Značky na nádobí pro mikrovlnné trouby

Jaké nádobí je vhodné pro mikrovlnné trouby?

V současné době je na trhu mnoho výrobků, které využívají širokou škálu materiálů. Stojí za zmínku, že ne všechny nádoby jsou vhodné pro mikrovlnné trouby a při nákupu takového zařízení do domácnosti byste měli okamžitě přemýšlet o nákupu sady nádobí

Abyste se mohli rozhodnout co nejlépe, je třeba věnovat pozornost řadě jemností a nuancí

Výběr a volba nádobí pro mikrovlnné trouby by měly být takové, aby:

  • Byla tak silná, jak jen to bylo možné;
  • Mohou být odolné vůči vysokým teplotám, aniž by praskaly;
  • A to bez uvolňování jakýchkoli žíravých látek, které by mohly vést k otravě.

Někteří lidé si myslí, že v mikrovlnné troubě lze použít naprosto všechny varianty skla a smaltovaného skla, ale je třeba mít na paměti úroveň průchodnosti. Optimální volbou je miska ze skla, která nemá žádný obrázek. Vaření nebo ohřívání jídla v kovovém nádobí je zakázáno. Proto je kategoricky zakázáno používat zlaté, stříbrné nebo měděné nádobí. Jejich používání způsobuje elektrické výboje uvnitř trouby.

Nádobí do mikrovlnné trouby by mělo být velmi odolné

Označení udává, že výrobek je vhodný pro použití v mikrovlnné troubě. Vhodné plastové nádobí je označeno symbolem PP nebo PC a symbolem vlny. Doporučuje se zvolit nádobí s poklicí s malým otvorem, kterým uniká ohřátý vzduch

Při výběru nádobí byste měli zohlednit tvar nádoby a to, zda je kulatá, oválná nebo válcová. Vysoké okraje nejsou na svém místě a ostré rohy po stranách způsobují vysychání potravin

Stejně důležité je vybrat nádobí z hlediska velikosti, protože umístění hrnků by mělo být praktické, aby se při provozu mikrovlnné trouby nedotýkaly boků spotřebiče

Jaké nádobí je vhodné pro použití v mikrovlnné troubě?

Samozřejmě musí být žáruvzdorný nebo ohnivzdorný, aby zvládl důstojné vytápění a vaření. Hlavně se vyhněte zdobení a zlacení: zvolte klasické skleněné nádoby s průhledným povrchem. Ty nejen usnadňují kontrolu procesu, ale také zkracují dobu, kterou výrobek stráví v peci.

DŮLEŽITÉ: Vložte skleněné nádobí do studené mikrovlnné trouby, protože může být ovlivněno náhlými změnami teploty.

Skleněná mísa Bormioli Rocco Fornoverre

Do mikrovlnné trouby můžete také umístit plastové nádobí se speciálním symbolem, který potvrzuje jeho schopnost odolávat teplotám do 130-140 °C.

Pokud tyto symboly na nádobí chybí, dochází k jejich tavení a uvolňování zdraví nebezpečných látek, zejména u nekvalitních výrobků. Kromě toho by se plastové nádobí nemělo používat, pokud ohříváte jídlo v mikrovlnné troubě nebo grilujete, ani pro pokrmy obsahující cukr nebo tuk, které se snadno zahřejí na teplotu, jež může materiál zdeformovat.

DŮLEŽITÉ: Nešetřete na nákupu nádobí. Nekvalitní a levné předměty mohou vaši mikrovlnnou troubu nenávratně zničit.

READ  Jak vařit těstoviny v mikrovlnné troubě

Nádoba na omelety Sistema z řady Microwave

Král moderních materiálů na vaření nabízí praktický způsob pečení a válení nádobí. Několik těchto nádob v podobě geometrických tvarů, legračních zvířátek nebo srdíček přiláká mladou generaci k pečení lahodného pečiva a promění vaření v napínavou hru. Kromě toho se silikon nebojí teplotních skoků a jeho snadná manipulace a skladování jsou již legendární.

DŮLEŽITÉ: Buchty nebo muffiny chcete ohřát v mikrovlnné troubě? Vložte pod něj silikonovou podložku.

Silcomart Obdélníkový plech na pečení a moučníky z řady Fansy

Ne nadarmo výrobci nabízejí širokou škálu keramických hrnců pro mikrovlnné trouby. Různé typy pečicích hrnců, pánví, nádobí a pekáčů s rovnoměrnou vrstvou glazury jsou ideální pro přípravu pokrmů v kombinovaných režimech (např. Střídání grilu a konvekce). Keramický povrch se výborně zahřívá a pomáhá masu a hamburgerům získat chutnou kůrčičku.

DŮLEŽITÉ: pekáče a bochníky od společnosti Emile Henry, funkční sady nádob od společnosti Kitchen Aid, masivní výrobky od společnosti Staub a jemné kokosové nádoby od společnosti Le Creuset jsou skutečnou lahůdkou. Díky nim bude vaše jídlo aromatické, chutné a zdravé. A všechny vaše experimenty skončí naprostým vítězstvím!

Emile Henry Keramická forma na dort

Označení návodů k použití nádobí

Piktogramy, které ukazují, jak správně mýt a skladovat nádobí, a poskytují informace o přidané hodnotě výrobků.

Nádobí lze mýt v myčce nádobí.
Nádobí odolává extrémním teplotám.
Je přípustné uchovávat nádobí v mrazničce (někdy je na cedulce uvedena mezní teplota zmrazení).
Sklenice, poháry a číše odolné proti rozbití.
Talíře, nádobí a mísy odolné proti nárazům.
Nepřilnavý (teflonový) povlak.
Přírodní, hygienický, zdravý a recyklovatelný materiál.
Výrobek splňuje evropské normy, je bezpečný pro uživatele i životní prostředí.

Symbol na nádobí

Povoleno pro použití v mikrovlnné troubě.

Materiály pro jednorázové nádobí

Trojúhelník se třemi šipkami. Symbol recyklace surovin, označuje uzavřený cyklus: výroba. Použití. Likvidace. To znamená, že tyto výrobky jsou vhodné k recyklaci. Čísla uvnitř trojúhelníku označují druh recyklovaného materiálu: 1-19 pro plast, 20-39 pro lepenku a papír, 40-49 pro kov, 50-59 pro dřevo, 60-69 pro tkaniny a textil, 70-79 pro sklo.

PET (PETE). Polyethylentereftalát. Používá se při výrobě obalů (krabic, lahví, plechovek atd.).П.) určené k plnění vody, nápojů a džusů. Používá se také k balení různých prášků, sypkých potravin apod.Д.

HDPE. Nízkotlaký polyethylen vysoké hustoty. Používá se v hračkách a výrobcích, které přicházejí do styku s potravinami. Považuje se za bezpečný pro použití v potravinách.

PVC. Polyvinylchlorid. Používá se na zahradní nábytek, trubky, podlahové krytiny, láhve na čisticí prostředky, olejové tkaniny, okenní profily, žaluzie. Tento materiál je potenciálně nebezpečný pro použití v potravinářství, protože obsahuje dioxiny, rtuť, bisfenol A, kadmium.

LDPE. Vysokotlaký polyethylen s nízkou hustotou. Používá se při výrobě ohýbatelných plastových obalů, polyethylenových sáčků a výrobků používaných k balení léků.

PP. Polypropylen. Používá se v hračkářském průmyslu, automobilovém průmyslu, potravinářském průmyslu pro balení. Materiál odolává vysokým teplotám, a proto lze nádobí používat pro přípravu horkých pokrmů. Kontakt s alkoholem je nežádoucí, ale možný.

READ  Myčka nádobí nemyje horkou vodou

PS. Polystyren. Používá se na tepelně izolační desky, příbory, obaly na potraviny, obaly na CD, potravinářské fólie, nádobí, hračky, pera atd.Д. Nádoby PS jsou vhodné pouze pro studené nápoje a potraviny. Styren je vysoce toxická látka, která uniká při zahřívání nebo při kontaktu s horkými materiály. Proto by se polystyrenové nádoby neměly používat k ohřívání potravin, horkých jídel a nápojů nebo alkoholických nápojů.

OTHER (O). Ostatní. Tato skupina zahrnuje všechny ostatní typy plastů, které nejsou součástí předchozích skupin. Polykarbonát není toxický pro životní prostředí.

Zatímco ve vědeckých a odborných kruzích se vedou skutečné debaty o prospěšnosti či škodlivosti mikrovlnné trouby, ženy v domácnosti v ní ohřívají a dokonce připravují jídlo. Abychom snížili pravděpodobnost poškození zdraví nesprávným nádobím, sdělíme vám, které materiály jsou schválené a které mohou způsobit otravu a mají mutagenní a karcinogenní vlastnosti.

Jaké nádobí je vhodné pro použití v mikrovlnné troubě?

Symbol mikrovlnné trouby je nejčastěji umístěn na plastovém nádobí. Existuje však řada materiálů, ve kterých lze potraviny ohřívat déle a které jsou bezpečnější. Patří mezi ně:

Žáruvzdorné sklo je hustší než běžné sklo. Lze jej identifikovat podle textu na obalu a podle speciálního značení. Lze použít i obyčejné sklo, ale v tomto případě by doba zahřívání neměla přesáhnout 2-3 minuty. Pokud je sklo oprýskané nebo s vrypy, nesmíte takové nádobí do mikrovlnné trouby vkládat: stěny se neohřívají rovnoměrně a výrobek praskne.

Žáruvzdorné sklo lze v obchodě snadno rozeznat: má silné stěny a hladký povrch bez jakýchkoli značek. Tento typ nádobí stojí dvakrát tolik, a proto výrobce tuto informaci uvádí velkým a jasným písmem.

Křišťálové sklo je velmi podobné sklu. Vkládání do mikrovlnné trouby je však kategoricky zakázáno. Křišťál obsahuje olovo a stříbrné skvrnky. Mikrovlny se odrážejí od kovů, což způsobuje poruchy nádobí a poškození krystalové nádoby.

nádobí, mikrovlnné, trouby

Z kameniny se vyrábí většina talířů a hrnků, na které jsme zvyklí. V těchto nádobách lze ohřívat potraviny. Zvláštní pozornost je třeba věnovat designu: do mikrovlnné trouby by se nemělo vkládat žádné pozlacené nebo stříbrné nádobí. Tyto barvy obsahují kovy.

Faure je křehký a tenkostěnný materiál, který může při ohřevu v mikrovlnné troubě prasknout. Dětský faur se vyznačuje silnějšími stěnami. Zabraňují rozbití nádobí při pádu. Tato vlastnost umožňuje vkládat nádoby do mikrovlnné trouby, i když při delším působení mikrovln takový materiál také praská, takže se používá pouze k ohřevu.

Tip. Chcete-li vyzkoušet, zda je nádoba vhodná pro vaření v mikrovlnné troubě, proveďte malý pokus. Naplňte misku do poloviny vodou a vložte ji na 1 minutu do mikrovlnné trouby. Ten správný bude mít teplé stěny a teplou vodu. Nevhodné. Ráfky jsou teplejší než voda.

Obecné ikony a dešifrování

Nejprve vám vysvětlíme a ukážeme základní piktogramy, které jsou charakteristické pro mnoho typů hrnců a pánví. Tato dešifrovací tabulka poskytuje další informace o výkonnosti produktů.

Kompatibilitu nádobí s mikrovlnnou troubou lze posoudit podle symbolů mikrovln (je jich mnoho a výrobci se je snaží vymyslet sami, ale všechny zobrazují mikrovlny ve vlnovkách). Pokud jsou vyobrazeny a nejsou přeškrtnuté.

READ  Je mikrovlnná trouba v horní skříňce po ruce?

Také ostatní ikony nesou mnoho užitečných informací.

Na některých je uvedeno, že pánev je schválena pro použití v plynové troubě, na jiných je uvedena maximální možná teplota ohřevu.

Talíř s jednou značkou je vhodný pro mytí v myčce a s druhou pro zmrazení v mrazničce.

Samostatně bychom měli zmínit Möbiovu smyčku, často se s ní setkáváme v různých variantách. Je znakem recyklace surovin, představuje uzavřený cyklus děje „vytvoření. Použití. Další likvidace“. Závěs vypadá jako šipky jdoucí jedna za druhou ve tvaru trojúhelníku. Jednoduše řečeno, výrobek označený takovou značkou je vhodný k recyklaci.

Encyklopedické znalosti jsou nepostradatelné!

Výrobci se nám to snaží usnadnit; dnes na každém typu nádobí najdete recyklační symboly, které nám říkají, jaké činnosti jsou na něm povoleny nebo za jakých podmínek jsou povoleny a naopak zakázány.

Symboly se liší v závislosti na charakteristikách a vlastnostech materiálu. A tyto zdánlivě nesrozumitelné hieroglyfy je nutné znát, abyste mohli nádobí správně používat. Protože neznalost může způsobit poškození zdraví, zničit zařízení a nádobí. A my chceme být zdraví a přejeme si, aby naše oblíbené nádobí sloužilo co nejdéle.

Nepřilnavé nádobí má dnes každá kuchyň a každá hospodyňka chce mít jistotu, že se jídlo na pánev nepřichytí a povlak vydrží déle. U indukčního, keramického a silikonového nádobí je také třeba vědět, jak vařit, a je nutné pochopit, za jakých podmínek. Skutečná abeceda piktogramů ve vizuálním jazyce, kterému snadno rozumíme. Malé ikony na nádobí vás informují o správném použití a podmínkách pro jednotlivé druhy nádobí.

Odborníci doporučují vybrat si správné nádobí pro vaření a skladování potravin a pak budou všichni zdraví. Všimněte si, že v dešifrovací tabulce výrobce často uvádí informace o dalších vlastnostech výrobku. Poznejte ji, zapamatujte si ji, použijte ji a jste na dobré cestě ke zdravějšímu životu.

Symboly označující různé provozní režimy

Symbol „vidlička/sklo“. Výrobek je vyroben z materiálu bez toxinů a může být balen a skladován ve všech typech potravin. Úplná bezpečnost. Bezpečný kontakt různých složení výrobků. Datum expirace výrobku.

Pokud je symbol přeškrtnutý, je výše uvedený postup obrácený.

Green Dot je obchodní značka německé společnosti, která je pověřena programem recyklace plastů. Program pro životní prostředí. Výrobní systém pohodlně recyklovatelný až do úplného recyklování.

„Recyklovaný“. Recyklovatelný. Vyrobeno z recyklovaných materiálů. Dále je možné více recyklovat.

„Tři šípy“. Vyrobeno z recyklovaného materiálu. Uprostřed geometrického tvaru je vytištěno číslo. Je zkratkou pro recyklační materiál.

  • Jeden / devatenáct. Plast.
  • Dvacet/třicet devět. Karton, papír, papírový podklad.
  • Forty/forty-nine. Železo, kov.
  • Padesát/ padesát devět. Dřevo.
  • Šedesát/šedesát devět. Textil.
  • Sedmdesát/sedmdesát devět. Sklo.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS