Zvlhčovač vzduchu pro byt vlastníma rukama

Ručně vyráběný zvlhčovač vzduchu: od jednoduchého ke složitému

Vynalézavost člověka nezná mezí, ale ve větší míře se to týká ruského lidu, po všech zvycích, aby zachránil lidi „naroubované“ obtížné životní podmínky, za všech okolností. Proto se každoročně objevuje velká armáda různých zařízení, která jsou nejen stejně dobrá jako tovární výrobky, ale v některých případech dokonce lepší: jsou najednou pohodlnější a účinnější. Zařízení, které je nepostradatelné zejména v topné sezóně. zvlhčovač vzduchu. Jeho princip fungování je poměrně jednoduchý. Postavit účinný zvlhčovač vlastníma rukama také není obtížné, takže proveditelnost nákupu hotového výrobku je pod velkou otázkou.

Je to starost o zdraví majitelů, protože je to jediný způsob, jak zajistit optimální úroveň vlhkosti v interiéru po zahájení topné sezóny. Suchý vzduch neprospívá malým dětem, které potřebují příznivé prostředí pro svůj vývoj, ani dospělým, jejichž suchá pokožka a sliznice budou mít nepříjemné následky.

Samostatnou kategorií jsou alergici, pro které je vysoká vlhkost vzduchu životně důležitá, protože její vysoká úroveň snižuje množství suspendovaného prachu, zlepšuje stav a ochranné funkce kůže a sliznic.

Minimální vlhkost vzduchu nepůsobí na člověka nejlépe: postupně se zhoršuje fyzická kondice, což vede k letargii a ospalosti. Rychle (a zdánlivě zbytečně) snižuje výkon. Suchý vzduch je pro ženy velkou hrozbou, protože je hlavní příčinou rychlého stárnutí pleti.

Optimální vlhkost vzduchu se pohybuje mezi 40 a 70 %. To je to, co by měl dobrý zvlhčovač vzduchu dělat. udržovat ho v takovém stavu.

Jak zvlhčovat vzduch v bytě nebo kanceláři

V zimě obyvatelé měst často trpí alergiemi, nachlazením a chronickou únavou. Jednou z příčin těchto onemocnění je nízká vlhkost způsobená topnými systémy, která má negativní vliv nejen na lidi, ale také na pokojové rostliny, nábytek a hudební nástroje. K vyřešení tohoto problému nepotřebujete kupovat drahou technologii. Ke zvlhčení vzduchu v domácnosti můžete použít improvizované prostředky.

Vlhkost je jedním z nejdůležitějších faktorů pro pohodlné bydlení. Jeho optimální hodnota je 40-60 %, což je hodnota, kterou je třeba udržovat po celý rok. V zimě klesá na 15-20 %, což má nepříznivý vliv na zdraví lidí.

Účinky nízké vlhkosti:

 • Sliznice v nose a očích vysychají, což způsobuje sucho v krku, prdění a kašel;
 • U lidí, kteří nosí čočky, dochází k podráždění očí, zánětu spojivek a dalším problémům;
 • Suchý vzduch obsahuje vyšší podíl prachu, a je proto nebezpečný pro alergiky, děti a astmatiky;
 • Bakterie a viry se v teplém a suchém prostředí rychle množí a způsobují nachlazení a infekce dýchacích cest.
 • Nízká vlhkost vzduchu často způsobuje bolesti hlavy, ospalost, únavu a rychlou vyčerpanost.
 • Jejich kůže se vysušuje a nehty a vlasy jsou lámavé.
 • Nízká vlhkost má vliv na rostliny, nábytek, hudební nástroje, dveře a okna.
zvlhčovač, vzduchu, vlastníma, rukama

Přílišná vlhkost má také mnoho negativních účinků, proto je lepší udržovat ji na optimální úrovni. V bytě s malými dětmi, zejména novorozenci, je velmi důležité vytvořit příjemné prostředí. Díky svému dýchacímu systému reagují velmi silně na suchý vzduch. Známý lékař Komarovskij, autor knih o zdraví dětí, před tím také varuje. Suché prostředí způsobuje následující problémy:

 • 1. dušnost způsobená vysycháním sliznic, která dítěti brání v řádném spánku a jídle. Dítěti teče z nosu, je neklidné a často pláče.
 • 2. Jemná pokožka dítěte se vysušuje, což způsobuje mikrotrhlinky. Bakterie a viry mohou proniknout a způsobit různá onemocnění.
 • 3. Imunitní systém je zatěžován, protože dítě dýchá vzduch, jehož vlhkost se velmi liší od pokojové teploty.

Vlhkost vzduchu můžete měřit pomocí vlhkoměru. Pokud nemáte vlhkoměr, můžete použít některé lidové metody. Nemohou vám sdělit přesný údaj, ale pokud je vzduch ve vašem bytě příliš suchý, dají vám to vědět.

K měření lze použít následující metodu. Skleněná nádoba se naplní vodou a nechá se několik hodin v chladničce. Když teplota vody klesne na 3-5 °C, vyjměte nádobu a dejte ji pryč od radiátoru. Okamžitě se pokryje kondenzátem. Po 5 minutách můžete změřit vlhkost takto:

 • stěny sklenice jsou vysušené. vzduch v místnosti je příliš suchý;
 • zůstávají zamlžené s malým odkapáváním. vlhkost je střední;
 • na stěny kape voda a tvoří se kaluže. vzduch je velmi vlhký.

Mikroklima můžete zkontrolovat pomocí smrkové šišky. Pokud se šupiny rozprostřou příliš rychle, je vzduch v místnosti příliš suchý. Pokud vločky zůstávají na místě, je vlhkost v pořádku.

Vzduch v bytě můžete zvlhčovat i bez zvlhčovače. Na radiátor lze položit mokré ručníky. Tato metoda není příliš pohodlná, protože je třeba látku často namáčet. Místo ručníků můžete na radiátor umístit nádoby s vodou. Voda z nich se odpařuje a zvlhčuje vzduch. Vodu je třeba předem přefiltrovat, aby se na stěnách netvořily usazeniny solí.

Nádoby mohou být vyrobeny ze skla, kovu, keramiky nebo jiných materiálů. Keramické výrobky jsou velmi oblíbené. Jsou levné a pevně připevněné k chladiči. Různé tvary a barvy umožňují zvolit dekorativní možnosti, které se hodí k dekoru místnosti. Výparník lze vyrobit i ručně:

 • 1. Zvolte nádobu, která se při působení tepla neroztaví. Může se jednat o keramickou vázu, termoplastické lahve nebo jiné předměty.
 • 2. Do nádoby se udělá otvor a provlékne se jím drát. Drát je připojen k chladiči.
 • 3. Můžete malovat, zdobit látkami nebo vystavit obraz.
 • 4. Přidáním esenciálního oleje do vody se místnost naplní příjemnou vůní.
READ  Do myčky nepřitéká voda

Vlhkost v místnosti můžete na určitou dobu zvýšit různými způsoby. Lze je použít například:

 • 1. Postřikování. Nahrazení zvlhčovače vzduchu pravidelným rozstřikováním vody z postřikovače. Nádobu s vodou můžete také postavit před běžící ventilátor.
 • 2. Vaření. Můžete uvařit vodu a postavit do místnosti hrnec nebo konvici, aby pára zvlhčila vzduch. Tato metoda by se neměla zneužívat: mohla by mít negativní vliv na nábytek. Vodu můžete také vařit v hrnci na mírném ohni. Pro vůni do něj můžete vložit tyčinky skořice, jablka nebo citrusové slupky.
 • 3. Koupelna. Po sprchování nechte dveře do koupelny otevřené. Pára se dostane do bytu a dočasně zvýší hladinu vlhkosti.
 • 4. Vlhké prádlo. Po vyprání ji můžete pověsit na radiátor nebo umístit do blízkosti sušičky. Vzduch se rychle nasytí vlhkostí. Prádlo je třeba důkladně vymáchat, aby na něm nezůstaly žádné čisticí prostředky, jinak by bylo nutné vdechovat chemické výpary.

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu vlastníma rukama

K výrobě ultrazvukového zvlhčovače budete potřebovat několik speciálních materiálů. Zařízení se skládá z:

 • Plastové nádoby o objemu 5 až 10 litrů;
 • Pružná hadice (lze použít i vlnitou trubku);
 • ultrazvukový snímač;
 • stabilizátor;
 • Chladič počítače;
 • napájecí jednotka;
 • hliníkový roh;
 • Plastový kelímek;
 • dětského pyramidového kroužku na hraní.

Rozhodně je to nákladná možnost, ale v každém případě je zvlhčovač vzduchu vyrobený svépomocí levnější než zařízení zakoupené v obchodě. Montáž spotřebiče:

 • Vyvrtejte otvory do víka nádoby. Ty jsou potřebné pro drát parního zásobníku, nástavec ventilátoru a výstupní trubku.
 • Vložte ventilátor do nádoby, konec vlnité trubky zasuňte do druhého otvoru.
 • Umístěte parní generátor na plovák. Lze ji vyrobit z plastového kelímku a „pytlíku“ z dětské pyramidy na hračky. Vložte hrací prvek do kádinky tak, že na dně vyvrtáte otvor, ke kterému pak gumičkou připevníte kousek látky (bude sloužit jako filtr). Aby zvlhčovač vzduchu fungoval bez problémů, musí být zařízení neustále ve vodě.

Spotřebič bude napájen 24 V a pro funkci ventilátoru je potřeba 12 V. Napájení pomocí regulačního čipu. Nejlepší je, když je knoflík ovládání obvodu a rychlosti umístěn pod hliníkovým rohem.

zvlhčovač, vzduchu, vlastníma, rukama

Zvlhčovač vzduchu vyrobený svépomocí nepotřebuje stálou údržbu, snadno se ovládá, hlavní podmínkou je použití destilované vody.

Jak si vyrobit vlastní domácí zvlhčovač vzduchu

Na vnitřním ovzduší závisí zdraví a pohoda člověka, proto je důležité udržovat potřebnou úroveň vlhkosti. Pokud je ve vašem bytě nebo kanceláři příliš suché klima, můžete si koupit nebo vyrobit vlastní zvlhčovač vzduchu. Existuje mnoho jednoduchých návrhů, které si snadno vyrobíte sami z improvizovaných materiálů. Nezabere to mnoho času a výsledek je okamžitý.

Vlhkost v domácnosti není příliš důležitá, ale má velký vliv na pohodlí lidí, domácích zvířat a rostlin. Jen málo organismů je schopno přežít v podmínkách nízké vlhkosti. například v poušti je to pouze 25 % a většina živých organismů v takových podmínkách nepřežije. U lidí by to mělo být 50-60 %, i když odchylka 40-70 % je zcela normální.

Příliš vlhký vzduch v místnosti může mít řadu negativních důsledků, například růst plísní a hub nebo poškození předmětů. Téměř každý si to uvědomuje, ale často nikdo nevěnuje pozornost nedostatku vlhkosti ve vzduchu. Je však důležité sledovat i tento parametr. pokud obsah vody ve vzduchu klesne pod 30 %, může dojít k následujícím procesům

 • Zvýšení procenta prachu v ovzduší. Kvůli nedostatku vlhkosti se neusazuje na podlaze, ale létá kolem a špatně se čistí. Je to živná půda pro roztoče, které lidé a zvířata vdechují spolu se vzduchem. To vede k bronchiálnímu astmatu a alergiím.
 • Vysychání sliznic v krku a ústech. Důsledkem může být snížení imunity vůči patogenním organismům a rozvoj onemocnění. Škrábe vás v krku a bolí, mandle vám otékají, dásně se zvětšují a krvácejí.
 • Suchá nosní sliznice. Tato část těla je první překážkou pro viry a bakterie a je třeba ji chránit. Bohužel tato ochrana selhává, pokud není vnitřní strana nosu udržována vlhká. Škodlivé mikroorganismy z atmosférického vzduchu pronikají při vdechování nosem a obvykle se usazují v nosním hlenu, z něhož unikají smrkáním. Pokud jsou však uvnitř suché, nic jim nebrání v tom, aby pokračovaly ve své cestě uvnitř těla. V těchto podmínkách je pravděpodobnost onemocnění obzvláště vysoká.
 • Suché oční bulvy. Pokud nejsou správně zvlhčené, způsobují nepříjemné pocity, které mohou časem přerůst v bodavou bolest. Krevní cévy otečou a oči zčervenají a slzí, protože si tělo uvědomí, že nemá dostatek vlhkosti, a začne produkovat více slzné tekutiny. To vše může vyvolat zánět spojivek.

Zvlhčování je důležité zejména v zimě, kdy jsou zapnutá topná tělesa. Zvlhčovače vzduchu mohou způsobit až 20% ztrátu vlhkosti.

READ  Multicooker centek ct 1495 jak jej zapnout

Naštěstí lze všem těmto následkům snadno předejít sestrojením a instalací domácího zvlhčovače vzduchu. Existuje mnoho možností provedení. od nejjednodušších a nejprimitivnějších až po velmi pohodlné, srovnatelné s účinností průmyslových zařízení. Který z nich si vybrat, si každý rozhodne sám. vše záleží na potřebách a dostupných materiálech v domácnosti.

Pokud si nemůžete vyrobit vlastní zvlhčovač vzduchu, mohou vám květiny a jiné pokojové rostliny pomoci upravit množství vlhkosti v místnosti. K tomuto účelu lze použít i akvárium nebo kbelík s vodou. Ale samozřejmě, pokud máte čas a energii, je lepší je vynaložit na stavbu alespoň jednoduchého zařízení.

Pravděpodobně nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak vyrobit zvlhčovač vzduchu vlastníma rukama z plastové láhve. Materiál na výrobu lze najít v každém bytě:

Nejprve musíte láhev položit před sebe bokem a vyříznout do ní otvor o rozměrech asi pět krát deset centimetrů. Může mít libovolný tvar. oválný nebo obdélníkový, podle vašich preferencí. Poté je třeba konstrukci zavěsit na radiátor otvorem nahoru pomocí proužků látky. Pro větší pohodlí můžete do plastu vyříznout malé otvory pro šňůrky nebo je můžete omotat kolem těla láhve. Případně je lze přilepit lepicí páskou.

Dalším krokem je vzít kus gázy a přeložit ji tak, aby vznikl kus dlouhý asi jeden metr a široký asi deset centimetrů. Měla by být poměrně hustá. Pro tento účel můžete vzít metr krát metr čtvereční a srolovat jej do svazku. Jeden konec se vloží do otvoru v láhvi a druhý konec se omotá kolem chladiče.

Struktura je připravena a můžete ji začít používat. Do láhve je třeba nalít vodu, která se postupně odpařuje v důsledku kontaktu s radiátorem a zvlhčuje místnost. Intenzitu procesu lze upravit různými způsoby. Například použijte jeden nebo více kusů gázy, zavěste láhev dále nebo blíže k radiátoru. Zvlhčovač je třeba neustále sledovat. doplňovat vodu a sledovat, zda voda stéká po gáze na podlahu.

Pokud nechcete trávit čas výrobou takového zařízení, můžete udělat ještě jednodušší věc: zavěsit jakoukoli nádobu s vodou na stranu radiátoru.

Samozřejmě se bude odpařovat méně intenzivně, ale můžete si ji zkrášlit tím, že jako nádobu na vodu použijete ozdobnou vázu nebo jinou drobnost, která by jinak neplnila žádnou užitečnou funkci.

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu vlastníma rukama

Hotový ultrazvukový zvlhčovač vzduchu

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu vlastníma rukama, jeho schéma je. Do nádrže s vodou bude spuštěn piezoelektrický zářič na speciálním plovákovém mechanismu, který bude produkovat „studenou páru“. Ventilátor vhání vzduch do láhve a vytlačuje páru z láhve.

 • Jako nádobu je nejlepší použít plastovou láhev.
 • Ventilátor s napájením
 • Ultrazvukový vysílač. V čínských internetových obchodech se nazývá Mist Maker nebo výrobník mlhy a stojí asi 4-5 dolarů.е.

Začněte sestavovat ultrazvukový zvlhčovač vlastníma rukama.

Vyřízněte do láhve otvor pro ventilátor

Vyvrtání otvoru pro ventilátor

Otvorem spusťte zářič na dno láhve a připevněte k němu ventilátor

Pevný ventilátor

Připojení snímače a ventilátoru ke zdroji napájení

Schéma zapojení vysílače a ventilátoru

Nalijte vodu, připojte napájení. Pokud je vše provedeno správně, z hrdla láhve začne téměř okamžitě proudit „studená pára“.

Při výrobě ultrazvukového zvlhčovače a pračky vzduchu vlastníma rukama budete muset pracovat s vodou a vysokým napětím. Používejte osobní ochranné prostředky proti úrazu elektrickým proudem. Pokud si s tímto úkolem nevíte rady, můžete vždy investovat do zvlhčovače vzduchu.

Princip zvlhčovače

Na tomto principu funguje ultrazvukový zvlhčovač nebo jakýkoli jiný zvlhčovač:

Nejjednodušší je položit na radiátor mokrý ručník. Tuto metodu používaly již naše matky a babičky. Výhod tohoto zvlhčovače je celá řada. bez elektrické energie a bez nákladů na pracovní sílu. Stačí ručník navlhčit a pravidelně ho věšet. Tato metoda má však své nevýhody. Za prvé, chybí dlouhotrvající účinek (často se ručník zapomene namočit a dlouho visí suchý). Zadruhé zvlhčuje vzduch více na místě. Tedy v blízkosti chladiče.

Tip: Metodiku můžete mírně vylepšit a vedle radiátoru umístit misku s vodou. Musíte do něj ponořit jeden konec ručníku. Druhou umístěte na radiátor. Tkanina nasává vodu postupně a zůstává trvale mokrá. Kvalita zvlhčovaného vzduchu se zvyšuje.

Zvlhčovač vzduchu z láhve

Můžete si také vyrobit vlastní zvlhčovač vzduchu z plastové láhve. Práce není obtížná. K výrobě zařízení budete potřebovat:

 • Plastová láhev o objemu 1,5. 2 l;
 • Široký kus kancelářské pásky;
 • Použijte nůžky nebo kancelářský nůž;
 • Gáza. 1 metr;
 • Jakýkoli typ odpadové látky.
 • Na jedné straně láhve vyřízněte otvor o rozměrech asi 7×12 cm.
 • Nyní připevněte držáky rukojeti k oběma koncům lahve s látkou. Nebo je můžete nahradit drátěnými háčky, aniž by došlo k propíchnutí láhve. Jednoduše omotejte velký drát kolem hrdla a dna láhve.
 • Zajistěte místa, kde se háčky nebo tkanina dotýkají láhve, lepicí páskou.
 • Připevněte zvlhčovač vzduchu vyrobený svépomocí k radiátoru.
 • Nalijte do něj vodu a vložte gázu srolovanou do širokého pásu. Musí se do nádoby dokonale vejít.
 • Jeden konec gázy mírně zmáčkněte (aby voda nevytékala) a položte ji na radiátor. Stačí do láhve pravidelně nalévat vodu a zvlhčovač bude fungovat správně.

Zvlhčovač vzduchu ETA 062990000

Je vhodné je zavěsit do každé místnosti.

zvlhčovač, vzduchu, vlastníma, rukama

Nemusíte je pozastavovat

READ  Otočením chladničky vzhůru nohama získáte

Jednoduché kontejnery

Nebo si můžete zachovat jednoduchost a jednoduše najít malé plastové zvlhčovače vzduchu, které zavěsíte na radiátory. Pravidelně je zalévejte vodou.

Hliněné oblázky a kbelík na pomoc

K výrobě zvlhčovače vzduchu budete potřebovat

 • Kancelářské kbelíky ze síťoviny. 4 ks. (2 větší a 2 menší);
 • 12litrový kbelík;
 • Chladič ze systémové jednotky o průřezu 14 cm;
 • Akvarijní čerpadlo;
 • Plastové popruhy;
 • Stavební fén;
 • Ceramzit střední velikosti částic (nebo takový, že se nevejde do košíku kbelíku).
 • Nejprve spojte kbelíky malého objemu shora nahoru. To znamená, že tvoří jakousi neoddělitelnou kapsli, jak je vidět na fotografii. Připojení zahřátím fénem nebo pomocí svorek.
 • Nyní vložte kapsli do většího kbelíku a přikryjte ji druhým velkým kbelíkem. Tímto způsobem máme kapsli v kapsli. K sobě se hodí i velké kbelíky.
 • V této fázi odřízněte horní část většího dílu a vložte dovnitř keramzit. Měla by vyplnit prostor mezi oběma lusky, ale nesmí vypadnout přes síťku kbelíků.
 • Vezměte 12litrový kbelík a na jeho dno umístěte akvarijní čerpadlo. Naplňte kbelík vodou do poloviny nebo méně.
 • Vložte kapsli z keramzitu do potrubí. Ujistěte se, že trubky čerpadla dosahují až k horní části keramzitové kapsle. Přes ně bude čerpadlo přivádět vodu do horních vrstev keramzitu.
 • Na kbelík umístěte chladič vody tak, aby foukal do zvlhčovače claydite.

Princip tohoto zařízení spočívá v tom, že trubicové čerpadlo neustále zvlhčuje expandovaný jíl. A ventilátor vhání vlhký vzduch dolů. Ta pak vychází do místnosti skrz mřížky provizorního modulu. Potřebuji jen zapojit čerpadlo a ventilátor.

Vzduchové filtry

Myslím, že jste viděli hypoalergenní HEPA filtry, uhlíkové filtry, fotokatalytické filtry a podobně. Všechny existují i v kanálových verzích.

Mám ale štěstí: nejsem alergická na pyl a okna mám do dvora, takže se nemusím chránit před prachem. Proto jsem se omezil na primární filtry, abych ochránil vzduchové kanály před usazováním nečistot. instalované FFK („kapesní filtry“, s filtračním prvkem ve formě sáčků. existují také „FV“, jsou menší a levnější, ale prvek se musí měnit několikrát častěji), třída G3 (nejběžnější verze ochrany před hrubým prachem, vyrobená z něčeho jako sintepon). Přes vstupní otvor filtru jsem dal síťku proti komárům, která ho chrání před ptáky a opravdu velkými nečistotami. už mě zachránila před pádem topolu.

Ano, také. Primární filtry jsou příjemnou výjimkou mezi vybavením kanálů: Jsou levné.

Setkal jsem se s popisy podomácku vyrobených ventilačních systémů s instalovanými filtry třídy F7-F9 a filtry s aktivním uhlím.

Filtry F7 a F9 jsou něco mezi mým slabým filtrem G3 a filtrem HEPA H14 z reklam. Rozměry jsou standardní, takže pokud chci čistší vzduch, mohu v systému vyměnit filtrační vložku G3 za F9. Jen je třeba místo moskytiéry dát nějakou syntetickou tkaninu, aby se F9 příliš rychle neucpávala.

Prefabrikované uhlíkové filtry jsou drahé, takže se obvykle vyrábějí svépomocí: sestaví se nějaký kryt (např. na bázi stejného FVC) a naplní se aktivním uhlím. Dřevěné uhlí se prodává v pytlích.

Neslyšel jsem o žádných pokusech umístit fotokatalytický, elektrostatický nebo HEPA filtr do domácího větracího systému. Navíc jsem se na specializovaných fórech setkal s názorem, že i fotokatalytické filtry pro seriózní potrubní systémy jsou příliš rozmarné a nespolehlivé a HEPA H14 v pokojových filtrech pro domácnosti. nejčastěji podvod, protože skutečná H14 vyžaduje mnohem lepší ochranu proti pronikání prachu škvírami v pouzdře. obecně mám pocit, že v levných domácích fialkách jsou tyto high-tech čisticí systémy spíše marketingovým tahem, nikoliv skutečně užitečným uzlem.

Pár ventilátorů Vents TT-125 C a kryt filtru FVK-125.

Stávající přístupy DIY

Hlavní výhodou zvlhčovačů vzduchu vyrobených svépomocí je snadná obsluha a nízká cena výrobku. Nejoriginálnější domácí zvlhčovače vzduchu nalezené na internetu:

Použití baterie ústředního topení

Tato možnost je nejjednodušší, ale také nejnižší výkon. podle recenzí se vypaří na 0 za den.5 litrů. Rychlost odpařování je navíc silně závislá na teplotě baterie, vlhkosti v místnosti a odpařovací ploše. Použití vlhkých ručníků může způsobit korozi radiátoru a nutnost jeho přelakování.

Návrhy odpařování za studena

Tyto konstrukce mají společné to, že zvětšují odpařovací plochu (pomocí gázy, hadrů, papírových ručníků atd.).) a rozšířené používání počítačových ventilátorů. Lidé používají jako nádoby kbelíky, kontejnery na prádlo a dokonce i dřevotřískové krabice. Odpařovací gázu je třeba často měnit, t.к. se znečistí usazeným prachem, pak voda začne kvést a „páchnout“. Podle recenzí mohou takové jednotky odpařit několik litrů za den, což zjevně nestačí na plnohodnotné zvlhčování, ale alespoň něco.

Vzduchové pračky vlastní výroby

Zde se většinou experimentuje s CD, vzácněji s gramofonovými deskami. Jedním z hlavních diskusních míst je fórum IXBT: http://forum.ixbt.com/post.cgi?ID=print:64:2746 Tento typ stavby je nejproduktivnější z kutilských staveb, ale je také pracnější, neestetický a hlučný (je slyšet přelévání vody).

Pokud již zvlhčovač vzduchu používáte. podělte se o své zkušenosti v komentářích. Také jsem se ještě nerozhodl pro jedno nebo druhé řešení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS