Zigmund shtain elektrická varná deska jak zapnout

Indukční vařič Zigmund Shtain ZIP-559. Recenze

Koupil jsem si módní indukční varnou desku, abych byl trendy

Musela jsem si vybrat mezi tímto sporákem a sporákem značky Kitforth na základě ceny ( rozpočet maximálně 15 000₽).

V té době nebyla německá značka Zigmund Shtain vůbec známá! Ale rozhodl jsem se věřit své intuici, protože mám pozitivní zkušenosti s troubou německé značky (o ní zde ️, recenze z roku 2019, používám ji i nyní).

A tak je to tady). Bude tam hodně textu, protože jsem namaloval téměř každý detail.

Cena :12490₽ (se slevou z tržiště a Tinkoff cashbackem stojí 10000₽).

Kompaktní elektrický vařič Zigmund Shtain ZIP-559 je stylový indukční vařič do malé kuchyně. Sklokeramický spotřebič se dvěma varnými zónami o průměru 20 cm a 16 cm umožňuje vařit v nádobách o průměru 12 cm a více. Tento model je vybaven malým dotykovým displejem a časovačem.Zigmund Shtain ZIP-559 je vybaven bezpečnostním spínačem, který zabraňuje přehřátí vařiče při dlouhém vaření. Jednotka váží 5 kg a má velikost 59.5×35.5×7.5 cm. Konstrukce je doplněna kabelem o délce 1.5 m, což je dostatečné pro pohodlné používání.

1.Kompaktní sporák. Je zde! Skvěle se hodí do malých kuchyní se dvěma kuchyňskými linkami o průměru 28 cm. Vhodný pro jednu varnou desku.

Sklokeramický povlak. Jsou považovány za velmi robustní a bezpečné. Samozřejmě jsem ho ještě netestoval, ale zatím je bez jakýchkoli vrypů, prasklin nebo škrábanců. Při vaření se snažím okamžitě otřít vlhkým hadříkem (nebo kapesníkem, aby to znělo estetičtěji) a žádné stopy po něm nezůstávají. Pro dosažení lesklého povrchu otřu mokrý lak suchým. Nepoužívám prášky, pouze prostředek na mytí nádobí a vlhký, teplý hadřík.

3.Hořáky o průměru 20 a 16 cm. Nepřišel jsem na to. Měřeno v. Oba hořáky 19 cm. WTF? Pokud jsem něco udělal špatně, napište prosím správný průměr hořáků. Řada vhodného náčiní od 12 do 30 cm. ( je zde nádobí a 12cm. A 30 cm., vše funguje perfektně ).

4.Dotykový displej. Tohle je ten správný způsob, jak to udělat. Vypadá to velmi elegantně a pohodlně. Nic nepadá, nekroutí se ani se během let nepotáhne vrstvou mastnoty.

Senzor je velmi citlivý. Funguje po hmatu, i přes ubrousek (přikrývám jím jednu mísu, když vařím jen na polovině trouby). Při utírání během vaření reaguje i na utěrky (zejména vlhké), vypíná se, teplota se sráží.

Je to špatné, ale i dobré. Chtěl bych, aby senzor reagoval pouze na kontakt s rukou (kůží, teplem lidského těla). Ale to nejhorší, co se může při vaření stát: ruce v rukavicích, mokré ruce, někdy ne tak teplé atd. Д., stále je třeba kontrolovat teplotu v procesu. A pak si řeknete, že je dobře, že reaguje na každý dotek. Je to zkrátka dvousečná zbraň.

5.Časovač. Chcete-li nastavit teplotu/výkon/časovač, zvolte „menu“. Prvním stisknutím se spustí napájení (horní řádek), druhým stisknutím se spustí.Stupňů (druhý řádek), při třetím stisknutí časovač napájení, při čtvrtém stisknutí.Stupně časovače.

zigmund, shtain, elektrická, varná, deska

Výkon vaření 200 až 1800 W vlevo a 200 až 1300 W vpravo.

Používám hlavně napájení, jsem líný pořád přepínat nabídky. Při příkonu 1800 W se hrnec s vodou (1,5-2 litry) uvaří za přibližně 3-4 minuty.

Pro mě po mém super starodávném vařiči (o něm zde️). Je to jen budoucnost!! Plně jsem pochopil význam slova „jak bych mohl žít bez“. „.

Zapnutí sporáku. Nemáme čas na něj okamžitě nasadit nádobí. Pípá (pípá, pípá, ne nepříjemně). Nenechte si ujít hrnec i tak. Hořák se vypne.

Další příklad. Vaření, je třeba odstranit nádobí, a opět čůrat-čůrat-čůrat, neměl čas se vrátit zpět v čase přiděleném trouby na vás. Vypnutí. Časované vaření. Asi 2 minuty, maximálně, nepočítám.

Při dlouhém vaření se také pravidelně vypíná, aby nedošlo k přehřátí varné desky, ale proces vaření na to nemá žádný vliv.

Kabel (obecně šňůra).1, 5 metrů. Velmi výhodné!

Vezměte také na vědomí, že trouba není tichá kvůli ventilaci. Je to skoro jako fén Dyson. Myslím. Zvuk vysoušeče vlasů Dyson lechtá každého v uších, takže tady je moje trouba.Také)))).

Jinými slovy, zvuk není nepříjemný, ale kdo má rád ticho. Není to vaše volba.

Myslím, že jsem to všechno pochopil. Pokud jsem něco přehlédl nebo pokud máte nějaké dotazy. Vždy rád odpovím v komentářích

Vlastnosti varných desek

Hlavními výhodami těchto strojů jsou jejich kompaktnost, vyrobitelnost, bezpečnost a široká nabídka modelů:

  • Elektrická, kombinovaná nebo indukční varná deska;
  • Kov, sklokeramika, smalt, sklo;
  • Samostatně nebo v kombinaci s troubou;
  • Různý počet hořáků;
  • Možnost zvolit si design, který bude vyhovovat vašemu interiéru.

Cena elektrické varné desky závisí také na dostupnosti dalších funkcí: časovač, krátkodobá pauza, zámek varné desky, ukazatel zbytkového tepla a další.

Získejte odborné rady po telefonu pro výběr správného modelu pro vaši kuchyni 7(391)214-36-04.

Jakýkoli rozpor informací o produktu na stránkách internetového obchodu „Laukar“ se skutečností. Jen nešťastné nedorozumění, zavolejte, prosím, objasnit specialisty našeho internetového obchodu. Kromě toho zkontrolujte informace o výrobku na oficiálních webových stránkách výrobce. Veškeré informace na webových stránkách obchodu „Laukar“ jsou pouze orientační a nejsou veřejnou nabídkou, jak je definováno v ustanoveních článku 437 občanského zákoníku Ruské federace.

Při použití materiálů ze stránek je povinný hypertextový odkaz na internetový obchod s domácími spotřebiči Laukar.

Zásady zpracování osobních údajů

Tyto zásady zpracování osobních údajů jsou vypracovány v souladu s požadavky spolkového zákona ze dne 27. Prosince 2006 o ochraně osobních údajů.07.2006. 52-FZ „O osobních údajích“ (dále jen „zákon“). Zákon o osobních údajích) a určuje pořadí zpracování osobních údajů a opatření k zabezpečení osobních údajů, která společnost LLC KRASBYTTECH (dále jen „Provozovatel“) přijímá.

READ  Plynová varná deska se po uvolnění nezapne

1.1. Hlavním účelem a podmínkou provozovatele pro výkon jeho činnosti je zajištění dodržování lidských a občanských práv a svobod při zpracování osobních údajů, včetně ochrany práva na soukromí, osobního a rodinného tajemství.

1.2. Tyto zásady zpracování osobních údajů provozovatele (dále jen „zásady“) se vztahují na všechny informace, které může provozovatel získat o návštěvnících webových stránek https://laukar.Com.

Základní pojmy použité v těchto zásadách

2.1. Automatizované zpracování osobních údajů. Zpracování osobních údajů pomocí výpočetní techniky.

2.2. Blokování osobních údajů. Dočasné pozastavení zpracování osobních údajů (s výjimkou případů, kdy je zpracování nezbytné pro objasnění osobních údajů).

2.3. Webové stránky. Soubor grafických a informačních materiálů, jakož i počítačových programů a databází, které jsou dostupné na internetu na síťové adrese https://laukar.Com.

2.4. Informační systém osobních údajů. Kombinace informačních technologií a technických prostředků obsažených v databázích osobních údajů, které zajišťují zpracování osobních údajů.

2.5. Anonymizace osobních údajů. Jakákoli operace, v jejímž důsledku nelze bez dalších informací určit, jaké osobní údaje patří určitému uživateli nebo jinému subjektu osobních údajů.

2.6. Zpracování osobních údajů. Jakýkoli úkon (operace) nebo soubor úkonů (operací) prováděný s využitím nebo bez využití automatizace s osobními údaji, včetně shromažďování, zaznamenávání, systematizace, shromažďování, uchovávání, zpřesňování (aktualizace, úpravy), získávání, používání, předávání (šíření, poskytování, zpřístupňování), anonymizace, blokování, odstraňování, likvidace osobních údajů.

2.7. Provozovatel. Státní orgán, orgán obce, právnická nebo fyzická osoba, která samostatně nebo společně s jinými osobami organizuje a (nebo) provádí zpracování osobních údajů, jakož i určuje účel zpracování osobních údajů, složení zpracovávaných osobních údajů, činnosti (operace) prováděné s osobními údaji.

2.8. Osobní údaje. Jakékoli informace týkající se přímo či nepřímo identifikovaného nebo identifikovatelného uživatele webových stránek https://laukar.Com.

2.9. Osobní údaje, které subjekt osobních údajů smí sdělovat. Osobní údaje, k nimž je umožněn přístup neomezenému okruhu osob subjektem osobních údajů udělením souhlasu se zpracováním osobních údajů, povolených subjektem osobních údajů k šíření způsobem stanoveným zákonem o osobních údajích (dále jen. Osobní údaje, které mohou být zveřejněny).

2.11. Poskytování osobních údajů. Úkony směřující ke zpřístupnění osobních údajů určité osobě nebo určitému okruhu osob.

2.12. Šíření osobních údajů. Jakékoliv jednání směřující ke zpřístupnění osobních údajů neurčitému okruhu osob (předání osobních údajů) nebo k seznámení s osobními údaji neomezeného okruhu osob, včetně veřejného zveřejnění osobních údajů ve sdělovacích prostředcích, umístění v informačních a telekomunikačních sítích nebo zpřístupnění osobních údajů jiným způsobem.

2.13. Přeshraniční předávání osobních údajů. Předávání osobních údajů na území cizího státu zahraničnímu orgánu, zahraniční fyzické osobě nebo zahraniční právnické osobě.

2.14. Zničení osobních údajů. Jakýkoli úkon, v jehož důsledku jsou osobní údaje nenávratně zničeny s nemožností další obnovy obsahu osobních údajů v informačním systému osobních údajů a (nebo) zničení hmotných nosičů osobních údajů.

Základní práva a povinnosti provozovatele

Článek 26.1. Způsob prodeje na dálku

Smlouva o maloobchodním prodeji může být uzavřena na základě seznámení spotřebitele s popisem zboží nabízeného prodávajícím prostřednictvím katalogů, prospektů, brožur, fotografií, sdělení (televize, pošta, rozhlas atd.) nebo jinými prostředky, které vylučují možnost přímého pohledu spotřebitele na zboží nebo vzorek zboží při uzavírání takové smlouvy (metoda prodeje na dálku).

Před uzavřením smlouvy musí prodávající poskytnout spotřebiteli informace o hlavních spotřebitelských vlastnostech zboží, o adrese (sídle) prodávajícího, o místě výroby zboží, o úplné obchodní firmě (názvu) prodávajícího (výrobce), o ceně a podmínkách koupě, o jeho dodání, životnosti, době použitelnosti a záruční době, o způsobu platby, jakož i o době, po kterou je návrh na uzavření smlouvy platný.

Spotřebiteli musí být při dodání zboží poskytnuty písemné informace o výrobku uvedené v § 10 tohoto zákona, jakož i informace uvedené v odstavci 4 tohoto článku o postupu a podmínkách vrácení zboží.

Spotřebitel má právo odmítnout zboží kdykoli před předáním a po předání zboží. Do sedmi dnů.

Nebyly-li informace o postupu a podmínkách vrácení zboží odpovídající kvality poskytnuty písemně při dodání, má spotřebitel právo odmítnout zboží do tří měsíců od dodání. Vrácení zboží odpovídající kvality je možné, pokud zůstane zachován jeho obchodní vzhled, spotřebitelské vlastnosti, jakož i doklad potvrzující skutečnost a podmínky nákupu uvedeného zboží. Absence dokladu potvrzujícího skutečnost a podmínky nákupu nezbavuje spotřebitele možnosti odvolat se na jiný důkaz o koupi zboží od prodávajícího. Spotřebitel nemá právo odmítnout zboží odpovídající kvality, které má individuálně specifické vlastnosti, pokud uvedené zboží může používat výhradně kupující spotřebitel. Pokud spotřebitel zboží odmítne, musí prodávající vrátit peněžní částku, kterou spotřebitel zaplatil na základě smlouvy, s výjimkou nákladů prodávajícího na dodání vráceného zboží spotřebiteli, a to nejpozději do deseti dnů ode dne, kdy spotřebitel podal příslušnou žádost.

Důsledky prodeje zboží neodpovídající kvality prostřednictvím prodeje na dálku jsou uvedeny v ustanoveních článků 18 a 19. 24 tohoto zákona.

Proč nefunguje trouba ve varné desce Veko nebo Hansa (závady v zapojení)?

Velmi často je příčinou poruchy zapojení nebo připojení. Důvodem je, že elektrické topné těleso odebírá velké množství proudu a během provozu dochází ke spálení kontaktů a ke ztrátě pružnosti izolace a jejímu rozpadu. Není možné tomu zabránit, ale je poměrně snadné uvést troubu do provozuschopného stavu.

Pokud se trouba Hansa nebo trouba jiného výrobce nezapne, zkontrolujte multimetrem nebo zkoušečkou napájecí kabel, přičemž nejprve odstraňte jednu ze stěn, abyste se dostali k místu spojení s obvodem elektrické trouby. Pokud každý z vodičů vykazuje prakticky nulový odpor, jsou zástrčka a síťový vodič v pořádku. Stejným způsobem můžete „otestovat“ vodiče až k přepínači režimů a mezi topným tělesem a dalšími částmi varné desky.

Pečlivě také zkontrolujte všechny spoje; pokud jsou na nich „nečistoty“ nebo cizí „šmouhy“, vyčistěte je a případně vyměňte konektory za nové.

Zigmund Shtain EN 59 uživatelská příručka.512 S

Jakmile je trouba nainstalována, je třeba odstranit všechny bezpečnostní materiály nastavené z výroby a odstranit plastovou fólii z komponent trouby.

Při prvním použití trouby se mohou objevit nepříjemné pachy. To je normální! Předehřejte troubu na maximální teplotu a nechte ji běžet 30 minut, aby se odstranily případné zbytky. Tím se odstraní i nepříjemné pachy. Kontrolka na ovládacím panelu (zelená) se rozsvítí, když je trouba zapnutá; kontrolka teploty (červená) se rozsvítí, když se trouba zahřívá, a zhasne, když je dosaženo nastavené teploty. Všechny funkce trouby jsou řízeny elektronickým programem. Umožňuje zvolit topná tělesa, teplotu ohřevu a dobu vaření.

READ  Jak vyměnit jehlu v šicím stroji

FUNKCE ELEKTRONICKÉHO PROGRAMÁTORU Upozornění: Aby programátor správně fungoval, musí být trouba elektricky uzemněna.

První použití. Po zapojení trouby do sítě nebo po výpadku proudu blikají na displeji číslice a písmeno „A“. Trouba v tomto případě nefunguje.

Chcete-li nastavit aktuální čas a/nebo zapnout troubu, stiskněte a podržte tlačítko „M“ po dobu 2 sekund. Písmeno „A“ zhasne a čísla na displeji přestanou blikat. Když bliká tečka (3), stiskněte tlačítko „. “ nebo “ „, nastavte aktuální čas. Nový čas se nastaví po určité době od uvolnění tlačítek. Upozornění: Trouba může fungovat pouze tehdy, když

Pokud se na displeji programátoru rozsvítí symbol

Když tento symbol svítí, je trouba připravena k použití. Pokud zhasne, je trouba odpojena od napájení a není v provozu.

Pokud tento symbol bliká, programátor čeká na zadání dat.

Pokud se tento symbol rozsvítí, je časovač zapnutý.

Tlačítko pro snížení hodnoty při nastavování času nebo časovače. Používá se také při volbě úrovně signálu časovače (3 úrovně).

Tlačítko „Mode“ pro přístup k funkcím programátoru.

Tlačítko pro zvýšení hodnot při nastavování času nebo časovače.

Časovač Funkce časovače je v podstatě budík, který lze nastavit na maximálně 23 hodin a 59 minut. Po uplynutí nastaveného času symbol “ “ zhasne a ozve se bzučák, který se po 7 minutách vypne, nebo jej lze vypnout stisknutím libovolného tlačítka. Chcete-li nastavit časovač, stiskněte tlačítko „M“ na 2 sekundy nebo dokud symbol nebliká

Návod k obsluze Zigmund Shtain CZ 69.921 B

Osvětlení trouby. Poznámka: Touto funkcí nelze nastavit teplotu a dobu vaření.

Tato funkce je určena k rozmrazování potravin. Do trouby proudí vzduch o pokojové teplotě. Nelze nastavit teplotu. Poznámka: Tato funkce je vhodná pro rozmrazování potravin před následným vařením.

zigmund, shtain, elektrická, varná, deska

Ohřev trouby pomocí cirkulačního topení a funkce ventilátoru.

Rozložení teploty v celé peci. Teplotu lze nastavit v rozmezí 50 °C až 240 °C. Poznámka:

Pečení / zapékání potravin v jednotlivých nádobách (vhodné pro pečení koláčů nebo velkého množství potravin). Předehřívání není nutné.

Foukací gril. Teplota v troubě je díky cirkulaci horkého vzduchu nahoře vyšší. Teplotu lze nastavit v rozmezí 50 až 200 °C. Poznámka: Tato funkce je vhodná pro grilování a pečení velkých kusů masa při vysokých teplotách. Dvířka trouby nechte zavřená. Předehřívání trouby není nutné.

Horní topné těleso grilu. Teplotu lze nastavit v rozmezí 180 °C až 240 °C. Poznámka: Ideální pro velké kusy masa. Během pečení neotvírejte dvířka trouby. Umístěte potraviny co nejvýše.

Gril. Teplotu lze nastavit v rozmezí 180 až 240 °C. Poznámka: Použijte pro malé nebo tenké kousky masa. Během pečení neotvírejte dvířka trouby. Umístěte potraviny co nejvýše.

Ohřev trouby pomocí horního a dolního tělesa. Teplotu lze nastavit v rozmezí 50 °C až 250 °C. Vložte pokrm do trouby až po dosažení nastavené teploty. Během pečení neotvírejte dvířka trouby.

Nižší konvekční ohřev. Tento režim vaření je obzvláště jemný a pomalý. Doporučuje se pro ohřev choulostivých potravin nebo polotovarů. Vhodné také pro vaření a obecně pro pokrmy, které vyžadují koncentraci horkého vzduchu u dna. Zvolte požadovanou teplotu od 50 °C do 250 °C. Výchozí nastavená teplota je 165 °C.

Návod k použití trouby Zigmund Shtain EN 116.622

Žádná občanskoprávní ani trestněprávní odpovědnost v případě nesprávné instalace spotřebiče. Výrobce si vyhrazuje právo provádět nezbytné nebo užitečné úpravy svých výrobků podle vlastního uvážení bez předchozího upozornění. Tento spotřebič splňuje ustanovení následujících evropských směrnic: Směrnice o nízkém napětí 2014/35/ES Směrnice o elektromagnetické kompatibilitě 2014/30/ES Nařízení (ES) 935/2004 Nařízení EU 65-66/2014 Nezvedejte ani netahejte za rukojeť trouby. Spotřebič smí být instalován a provozován pouze v místnostech, které jsou větrané v souladu s místními předpisy. Spotřebič mohou používat pouze dospělé osoby, děti se musí držet mimo dosah spotřebiče. Spotřebič nesmí používat děti mladší 8 let nebo osoby se sníženými fyzickými, smyslovými nebo duševními schopnostmi nebo osoby s nedostatkem zkušeností nebo potřebných dovedností, pokud tyto osoby nejsou pod přímým dohledem nebo nebyly poučeny o bezpečném používání spotřebiče. Děti si se spotřebičem nesmí hrát. Čištění a údržbu nesmí provádět děti, pokud nejsou pod dohledem. Během provozu a po určitou dobu po vypnutí jsou přístupné části velmi horké. Dávejte pozor, abyste se jich nedotkli. Při vkládání nebo vyjímání nádobí používejte vhodné ochranné rukavice. Do trouby neumisťujte hořlavé materiály. Po zapnutí se může vznítit. Na otevřená dvířka nepokládejte těžké předměty ani je nezavěšujte na rukojeť, mohlo by dojít k poškození výrobku. Ujistěte se, že větrací otvory nejsou zablokovány. Nedotýkejte se horkých částí, když je trouba v provozu.

Před jakoukoli údržbou nebo čištěním troubu vypněte a odpojte od napájení. Pokud byla trouba nedávno používána, počkejte, až vychladne.

K čištění dvířek trouby nepoužívejte abrazivní materiály ani kovové škrabky, protože by mohly poškodit povrch. Nepoužívejte kyselé prostředky (např. Odstraňovače vodního kamene), protože by mohly poškodit smaltované části.

Pokud je přívodní kabel poškozen, musí jej vyměnit výrobce, jeho servisní zástupce nebo podobně kvalifikované osoby.

Dbejte na to, aby se do dvířek trouby nedostaly napájecí kabely z jiných elektrických spotřebičů. POUŽÍVÁNÍ SPOTŘEBIČE.

Ovládací panel
Výsuvná zásuvka (je-li k dispozici)
Miska na odkapávání kapaliny
Termostat
Přepínač programů
Počítadlo minut CM/PSC
Indikátor Dotykové ovládání hodin/programátoru OKD
zigmund, shtain, elektrická, varná, deska
Hodiny/programátor Athena
Hodiny/elektronický programátor OR-PE

Návod k použití trouby Odpojte troubu od napájení a vyjměte veškeré příslušenství. Důkladně je vyčistěte teplou vodou a čisticím prostředkem a znovu je nasaďte. Před prvním použitím nechte spotřebič maximálně 2 hodiny prázdný, důkladně vyvětrejte místnost. Tím se odstraní výpary vznikající při spalování zbytků z výrobního procesu. Během vytápění důkladně větrejte místnost. Kontrolka napájení Když svítí, trouba je napájena a zapnutá. Světelný indikátor Když svítí, znamená to, že trouba ohřívá. Pokud kontrolka nesvítí, bylo dosaženo nastavené teploty. Kontrolka bliká a signalizuje, že je nastavená teplota udržována na konstantní hodnotě. Termostat teploty pece Když se příslušný knoflík otočí ve směru hodinových ručiček, termostat reguluje vnitřní teplotu pece na požadovanou hodnotu v rozmezí 50° až 270 °C

READ  Plynová varná deska s dotykovým ovládáním

Přepínač aktivuje požadovanou funkci vaření (může se lišit v závislosti na modelu).

Minutka signalizuje, že po uplynutí nastaveného času zazní zvukový signál bez ohledu na stupeň vaření.

Režim programu: Otočte knoflíkem ve směru hodinových ručiček a zvolte požadovanou dobu vaření. Po uplynutí času se trouba automaticky vypne a na ukončení pečení vás upozorní zvukový signál.

Manuální režim: pokud chcete troubu používat tradičním způsobem bez programování, otočte knoflíkem proti směru hodinových ručiček na symbol.

Návod k obsluze trouby Zigmund Shtain EN 123.912

Pečlivě si přečtěte tyto pokyny. Tato příručka obsahuje důležité bezpečnostní informace o instalaci, používání a údržbě, jakož i užitečné tipy, jak troubu co nejlépe využít.

Tyto pokyny si uschovejte na bezpečném místě pro případ, že byste měli nějaké dotazy. Po vyjmutí obalu zkontrolujte, zda není spotřebič poškozen.

Neponechávejte obalové materiály (plast, polystyren atd.).П.) na místech, kam mohou dosáhnout děti, protože to může být nebezpečné.

Důležité: Nepoužívejte rukojeť dvířek k přemístění trouby, například k jejímu vyjmutí z obalu.

Při prvním zapnutí trouby může být cítit štiplavý zápach nebo kouř. Příčinou je lepidlo použité na izolačních panelech uvnitř trouby. Na tom není nic neobvyklého. V takovém případě jednoduše počkejte, až se kouř rozptýlí, a teprve poté vložte jídlo do trouby. Nikdy nepečte na dně trouby.

Používání trouby k jiným účelům (například k vytápění místnosti) není správné a může být nebezpečné.

Výrobce nenese odpovědnost za škody způsobené nesprávným nebo nepřiměřeným používáním spotřebiče.

Veškeré opravy smí provádět pouze autorizovaný technik. Při opravě trouby trvejte na použití pouze originálních dílů. Nedodržení těchto pokynů může ovlivnit bezpečnost vašeho spotřebiče.

Trouba je určena pro použití s jednofázovým střídavým proudem 230V 50G. Před první instalací trouby doporučujeme zkontrolovat údaje na štítku na zadní straně spotřebiče.

Spotřeba energie v závislosti na modelu Příslušenství v závislosti na modelu
Spodní ohřívač trouby 1200 Watt Rotisserie 4 Watt
Horní topné těleso trouby 1000 Watt Tangenciální motor 25 Watt
Kruhový ohřívač 2100 Watt
Světlo trouby 15 Watt
Střední ohřívač grilu 1900 Watt
Celkový ohřívač grilu 10001900 Watt
Ohřívač grilu 2900 Watt
Motor ventilátoru trouby 32 Watt

Celkové rozměry trouby: šířka 425 mm. Výška 330 mm. Hloubka 410 mm Tangenciální konvekce (v závislosti na modelu) Tangenciální konvekce je zajištěna ventilátorem, který se automaticky aktivuje společně s troubou. Ventilátor vytváří proud vzduchu, který vyfukuje z čelních otvorů dvířek, aby ochlazoval troubu a zabránil zahřívání rukojeti a čelního panelu trouby. Cirkulace vzduchu také zabraňuje přehřívání elektrických a mechanických částí trouby, což zvyšuje jejich spolehlivost a životnost, a zabraňuje kondenzaci vlhkosti na skle dvířek, čímž zajišťuje dobrý výhled skrz ně. Skutečnost, že ventilátor pracuje i po vypnutí trouby, vás upozorní, že teplota uvnitř je stále vysoká a je třeba být opatrný. Jedná se o další bezpečnostní prvek. Systém tangenciálního ventilátoru se instaluje na elektrické i plynové trouby.

Kontrolky nad ovládacím panelem se rozsvítí a zhasnou při zapnutí a vypnutí topných těles. Když je trouba v provozu, neonové světlo svítí, dokud teplota nedosáhne nastavené teploty, a když zhasne. Signalizuje, že bylo dosaženo nastavené teploty. Po vychladnutí trouby termostat aktivuje topná tělesa a relativní ukazatele.

Skutečnost, že vnitřní kontrolka trouby, která při provozu trouby vždy svítí, je u některých modelů považována za výstražnou kontrolku.

Části tohoto spotřebiče, které by mohly přijít do styku s potravinami, odpovídají ustanovením směrnice ES 89/109.

Tento spotřebič je také v souladu s evropskými směrnicemi 89/336/EHS, 73/23/EHS a následnými změnami.

Instalaci musí provést kvalifikovaný technik v souladu s pokyny. Výrobce nenese odpovědnost za škody na osobách, zvířatech nebo věcech způsobené nesprávnou instalací.

Umístěte troubu na připravené místo (pod pracovní desku nebo nad jiný spotřebič) a zajistěte ji šrouby skrz 4 otvory v rámu trouby, které jsou vidět po otevření dvířek.

Pro dobrou cirkulaci vzduchu musí být trouba nainstalována tak, jak je znázorněno na výkresech 1-2 na straně 22.2

Zadní stěna kuchyňské skříňky, kde bude trouba instalována, musí být odstraněna, aby mohl volně cirkulovat vzduch. Mezi troubou a zadní stěnou musí být mezera nejméně 70 mm.

Pokud je trouba instalována společně s varnou deskou, je obzvláště důležité dodržovat pokyny uvedené u druhého spotřebiče.

Aby trouba správně fungovala, musí být instalována ve vhodné kuchyňské skříňce. Panely obklopující pec musí být odolné vůči vysokým teplotám. Zvláště důležité je mít na paměti, že varné desky z dýhovaného dřeva musí být schopné odolat teplotám 120 °C. Plast nebo lepidlo, které tuto teplotu nevydrží, se deformují a odlepují.

Jak odemknout varnou desku Candy

Chcete-li uvolnit zámek varné desky Kandi, stiskněte tlačítko „lock“ (stiskněte na několik sekund).

Stisknutím tlačítka „lock“ na ovládacím panelu (do 3 sekund) odemknete.

Pokud tedy víte, jak odemknout varnou desku, můžete snadno vařit své oblíbené pokrmy bez obav, že by děti mohly zapnout varnou desku a spálit se. Popsali jsme další případy, kdy může být nutné zámek odstranit. Nyní už víte, jak odemknout varné desky Bosch, ale i varné desky jiných výrobců, například Neff. Gorenje, Hotpoint Ariston, Hansa, Weissgauff, Samsung, Kuppersberg, Lex atd.Д.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS