odpojil topné potrubí. připojen přímo k síti. cirkulace je v pořádku. Také cirkulace v samotném kotli je v pořádku. Nyní si hlavní topenář myslí, že hlavní výměník tepla. ucpané stránky. Řekněte mi, zda je výměník tepla ucpaný. Horká voda může normálně fungovat několik hodin ? Děkuji

O řadě Viessmann Vitopend 100-W

Hlavními produkty německé společnosti, založené v roce 1917, jsou plynové kotle, závěsné a podlahové; vyrábí také chladicí systémy, kotle, kotle na jiná paliva. Výrobce vyrábí vlastní automatické systémy pro řízení topných zařízení.

Společnost dodává kotle Viessmann Vitodens vyráběné v Německu pro německý a evropský trh. Model je vybaven kondenzačním kotlem, který vrací teplo ztracené procesem kondenzace. Zařízení je přítomno na ruském trhu, ale není příliš populární kvůli poměrně vysoké ceně (od 90-100 tis. a vyšší v internetových obchodech).

Pro Rusko (a bývalé země SNS) vyvinula společnost levnou obdobu. řadu Viessmann Vitopend 100-W (na trhu od roku 2017). Produkce se odehrává v Turecku (v Istanbulu). Manisa, kde vlastní továrna vyvinula technologickou linku pro střihače, podobnou německé) a částečně ve východní Evropě. Díky přesunu výroby začíná cenovka modelové řady na realističtějších 55-60 tis. rublů.

Chybové kódy, jejich dešifrování a řešení problému

Podívejme se na nejčastější závady kotlů Viessmann a na to, jak je odstranit:

Котел Viessmann Vitopend 100 A1JB падает давление воды системы отопления

Kód Výklad Jak odstranit
A0 Zablokování hořáku z důvodu nízkého tlaku plynu Zkontrolujte stav průtokového potrubí nebo tlakového spínače
E0 Kotel zablokovaný v důsledku převrácení tahu Zkontrolujte stav komína, v případě potřeby jej vyčistěte.
F2 Přehřátí kotle Zkontrolujte hladinu vody, případně ji doplňte
F3 Parazitní plamen (ukazuje plamen, když hořák nesvítí) Znovu spusťte kotel, zkontrolujte stav ionizační elektrody a uzemnění.
F4 Žádný plamen Zkontrolujte tlak plynu, stav zapalování, vyčistěte kontakty, znovu spusťte kotel.
F6 Kotel zablokován kvůli 10násobné chybě E0 během jedné hodiny Kontrola snímače tahu. Resetování kotle.
F30 Zkrat teplotního čidla Vyměňte snímač teploty chladicí kapaliny
F38 Poškozený snímač teploty Vyčistěte kontakty nebo vyměňte senzor
F50 Žádný ohřev TUV Výměna čidla teplé vody
F51 Zkrat výstupního snímače D.H.W.W Výměna senzoru
F58 Zlomení čidla teploty zásobníku TUV Vyměňte senzor nebo vyčistěte kontakty.
F59 Porucha výstupního teplotního čidla TUV Výměna senzoru
10 Externí teplotní čidlo indikuje nulovou teplotu Zkontrolujte stav, případně vyměňte termistor.

Většinu vzniklých problémů může vyřešit pouze kvalifikovaný servisní technik.

Proč zhasíná?

Příčin samovolného zhasínání plynových kotlů může být mnoho, od vnějších faktorů až po samovolné zablokování na signál automatiky kotle.

Podívejme se na ty nejčastější:

 • Přerušení dodávky plynu. Uzavřete plynový kohoutek a kontaktujte plynárenskou společnost, která vám poskytne informace.
 • Porucha plynoměru. To je také možnost. Mechanismus zařízení se může zaseknout, takže může zablokovat přívodní plynové potrubí a zastavit přívod plynu. Někdy začne vydávat hluk nebo neobvyklé zvuky. Je třeba přivolat specialistu.
 • Detektory úniku se mohou spustit. Pokud je ve vzduchu určitá koncentrace plynu, kotel se vypne. Zavolejte plynaře, aby zkontroloval všechna připojení.
 • Problémy s komínem. Pokud je otvor kouřovodu ucpaný ledem nebo jinými cizími tělesy, aktivuje se čidlo tahu, zobrazí se porucha a kotel se vypne.
 • K tlumení plamene v otevřeném hořáku může docházet v důsledku průvanu, který narušuje plamen. Problém lze vyřešit odstraněním nežádoucího proudění vzduchu. Dveře nebo okna v opačných směrech místnosti jsou zavřené nebo jsou zjištěny jiné příčiny průvanu.
 • Není neobvyklé, že příčinou tlumení je zpětný průvan. Hlavním důvodem je silný venkovní vítr, jehož směr vytváří v komíně nadměrný tlak. To se obtížně napravuje, při instalaci kotle je nutné zohlednit převládající větry nebo zakoupit turbo trysku. Na výstupu z komína by měl být použit minimálně deflektor nebo ochranná krytka.

Příčiny samovolného spuštění kotle mohou být způsobeny také výpadkem proudu nebo špatným větráním. Aby bylo možné určit zdroj problému, je třeba postupně vyloučit nejčastější faktory a najít viníka zastavení kotle vylučovací metodou.

Jak zapnout

Kotel Viessmann lze uvést do provozu dvěma způsoby:

První uvedení nového spotřebiče do provozu musí provést odborník ze servisního střediska.

Tím se zachová platnost záruky a zajistí se správné nastavení všech kotlových systémů.

 • Naplňte systém vodou a vypusťte vzduch.
 • Nastavení časového režimu, nastavení aktuálního data na displeji.
 • Nastavení čidla venkovní teploty, dálkové ovládání.
 • Určete provozní režim plynového spotřebiče, druh paliva a mezní hodnoty tlaku.
 • Zkontrolujte tlak vody při prvním naplnění systému a během ohřevu.

Z těchto postupů má uživatel k dispozici pouze plnění systému vodou a nastavení data/času.

Hlavním úkolem při plnění je kontrola tlaku vody a odvzdušnění. Doporučuje se nepřekračovat tlak 1 bar, protože voda se začne rozpínat a při ohřevu se výrazně zvýší. K odvzdušnění použijte kohouty Maevsky na radiátorech.

V horní části systému musí být nainstalován odvzdušňovací ventil, aby bylo možné maximálně odstranit vzduch.

Kotel se spouští postupně:

 • Otevřete plynový kohout.
 • Zapněte napájení kotle příslušným tlačítkem.
 • Regulátorem nastavte požadovanou teplotu vody. Hořák se spustí automaticky, což je indikováno symbolem a hlukem na displeji.

První pokus o spuštění kotle může být neúspěšný kvůli zbytkovému vzduchu. Postup je třeba opakovat, dokud není ze systému vypuštěn veškerý vzduch a hořák není možné spustit běžným způsobem.

Plynový kotel Wiesman Vitopend 100. Závady a chyby kotle Wiesmann Vitopend 100

Topná zařízení německé společnosti se vyrábějí v několika řadách: dvouokruhové a jednookruhové plynové kotle Wiesmann s přirozeným a nuceným tahem. Každý model je vysoce kvalitní, ale v průběhu provozu občas dochází k poruchám. Chcete-li je odstranit, měli byste si důkladně prostudovat návod přiložený k přístroji nebo požádat o pomoc odborníka.

Hlavní poruchy plynových spotřebičů Viessmann

Poruchy plynového kotle Wiesman Vitopend 100 jsou vzácné. Německá topná tělesa jsou odolná vůči zátěži a sama se vyrovnávají se změnami provozních podmínek.

Rozsáhlé poruchy kotlů Wiesmann:

 • Problémy s komínovým systémem. Nezřídka se stává, že během provozu ohřívače dochází k chybnému odvodu spalin. Příčiny poruchy. ucpání komína ledem, cizími tělesy, ptáky, poškozením čidla apod.
 • Porucha síťového regulátoru. Vyskytuje se při častém kolísání tlaku. K zabránění poruchy je nutná instalace regulátoru napětí.
 • Porucha výměníku tepla. Příčinou závady je tvrdá voda. Aby se předešlo tomuto problému, musí být nainstalovány kapalinové filtry.
READ  Který kotel je lepší aton nebo atem?

Další závady kotle Viessmann Vitopend 100W, 110W se vyskytují méně často. Všechny poruchy jsou označeny kódem, který se zobrazí na displeji kotle jako písmeno a číslo. Falešné chyby jsou časté, proto je nejprve resetujte. Pokud se kód objeví znovu, proveďte diagnostiku.

Problémy se spuštěním kotle whisman

Spuštění kotle a rozvodu tepla po domě zabraňuje automatizační systém, který vyhledává závady v systému. Zařízení se nespustí, pokud není k dispozici elektřina nebo plyn, pokud je systém zablokovaný, pokud je rozbitá řídicí deska, pokud jsou zkratovaná čidla nebo pokud je komín znečištěný nebo vyhořelý.

Přečtěte si více: Proč plynový kotel vyhasíná? Hlavní příčiny

Jak zapnout

Pro spuštění plynového kotle Wiesmann je nutné závadu odstranit. Pokud se zařízení nespustí z důvodu nedostatku energie nebo dodávky paliva, stačí otočit plynovým ventilem a zasunout zástrčku do zásuvky. Vzduchové kapsy je možné odstranit také vypouštěním vzduchu z expanzní nádoby. V případě ostatních závad je třeba kontaktovat servisní středisko.

Proč tlak stoupá

Tlak roste, pokud se zvětší objem teplonosné látky a není kompenzován expanzní nádobou.

Porucha je často způsobena otevřeným doplňovacím ventilem. Zdroj problému může být také v samotné expanzní nádobě.

Voda se při zahřátí rozpíná, čímž se zvyšuje její tlak. Hrozí nebezpečí zřícení nebo výbuchu součástí kotle. Ke stabilizaci situace slouží expanzní nádoba s pružnou membránou, která se prohýbá, aby pojmula více kapaliny. Pokud je však tento prvek poškozen, chladicí kapalina zcela zaplní nádrž a přebytek nemrznoucí směsi vede k vyššímu tlaku.

Neustálý chod resetovacího ventilu signalizuje poruchu expanzní nádoby plynového kotle Viessmann. Pro normalizaci tlaku je třeba nádrž vyměnit.

Tlak klesá

Příčina poklesu tlaku. netěsnost. Častou příčinou je ucpaný vypouštěcí ventil, expanzní nádoba, výměník tepla, potrubí a poškození radiátoru. Zdroj úniku lze snadno rozpoznat podle louže pod kotlem. Poškozený díl musí být vyměněn nebo musí být netěsnost opravena jiným způsobem, aby se obnovil tlak.

Jak zjistit netěsnosti v topném systému? ⇐ Přečtěte si zde.

Chybové kódy kotlů Viessmann. Vysvětlení a řešení

Poruchy v provozu německého topného zařízení jsou automaticky zjišťovány autodiagnostickým systémem. Přítomnost poruchy je indikována alfanumerickým symbolem, který se zobrazí na displeji. Dekódování chybových kódů plynového kotle Wiesmann je podrobně popsáno v návodu k obsluze spotřebiče.

Chyba 06

Kód 06 označuje zablokovaný hořák. Problém nastane, když dojde k poklesu tlaku v systému. Odblokování hořáku, odvzdušnění systému a doplnění chladicí kapaliny.

Kód poruchy 0a

Pokud není zapnuto zapalování, na displeji se zobrazí kód 0a. Zdroj problému. nízký tlak v plynovém potrubí. Chcete-li systém zapálit, vyjměte ledovou zátku (je-li k dispozici), vyčistěte plynový filtr, zkontrolujte redukční ventil a čidla.

Chyba 0c

Kód 0c se objeví, když je napájecí napětí pro topné zařízení Viessmann Vitopend 100 nízké. Běžný problém v domácnostech, kde je jednotka připojena k elektrické síti v hustě obydlených oblastech. To lze napravit pomocí baterií. Pro samostatný systém elektrické energie bude nutné zřídit generátor a zvýšit napětí.

Kód poruchy cc

Kód cc označuje poškozený externí rozšiřující modul, který ztratil komunikaci s řídicí jednotkou. Pro opravu kotle stačí zkontrolovat kabel mezi oběma díly.

Kód závady f02

Porucha f2 signalizuje zablokování hořáku v důsledku přehřátí topného zařízení. Porucha znamená, že nedošlo k zapálení.

 • Ucpání okruhu a čerpadla vzduchem.
 • Nedostatečné množství vody v systému.
 • Porucha čerpacího zařízení.
 • Zlomení teplotního čidla.

Porucha f03

Kód f03 označuje falešný plamen. Autodiagnostický systém zjistí závadu před spuštěním zapalování. Příčinou poruchy je zkrat mezi řídicí deskou a elektrodou pro kontrolu plamene.

Kód závady f04

Porucha f4 signalizuje, že při pokusu o zapálení kotle není plamen. Napájecí jednotka nerozpozná funkční hořák a zablokuje topný přístroj.

Kód závady f05

Chyba f5 signalizuje poruchu pece. Příčina problému spočívá v tom, že se po zapnutí hořáku neotevře snímač tlaku vzduchu. Pro opravu kotle je nutné provést diagnostiku systému vzduch/spaliny.

Chyba F5 Viessmann Vitoped 100. Porucha kotle Viessmann F5

Chyba kotle Viessmann F5: Porucha automatické regulace plynového hořáku. Tlakový spínač hořáku se při dosažení otáček ve fázi zapalování nerozpíná nebo sepne

Navzdory dlouhé životnosti a spolehlivosti plynových topných zařízení Viessmann se mohou v průběhu dlouhodobého provozu vyskytnout drobné závady. A každý se ptá, zda může kotel opravit sám, aniž by musel volat odborníka?

Samozřejmě existují poruchy, které může uživatel vyřešit sám, například zvýšením tlaku v systému, a existují poruchy, které musí vyřešit pouze servisní technik společnosti Viessmann. Vezměme si například chybu F5 u plynových kotlů Viessmann Vitopend 100.

Označuje poruchy, které se vyskytují u kotlů s úplně uzavřenou spalovací komorou.Příčin je více a nehodu může způsobit několik faktorů, které si nyní rozebereme.

1 Odmrazování komína Tato příčina vám říká, že máte problém s únikem spalin do atmosféry.Komín se ucpe ledem a vzniknou překážky, které brání průchodu spalin a přívodu vzduchu.

2.Koaxiální komín není správně nainstalován. V návodu ke kotli je uvedeno, že minimální délka koaxiálu od kotle k vývodu ven musí být alespoň 1 m a musí mít alespoň jednu otáčku 87 stupňů. Pokud tyto požadavky nejsou splněny, hrozí kromě chyby F5 také riziko, že se odmrazí cívka TUV a selže diferenciální spínač.

Na poruchovost ventilátoru má vliv prach, který se během let při provozu kotle usazuje. Kotle Viessmann jsou na trhu již dlouhou dobu a podle našich zkušeností žádný ventilátor Viessmann nikdy neselhal z důvodu závady výrobce.Aby nedošlo k poškození ventilátoru, je vhodné nechat kotel servisovat.

4.Roztavená Venturiho trubice Má ochrannou funkci, pokud jde o teplotu spalin.

5.Kondenzace v potrubí vzduchového relé (presostat)

7.Porucha řídicí desky Viessmann Nejnepříjemnější a nejdražší porucha se skrývá v chybě F5.Řídicí jednotka plynového kotle Viessmann, jinými slovy deska, je mozkem kotle.K odstranění tohoto problému je třeba provést diagnostiku. Po diagnostice obdržíte zprávu o jeho stavu a o tom, zda jej lze opravit, či nikoli. Naše společnost poskytuje diagnostiku a opravy řídicích desek Viessmann na Ukrajině.

Příklad kotle Viessmann Vitopend 100. U majitelů tohoto spotřebiče dochází k chybě F5. Po otevření jsme zjistili, že čidlo Venturiho trubice v případě ventilátoru pro odvod spalin se roztavilo. Kromě toho byl zjištěn nedostatek vzduchu v expanzní nádobě, který způsoboval kolísání tlaku v topném systému. Venturiho čidlo bylo vyměněno za nové a do expanzní nádoby byl napumpován vzduch. Kotel pracuje s německou přesností!!)) bylo majitelům doporučeno, aby v nejbližší době provedli servis zařízení a vyhnuli se tak nepříjemným překvapením.

Hledání řešení tam, kde ostatní jen krčí rameny!

Pokud se chcete vyhnout chybě F5, neobejdete se bez komína, který musí být správně namontován. Nesmí na něm být žádná poleva, natož aby se na něm tvořily rampouchy. S tím vám pomůže tryska-30. Zabraňuje zamrznutí přívodního vzduchového potrubí.

READ  Dálkové ovládání kotle Baxi zont connect

OTÁZKY A ODPOVĚDI

Položte nám dotaz týkající se přípravku Vitopend a my vám co nejdříve odpovíme.

Odpověď na svou otázku najdete také v často kladených dotazech.

Dobrý den. Nový kotel Witopend 100w 29,9 kW. Připojen je 120litrový nepřímý ohřívací zásobník. Snímač teploty 10 com. Nastavíme teplotu rws 55gr. Kotel se zahřívá, ale začíná vařit. Když se ohřívač vypne, teplota 78gr.

Dobrý den. Nový kotel Withopend Vitopend 100w Připojen je 120litrový nepřímý ohřívač. Snímač teploty 10 com. Nastavte teplotu rws na 55gr. Kotel se zahřívá, ale začíná vařit. Když se ohřívač vypne, teplota 78gr.

Dobrý den, mám kotel Wisman Whitopend 100 dvouokruhový kotel 24kV, při zapnutí teplé vody se po 5-6 sekundách ohřevu kotel vypne a pak se znovu rozsvítí, a tak dále neustále. Při práci na topení je vše v pořádku Kotel funguje dobře a nevypíná se. V čem je problém??

Dobrý den, Při zapnutí bliká na displeji 30 no F. A kotel nejeví známky života. Ne. Co dělat? Předem děkuji.

Dobrý den, kotel whisman Vitopend 100, teplá voda je nastavena na 40 stupňů a ohřívá se na 70 stupňů v čem může být problém kotel je méně než rok?

Na displeji kotle Vitopend svítí pouze domeček a zapnuto. Kotel nefunguje. Ani na radiátoru, ani na ohřevu vody.

Dobrý den,! Kotel Wiesmann na displeji ukazuje HOUSE ON a nefunguje na teplou vodu nebo radiátor. Neexistuje žádný efekt sněhové koule. žádný sluneční svit.

Vitopend 100. Při zapnutí teplé vody se na displeji zobrazí ikona kohoutku a teplota 78 stupňů a voda je studená. Vytápění funguje dobře. Senzor tání. voda při pokojové teplotě 7,5 kOhm. Co je příčinou?

Vitopend 100 kotel nastavený na 50gr. ale na Hořák při 28gr. Dříve se zapínal. Na 48gr. co to může být

Pozdravy. Je možné zapojit kotel Vitopemd-100 (A1HB) do série s kotlem nepřímého vytápění (pro TUV) a směšovací stanicí podlahového vytápění?? Myšlenka používat kotel jako akumulátor tepla, kotel se bude zapínat méně často (čerpadlo bude pracovat neustále).

Dobrý den. Kotel viessman 100, 34 Kw, jednookruhový. Lze kotel připojit k nepřímo topnému kotli v sérii s podlahovým vytápěním?? Nápad. Voda v kotli bude sloužit jako akumulátor tepla a kotel se bude zapínat méně často. Jak v tomto případě zajistit, aby čerpadlo kotle fungovalo neustále?? pouze samostatným napájením 220 V?

Dobrý den, mám kotel Wisman Vitopend 100 dvuhkonturnyy 24kv, když zapnete teplou vodu po 5-6 sekundách ohřevu sloupec zhasne a znovu se rozsvítí, a tak neustále. V čem je problém??

Dobrý den, plynový kotel je zapojen na teplou vodu, funguje pouze vytápění, nastavím teplotu na 70 stupňů, po 5.Po dobu 6 hodin se kotel ohřívá na 43 stupňů, nikoliv na 70 stupňů. Kotel automaticky sníží nastavenou teplotu. Jak udržet nastavení na 70 stupních?

Dobrý den Dobrý den, mohli byste mi prosím poradit, mám tento problém s wpend 100 stěnou 2 okruh s vytápěním domu funguje v pořádku, když zapnete teplou vodu, jako by vařící konvice

Dobrý den všem. Mám nástěnný plynový kotel Viessmann 29,9 sq. Funguje již 3 měsíce bez problémů. Všechny funkce fungovaly správně. Minulý týden jsem vypnul ohřev vody na bojleru a nechal jsem pouze topení na 40 stupňů Celsia. Přijel jsem o týden později a voda má stejnou teplotu jako při vytápění. Abychom to zkrátili, ohřívá horkou vodu stejně. Předtím to fungovalo správně. Prosím, řekněte mi. Co může být příčinou?

Ahoj. Kotel je vybaven funkcí ochrany proti zamrznutí. Mohlo by to být způsobeno poklesem teploty vody v kotli.

Dobrý den.Kotel Viessmann WH1B na TUV funguje a na OS ne, při přepnutí na topení hořák funguje a trubka v kotli studená.Tříprůchodový ventil dvakrát vyjmut, zkontrolován chod dříku, promazán.Co jiného by mohlo být příčinou a jak dlouho trvá, než se hořák vypne, pokud v OS není teplá voda?

Dobrý den. Měli jsme kotel Navien s přídavným čerpadlem a expanzní nádobou. Když jsem znovu nainstaloval Visman Vitodent 050w a nastavil teplotu topného média na 50 stupňů, bylo v prvním patře domu chladno. Zástupce plynárenské služby doporučil použít čerpadlo. To se stalo pohodlnější, ale když přívod teplé vody, voda přechází ze studené do varu. Je toto chování důvodem k obavám, je kotel v pořádku?? Lze použít čerpadlo s kondenzačními kotli vaší společnosti, jak mohu vyrovnat teplotu teplé vody? Nastavil jsem teplotu na 43 stupňů, ale opět se vaří, ne konstantně, ale v nárazech, dítě píská. И. Je potřeba další zařízení, jako je termostat nebo čidlo venkovní teploty??

Dobrý den. Kotel by měl běžet rovnoměrně. Použití přídavného čerpadla by mělo být obvykle doprovázeno hydraulickým odlučovačem. Jak bylo popsáno, je třeba se zabývat topným systémem.

Dobrý den, kotel witopend 100 se při topení vypíná, ale v teplé vodě běží dobře, včera jsem vyměnil oběhové čerpadlo

Dobrý den,! Kotel Viessmann Vitopend 100 W WH1D 12 Po výměně expanzní nádoby na teplou vodu se objevilo hučení, když kotel na ohřev teplé vody? A jak uvedu kotel do provozního režimu??

Dobrý den Dobrý den, kotel Vitopend w100 24 kv. S kotlem nepřímého ohřevu kotel pracuje na ohřev čidlem z kotle kotle nový všiml, že při ohřevu kotle slyší několik sekund syčení vody, jako by vařící. Pak zmizí a běží hladce. Nikdy předtím jsem to neměl.Systém je již šest let provozován na elektrický kotel. Voda se nezměnila !

Dobrý den, kotel vitopend 100, spojení mezi hydroblokem a krokovým motorem je netěsné, prosím, navrhněte řešení

Dobré odpoledne! Kotel Viessmann Vitopend 100-W 29.9 kW jednookruhový (nový, v provozu od začátku sezóny). K dispozici je 200litrový ohřívač vody s nepřímým ohřevem. Připojení je provedeno trubkou PPP 32 mm. Když je okruh přípravy TUV vypnutý (na kotli „OFF“), voda v kotli se ohřívá. To je téměř smířeno, ale v teplém počasí teplota vody nestačí a zde začínají problémy. Při zapnutí okruhu TUV při teplotě 50-55 stupňů začne kotel silně hučet s měnícím se tónem, a to asi na 10-15 sekund, pak hučení pomine a vše funguje dobře. Pokud zapomenete vypnout přípravu TUV na „OFF“, kotel se v noci přepne na ohřívání a začne kmitat.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS